Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Wedkarz 1987

Wedkarz 1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów

Napisano 30 lipiec 2019 - 12:46

https://m.youtube.co...h?v=hoVDiKhgk8k
  • miramar69 i S.N. lubią to

#182 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 12:48

A jest inaczej obrońco komuchów?

 

Toć to "spadek" po tamtych czasach. Nie ma problemów na prywatnych łowiskach.

Jak nie ma ryby to nabiorę się tylko raz..

Monopolista ma wszystko w rzyci. -  I tak muszą zapłacić -  hahahaha


  • Tu nie ma ryb. lubi to

#183 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 12:52

 A mógłbyś streścić???

 

Bo zerknąłem jak gośćiu przez minute po głowie się drapie nic nie mówiąc to nie chce mi się godziny tracić...


  • Sayonara lubi to

#184 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:06

To że PZW robi wałki, w żadnym stopniu nie usprawiedliwia kłusowników. I nie jest to temat zastępczy, a kolejna patologia zarówno wędkarzy jak i dzierżawcy wody (znany od dziesięcioleci problem braku kontroli).

Opowieści o czteropaku są dobre dla ślepej Temidy, kto ma oczy, ten zobaczy.


  • jbk, marcin186 i Little Wing lubią to

#185 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:16

Sprawa zasadniczo bardzo prosta, j...ć, karać, nie wyróżniać. To nie Orwell, ani jakiś afrykański anarchistan. Policja jakoś nigdy nie zapyta o motywy gdy przekroczy się prędkość.

Ludzie, którzy próbują sankcjonować w jakiś dziwny sposób pokazanie wała wszystkim innym, zasługują na zapracowany brak szacunku i pozostałe konsekwencje. Proste i węzłowate.



#186 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:24

Taaa... i mundurki jednakowe dla wszystkich wprowadzić....

 

Policja... ktoś w spomniał o ruchu drogowym, A jakże... zrobić prawko to wyczyn.

75% dochodów WODR-ów to z powtórzonych egzaminów..

Toć tak wyszkoleni kierowcy powinni jeździć że hoo hoo..

Jeżdżą jak jeżdża...


Użytkownik eRKa edytował ten post 30 lipiec 2019 - 13:37

  • S.N. lubi to

#187 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:24

@eRKa nie wiem w jakich krajach łowiłeś ale np we Włoszech w prowincji Veneto jest zakaz trollingu. Do tej pory był zapis o zakazie używania echosondy na wodach słodkich. W nowym regulaminie tego zapisu nie ma ale z zakupem się wstrzymuje do zobaczenia regulaminu na przyszły rok na zbiorniki na których łowię bo one mają zaostrzony regulamin.
Nie wiem czy Włochy zaliczają się do krajów rozwiniętych ale nie mam problemu z uszanowaniem regulaminów tu panujących.
A co do filmiku który obecnie jest niedostępny. Widać autor nie ma czasu na łażenie i udowadnianie co zostało nagrane. Jaka była by kara dla kłusowników? 200 może 500 zł. To podejrzewam nawet nie dniówka dla przewodnika. Krytyka medialna mam nadzieję że odniesie większy skutek i wędkarze przestaną się podkładać temu wstrętnemu wszystko winnemu PZW.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • StCroix i Little Wing lubią to

#188 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:43

Jestem za... kara za wykroczenia czy przestepstwa powinna być nieuchronna i dotkliwa.

 

Tylko że na razie w związku jest po staremu...

 

Jak w powiedzeniu za czasów komuny.

 

My udajemy, że pracujemy, wy udajecie, ze płacicie...


  • Jopek1971 lubi to

#189 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2019 - 13:59

Może w sposób bardziej łopatologiczny, bo kilku piszących w tym wydzielonym wątku dryfuje w nieznanym kierunku. Film przedstawia wędkarza, którego bardzo poważałem. Za to, że świetnie łowi ryby. Za to, że będąc prezesem jednego z mazowieckich kół PZW robił świetne rzeczy. Gumowane podbieraki, bezzadziorowe haki, C&R, zarybienia, ochrona tarlisk, kontrole, tworzenie łownej, sportowej wody. Słowem jeden z tych, któremu powierzyłbym zarządzanie tą organizacją.  Pokazując swoją twarz i promując publicznie swój pogląd na wędkarstwo przestał być anonimowym wędkarzem. Stał się jednym z reprezentantów grupy myślącej podobnie. To zobowiązuje i to sprawia, że trzeba patrzeć sobie na ręce. Jeśli chce się być dalej tym, kim się stawało się przez lata. Bo jeden głupi wyskok może wszystko schrzanić. Wyskok nie różniący się od tych, za które sam by niedawno karał. Ten głupi wyskok może też sprawić, że ci którzy zaufali zwątpią w to, że może być lepiej. Zwątpią w sens postępowania zgodnie z wartościami, w przestrzeganie prawa, w zaufanie. Argumenty, że świat taki jest, że ludzie są różni, że pieniądze psują, że nic się nie stało są nie na miejscu.  Czytam rady, żebyśmy oddolną pracą i z poświęceniem swojego czasu zreformowali związek i postawili na decydenckich stanowiskach zaufanych ludz,i podobnie jak my myślących. Komu zaufać i czy warto?

#190 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 30 lipiec 2019 - 14:03

Jestem za... kara za wykroczenia czy przestepstwa powinna być nieuchronna i dotkliwa.

 

Tylko że na razie w związku jest po staremu...

 

Jak w powiedzeniu za czasów komuny.

 

My udajemy, że pracujemy, wy udajecie, ze płacicie...

 

W PZW jak i w Kościele liczy się stały dopływ środków więc potrzebna jest duża liczba członków/wyznawców. Zarząd główny myśli prosto ... nie można wędkarzy za bardzo ograniczać limitami, ograniczeniami (zakaz trolingu w OM dotyka jednak w sumie garstkę wędkarzy) i ewentualnymi karami bo w końcu rzeczywiście będą łowili jedynie na komercjach, do których wód PZW nie wypada nawet porównywać z wielu względów. Dla ZG lepsza stówka od głowy razy milion członków niż pięćset lub tysiąc razy znacznie niższa liczba, ale niestety za te znacznie większe składki to już PZW musiałby się wykazać, a to wymagało by ogromnej przebudowy, a w zasadzie budowania wszystkiego od podstaw. Tak więc jest jak jest i się nie zanosi na przełomy.


  • Jopek1971 i eRKa lubią to

#191 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 lipiec 2019 - 14:49

Taaa... i mundurki jednakowe dla wszystkich wprowadzić....

 

Policja... ktoś w spomniał o ruchu drogowym, A jakże... zrobić prawko to wyczyn.

75% dochodów WODR-ów to z powtórzonych egzaminów..

Toć tak wyszkoleni kierowcy powinni jeździć że hoo hoo..

Jeżdżą jak jeżdża...

Bo "szkoły jazdy" uczą jak zdać egzamin a nie jak jeździć. Jak widzę półleżącego instruktora z krzyżówką a za kółkiem panienkę co próbuje 3ci raz ruszyć ze świateł współczesnym autemi....   Sorry za OT


  • Paweł J, eRKa i S.N. lubią to

#192 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:22

Sprawa zasadniczo bardzo prosta, j...ć, karać, nie wyróżniać. To nie Orwell, ani jakiś afrykański anarchistan. Policja jakoś nigdy nie zapyta o motywy gdy przekroczy się prędkość.

Ludzie, którzy próbują sankcjonować w jakiś dziwny sposób pokazanie wała wszystkim innym, zasługują na zapracowany brak szacunku i pozostałe konsekwencje. Proste i węzłowate.

 

A tutaj instytucje które powinny reagować:

 

Państwowa Straż Rybacka, Społeczna Straż Rybacka, Policja, Straż Ochrony Mienia PZW, Państwowa Straż Łowiecka, Straż Leśna, Straż Parków Narodowych i Krajobrazowych.

 

To ja się pytam za co oni kasę biorą?

My się tutaj nawzajem mieszamy z błotem, a straż śpi? Toć chłopaki nie poszli do sąsiada na jabłka do sadu wieczorem tylko ileś na tej wodzie pływali.

I ...? 

No właśnie, wszystkim to tak naprawde wisi i powiewa co się na wodzie, nad wodą dzieje.

..



#193 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5827 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:31

Generalnie PSR, ale za 2 netto też co najwyżej bym wpis w kartę sprawdzał na Kanale Zeranskim jak to robią. Reszta może, ale mają wbrew pozorom inne obowiązki.

#194 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:49

Dryfując zbliżacie się do Morza Sargassowego, a to chyba nie jest wątek o węgorzach? Może założyciel się wypowie, o czym miał być?
  • przem i Krzysiek P lubią to

#195 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:54

Panowie idźcie na ryby.

Smutno mi to mówić ale każdy ma tu każdego w dupie.

Ja rozumiem, że zakaz bzdurny, nawet Marek Szymański tak mówi, więc nie ma co go respektować.

Ja rozumiem, że to kłusownicy bo łamią przepis. Ale są moralni i tak naprawdę to praca ich zmusza do tego bo oni nie chcą.

Rozumiem też, że jakiś zjeb nagrał tych panów.
Taki sam zjeb jak każdy z wideorejestratorem który dostarczy policji lub umieści w necie film o frogu albo innym piracie.
Widzieliście ostatnie nagranie jak gość nas trasie jechał przed karetką?
Przecież to zjeb udostępnił prawda?

Materiał zrobiony, ryby całe, zjebem jest świadek- autor filmu oraz pieniacze co chcą sprawiedliwości.

Nie chcę widzieć na tym forum więcej krytyki wobec osób które wzięły rybę, łowią poza okresami i inne takie.
Po prostu nie macie już moralnego prawa tego robić.

Użytkownik ezehiel edytował ten post 30 lipiec 2019 - 15:56


#196 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:57


To ja się pytam za co oni kasę biorą?

My się tutaj nawzajem mieszamy z błotem, a straż śpi? Toć chłopaki nie poszli do sąsiada na jabłka do sadu wieczorem tylko ileś na tej wodzie pływali.

I ...? 

 

Ja tam nikogo z błotem nie mieszam, jeśli to faktycznie działacze z pzw to potwierdza tylko opinię części kolegów że bez zaorania tej organizacji nic się nie zmieni.

Bo óni mogą więcej, ograniczenia są dla członków-płatników.

Swoją drogą to wierzysz że da się upilnować wszystkich i wszędzie? Każdy ma swojego osobistego strażnika (a on swojego) żeby nie było kumoterstwa?

Gdyby nie zostali nagrani to byłoby ok? Gdyby ich straż złapała i dała mandat za kłusownictwo to byś ich nie bronił?

Jak zobaczę kłusownika, z wędką lub więcierzem to mam nie dzwonić "na bagiety" żeby nie zostać "konfidentem"?



#197 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 lipiec 2019 - 16:14

 

Co to jest ? :o serio... po 2 minutach przestałem oglądać, gość dla mnie wygląda na obłąkanego. 



#198 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 30 lipiec 2019 - 16:18

"Swoją drogą to wierzysz że da się upilnować wszystkich i wszędzie?"

 

Byłaby to utopia.

 

Ale gdyby ktoś wszedł do Twojego mieszkania i zaczął zmieniać ustawienie mebli to chyba byś nie pozwolił? Czy też może byś pomógł temu ktosiowi?

 

To nie jest bezpańska woda. Ma swojego gospodarza. A ten pozwala...

 

"Gdyby ich straż złapała i dała mandat za kłusownictwo to byś ich nie bronił?"

 

Ja ich nie bronię. Ja cały czas twierdzę, że firma do której jesteśmy zmuszeni należeć ma to wszystko gdzieś głęboko.

Proszę nie negować słowa "zmuszeni" - nie ma rozsadnej alternatywy.

Można się wypisać tylko co w zamian? Jaka alternatywa choćby dla wędkarzy z Warszawy?

Ile jest w pobliżu wód nie będących w gestii PZW?

 

"Jak zobaczę kłusownika, z wędką lub więcierzem to mam nie dzwonić "na bagiety" żeby nie zostać "konfidentem"?"

 

Dzwonić. Tylko jeszcze trzeba mieć szczęście, żeby ktoś odebrał...


Użytkownik eRKa edytował ten post 30 lipiec 2019 - 16:20


#199 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 30 lipiec 2019 - 16:57

 

I wszystko jasne.

Tęczowi żydzi siedzą, lulki piją, piwo palą… pederasta Lenin do spółki z komunistą Szymańskim wyjebali Wisłę z sumów. Podrzyjmy regulaminy bo i tak wszyscy mają je w dupie. Mamy wszak kecz end rilis. Za tą laurką można nam wszystko – tym bardziej że odpowiedzialność i tak spadnie na choojów z pezetwu. Zakazy won, wolność dla wszystkich. Sumy na trolling, pstrągi na glizdy, no limit!



#200 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 30 lipiec 2019 - 17:04

Co to jest ? :o serio... po 2 minutach przestałem oglądać, gość dla mnie wygląda na obłąkanego. 

Reasumując.

Kto trolluje , ten jest skórą z jajec. :ph34r:

Ci co poznali Piotrka osobiście  , a ja się do nich zaliczam , wiedzą o co chodzi. :D


Użytkownik Pisarz.......ewski Piotr edytował ten post 30 lipiec 2019 - 17:07

  • Flame, Krzysiek P i S.N. lubią to