Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   cobrax

cobrax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaŁaskarzew
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Połeć

Napisano 01 sierpień 2019 - 13:55

Taa...elita elita, ale jak zarządzajacy wodą znoszą wymiar okonia na mistrzostwach Polski coby zawodnicy cokolwiek złowili to chyba nawet w Twoim kwiecistym języku zabraknie okreslenia na takowe działanie...

Postarasz się to nazwać?

Wymiar okonia na zawodach jest systematycznie podnoszony. Do tego limit 15 sztuk zgłaszanych ryb nawet w teamach co raczej nie promuje dłubania palczaków. Także każdy sobie swoją ideologię dorabia.


  • Krzysiek P lubi to

#302 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 372 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 19:58

Idąc za formą zapisu Ustawy o rybactwie śródl. wydaje mi się ze najbardziej prawidłowym winno być: "amatorscy poławiacze ryb", lub ewentualnie "amatorzy połowu ryb". Słowo "rybak" jednak sugeruje osobę prowadzącą "racjonalna gospodarkę rybacka" ;)

Ja wolę - rybak amator. Ustawa o rybactwie śródlądowym a nie o wędkarstwie śródlądowym. ☺

#303 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 sierpień 2019 - 20:57

Wymiar okonia na zawodach jest systematycznie podnoszony. Do tego limit 15 sztuk zgłaszanych ryb nawet w teamach co raczej nie promuje dłubania palczaków. Także każdy sobie swoją ideologię dorabia.

 

Sytuacja miała miejsce na Spławikowych Mistrzostwach Polski juniorów rozgrywanych na zbiorniku Słok.

Fakt - to nie spinning,ale zawsze jakaś ciekawostka dotycząca sposobu "gospodarowania" i zasobności wody w ryby...

 

Dodam, że tą informację dostałem nieoficjalnie od jednego ze znajomych który był sędzią na tych zawodach.



#304 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:00

Wy tu po łacinie a ja po polsku. "Nie zawrócisz kijem Wisły". Oznacza to beznadziejną sytuację, zadanie niemożliwe do wykonania...i proszę bardzo niektórym się udało wykonać niemożliwe...zawrócili kijem Wisłę, przekonują że kłusownictwo to nic złego...to tak jakby kłusownik uznający się za myśliwego łapał na wnyki zwierzynę i mówił że po zrobieniu kilku zdjęć ją wypuszcza. W środowisku myśliwych by taki kit nie przeszedł a u nas znajdują się Falandysze którzy odwracają kota ogonem. Dramat.
Nie kantuje się grając z kolegami i nie łamie się regulaminu organizacji do której się dobrowolnie wstąpiło. Wolę "gumofilca" który nie ma karty i kłusuje niż oszusta który dobrowolnie zobowiazał sie do przestrzegania przepisów organizacji i świadomie te przepisy łamie. Dlaczego wolę kłusownika w gumofilcach od kłusownika w simmsach... bo gumofilc kłusuje jako kłusownik a nie jako etyczny światły szlachetny wrażliwy społeczniak.

#305 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:05

"do której się dobrowolnie wstąpiło"

 

A bo to widzisz Kolego, w niektórych rejonach Polski nie ma wielkiego wyboru. Baaa... nie ma żadnego wyboru - jest monopol PZW.

Więc wybór byłby  - między kłusowaniem, a organizacją...

 

Z całą resztą prawie się zgadzam....



#306 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:32

Można nie łowić, można łowić w innych wodach. Można ruszyć zad do okręgu w którym trol jest ok.



#307 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 01 sierpień 2019 - 21:50

Nie ma w Polsce przymusu łowienia ryb. Można je łowić ale nikt do tego nikogo nie zmusza. Wstąpienie do PZW tak jak do każdej innej organizacji jest dobrowolne. Gdyby był wybór byłoby pięknie, jednak wyboru nie mamy co nie zmienia faktu, że wstąpienie jest dobrowolne.


  • Guzu i StCroix lubią to

#308 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 01 sierpień 2019 - 22:10

Co nie zmienia faktu, że organizacja jest monopolistą.

 

Gołębie mogę sobie hodować bez niczyjego pozwolenia, ale już wędkować nie...

 

Kto mówi o przymusie? To hobby, ale jego organizacja jest na poziomie partii politycznej z połowy ubiegłego wieku...



#309 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 01 sierpień 2019 - 22:30

Tak jak Ty się ze mną prawie zgadzasz tak ja zgadzam się z Tobą w pełni. Ja PZW nie ogarniam, jednak w tym wątku to nie związek i przepisy organizacji są głównymi "bohaterami".


  • StCroix lubi to

#310 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:08

Powyższe zachowanie wypisz wymaluj jak w przypadku pijanego posła złapanego za kierownicą. Niby szanowany i zasłużony polityk, równy gość, twórca reformatorskich ustaw. Tak naprawdę człowiek bez kręgosłupa moralnego, postawiony ponad prawem i nierozumiejący podstaw zachowania na swoim stanowisku. Tu mamy immunitet za którym może się bezpiecznie ukryć, tam poszerzone horyzonty postrzegania wędkarstwa i C&R. I jeszcze jedno. Kac tych, którzy zaufali.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 01 sierpień 2019 - 23:15


#311 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:17

Przeczytałem dziś wątek po raz drugi bo jak czytałem ostatnio to byłem na bani po 2 browarach i na trzeźwo nasunęło mi się takie pytanie czy mnie również broniliby koledzy jakbym tak po tych 2 browcach siadł za kierownicę, a następnie po uprzejmym donosie zwinęliby mnie chłopaki w niebieskich mundurkach ? W końcu w innych krajach prawnie przyzwala się na jazdę po niezbyt dużej ilości alko i jazda po piwku jest jak najbardziej tolerowana i "ktoś kto ma odrobinę oleju w głowie nie traktuje poważnie przepisów tworzonych na kolanie przez garstkę leśnych dziadków..." ?


  • StCroix i venom_666 lubią to

#312 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:34

Sławku, jeśli na mieście stoi jak wół wysprejowane na murach ©HWDP, to chyba sam sobie odpowiesz. Jeśli masz mimo to wątpliwości, zacytuję prezesa małopolskiego PZPN komentującego przypadek Kamila D.(2.6 promila): "Niech rzuci kamieniem, ten co na fleku nie wsiadł do auta!". Rozwiałem wątpliwości?
  • S.N. lubi to

#313 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 sierpień 2019 - 23:45

Tylko teoretycznie bo ja zapytałem ilu stanie w mojej obronie, a nie ilu na bani jeździło :D  :lol: 


  • Krzysiek P i eRKa lubią to

#314 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2019 - 00:05

Ja mogę Cię zapewnić, jeśli po dwóch browarkach wypuścisz do wody rozjechaną na pasach staruszkę, stoję murem za takim kierowcą.
  • Hesher i venom_666 lubią to

#315 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6257 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 sierpień 2019 - 04:17

No chyba, że staruszce poszła farba spod skrzeli. Wtedy już tylko pozostaje pewnie chwycić staruszkę za grzbiet i szybkim pchnięciem noża przerwać kręgosłup zaraz za łbem.
Ave Satan :)
  • ezehiel, Krzysiek P i Goliat lubią to

#316 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 02 sierpień 2019 - 05:27

No chyba, że staruszce poszła farba spod skrzeli. Wtedy już tylko pozostaje pewnie chwycić staruszkę za grzbiet i szybkim pchnięciem noża przerwać kręgosłup zaraz za łbem.
Ave Satan :)

 

Taka staruszka to jak boleń, 3 dni w mleku najpierw...


  • Hesher i Krzysiek P lubią to

#317 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6257 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 02 sierpień 2019 - 05:29

albo w ocet



#318 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:21

Jeśli będziesz fumflem to koledzy się wstawią. A jak obcy to będą się domagać conajmniej wielu lat więzienia i takiej kary finansowej żebyś obie nerki na spłatę sprzedał.
x innej beczki widzę że członków organu strasznie boli konkurencja, nawet w postaci pisma pani domu dla wędkarzy ;-)

#319 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:22

A nie mówiłem parę stron wcześniej tego porypanego wątku, że zaraz dojdziemy do punktu w którym to chooje z pezetwu znowu są winni? Mówiłem. Doszliśmy do tego punktu? Doszliśmy.

Szpica polskiego spinningu sra na zasady - ale to pezetwu winne. Ikona polskiego spinningu broni srających - pezetwu winne. Ludzie co z Wami????

Marek Szymański zapisał ze sto stron w różnych gazetach tematem pod tytułem "konieczność samoograniczenia". Konieczność Bezdyskusyjnie! Jak coś zaczyna być zbyt ekspansywne to się to ogranicza. Mechanizm znany z całego świata. Normalny. Naturalny. Zwyczajny.

W Polsce normalny i naturalny - byleby tylko nie dotknął elit... Jak dotyka, to albo wielkie larum, albo... sram na zasady, mogą mi chooje skoczyć...



#320 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 02 sierpień 2019 - 06:34

Sayonara

- "e. Ludzie co z Wami????
Marek Szymański zapisał ze sto stron w różnych gazetach tematem pod tytułem "konieczność samoograniczenia". Konieczność Bezdyskusyjnie!"

Ponoć, nie używam, nie widziałem :
Ten sam Marek Szymański na FB napisał w gównoburzy pod tym filmem, że to bzdurny zakaz.

Dołożyło to oliwy do ognia

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Krzysiek P lubi to