Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:29

Piotrek chyba żeśmy przegieli z tymi cytatami z pisma...
Cisza się zrobiła, chyba polecieli po kamienie :)

 

 

Marcin. :)

Mam złą wiadomość :( . Żeby być konsekwentnym   , będziemy musieli nastawić drugi policzek. :D 

A trzeba było  przeczytać -_-    Mat 7,6  " margaritas ante porkos" ;)


  • maciejwra lubi to

#242 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:32

Nie.. błąd.. nasi kargule rzucą granaty, albowiem racja musi być po ich stronie..


  • tohatsu i Little Wing lubią to

#243 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:41

wujek.. :)..  nie u wszystkich - i co najważniejsze nie u każdego - razem z wiekiem potęguje się skłonność do relatywizmu, infantylizmu i uległość wobec najprzeróżniejszych mód albo durnowatych ideologijek.. albo pokazu żenującego kolesiostwa. Wykalkulować i wypośrodkować, aby zaistnieć jako oryginał - to stara, sieciowa recepta.. Zgadzam się.. :)  

Ci twoi skrzywdzeni, tak spostponowani tu kumple, to tak z głupoty, jakiegoś osobistego deficytu przyzwoitości, dla sławy mołojeckiej, czy tylko z mentalnej biedy ? 

Sławek :)

Od lat bronisz rybaków jak Rejtan , czy to też kolesiostwo ?

A może................

 

8355.jpg



#244 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:45

i się zaczyna  :(  

 

Zamiast jakiejś konstruktywnej dyskusji jeden wielki bełkot.

Dlatego nigdy nie będzie dobrze. Będziemy narzekać jeździć za granicę i zachwalać jak u nich dobrze. W tym jesteśmy najlepsi i tak trzymać  :doh:  :doh:  :doh:


  • StCroix lubi to

#245 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:43

Czytam i nie wierzę usprawiedliwiać łamiących przepisy bo nie zabierają ryb ręce opadają. Podobnie jak nie będziemy karać za niewymiarowe ryby bo zasłużony, wielokrotnie odznaczany, dobrze głosuje na  tego co trzeba i układ się trzyma. Kolesiostwo i układy. Jeżeli komuś nie podobają się przepisy PZW to niech robi wszystko by je zmienić na takie które według niego są słuszne jeżeli mimo starań są dla niego nie do zaakceptowania to niech się wypisze. To że są złe, niezasadne każdy ma swoje zdanie. Ja sądzę że są niedoprecyzowane i dzięki temu można je różnie interpretować. Ale to nie powoduje że łamanie przepisów można usprawiedliwiać. Jedyną możliwością jest wyższe dobro np jazda bez prawa jazdy by zawieźć kogoś do szpitala by ratować czyjeś życie ale wrócić do domu już nie można. Ale czy było to zasadne a zostało wykryte przez policję to policjanci mogą odstąpić od ukarania widząc znamiona nadzwyczajnych okoliczności lub notatka do sądu który zwykle umaża sprawę.

 

Usprawiedliwianie bo się zna  to już kolesiostwo.

Kolesiostwo tylko z jednego powodu, wiem że wypuszczają ryby i generalnie to się dla mnie liczy, reszta mnie nie obchodzi.  Potępiam jeszcze łowienie w okresach ochronnych bo po coś są.  Reszty rapru nie znam bo i po co. Nigdy sie z nim nie utożsamiałem. Zmieniać nie będe bo Satim nie jestem, wypisać też się nie wypiszę bo i z jakiego powodu. Swoje zdanie mam prawo wyrazić.


Użytkownik wujek edytował ten post 31 lipiec 2019 - 09:45


#246 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2019 - 09:51

...
 Potępiam jeszcze łowienie w okresach ochronnych bo po coś są.  Reszty rapru nie znam bo i po co. Nigdy sie z nim nie utożsamiałem.  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :highfive:


  • wujek lubi to

#247 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:11

Potępiam C&R jako zwykły sadyzm. Złowione=zjedzone. Wymiarów ochronnych nie znam, bo się z nimi nie utożsamiam. A przecież nawet najmniejsze ryby można zagospodarować (ocet albo kot). Dla mnie najważniejsze to nie łowić na robaki i ryby (kotu dać,  a nie marnować na przynętę).

:innocent:

  :doh:



#248 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 31 lipiec 2019 - 10:45

...
 Potępiam jeszcze łowienie w okresach ochronnych bo po coś są.  Reszty rapru nie znam bo i po co. Nigdy sie z nim nie utożsamiałem.  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :highfive:

W RAPR są jeszcze wymiary ochronne, metody niedozwolone, odległości między wędkującymi, zachowanie się na łowisku (czystość) i poruszonych wiele innych ważnych tematów. Jako członek PZW i użytkownik wody udostępnionej dzięki PZW powinno się je znać i do nich stosować. Oczywiście można się nie utożsamiać i łowić w "burdelach" czy na OS.
 Ale na łowiskach prywatnych dobitnie i dotkliwie przypomni nam regulamin właściciel lub odpowiednie służby.
Regulminy, zezwolenia, dodatkowe obostrzenia, rejestry.. po co, na co,  ja wiem lepiej. Jak by tu ominąć ew nagiąć jakiś przepis.
I taki przykład idzie "z góry".  Od świadomych i zaawansowanych wędkarzy. Inteligentnych i zamożnych. Elita spiningowa. 
A "gumofilcom"  i "dziadkom" z Jaxonem w ręku szybko przypinamy łatki kłusownicze. Pewnie czytać nie umiejo..
    



#249 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:22

Ryby wypuszczam więc nie muszę znac wymiarów, reszta co wymieniłes wynika z dobrego wychowawania, każdy powinien to wyssac z mlekiem mamusi. Rapry nie muszą mi pisać żebym nie śmiecil, ojciec mnie tego nauczył.

#250 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:26

Kolesiostwo tylko z jednego powodu, wiem że wypuszczają ryby i generalnie to się dla mnie liczy, reszta mnie nie obchodzi.  Potępiam jeszcze łowienie w okresach ochronnych bo po coś są.  Reszty rapru nie znam bo i po co. Nigdy sie z nim nie utożsamiałem. Zmieniać nie będe bo Satim nie jestem, wypisać też się nie wypiszę bo i z jakiego powodu. Swoje zdanie mam prawo wyrazić.

 

I mówi to reprezentant Team Jerkbait...

 

Próżne nadzieje na zmianę mentalności u młodszych, gdy przykład jest taki jaki jest.



#251 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:38

Nie tyle bronię rybaków, co czystości zasad, logiki i elementarnej uczciwości.. Skoro społeczeństwo lubi i chce jeść ryby, to ktoś je musi złowić i dostarczyć na rynek. Niekoniecznie kłusownik albo wędkarski świat..co widzę.. 

Pomiędzy tym co sobie kto myśli i jak se dedukuje, a w efekcie czyni, nie należy stawiać znaku równości - choć to ponoć modne i zbawienne - ani zamazywać granic.  Obciach pozostaje obciachem, tak jak obłuda obrońców obciachu, obłudą.. :)



#252 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:39

Ryby wypuszczam więc nie muszę znac wymiarów, reszta co wymieniłes wynika z dobrego wychowawania, każdy powinien to wyssac z mlekiem mamusi. Rapry nie muszą mi pisać żebym nie śmiecil, ojciec mnie tego nauczył.

 

Dobrze znać wymiary ochronne nawet jeżeli sami wszystko wypuszczamy ponieważ np. gdy zauważymy, że ten dziadek "od bambusów" kitra do tornistra sumka to będziemy wiedzieli czy mamy go szarpać za kapotę i straszyć milicją czy jednak odpuścić bo rybka miarę trzyma ;)



#253 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:45

I mówi to reprezentant Team Jerkbait...

Próżne nadzieje na zmianę mentalności u młodszych, gdy przykład jest taki jaki jest.

Mogę się zrzec tej funkcji jak to kogoś razi, ale nie ty będziesz o tym decydował :). Myślę że mimo wszystko przez te lata byłem osoba która wspomagala etyczne podejście do wędkarstwa, ale nie będę bezkrytycznie wszystkiego przyjmował. O młodzież się nie martw, mają swój rozum.
Wymiarów mimo wszystko sie nie nauczę bo łowię głównie z łodzi, generalnie unikam innych wędkarzy, a w plecak nikomu nie będę zaglądał bo to nie moja rola. Jest służba ktora ma PRAWNE narzędzia żeby to robić.
Chciałbym również przypomnieć że wątek nie dotyczy mojej osoby a zaczyna się tak robić.
Zaraz będzie że jak kogoś znowu nagraja to przez wujka że nie zlinczowal publicznie przewodników :).

Użytkownik wujek edytował ten post 31 lipiec 2019 - 11:54

  • Krzysiek P lubi to

#254 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:03

Oceniam jako żałosne, zarówno wcześniejsze jak i dalsze, twoje próby obrony tej sprawy.

Wcześniejsze zaangażowanie w promowanie etycznych zachowań pogłębia tylko obecne poczucie rozczarowania, bo jesteś świadomy, że zrobili źle.


  • StCroix, Little Wing i hombre06 lubią to

#255 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:23

A dla mnie osobiście twoje zdanie nic nie znaczy. Z tego co widzę jesteś z Bielska więc lapiesz pewnie jelce na muchę i zabierasz głos w wątku mazowieckim nie mając pojęcia o czym piszesz :).
  • Czoper, rózgaś i spinnerman lubią to

#256 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:29

...a przecież może być tak sielsko i ....bezrybnie (ale pięknie przynajmniej na echu :P  ;)  :D )

Załączone pliki


Użytkownik BOB edytował ten post 31 lipiec 2019 - 12:29

  • eRKa lubi to

#257 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1850 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:41

A dla mnie osobiście twoje zdanie nic nie znaczy. Z tego co widzę jesteś z Bielska więc lapiesz pewnie jelce na muchę i zabierasz głos w wątku mazowieckim nie mając pojęcia o czym piszesz :).

Rozumiem, że jak ktoś opisze patologie np. w Okręgu Słupsk czy Koszalin, to członkowie innych okręgów mają siedzieć cicho bo to nie ich rejon... Gruuubo...

#258 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:43

Skoro ktoś wypuszcza to może łowić na 3 wędki lub przynętę uzbrojoną w 3 haczyki? Analogiczne do trollingu, jak wypuszczają to mogą łamać prawo.



#259 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:46

No i wyszła słoma z butów

 

A dla mnie osobiście twoje zdanie nic nie znaczy. Z tego co widzę jesteś z Bielska więc lapiesz pewnie jelce na muchę i zabierasz głos w wątku mazowieckim nie mając pojęcia o czym piszesz :).

 

W tej sytuacji, pozostały ci najprymitywniejsze ataki- ad personam.

Zero refleksji.

Tak się składa, że urodziłem się w Warszawie i tam żyłem ponad 40 lat.

Wody mazowieckie znam jak własną kieszeń.

Natomiast ty o Bielsku i tutejszych wodach masz widzę zero (kolejny raz) pojęcia.

 

Kończę swoją tu obecność, bo marnuję czas.


  • Little Wing, pointman i Sadek8 lubią to

#260 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2019 - 12:50

Panowie spokój.

Po cholere sie obrażacie, dyskutujcie na temat poglądów, a nie przepychanki.



Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • wujek i eRKa lubią to