Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:34

Nonsensem jest grzecznie apelować do wielce "oburzonych" na stowarzyszenie które sami tworzą  - a idźcie se ludzie, nikt was siłą nie trzyma .. ale zacytować stare  przysłowie jest miłym i konstruktywnym wkładem w tradycyjny dla wędkarskiego świata rejwach - baba z wozu, koniom lżej..  :)


  • Gromadzki, cobrax i pointman lubią to

#142 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:40

A czy trolling to poważniejsze wykroczenie od łowienia w pionie na klonka lub zbrojenia zrywkowego karpia w kotwice 7/0?
Panowie po raz setny powtórzę, to nie metoda zabija ryby!!! Uważacie, ze ci co łowili sumy w trolu na handel nagle przestali je łowić bo zakazano trollingu??? Bzdura!!! Wyspecjalizowali się w innych metodach i łowią ich jeszcze więcej tylko mniej rzucają się w oczy.
ps.Coraz częściej odnoszę wrażenie, że w OM całym złem odpowiedzialnym za brak ryb jesteśmy my, zwykli wędkarze i to z nami walczy dzielnie pezetwu! ...może czas zmienić nazwę tej instytucji na pezetryb, a opłaty za wędkowanie wnosić do Skarbu Państwa...
Pozdro!

#143 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:18

Panowie, mam propozycję.

W ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego, jedziemy nad OS San lub Muchowy OS Dunajec.

W doopie mamy jakieś wymysły chorego PZW że tylko metoda muchowa. 

Łowimy w kilku wariantach zaostrzającego się nieposłuszeństwa.

Lajtowo - spinning.

Ciut bardziej - Spławikówka ze sztucznymi robakami.

Bardziej hardcorowo - spławik i zwykła glizda.

Wszystkie ryby wypuszczamy.

Nie złamiemy zadnego z przepisów Ustawy o Rybactwie, poza tym który mówi o tym że to użytkownik wody ustala ograniczenia i zasady. 

My tylko w ramach nieposłuszeństwa owe ograniczenia i zasady olejemy, bo uważamy je za niesłuszne, krzywdzące i ograniczające naszą pasję.

Dla większego wydźwięku naszego protestu, poinformujemy o całej akcji prasę wędkarską, służby wszelakie i telewizję by to wszystko ładnie pokazała.

 

Będzie OK ??

Ilu z kolegów solidaryzujących się z bohaterami pierwszego postu się na to pisze??



#144 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:24

Marian, nie popadaj w skrajność. OSy maja sens i każdy normalny wędkarz nie będzie ich negował. Ale jak pezetwu wprowadza bzdurny zakaz bo rybak przyjechał na Twardą i poskarżył się ze mu wędkarze sumy wyławiają, to coś tu do k....wy nędzy nie gra!

Użytkownik spinnerman edytował ten post 29 lipiec 2019 - 10:25

  • wujek i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#145 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:25

Panowie, mam propozycję.

W ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego, jedziemy nad OS San lub Muchowy OS Dunajec.

W doopie mamy jakieś wymysły chorego PZW że tylko metoda muchowa. 

Łowimy w kilku wariantach zaostrzającego się nieposłuszeństwa.

Lajtowo - spinning.

Ciut bardziej - Spławikówka ze sztucznymi robakami.

Bardziej hardcorowo - spławik i zwykła glizda.

Wszystkie ryby wypuszczamy.

Nie złamiemy zadnego z przepisów Ustawy o Rybactwie, poza tym który mówi o tym że to użytkownik wody ustala ograniczenia i zasady. 

My tylko w ramach nieposłuszeństwa owe ograniczenia i zasady olejemy, bo uważamy je za niesłuszne, krzywdzące i ograniczające naszą pasję.

Dla większego wydźwięku naszego protestu, poinformujemy o całej akcji prasę wędkarską, służby wszelakie i telewizję by to wszystko ładnie pokazała.

 

Będzie OK ??

Ilu z kolegów solidaryzujących się z bohaterami pierwszego postu się na to pisze??

Marian, z Tobą wszędzie i zawsze . :highfive:

Jak to mówią "W dobrym towarzystwie , to warto dać się powiesić" :D


  • Adam K., Koincydencja i eRKa lubią to

#146 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:28

Oczywiście, że generalizować nie można, ale pamiętajmy o tym co napisałem wcześniej. I oczywiście nie tylko wędkarze zjadający ryby przyczyniają się do ich braku w wodach, ale na litość boską! zobaczcie ilu nas jest! To jest masa ludzi. Dam przykład: Rzeka Bóbr, gatunek Lipień, odcinek: Leszno Górne - Leszno Dolne, i... Jak się tylko rozeszła wieść o dobrych wynikach, to wystarczył 2-3 letni masowy najazd wędkarzy i mamy efekty: wybicie stada podstawowego a powrót do czasów świetności wymagałby dużych nakładów i wielu zakazów. I nie piszcie że to kłusownicy i kormoran, bo ja znam wiele takich dwunożnych kormoranów, co sami mi mówili, że brali wszystko co miarowe i to po kilka kompletów dziennie. Nie koleguję się z nimi, poza jednym, który się pokajał i zmienił styl na: No kill 😁 Inny przykład: Parkowanie na trawnikach, w miejscach do tego nie przeznaczonych. Pozwól jednemu a zaraz będzie dużo innych chętnych i po roku będzie tam klepisko. zamiast zielonego! Apelujemy zatem o rozsądek 😁

#147 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:35

Zdrowy rozsadek powinien obowiązywać obydwie strony.

Wtedy unikniemy takich dyskusji.

Samochodów przybyło - miejsc parkingowych - już nie bardzo.

Więc?Czy za brak miejsca na parkingu odpowiedzialny jest właściciel samochodu?


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#148 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1129 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:37

A tak w ogóle to trzeba mieć zryty łeb żeby takie rzeczy nagrywać i wstawiać
  • spinnerman, Flyman i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#149 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 29 lipiec 2019 - 11:43

Jak to się mówi "cel uświęca środki". Akurat ci wędkarze dobrze o tym wiedzą bo z tego żyją i regularnie łowione ryby są im potrzebne nie dla tylko dla własnej satysfakcji ale dla promowania ich biznesu jako skutecznych wędkarzy. Jak widać można się niestety w tym zatracić. Jestem daleki od ich linczowania bo nawet przy dowolnym wykroczeniu bierze się pod uwagę okoliczności oraz ciężar gatunkowy wykroczenia. Mimo to powinni być bardziej rozsądni i wiedzieć, że na wodzie nie są sami nawet jak nikogo wkoło siebie nie widzą. Po co psuć coś na co się ciężko pracuje czyli reputację.


  • Guzu i Wobi lubią to

#150 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 29 lipiec 2019 - 12:51

A tak w ogóle to trzeba mieć zryty łeb żeby takie rzeczy nagrywać i wstawiać

 

... w tym samym czasie na forum bambusemidzwoneczkiem.pl, post pod tytułem "dlaczego nie możemy na 3 jak czech ?" ... "... ki ch...j i po jaki ch...j nagrał (i wstawił na jutuba) Staśka ja se łowi na czy wędzidła pod kolektorem...no ja się pytam ki ?" ... ;)


Użytkownik Flame edytował ten post 29 lipiec 2019 - 12:53


#151 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 13:23

Kolego Rózgaś! Zdjęcie profilowe mówi samo za siebie. Proszę nie obrażaj innych.

#152 OFFLINE   xenon

xenon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2019 - 14:03

A propos trolingu na Wiśle okręgu mazowieckiego.Polecam ostatnie kilka minut filmu


#153 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 29 lipiec 2019 - 14:32

A tak w ogóle to trzeba mieć zryty łeb żeby takie rzeczy nagrywać i wstawiać


100% poparcia. Należy się kierować zdrowym rozsądkiem. Jedna ryba ponad limit dobowy albo kilka centymetrów za mało lub zabrać tarlaka z przyłowu, kilka wędek więcej, zakazana metoda połowu. Komu się to nie przydażyło? Normalna sprawa, świat się od tego nie zawalił. Tak sobie myślę, że cały ten RAPR w ogóle nie jest potrzebny. Zamiast egzaminu na karte wędkarska, egzamin że zdrowego rozsądku. Koniecznie zlikwidować straż wędkarska i zakazać kontroli bo wędkarze będą się zdrowym rozsądkiem kierować. Nie będzie podpiepszania, nagrywania i każdy będzie łowić tak jak mu zdrowy rozsądek nakazuje.

#154 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 18:01

100% poparcia. Należy się kierować zdrowym rozsądkiem. Jedna ryba ponad limit dobowy albo kilka centymetrów za mało lub zabrać tarlaka z przyłowu, kilka wędek więcej, zakazana metoda połowu. Komu się to nie przydażyło? Normalna sprawa, świat się od tego nie zawalił. Tak sobie myślę, że cały ten RAPR w ogóle nie jest potrzebny. Zamiast egzaminu na karte wędkarska, egzamin że zdrowego rozsądku. Koniecznie zlikwidować straż wędkarska i zakazać kontroli bo wędkarze będą się zdrowym rozsądkiem kierować. Nie będzie podpiepszania, nagrywania i każdy będzie łowić tak jak mu zdrowy rozsądek nakazuje.



#155 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 29 lipiec 2019 - 18:07

A tak w ogóle to trzeba mieć zryty łeb żeby takie rzeczy nagrywać i wstawiać

Jak przeglądałem po weekendzie wątek Wisły Warszawskiej to mi jakoś zbrakło paru postów... i znalazłem je tutaj :D grzecznie czytałem i jedynie powyższy mnie skusił do komentarz... 

 

W ogóle to zryty łeb się ma jak znając regulamin stowarzyszania nad dany rok opłaca się składni w tymże stowarzyszeniu a potem się ów regulaminu nie przestrzega :D i tyle. Żadnego relatywizmu tu nie może być, ani przez okulary czasopism wędkarskich ani przez przynależność lub pracę dla branży wędkarskiej lub bycie przewodnikiem itp itd.



#156 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 29 lipiec 2019 - 18:41

jak Nam tak zależy na wodach i rybach to mam propozycję, w rok lub dwa przed wyborami wybrać sobie okręg, przeczytać lokalną ordynację wyborczą i przepisy o zakładaniu kół. Jak się zbierze np 2000 osób to można założyć nawet 100 kół wędkarskich (po 20 osób ) minimum to 15 osób. 100 kół daje 100 delegatów na zjazd okręgowy, gdzie liczba kół w całym OM pewnie nie przekracza 200 kół tyle że delegatów duże koła mają więcej niż jednego, Nie ma szans aby przy tylu głosach ze 2-3 osoby nie weszły do ZO OM PZW. I juz można po pierwsze patrzyć na ręce i działać. w Mniejszych okręgach jest to nawet łatwiejsze. I wszystko zgodnie z prawem tego stowarzyszenia.Potrzeba 2-4 lata, grona chętnych, których stać na opłacenie składek w danym okręgu przez ten czas. Inny sposób to rozdysponować te 2000 osób po 100 kołach ale pójść na zebrania w tych kołach (na zebrania czasem chodzi tylko 20 osób z kół które maja nawet po 1000 członków) i zostać wybranym do władz i jako delegaci w tych 100 kołach i działać i zmieniać. Chcieć, mieć plan i robić


Użytkownik wedkarski365 edytował ten post 29 lipiec 2019 - 18:43


#157 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 29 lipiec 2019 - 19:19

Co wy tam opowiadać, ja słyszałem że to nie był żaden trolling tylko "wywóz żywca". Ha ha ha

#158 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2019 - 20:32

No i niestety film zdjęty. Ciekawe dlaczego....
  • urasenty i Krzysiek P lubią to

#159 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5850 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:11

Nie wiem czy można w ten sposób udostępniać wizerunek. Może przestraszył się rozprawy sądowej bo umieszczający film nie jest organem rozstrzygajacym o winie, a zrobił to pisząc że są klusownikami. Myślę że w ogóle jest trudno udowodnić winę w tym przypadku. Wystarczy zrzucić silnik na luz i już lowimy w dryfie, albo papierochem przypalic plecionke i mieliśmy zaczep który puścił itd.

Użytkownik wujek edytował ten post 29 lipiec 2019 - 21:15

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#160 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 29 lipiec 2019 - 21:26

... A tak w ogóle to była dorożka, a ona nie jest zakazana....

Morał z bajki taki - nie chodź w kasku na jagody.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Guzu i Krzysiek P lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych