Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:55

Śledzę ten wątek od początku, są też dwa fajne na FB u R.Malinowskiego i u Satiego.

Po tym co przeczytałem nie mam już żadnych wątpliwości, nic się w tym kraju nie zmieni :)

 

"Dołożyło to oliwy do ognia" potwierdzam, zresztą nie tylko ten wpis dolał oliwy...


  • Radek_Z lubi to

#322 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:06

Śledzę ten wątek od początku, są też dwa fajne na FB u R.Malinowskiego i u Satiego.
Po tym co przeczytałem nie mam już żadnych wątpliwości, nic się w tym kraju nie zmieni :)

"Dołożyło to oliwy do ognia" potwierdzam, zresztą nie tylko ten wpis dolał oliwy...

Czyli to prawda o wpisie Marka?
Podeslij link na priv

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#323 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:24

To jeden z niewielu zakazów - a być może jedyny - które OM wprowadził w życie mądrze. Tak powinien się zachować normalny, dbający o wodę gospodarz. Mam takie akcje na codzień w kraju gdzie podobno jest znacznie więcej ryb niż w Polsce. Trochę więcej jest. To fakt. Ale też nie do pomyślenia jest siedemnastostronicowy wątek na jakimkolwiek forum - dotyczący UZASADNIONEGO zakazu - w kogokolwiek by ten zakaz nie bił. Ikony się burzą - bo zakaz dotknął ich PERSONALNIE. Ok, jednym na starość siadają stawy kolanowe, innym kręgosłup, a jeszcze innym pada mózg. Bywa....



#324 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:29

Wszyscy mazowieccy wedkarze których znam którzy posiadają pływadła twierdzą że to bzdurny zakaz, nie tylko Marek.  Ciekawe że oburzają się ci co łowią z brzegu i z poza okręgu mazowieckiego, z tego to się dopiero można pośmiać i napisać:" jakie to polskie" :D. Nie martwcie się zakaz trollingu nie spowoduje że zaczniecie łowić te sumy ;). Fakt że sumy trochę odpoczną, a wędkarze będą mieli na co zwalić powód bezrybia że sumy wyżarły sandacza :D


Użytkownik wujek edytował ten post 02 sierpień 2019 - 07:34

  • sucks_one, Pisarz.......ewski Piotr i eRKa lubią to

#325 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:41

Wszyscy mazowieccy wedkarze których znam którzy posiadają pływadła twierdzą że to bzdurny zakaz, nie tylko Marek.  Ciekawe że oburzają się ci co łowią z brzegu i z poza okręgu mazowieckiego, z tego to się dopiero można pośmiać i napisać:" jakie to polskie" :D. Nie martwcie się zakaz trollingu nie spowoduje że zaczniecie łowić te sumy ;). Fakt że sumy trochę odpoczną, a wędkarze będą mieli na co zwalić powód bezrybia że sumy wyżarły sandacza :D

Ostrołęka to OM, łódkę na Narwi mam, z Markiem się znamy....

A teraz moje zdanie. Przepisy to przepisy. Trzeba je przestrzegać i tyle. Jeśli komuś powinie się noga to powinien posypać głowę popiołem i przeprosić. Linczować nikogo nie zamierzam.



#326 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:47

Jeszcze jedno, jak napisałem mazowieccy wędkarze którzy potrafią łowić ryby i mają etyczne podejście do wędkarstwa twierdzą że to bzdurny zakaz. Co ciekawe został wprowadzony nie przez tych etycznych tylko przez tych znienawidzonych przez was dziadów z gruntówkami, którzy ładują wszystko do wora. Jak ktoś pisał że nie życzy sobie żeby ktoś wypominał trzy wedki tak ja teraz sobie nie życzę żebyście narzekali na dziadków z gruntówkami, którzy walą każdego sandacza w łeb, zgodnie z PRAWEM.


  • sucks_one lubi to

#327 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:49

Ostrołęka to OM, łódkę na Narwi mam, z Markiem się znamy....

A teraz moje zdanie. Przepisy to przepisy. Trzeba je przestrzegać i tyle. Jeśli komuś powinie się noga to powinien posypać głowę popiołem i przeprosić. Linczować nikogo nie zamierzam.

Nie piszę że nie należy przestrzegać, ale jak wprowadzili zakaz od samego początku mówiłem że to bzdura i dalej będę tak twierdził. Co do przewodników to słabo wyszło i tyle.


  • Mysha, Traq i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#328 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:51

".....Ciekawe że oburzają się ci co łowią z brzegu i z poza okręgu mazowieckiego, z tego to się dopiero można pośmiać i napisać:" jakie to polskie" :D."

 

To raczej wynika z tego, że ci, którzy nie łowili w OM metodą trolingową mają inną perspektywę w ocenie tego (jak widać po 17 stronach) problemu. Nikt im nagle nie odebrał możliwości trolowania i nie muszą dla łamania tego zakazu dorabiać rozmaitych teorii i usprawiedliwień.


Użytkownik Flame edytował ten post 02 sierpień 2019 - 07:52

  • rózgaś lubi to

#329 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 02 sierpień 2019 - 07:53

Wszyscy mazowieccy wedkarze których znam którzy posiadają pływadła twierdzą że to bzdurny zakaz, nie tylko Marek. Ciekawe że oburzają się ci co łowią z brzegu i z poza okręgu mazowieckiego, z tego to się dopiero można pośmiać i napisać:" jakie to polskie" :D. Nie martwcie się zakaz trollingu nie spowoduje że zaczniecie łowić te sumy ;). Fakt że sumy trochę odpoczną, a wędkarze będą mieli na co zwalić powód bezrybia że sumy wyżarły sandacza :D

Janek, generalizujesz i stawiasz nieprawdziwe tezy.
Łowie z łodzi i belly, czasem sam trollinguje.
Wszedł zakaz w OM - idę gdzie indziej.
Oburza mnie fakt łamania przepisu, szczególnie na forum gdzie linczuje się ludzi nawet jeżeli łowią z przepisami.

Przykład?
Wpis Mariano italiano o łowcy bolenia.
"...uj mnie strzelił jak usłyszałem, że znów ktoś żre bolenie i sam w myślach słałem wujka Staszka. Ale zgodnie z prawem może żreć tą rybę.

Żeby ryby nam nie zniknęły trzeba wprowadzić bardziej restrykcyjne zakazy i zdajemy sobie z tego sprawę wszyscy.
Zresztą dużo osób postuluje nawet takie zakazy.

Pierwszy na ogień poszedł Ciechanów i wdrożył nowe zakazy.
Co było? Gównoburza, bo się nie podoba łowcą na żywca.

Więc mogą powiedzieć bzdurny zakaz.


Wprowadzą zmniejszony limit ryb do zabierania w om, co będzie?
Gownoburza.

Znów głupi zakaz i "janusze" będą mogli go olać?





Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • StCroix, Pisarz.......ewski Piotr, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#330 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:03

Janek, generalizujesz i stawiasz nieprawdziwe tezy.
Łowie z łodzi i belly, czasem sam trollinguje.
Wszedł zakaz w OM - idę gdzie indziej.
Oburza mnie fakt łamania przepisu, szczególnie na forum gdzie linczuje się ludzi nawet jeżeli łowią z przepisami.

Przykład?
Wpis Mariano italiano o łowcy bolenia.
"...uj mnie strzelił jak usłyszałem, że znów ktoś żre bolenie i sam w myślach słałem wujka Staszka. Ale zgodnie z prawem może żreć tą rybę.

Żeby ryby nam nie zniknęły trzeba wprowadzić bardziej restrykcyjne zakazy i zdajemy sobie z tego sprawę wszyscy.
Zresztą dużo osób postuluje nawet takie zakazy.

Pierwszy na ogień poszedł Ciechanów i wdrożył nowe zakazy.
Co było? Gównoburza, bo się nie podoba łowcą na żywca.

Więc mogą powiedzieć bzdurny zakaz.


Wprowadzą zmniejszony limit ryb do zabierania w om, co będzie?
Gownoburza.

Znów głupi zakaz i "janusze" będą mogli go olać?





Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Masz racje, ale częściowo :). Nie śmiałbym pisać za wszystkich, przezornie napisałem że wszyscy których ZNAM. Nie znamy się osobiście, może kiedyś się spotkamy na wodzie :).

Piszesz o ograniczeniach tak więc zapytam dla czego okręg mazowiecki nie wprowadził zapisu ograniczającego zabijanie sumów.

A gównoburze o zabijane ryby mnie też śmieszą, tym bardziej teraz po tym jak tak wszyscy bronią rapru :D. Jak ktoś trolluje to rapr jest dobry, a jak zabija rybę to be :blink:


Użytkownik wujek edytował ten post 02 sierpień 2019 - 08:06


#331 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:05

Janku, ale zauważ że generalizujesz dokładnie tak samo jak Twoi adwersarze. Wśród trolingowców o czym pisane tutaj było, byli ludzie walący w łeb wszystko i uprawiający przemysłówkę niemalże. Podobnie wśród tych znienawidzonych brzegowców i "dziadów z gruntówkami" są ludzie wypuszczający większość, jeśli nie wszystkie ryby. Protestują Ci i uważają zapis za bzdurny którzy mają pływadła?? No wybacz ale trudno trollingować z brzegu, więc logiczne że larum podniosą Ci których dotknął zakaz. Zawsze w każdym przypadku, każdego ograniczenia, dotyka on najbardziej tych etycznych, i to etycznych naprawdę a nie tylko na pokaz.

Wiele w różnych wątkach mówi się o koniecznościach limitowania, czy to wymiarów, czy ilości, czy presji. Wprowadzono w jednym z okręgów ograniczenie 40 dniówek?? Od tamtej chwili trwa wojna o to, a powiedzmy sobie szczerze - ile osób ma tyle czasu by być 40dni na rybach?? Argumenty ?? Bo jestem miejscowy/mam bliziutko i chciałbym wyskoczyć na dwie trzy godzinki, a dniówka policzona. Bzdurny zapis prawda?? A jeśli ja pojadę 500km uprzednio wykupując przez neta zezwolenie i pogoda się załamie tak że będę mógł połowić godzinkę - czy ktoś mi zwróci resztę dniówki ??

Mozna tak długo ale konkluzja jedna.

Jeśli przepisy są złe to należy dążyć do ich zmiany a nie ostetntacyjnie łamać, a i tez nie zawsze są złe dlatego że dotykają akurat nas jako mała cząstkę całej reszty.



#332 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:06

Ja na tutejszym forum dostałem pkt ostrzeżenia za film, którego nie obejrzałem do końca a, na którym Putin strzelił z kuszy do szczupaka ... Nazwać to hipokryzją to jak nazwać Roraimę pagórkiem ...


  • Krzysiek P, eRKa i morrum lubią to

#333 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:07

Bo zakaz zabijania ryb dotknie tych którzy czerpią z tego korzyści.



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#334 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:12


Pierwszy na ogień poszedł Ciechanów i wdrożył nowe zakazy.
Co było? Gównoburza, bo się nie podoba łowcą na żywca.

Więc mogą powiedzieć bzdurny zakaz.
 

Nawet  w argumentacji przytoczono wyliczenia ile to spinningista może w ciągu roku zabrać i zjeść szczupaków, a ile biedny łowca na żywca.

Był też miłosnik zywca który podawał zakaz łowienia w ciągu tygodnia (dla niewiedzących - pozostawiono możliwość połowu w niedzielę), jako dyskryminację, bo on nie ma czasu w niedzielę i tylko w tygodniu może, więc mu odebrano całkowicie możliwość złowienia drapeiżnika.


  • Darek P i Little Wing lubią to

#335 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:12

Janku, ale zauważ że generalizujesz dokładnie tak samo jak Twoi adwersarze. Wśród trolingowców o czym pisane tutaj było, byli ludzie walący w łeb wszystko i uprawiający przemysłówkę niemalże. Podobnie wśród tych znienawidzonych brzegowców i "dziadów z gruntówkami" są ludzie wypuszczający większość, jeśli nie wszystkie ryby. Protestują Ci i uważają zapis za bzdurny którzy mają pływadła?? No wybacz ale trudno trollingować z brzegu, więc logiczne że larum podniosą Ci których dotknął zakaz. Zawsze w każdym przypadku, każdego ograniczenia, dotyka on najbardziej tych etycznych, i to etycznych naprawdę a nie tylko na pokaz.

Wiele w różnych wątkach mówi się o koniecznościach limitowania, czy to wymiarów, czy ilości, czy presji. Wprowadzono w jednym z okręgów ograniczenie 40 dniówek?? Od tamtej chwili trwa wojna o to, a powiedzmy sobie szczerze - ile osób ma tyle czasu by być 40dni na rybach?? Argumenty ?? Bo jestem miejscowy/mam bliziutko i chciałbym wyskoczyć na dwie trzy godzinki, a dniówka policzona. Bzdurny zapis prawda?? A jeśli ja pojadę 500km uprzednio wykupując przez neta zezwolenie i pogoda się załamie tak że będę mógł połowić godzinkę - czy ktoś mi zwróci resztę dniówki ??

Mozna tak długo ale konkluzja jedna.

Jeśli przepisy są złe to należy dążyć do ich zmiany a nie ostetntacyjnie łamać, a i tez nie zawsze są złe dlatego że dotykają akurat nas jako mała cząstkę całej reszty.

Też masz racje, ale znowu częściową. Celowo napisałem o tych którzy mają ETYCZNE podejście do wędkarstwa, z tymi co zabijają nie szukałem kontaktu. Co do pozostałych rzeczy które napisałeś przyznaję Ci rację.



#336 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:32

Przepisy są bardzo nie spójne. Powinni przywrócić trolling ale tylko na Wiśle. Zresztą był składany już taki wniosek i to przez moje koło. Wygląda to absurdalnie, że na lubelskiej Wiśle można, na toruńskiej można a na mazowieckiej nie można. Co do jednej rzeki można się chyba dogadać i pójść na rękę wędkarzom którzy często zainwestowali duże pieniądze w sprzet, łodzie etc. Zakaz trollingu na Zegrzu słuszny ale tam i tak jest pusto więc nie ma to znaczenia.


  • Piotrek Milupa lubi to

#337 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:43

Dlaczego zakaz trollingu na Zegrzu jest słuszny a na Wiśle już nie słuszny ? ;)

​@luk-80 jeżeli wniosek waszego koła był argumentowany tym, że wszędzie można trolować, a u nas nie można lub tym, że wielu zainwestowało duże pieniądze w sprzęt, łodzie etc.......to...............sorry, ale ja się nie dziwię, że takie wnioski wpadają do zarządowego kibla.


Użytkownik Flame edytował ten post 02 sierpień 2019 - 08:55


#338 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:53

Dlaczego zakaz trollingu na Zegrzu jest słuszny a na Wiśle już nie słuszny ? ;)

Podałem argument. Wisła to rzeka i tylko na odcinku mazowieckim jest zakaz trollingu, albo wprowadzić zakaz na całej rzece albo pozwolić wędkować na całym jej odcinku. Logiczne. Zegrze to zaporówka, łatwiej kontrolować ludzi którzy łamią przepisy.



#339 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 02 sierpień 2019 - 08:58

... Czyli tam gdzie można łatwo kontrolować wprowadzić zakaz, a tam gdzie kontrolować trudno pozwolić ?  serio ?


  • StCroix lubi to

#340 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 02 sierpień 2019 - 09:06

... Czyli tam gdzie można łatwo kontrolować wprowadzić zakaz, a tam gdzie kontrolować trudno pozwolić ?  serio ?

 

Chyba się nie rozumiemy. Może lepiej zakazać wszystkiego? Tak będzie prościej. Płyniesz sobie łódką i trollingujesz jesteś na wodach PZW Lublin przekraczasz granicę okręgu i jesteś w OMPZW. Tu już nie można. I nie wynika to z faktu, że rzeka się diametralnie zmieniła i są ku temu jakieś konkretne i racjonalne powody. To po prostu decyzja działaczy którzy siedzą sobie w biurze i wydali taką decyzję. Wisła to duża rzeka i jest idealna do tej metody. Mniejsze akweny nie koniecznie. Dlaczego nie pozwolić komuś kto chce i potrafi tak wędkować?

 

ps: żeby było jasne to nie łowię nigdzie na trolling, w ogóle nigdy w życiu nie wędkowałem w ten sposób.