Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:01

Mów o sobie Panie SOB..

Nie czuję się jakoś szczególnie dziki....


  • S.N. lubi to

#222 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:08

Czy jest na sali lekarz..., tfu, znaczy się prawnik, który mógłby się wypowiedzieć na temat zaistniałej sytuacji? Bo w dyskusji już wypowiadał się chyba nawet policjant (jakby nie było - stróż prawa), który usprawiedliwiał całe zajście?

 

Jest takie powiedzenie i nie dotyczy ono tylko naszego kraju: co wolno wojewodzie itd. ... I tak niestety jest co widać i słychać i czuć ...


  • Krzysiek P i eRKa lubią to

#223 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1894 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:17

Mam prośbę do czytających, bo niestety film przez Autora został usunięty. Czy mógłby mi ktoś podać link do innego źródła, na którym widać całe zajście. Chciałbym wysłać list do Zarządu OM z zapytaniem jakie jest Jego stanowisko wobec zaistniałej sytuacji. Chciałbym powołać się na jakieś źródło. Z góry dzięki za pomoc.

 

https://youtu.be/kfH1hxvAN30?t=146


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 30 lipiec 2019 - 21:58


#224 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4591 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:25

Panie w tym momencie musisz też zmienić nick na coś w rodzaju Don Kichot albo jakoś tak ... I nie piszę tego ani złośliwie ani żartobliwie bo jak widać zbiegu nieokreślonych przypadków przypadkiem się wykluczających nie ma :D


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 30 lipiec 2019 - 21:37

  • eRKa lubi to

#225 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:41

Za jakiś czas na forum ogłoszenie zamieści jakiś nowicjusz. Nie doda zdjęcia bo nie będzie umiał, bo nie przeczyta regulaminu, bo nie będzie mu się chciało... Nie będzie dla niego zrozumienia, będzie można rozpocząć krucjatę przeciw niegodnemu, zniszczyć, zrównać z ziemią. Wtedy wszyscy będą zgodni, regulamin i zasady forum trzeba przestrzegać.Jak regulamin forum się nie podoba to wypier...aj leszczu. Krótko mówiąc będzie można kolesia dojechać.

Krótko napiszę.Napiszę specjalnie wielkimi literami. OBŁUDA.



#226 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:47

Szanowni.
Chciałbym was prosić o powściągnięcie swoich słów.
Rozumiem, że wkurza was zaistniała sytuacja.

Niestety mamy taki stan rzeczy w naszym związku.

Stało się to co miało się stać, nic innego.

Jeżeli chcecie zmiany musicie stanąć do "urn" w swoich kołach, okręgach.

Aktualnie, tak jak pisałem już wyżej - pohukiwaniei potrząsanie buławą.

Jest nas tu w chu.. a zmian nie widać, znaczy każdy liczy na drapane, bez swojej ingerencji.

A to niestety się nie uda.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#227 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:50

Za jakiś czas na forum ogłoszenie zamieści jakiś nowicjusz. Nie doda zdjęcia bo nie będzie umiał, bo nie przeczyta regulaminu, bo nie będzie mu się chciało... Nie będzie dla niego zrozumienia, będzie można rozpocząć krucjatę przeciw niegodnemu, zniszczyć, zrównać z ziemią. Wtedy wszyscy będą zgodni, regulamin i zasady forum trzeba przestrzegać.Jak regulamin forum się nie podoba to wypier...aj leszczu. Krótko mówiąc będzie można kolesia dojechać.
Krótko napiszę.Napiszę specjalnie wielkimi literami. OBŁUDA.

Nie łącz spraw forum z tematem wątku.
W ogóle się to nie łączy i nie wnosi nic do rzeczy.

Wybacz ale nie powinieneś tak pisać, nasze zasady są znane.
Nie mają też nic wspólnego z tematem wątku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • wujek i S.N. lubią to

#228 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:51

Sławek mylisz się- "wartościowego kapitału ludzkiego i kulturowego" brakuje wszędzie, dookoła nas. Brak kindersztuby i kompetencji. Za to bezstresowe wychowanie. A sąsiad z 3go piętra schodzi i pyta czy nie znam jakiegos elektryka bo mu się żarówka w lampce nocnej spaliła...
  • eRKa lubi to

#229 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:09

Nie łącz spraw forum z tematem wątku.
W ogóle się to nie łączy i nie wnosi nic do rzeczy.

Wybacz ale nie powinieneś tak pisać, nasze zasady są znane.
Nie mają też nic wspólnego z tematem wątku.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

Powiadasz, że zasady są znane. Zakaz stosowania metody trolingowej w OM jest chyba oczywisty...tak samo jak oczywisty jest regulamin forum dotyczący zamieszczania ogłoszeń. Dla mnie te sprawy się łączą jak najbardziej, jest to wyrazisty przykłąd obłudy. Nieznanych początkujących się punktuje w sposób bezwzględny za brak zdjęcia w ogłoszeniu a z ludzi którzy ciągają czteropaka za łódką próbuje się zrobić kłusowników ;). To jest brak symetrii albo obłuda.   W sumie to jest to samo.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 30 lipiec 2019 - 22:10


#230 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:13

Erka, nie kłóćmy się. Proponuje wspólne spotkanie ze Sławkiem, gwarantuje, że nie będzie "pod pistoletem" indoktrynacji. Wszak jesteś z Łodzi. I chodzi nam wszystkim o dobro ryb.. A przy okazji..nasze ;')
  • eRKa lubi to

#231 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:14

Pinciu w pkt. BRAWO !!

#232 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2675 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:21

cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
 

:good:

 

Marcin , cytowałaś z pamięci?  :D 

 

Ja bym zacytował inny fragment "Nowego Testamentu" :) . Wydaje mi się bardziej adekwatny w przypadku próby publicznego linczu z powodu złamania prawa ;) .

 

Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: 4 «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. 5 W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować*. A Ty co mówisz?» 6 Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć*. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. 7 A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». 8 I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. 9 Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. 10 Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» 11 A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».


  • wujek, ezehiel i Sadek8 lubią to

#233 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:05

Piotrek chyba żeśmy przegieli z tymi cytatami z pisma...
Cisza się zrobiła, chyba polecieli po kamienie :)

Też masz dobrą pamięć ;)

Teraz wypadałoby jeszcze zarzucić przypowieść o synu marnotrawnym.

Żeby nie było, ja nie nawołuje do linczu, pokazuje tylko, że tu na forum są święci, a poza forum hulaj dusza, piekła nie ma.


Wracając do kamieni i rozluźniając atmosferę

https://youtu.be/bDe9msExUK8


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#234 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:49

Przypatruje się tej dyskusji i mam jedną uwagę to osób sugerujących, że zakaz trollingu na OM jest głupi więc można go nie przestrzegać. Przypomnijcie sobie, ileż to było narzekań na trollingujących na Zegrzu. Wejdźcie w wątek o Siemianówce i poczytajcie o trolingowcach wywożących w bagażnikach nadkomplety suma i sandacza.

Dla jednego przepis głupi i niepotrzebny, dla drugiego wręcz odwrotnie. Czy zwiększenie wymiaru ochronnego szczupaka do 55 cm to dobra zmiana? Dla mnie tak, nawet bym go zwiększył, ale ktoś powie: kiedyś było 50 cm, a jeszcze wcześniej 45 cm i ryby było znacznie więcej. Durny przepis, nie stosuję się. Zakaz łowienia przed 1 maja na przynęty powyżej 5 cm - mało osób go krytykowało, bo jemu akurat w marcu świetnie biorą okonie na 3" kopytka?

 

Przykład powinien iść z góry. Wielkie lamenty na forum jak jakiś dziadek łowi na 3 grunty, ale jak Pan celebryta trollinguje na zakazie no to wiecie, rozumiecie, on te ryby i tak wypuszcza.



#235 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:02

:good:

 

 Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».

 

Natenczas wszedł smok i rzekł "chyba o czymś zapomniałeś?!", Jezus się zadumał i rzekł do niewiasty "ale jak będziesz trollingować na zakazie, albo trollingowanie usprawiedliwiać, to ci nogi z d.. powyrywam". I zobaczył lud że to było dobre.



#236 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6258 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:18

Natenczas wszedł smok i rzekł "chyba o czymś zapomniałeś?!", Jezus się zadumał i rzekł do niewiasty "ale jak będziesz trollingować na zakazie, albo trollingowanie usprawiedliwiać, to ci nogi z d.. powyrywam". I zobaczył lud że to było dobre.


WYGRAŁEŚ :)
  • ezehiel i Bułka lubią to

#237 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1693 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:27

Dura lex, sed lex. Amen. Howgh! Koniec. Kropka. Bomba, kto czytał ten trąba. 


  • Krzysiek P lubi to

#238 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:01

Janek, mam nadzieję, że nie odbierasz moich słów personalnie.

Podzielam większość twoich poglądów związanych z wędkarstwem, podziwiam twoje wyniki, relacje itd.
Nie oceniam osób na filmie jako osoby szkodzące rybom.

Według filmu i jego opisu naruszono pewne zasady.
Ze względu na to, że tutaj głównie potrząsa się buławą i pohukuje na nieprawidlowosci dostajesz strzała, że moralizatorzy są tacy sami jak 'ci źli'.

Mi jest wstyd.
Czemu?
1. Obnaża to forum
2. Cyt:
cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.

Nie jestem przeciw chłopakom, uważam, że zrobili źle.

3. Jest mi przykro, bo mogę wyjść na awanturnika , a nie chodzi mi o dym.
Nie chcę linczu za złamanie przepisów.

Chciałbym, żeby te wydarzenia zaczęły pchać konieczność zmian jeszcze szybciej.

Niestety te zmiany jakie należy wprowadzić to jest coś więcej niż zakaz trolla, a to będzie bolało więcej osób niż nas tutaj w tej gównoburzy.

Wybacz jeżeli odczuwasz moje słowa jako atak na siebie w jakiekolwiek sposób.
Staram się polemizować, wyważać słowa.




Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Nie, nie odbieram tego personalnie, a wręcz przeciwnie :). Wiem że to co piszę pewnie nie przysporzy mi fanów, ale cóż z wiekiem coraz mniej mi na tym zależy, nie wszyscy muszą mnie lubić i się ze mną zgadzać, szczególnie osobnicy jak SOB, który już wystarczająco zaprezentował się na forum z zaporami, rybakami i tęsknotą za socjalizmem :D. Na szczęście nie muszę pisać tak żeby mnie wszyscy lubili.

Jak to mój kolega powiedział są wilki i owce, a jak nie chcę być owcą, a mam wrażenie że niektórzy to jak te owce, beczą jak im każą.

Nigdzie nie napisałem że kogoś namawiam do trollingowania i że to pochwalam, więc proszę nie wmawiać czegoś czego nie napisałem.


Użytkownik wujek edytował ten post 31 lipiec 2019 - 08:11

  • Pisarz.......ewski Piotr i eRKa lubią to

#239 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:24

wujek.. :)..  nie u wszystkich - i co najważniejsze nie u każdego - razem z wiekiem potęguje się skłonność do relatywizmu, infantylizmu i uległość wobec najprzeróżniejszych mód albo durnowatych ideologijek.. albo pokazu żenującego kolesiostwa. Wykalkulować i wypośrodkować, aby zaistnieć jako oryginał - to stara, sieciowa recepta.. Zgadzam się.. :)  

Ci twoi skrzywdzeni, tak spostponowani tu kumple, to tak z głupoty, jakiegoś osobistego deficytu przyzwoitości, dla sławy mołojeckiej, czy tylko z mentalnej biedy ? 


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 31 lipiec 2019 - 08:28

  • StCroix, Jopek1971 i vako lubią to

#240 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:26

Czytam i nie wierzę usprawiedliwiać łamiących przepisy bo nie zabierają ryb ręce opadają. Podobnie jak nie będziemy karać za niewymiarowe ryby bo zasłużony, wielokrotnie odznaczany, dobrze głosuje na  tego co trzeba i układ się trzyma. Kolesiostwo i układy. Jeżeli komuś nie podobają się przepisy PZW to niech robi wszystko by je zmienić na takie które według niego są słuszne jeżeli mimo starań są dla niego nie do zaakceptowania to niech się wypisze. To że są złe, niezasadne każdy ma swoje zdanie. Ja sądzę że są niedoprecyzowane i dzięki temu można je różnie interpretować. Ale to nie powoduje że łamanie przepisów można usprawiedliwiać. Jedyną możliwością jest wyższe dobro np jazda bez prawa jazdy by zawieźć kogoś do szpitala by ratować czyjeś życie ale wrócić do domu już nie można. Ale czy było to zasadne a zostało wykryte przez policję to policjanci mogą odstąpić od ukarania widząc znamiona nadzwyczajnych okoliczności lub notatka do sądu który zwykle umaża sprawę.

 

Usprawiedliwianie bo się zna  to już kolesiostwo.