Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 lipiec 2019 - 21:25

Można hodować. W akwakulturach i w wodach otwartych.. Nie mamy wyłączności ani monopolu na dostęp do ryb - no to musimy się dzielić z mniej szlachetną resztą społeczeństwa..Lubię rybaków za brak obłudy.. :)


  • StCroix i Krzysiek P lubią to

#282 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:47

Można hodować. W akwakulturach i w wodach otwartych.. Nie mamy wyłączności ani monopolu na dostęp do ryb - no to musimy się dzielić z mniej szlachetną resztą społeczeństwa..Lubię rybaków za brak obłudy.. :)


A ja szanuję Ciebie, że udało Ci się w końcu dokonać wpisu bez zwrotu "wędkarski świat". Traciłem wiarę :)

#283 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 07:58

Taa...elita elita, ale jak zarządzajacy wodą znoszą wymiar okonia na mistrzostwach Polski coby zawodnicy cokolwiek złowili to chyba nawet w Twoim kwiecistym języku zabraknie okreslenia na takowe działanie...

Postarasz się to nazwać?

Poproszę o informacje, gdzie i kiedy taki fakt miał miejsce.



#284 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:28

Januszu, od dawna taka sytuacja miewa miejsce na zawodach muchowych i wymiarach pstrągów i lipieni... tyle że to odrębny temat od tego tutaj wyciętego i trzeba by znowu wycinać, choć był juz i został zamkniety...



#285 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:32

Skoro kolega coś pisze, to wie. A skoro wie, to niech się podzieli tą wiedzą, na których to mistrzostwach tak było.I nie o pstrągach i lipieniach, a o okoniach pisał. A skoro kolega pisze...



#286 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:38

Miło mi fonixie. czytać.. To może dla odmiany i jeszcze większej konfidencji przejdę na bardziej czytelny zwrot, rybacy- amatorzy? :)



#287 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:51

Miło mi fonixie. czytać.. To może dla odmiany i jeszcze większej konfidencji przejdę na bardziej czytelny zwrot, rybacy- amatorzy? :)

 

Idąc za formą zapisu Ustawy o rybactwie śródl. wydaje mi się ze najbardziej prawidłowym winno być: "amatorscy poławiacze ryb", lub ewentualnie "amatorzy połowu ryb". Słowo "rybak" jednak sugeruje osobę prowadzącą "racjonalna gospodarkę rybacka" ;)



#288 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1805 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 01 sierpień 2019 - 08:57

Skoro kolega coś pisze, to wie. A skoro wie, to niech się podzieli tą wiedzą, na których to mistrzostwach tak było.I nie o pstrągach i lipieniach, a o okoniach pisał. A skoro kolega pisze...

Gdzieś tu przewinął się wątek spławikowych mistrzostw Polski juniorów, gdzie podobno tenże wymiar zmniejszono. Więcej informacji nie mam, tyle co tu wyczytałem

#289 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2019 - 09:08

Taa...elita elita, ale jak zarządzajacy wodą znoszą wymiar okonia na mistrzostwach Polski coby zawodnicy cokolwiek złowili to chyba nawet w Twoim kwiecistym języku zabraknie okreslenia na takowe działanie...

Postarasz się to nazwać?

 

Może po prostu ktoś kto ma odrobinę oleju w głowie nie traktuje poważnie przepisów tworzonych na kolanie przez garstkę leśnych dziadków... Autorytaryzm wciąga tą instytucję w coraz większe bagno! Niedługo wprowadzą zakaz spiningowania od stycznia do maja „bo tak” i co, tez potulnie odstawicie kije w kąt, a może skrzykniecie się na Twardej, pokrzyczycue trochę pod oknem prezesa później uszy po sobie i powrót do szarej rzeczywistości... 

Mialo nie być rybaków, rybacy są! I co nie przeszkadza wam to??? Oni mniej wyławiają od garstki ludzi łowiących na trola??? Dlaczego nie krzyczycie, dlaczego nie protestujecie, odpowiada wam to??? Nic z waszego pieprzenia nie wynika. Czepiacie się jeden drugiego, obrzucacie błotem, oceniacie przez pryzmat bzdurnych przepisów tworzonych przez ignorantów nie mających nic wspólnego z nowoczesnym wędkarstwem. Z czego bierze się agresja? Z biedy, z nędzy i ubóstwa. To pezetwu doprowadzil  do takiego  stanu nasze wody...? Nie obwiniajcie o to samych siebie!!!  Może czas włączyć horyzontalne myślenie...



#290 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2019 - 09:49

Miło mi fonixie. czytać.. To może dla odmiany i jeszcze większej konfidencji przejdę na bardziej czytelny zwrot, rybacy- amatorzy? :)

 

W wędkarskim świecie obciachu nigdy dosyć - lubi to.. nawet kultowy kultrednacz domagał się zniesienia wymiaru.. nie tylko dla wyczynu.. :)

Pozostał jeszcze "kultowy kultrednacz" wróg publiczny nr.1 i zło w najczystszej postaci. :D

Ponieważ marzenia czasami się spełniają , to może kiedyś przeczytamy jakieś dobre słowo o tym Panu? Jest nadzieja? :D



#291 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:07

Podsumowując te 14 stron dyskusji...

 

1. Dwóch wędkarzy łowiło niezgodnie z obowiązującymi na danej wodzie przepisami, czyli kłusowało.

2. To nie jednorazowy wybryk (wcześniejsze posty na jb w temacie mazowieckiego trola).

3. Traf chciał, że doszła medialność oraz profesja (kłusowanie dla pieniędzy, chyba, że nie mają takiej usługi i pływają w trollu tylko sami).

4. Dyskusje w mediach udowodniły, że zarówno kwestia wprowadzenia zakazu, jak i podejścia do przestrzegania obowiązującego prawa dla wielu wędkarzy nie jest oczywista.
5. Przy okazji pojawiło się trollowanie.

 

Jaki z tego morał? Jesteśmy kłótliwi i  podzieleni nie tylko w ogóle, ale nawet w niezwykle wąskim gronie orędowników i praktyków C&R.
Co z tego wynika? Jako zbiorowość, nie możemy nic, dosłownie nic. Coś jak Polonia, a powinno być jak diaspora Żydowska...

Wróćmy nad wodę....

Piotrek dobre podsumowanie. :highfive:

Ale można trochę inaczej. :D

 

 

Często jako argument podawana tu była sentencja łacińska "Dura lex , sed lex"

 

Bardzo lubię sentencje łacińskie :), no to jedźmy dalej łaciną .Kości zostały rzucone "Alea iacta est." :D

 

Padało tu wiele argumentów , za i przeciw  bo............................"Quot capita, tot sententiae".      Ile głów, tyle opinii/poglądów/zdań. :o

Może to wbrew pozorom nic złego bo.........................................".Non est satis unius opinio".       Nie wystarcza opinia jednego. :)

Byleby tylko................................................................................"Sine ira et studio".                     Aby pisać bez gniewu i zapału :) :angry:

Jedni stali na stanowisku że......................................................."Nocentem qui defendit, sibi crimen parit".    Ten który broni szkodzącego, wydaje na siebie wyrok. :angry:

Adwersarze takiego podejścia do tematu że............................... "Honores mutant mores".          Zaszczyty zmieniają obyczaje/punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :(

A jeśli chodzi o prawo to.............................................................."Hominum causa omne ius constitutum sit"   Wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka :doh:
 

Niektórzy nie pochwalali tej dyskusji bo uważali że ..................... "Duabus litigantibus tertius gaudet".     Kiedy dwóch się kłóci,  trzeci się cieszy :(

Dodatkowo ................................................................................."Civium concordia murus urbium".        Zgoda obywateli to mur obronny dla miast. ^_^

Można też było usłyszeć..............................................................."Et, tu Brute contra me".                      I ty Brutusie przeciwko mnie! :o :D

 

W sumie to .............................."Nihil novi sub sole"         Nic nowego pod słońcem  ;)



#292 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:14

Zapomniałeś o " homo homini lupus est" :P


  • Pisarz.......ewski Piotr i ezehiel lubią to

#293 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:17

Zapomniałeś o " homo homini lupus est" :P

No tak , człowiek człowiekowi wilkiem. Ale to nie na tym forum!!! ;) :D


  • ezehiel i S.N. lubią to

#294 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2019 - 10:55

Piotrze, jedno z moich ulubionych, myślę, że pasujące idealnie... może być z błędami, bo z pamięci piszę a łaciny w szkole niestety nie miałem.

Qui penis aquam turbat?

Aaaa żeby nie było, nie kierowane do nikogo, pasuje chyba do każdego punktu widzenia. A mój punkt widzenia jest bardziej mojszy niż twojszy! 😉

Użytkownik morrum edytował ten post 01 sierpień 2019 - 11:00

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#295 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:00

Qui penis aquam turbat?

 

Rozumiem tylko jedno słowo  :(


  • Wojtek B. i Krzysiek P lubią to

#296 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:09

Rozumiem tylko jedno słowo :(


Ki uj wodę mąci? 😉

#297 OFFLINE   maxxx

maxxx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaPustynia wlkp
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:25

Tylko TY Michał mogłeś   wymyślić  taki zwrot :P



#298 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2019 - 11:33

Piotrze, jedno z moich ulubionych, myślę, że pasujące idealnie... może być z błędami, bo z pamięci piszę a łaciny w szkole niestety nie miałem.

Qui penis aquam turbat?

Aaaa żeby nie było, nie kierowane do nikogo, pasuje chyba do każdego punktu widzenia. A mój punkt widzenia jest bardziej mojszy niż twojszy!

Może nie ulubiona , ale mi znana.

 A podobno Łacina to język martwy . A ta sentencja zawiera część ciała dającą życie. :D

Moja ulubiona i od dawna zamieszczona jest na moim profilu obok Nicku czyli

 

"per aspera ad astra"

 

Ulubiona zwłaszcza kiedy przedzieram się przez nad wiślański  dżunglo-sajgon , by dojść do ulubionej miejscówki.


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 01 sierpień 2019 - 11:48

  • Goliat lubi to

#299 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 sierpień 2019 - 12:16

Ależ Piotrze - a co niby dobrego można pomyśleć o redaktorze/redaktorach , toczących zajadłą walkę o czytelników, byt na rynku i reklamodawców, z konkurencyjnym pismem - tu akurat związkowym - na wszystkie możliwe sposoby , imając się przy tym wszystkich możliwych chwytów, magla, plotek, kretynizmów, odwołując się z premedytacją do prymitywnego populizmu,  szczepiąc czytelników swoją paranoją ? 

Lud ciemny to kupił - tak jak i wklejanki - się posłusznie nawrócił, i przeszedł do totalnej opozycji wobec stowarzyszenia - czyli siebie samego..popadając w obłęd autoagresji..negując regulamin..To jest naprawdę zajebista forma.. :)

Ta buława marszałkowska w plecaku, te wszystkie wizje, to całe pieniacze kaznodziejstwo kultrednacza, owe idiotyczne asfaltowe popierdółki, to wszystko jest humbug.. Po tej od redaktorskiej burzy mózgów i czysto wieśniaczym kulturkampfie, w wędkarskim świecie jest gorzej jak było za komuny.. taki jest finał.. :) 

 

Wędkarstwo 360, chwalę.. póki co..      


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 01 sierpień 2019 - 12:18

  • rózgaś, Pisarz.......ewski Piotr i Little Wing lubią to

#300 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2019 - 13:01

Ad rem. Piotr wspomniał o diasporze żydowskiej. Założenie jak najbardziej słuszne. Trzeba czerpać od najlepszych specjalistów trzymania się w kupie. Ale może być tylko jedna. A coś na kształt takiego tworu w naszym wędkarskum środowisku mamy. I nie tylko wędkarskim. Ktoś był pierwszy. My raczej przypominamy pythonowski Front Wyzwolenia Judei. Gdzieś nam dzwoni, ale nie wiemy w którym kościele. Swoją drogą, gdyby między Bugiem a Odrą taki cud się zdarzył, tego samego dnia spanikowane GW i New York Times zmieniłyby nazwy. Taka dygresja prasowa dla naszych fanów dobrego dziennikarstwa.
  • Pisarz.......ewski Piotr, ezehiel, coma i 1 inna osoba lubią to