Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 lipiec 2019 - 17:32

Panowie idźcie na ryby.

Smutno mi to mówić ale każdy ma tu każdego w dupie.

Ja rozumiem, że zakaz bzdurny, nawet Marek Szymański tak mówi, więc nie ma co go respektować.

Ja rozumiem, że to kłusownicy bo łamią przepis. Ale są moralni i tak naprawdę to praca ich zmusza do tego bo oni nie chcą.

Rozumiem też, że jakiś zjeb nagrał tych panów.
Taki sam zjeb jak każdy z wideorejestratorem który dostarczy policji lub umieści w necie film o frogu albo innym piracie.
Widzieliście ostatnie nagranie jak gość nas trasie jechał przed karetką?
Przecież to zjeb udostępnił prawda?

Materiał zrobiony, ryby całe, zjebem jest świadek- autor filmu oraz pieniacze co chcą sprawiedliwości.

Nie chcę widzieć na tym forum więcej krytyki wobec osób które wzięły rybę, łowią poza okresami i inne takie.
Po prostu nie macie już moralnego prawa tego robić.


Lepiej bym tego nie spuentował. Filcoki wychodzą pod simmsami, pewnie dla lepszego utrzymania pozycji w wartkim nurcie wędkarskiego świata hehehehe.

#202 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 lipiec 2019 - 17:39


Ale gdyby ktoś wszedł do Twojego mieszkania i zaczął zmieniać ustawienie mebli to chyba byś nie pozwolił? Czy też może byś pomógł temu ktosiowi?

 

To nie jest bezpańska woda. Ma swojego gospodarza. A ten pozwala...

 

A więc twierdzisz że fakt iż okradli mnie złodzieje, jest moją winą gdyż nawet nie zauważyłem że weszli i wyszli?

Tylu już rzeczom jestem winny, że i to przyjmę na klatę.

Ale powiedz, czy złodzieje są w jakikolwiek sposób usprawiedliwieni że zamiast siedzieć i pilnować, dałem zakaz kradzieży (kłódkę) i wyjechałem?


  • StCroix lubi to

#203 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 18:11

Chyba jednoznacznie można odczytać co napisałem.

W Twojej obecności...

 

A jeśli Cię nie ma to, drzwi zostawiasz otwarte?Czy też może chronisz swoją własność?


Użytkownik eRKa edytował ten post 30 lipiec 2019 - 18:13


#204 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2019 - 18:48

Może z dystansem podchodzę do rapru bo wiem co się dzieje na Wisle i to głównie poza miastem. W mieście gdzie większość udzielająca się w wątku łowi jeszcze wszystko wygląda w miarę. Lowicie sobie klonko-okonki na rafach, albo nie, walczycie z wislanym klusownictwem krzycząc na grunciarza z trzema wedkami. Poza miastem rzeczywistość jest zupełnie inna. Miejscowi maja w dupie fora i fejsika, może i dobrze bo wielu by chyba rzuciło wędki w kat widząc jakie ryby łowia. Sandacze 80-90+, szczupaki, sumy. Boleni, kleni, brzan nikt nie łowi, liczy się to co da się zjeść. Pływają codziennie rano przed pracą i po pracy. Mówią tylko o dużych rybach, mniejsze to tylko mięso. Ile łowia rocznie mogę się tylko domyślać. Jak pytałem jak jesień to usłyszałem że trochę się wyjęło, największy 92cm. W sumie bardzo sympatyczni ludzie, wszystko powiedzą, nic nie kryją, tyle że wszystko zabijają. To są ludzie którzy wyławiają ryby legalnie, wędka, zgodnie z PRAWEM. Nie czuję do nich złości bo niby z jakiego powodu, robię swoje i czasem uda się coś złowić tyle że moje pływa, pewnie do czasu. Poza tym są ludzie którzy klusuja i nie jest to trolling czy 3 wędki, ale nie będę wchodził w szczegóły.
Jak mam mieć szacunek do prawa które pozwala na zabicie chyba 3 sandaczy dziennie, czy jednego suma (przepraszam dawno nie czytałem rapru) . Gdyby ktoś chciał chronić sumy wprowadziłby limit jedna ryba na tydzień lub miesiąc i po temacie, a zakazujac trollingu spełnił oczekiwania pewnej grupy wędkarzy. To nie miało na celu ochrony ryb. Oczekiwania tłumu są takie żeby było można zabić te 3 sandacze czy jednego suma. Osobiście dla mnie trollingowiec który wypuszcza ryby nie jest dla nich żadnym zagrożeniem czy to jest przewodnik czy jakaś inna osoba. Po prostu wewnętrznie nie zgadzam się z pewnymi rzeczami tym bardziej ustanowionymi przez ludzi którzy mają kompletnie inne podejście do wędkarstwa jak ja. I nie bronię tu konkretnych osób, ale piszę ogólnie.

#205 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 lipiec 2019 - 18:56

No i proszę.. jaka świetna konkluzja, moralizatorzy i katoni pomniejsi znani tylko i wyłącznie z inwokacji pt;  nie bo nie, albo PZW won! - murem za występkiem. Ładne rzeczy.. :) W nich nadzieja.. na kontynuację dna i wodorostów..oczywiście.. :D  



#206 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:32

Janek trudno się z tobą nie zgodzić.
Prawo trzeba zmienić.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#207 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:40

Nie ma na to czasu i ochoty, nie jestem spolecznikiem tylko wędkarzem który z trudem kombinuje jak tu wyrwać wędkarska dniowke jak większość z nas. Ja sobie tam jakoś poradzę, najwyżej zlowie mniej niż więcej. Robię swoje i nie patrzę na innych.
  • Guzu, pursuit i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#208 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:41

A jaką to świetlaną przyszłość związek zapewnia?

Co zapewnia dziś?

Jakim jest gospodarzem?

 

Kiedyś się oburzałeś gdy na mistrzostwach świata zmniejszono wymiar lipienia..

No to poproszę kolejne oburzenie..

 

Na Spławikowych Mistrzostwach Polski Juniorów zniesiono wymiar dla okonia(wieści nieoficjalne bo i czym się chwalić)... A i to nie poprawiło zbyt wyników. Tylko jeden wynik był powyżej 5 kg

Baaa.... dla niektórych dzieciaków to był ratunek, że zapunktowali.

 

Na Słoku. Na tym samym, na którym całkiem niedawno jeden z miejscowych zawodników łowił po 30 kg ryb.

Wędkarze winni??? Czy zarządzający wodą, że dopuścili do takiego wyrybienia?

Woda na celowniku wszystkich. Tu nie ma mowy o jakimś stawianiu siat kłusowniczych czy innych patologicznych zachowaniach...

 

I jak to skomentujesz o Wszystkowiedzący?



#209 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:42

Brawo Marcin, Piotrek, Sławek (tak, tak słynny obertroll SOB) i inni Koledzy którzy potrafią i nie boją się nazywać rzeczy po imieniu. Bo przepisy są po to żeby je respektować. Durne, przestarzałe? Od tego są wybory do sejmu czy do władz PZW. C&R zwalnia i usprawiedliwia nas wobec świadomego i z premedytacją łamania przepisów? Bo w innych (dzikszych? (sic!) krainach czy "bardziej rozwinietych" (sic!) Można? Anarchia u dzikusów czy Wolność przez duże W ale do tego trzeba dojrzeć... Kary, Kary, Kary. Policyjny kraj? Jak dziadostwo dookoła to może nie można na razie inaczej? Folgować, ufać, wierzyć to można świadomemu społeczeństwu. Póki większość zaniża średnią należy edukować. Boleśnie. Szybko. Skutecznie. Protestujesz? Dlaczego? Ja się nie boję bo nawet nie zauważe tych sankcji..
Pozdrawiam Piotrka-Rape bo choć wulgarnie i zbyt emocjonalnie proklamuje swoje racje jest Wiślakiem z krwi i kości i przynajmniej dla mnie jest wiarygodny. Kłusownikom także z pierwszych stron gazet mówię: NIE. Pieniądze to nie wszystko.

Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 30 lipiec 2019 - 19:44


#210 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:45

Kolego Krzyśku - tylko, że u nas nie ma nawet do karania chętnych.


  • Krzysiek P i ODYSEUSZ lubią to

#211 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:48

A jeśli Cię nie ma to, drzwi zostawiasz otwarte?Czy też może chronisz swoją własność?

 

Nawet jeśli bym zostawił otwarte, zmienia to coś w postępku złodzieja?

Jak zamknąć wodę?

A jak "niby współwłaściciel" sfilmował, zainteresował się, to się okazało że zjeb.

Szkoda że nie wezwał PP/PSR.


  • StCroix lubi to

#212 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:54

Złodziej jest złodziejem, ale jak mówią - okazja czyni złodziejem.

 

A w przysłowiach ludowych jest dużo mądrości.

 

Po raz kolejny - najpotężniejszy okręg w Polsce nie ma środków na pilnowanie wód które użytkuje?

 

Nie raz i nie trzy było o totalnym braku kontroli.

 

Okazja czyni złodziejem....

 

A może - dlaczego nie wezwał służb?


Użytkownik eRKa edytował ten post 30 lipiec 2019 - 19:55


#213 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 lipiec 2019 - 19:59

Czy Mateusz dalej jest strażnikem SSR? Trochę wstyd dla koła

#214 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:11

Złodziej jest złodziejem, ale jak mówią - okazja czyni złodziejem.

A w przysłowiach ludowych jest dużo mądrości.

Po raz kolejny - najpotężniejszy okręg w Polsce nie ma środków na pilnowanie wód które użytkuje?

Nie raz i nie trzy było o totalnym braku kontroli.

Okazja czyni złodziejem....

A może - dlaczego nie wezwał służb?


Erka okazja nie czyni zlodziejem - ona tylko go ujawnia.
Złodziejem się jest albo nie.

#215 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:20

Kolego Krzyśku - tylko, że u nas nie ma nawet do karania chętnych.

Ale Erka, SSR to ochotnicza i społeczna służba NASZA. Nie ma chętnych? To do siebie musimy miec pretensje. A moze "dyżury" i albo idziesz ze Strażnikiem na patrol albo skłsdka "na człowieka"?
Nie rozumiem teź tych ciągłych pretensji do PZW o PSR? Przepraszam, a czy to jest jakiś nasz SWAT? Przecież to formacja jak Policja czy Straż Miejska. Na budżecie gmin czy resortu Może trzeba powołać PŁATNĄ i premiowaną wynikami organizacje kontrolujaco-pilnujaca w ramach PZW? Tylko jest jeden problem-uprawnienia w świetle przepisow. I naszej ukochanej wolnosci. Czyli od razu szukania "furtek" w prawie. I jak tu wspolpracowac z takimi "czlonkami". Jak często niektórzy okazują sie zwykłymi ch...mi

Użytkownik Krzysiek P edytował ten post 30 lipiec 2019 - 20:45

  • Jopek1971 lubi to

#216 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:25

Nie ma na to czasu i ochoty, nie jestem spolecznikiem tylko wędkarzem który z trudem kombinuje jak tu wyrwać wędkarska dniowke jak większość z nas. Ja sobie tam jakoś poradzę, najwyżej zlowie mniej niż więcej. Robię swoje i nie patrzę na innych.

Janek, mam nadzieję, że nie odbierasz moich słów personalnie.

Podzielam większość twoich poglądów związanych z wędkarstwem, podziwiam twoje wyniki, relacje itd.
Nie oceniam osób na filmie jako osoby szkodzące rybom.

Według filmu i jego opisu naruszono pewne zasady.
Ze względu na to, że tutaj głównie potrząsa się buławą i pohukuje na nieprawidlowosci dostajesz strzała, że moralizatorzy są tacy sami jak 'ci źli'.

Mi jest wstyd.
Czemu?
1. Obnaża to forum
2. Cyt:
cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Nie jestem przeciw chłopakom, uważam, że zrobili źle.

3. Jest mi przykro, bo mogę wyjść na awanturnika , a nie chodzi mi o dym.
Nie chcę linczu za złamanie przepisów.

Chciałbym, żeby te wydarzenia zaczęły pchać konieczność zmian jeszcze szybciej.

Niestety te zmiany jakie należy wprowadzić to jest coś więcej niż zakaz trolla, a to będzie bolało więcej osób niż nas tutaj w tej gównoburzy.

Wybacz jeżeli odczuwasz moje słowa jako atak na siebie w jakiekolwiek sposób.
Staram się polemizować, wyważać słowa.




Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik ezehiel edytował ten post 30 lipiec 2019 - 20:32

  • wujek, Pisarz.......ewski Piotr, AdamCh i 1 inna osoba lubią to

#217 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:29

No nieee....

 

Nie myl proszę PSR ze SSR

 

https://pl.wikipedia...a_Straż_Rybacka



#218 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:46

No nieee....

Nie myl proszę PSR ze SSR

Stary, przecieź widać z kontekstu - literówka. Poprawiłem.

https://pl.wikipedia...a_Straż_Rybacka


  • eRKa lubi to

#219 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1894 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:51

Czy jest na sali lekarz..., tfu, znaczy się prawnik, który mógłby się wypowiedzieć na temat zaistniałej sytuacji? Bo w dyskusji już wypowiadał się chyba nawet policjant (jakby nie było - stróż prawa), który usprawiedliwiał całe zajście?


  • coma, eRKa i S.N. lubią to

#220 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:57

W wędkarskim świecie bardzo dotkliwy jest brak wartościowego kapitału ludzkiego i kulturowego, a tak prawdę mówiąc jesteśmy społecznością funkcjonująca jak zwykła dzicz nastawiona na maksymalnie bez wysiłkową eksploatację , z wykastrowaną zdolnością do samoorganizacji, o odpowiedzialności  nawet nie wspominając.. ale nadrabiającej w anarchii, uwstecznieniu i prymitywnym populizmie. Ten wątek to kwintesencja  poziomu.. :)