Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trolling, kłusownictwo - wątek wydzielony z tematu o podwarszawskiej Wisle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 12:54

Wk... wia mnie tłumaczenie tych kłusowników przez ich kolegów, znajomych. Zakaz to zakaz i już. Jak pierwszy lepszy zostałby złapany na takim czynię, to by mu dopi... Lili, a Panowie z filmiku czują się bezkarni, bo... mają znajomości i im nic nie zrobią. Wobec prawa jesteśmy wszyscy równi!!! A może ja zacznę łowić w obrębach ochronnych? - każdy może sobie zaraz tak pomyśleć, bo przecież jest etyczny 😁. Stanowcze: "Nie" - dla takich cwaniaków!!! Tyle w temacie.

Użytkownik Flyman edytował ten post 28 lipiec 2019 - 12:55


#102 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:20

Po krytycznym wobec PZW programie w TV mamy "odwet"

 

 - A Oni to na Wiśle trolują,,,,

 

" Stanowcze: "Nie" - dla takich cwaniaków!!! Tyle w temacie."

 

Normalnie jak za komuny - "nie dla zgniłego kapitalizmu" hahahahahaahahahahaah

 

I dlatego Tomku - Jak pisałem wczesniej - tam gdzie przepisy stoją w kontrze do zdrowego rozsadku - ja będę korzystał właśnie z niego. I Ty też tak robisz. I myślę, że to jest naturalny odruch każdego człowieka.



#103 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 13:59

Mnie też wkurzają bzdurne przepisy np. W PZW Gorzów pomimo słabego pogłowia pstrąga i lipienia dalej nie zrobili nic by to poprawić np. zmniejszając limit dniowy. Nie korzystam z tego limitu, ale jest to przepis. Chodzi mi o równość wszystkich wobec przepisów. A moich słów do komuny proszę nie porównywać! Takie przyznawanie sobie prawa do interpretacji prawa jest nikczemne. Popatrzcie na przepis o prędkości na drodze. Wielu jeździ o wiele za szybko i jakie mamy tego wyniki. Jazda po "jednym piwku", to samo! Limit dzienny ryb nonsens: ilu jest takich co kilka razy wraca nad wodę po zniesieniu "limitu" do domu czy auta. Brak kręgosłupa moralnego to polska przypadłość. Wodom cześć!

#104 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2019 - 14:52

Mnie też wkurzają bzdurne przepisy np. W PZW Gorzów pomimo słabego pogłowia pstrąga i lipienia dalej nie zrobili nic by to poprawić np. zmniejszając limit dniowy. Nie korzystam z tego limitu, ale jest to przepis. Chodzi mi o równość wszystkich wobec przepisów. A moich słów do komuny proszę nie porównywać! Takie przyznawanie sobie prawa do interpretacji prawa jest nikczemne. Popatrzcie na przepis o prędkości na drodze. Wielu jeździ o wiele za szybko i jakie mamy tego wyniki. Jazda po "jednym piwku", to samo! Limit dzienny ryb nonsens: ilu jest takich co kilka razy wraca nad wodę po zniesieniu "limitu" do domu czy auta. Brak kręgosłupa moralnego to polska przypadłość. Wodom cześć!

 Różni różnie plotą... U nas jedno piwko jest bee, ale w innych krajach dozwolone.

O jeździe zbyt szybkiej pisałem wcześniej.

Nie ma żadnego uzasadnienia utrzymywanie ograniczeń predkości. Ale nie czarujmy się, Władni to zmienić nie mają w tym interesu. Jest większe zużycie paliwa, czyli większy zysk dla producentów i większa akcyza dla skarbu państwa...No i jeszcze policja może sie wykazać....

Jak w piosence -

Za zakrętem stali, rower mu zabrali....

 

A obywatel ma w du...ę

 

Nie jestem bezwolnym golemem, żebym posłusznie akceptował wszelkie idiotyzmy którymi raczą nas władcy...

A twierdzenie o braku kręgosłupa jest absurdalne Kolego...

 

A równości wobec prawa - nie było , nie ma i nie będzie...


  • spinnerman i S.N. lubią to

#105 OFFLINE   Flyman

Flyman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 14:54

Hi! Hi! Aleś mnie rozbawił.
  • StCroix i Spinbob lubią to

#106 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 28 lipiec 2019 - 14:59


 

I dlatego Tomku - Jak pisałem wczesniej - tam gdzie przepisy stoją w kontrze do zdrowego rozsadku - ja będę korzystał właśnie z niego. I Ty też tak robisz. I myślę, że to jest naturalny odruch każdego człowieka.

 

Dałby Ci Bozia z miesiąc pojeździć po Niemczech z tą kontrą do przepisów i bazowaniem na SWOIM zdrowym rozsądku... byś szybko zrozumiał w jakim wspaniałym kraju żyjesz. Choć sądzę, że miesiąca byś nie ujechał. ;) ;) ;)



#107 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 15:17

Popieram tn wątek w 100% trolling jest najlepszą metodą do zwalczania kłusownictwa, ile ja juz połamałem zesatwów kłusowniczych na suma , ile siatek pociąłem to szok. kolejna kwestia to że  oczywiście PSR w weekendy nie pracuje i zero odzewów na żadne telefony czy to lubelskie czy mazowieckie. Także tylko trollingowcy mają szansę walczyć z tą plagą , oczywiście Ci którzy mają grosz odwagi a nie odwracają głowę i płyną dalej.


  • StCroix, Voldemort i Spinbob lubią to

#108 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 28 lipiec 2019 - 16:18

Sprawdźcie czy w okręgu mazowieckim na wieszaku nie wisi gdzieś "czapka krakuska" ;)

Kilka lat temu wprowadzili w krakowskim sowchozie zakaz trolingu. Wszędzie i zawsze. Pisałem wnioski, do ZO, do koła. Żeby choć na jednym odcinku Wisły. Ch. Du*a i kamieni kupa. Nie bo nie i tyle.

Do tego zabronili spiningowania wiosną. Olałem krakowski związek i przeniosłem się do katowickiego, bo do najbliższej wody 10km, a (bez)rybostan identyczyny.

Po roku wypisałem się całkiem, jakiś miesiąc temu pomyślałem że może bym zapłacił dniówkę, za stawkę jakby w Wiśle było z rybami dobrze, no i co ja pacze(sic!)?! Trolling na Wiśle dozwolony. Nie łudzę się że to brak moich składek ich przekonał, ale teraz się zastanawiam czy aby ten działacz co lobbował za zakazem nie awansował do stolycy! ;-)

Za  dwa tygodnie planuję trzy dni orać Wisłę, słoiczki na filety już przygotowane :rockon: :whistling: :P :D ;) 


  • Skalniak, Pisarz.......ewski Piotr i eRKa lubią to

#109 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:01

...przecież w tej waszej  "stolycy południa" swego czasu pomimo wszystkich zakazów mieliście swojego "gwiazdora/janosika" , który mając wszystkich i wszystko w du......  robił co chciał  i czuł się bezkarnie  :whistling: ...  


Użytkownik miramar69 edytował ten post 28 lipiec 2019 - 17:07

  • Little Wing i eRKa lubią to

#110 OFFLINE   Marchisio

Marchisio

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 291 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:18

Prosty przepis , trolling tylko z no kill , ja jestem za.

#111 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:27

...przecież w tej waszej  "stolycy południa" swego czasu pomimo wszystkich zakazów mieliście swojego "gwiazdora/janosika" , który mając wszystkich i wszystko w du......  robił co chciał  i czuł się bezkarnie  :whistling: ...  

 

Każdy ma swoich "gwiazdorów" (wiem o kim piszesz  :) ) Ale jest też kilku "mega gwiazdorów" ze stolycy tej prawdziwej co przyjeżdżają na południe i mimo wszystkich zakazów łamią go z premedytacją i jeszcze filmy nagrywają i czekają na oklaski i co o tym myśleć ? 



#112 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:37

Jest już kilka takich miejsc gdzie troling jest dozwolony , ale !!! - wszystkie ryby złowione tą metoda i tego dnia muszą być wypuszczone ....  sam się przekonałem , że TO działa....


  • eRKa lubi to

#113 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:44

Każdy ma swoich "gwiazdorów" (wiem o kim piszesz  :) ) Ale jest też kilku "mega gwiazdorów" ze stolycy tej prawdziwej co przyjeżdżają na południe i mimo wszystkich zakazów łamią go z premedytacją i jeszcze filmy nagrywają i czekają na oklaski i co o tym myśleć ? 

 

No właśnie .... 

Jak to jest ??? ...

... , że jeżeli łowią "wszyscy" , są nazywani kłusownikami , mięsiarzami itd.... ;  ale jak sprawa dotyka "celebrytów" , to się przymyka oko i udaje , że nic przecież takiego się nie dzieje.

 

... a ludzie oglądają te "instruktażowe"  filmiki i chcą / robią dokładnie To samo  ;)  :) ... 


  • jerzy6, spinnerman i Little Wing lubią to

#114 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:52

Cały czas dyskusja  o  dwóch delikwentach, którzy zostali nagrani i którzy złamali zakaz. Nie tu jest problem. Choć ich złamanie zakazu nie podlega dyskusji.

Problemem jest cały czas PZW i patologia tego związku.

Przez ich zaniedbania i brak dobrym zagospodarowaniem wodami, mamy to co mamy. Ubogi rybostan, brak ich walki z nieuzasadnionym i durnym meliorowaniem rzek, wątpliwe i nieczytelne zarybiane, brak kontroli i surowych kar. itd.

To wszystko sprawia, że przy tak ubogich wodach w ryby,  my rozpatrujemy dwóch delikwentów łamiących zakazy. To wynika z naszej frustracji, bo gdyby ryb było dużo nikt nie zwracałby na nich uwagi, ale jest jak jest i oni są teraz na widelcu.

Dlatego cały czas powtarzam trzeba się skupić na  PZW tym relikcie peerelu. Jego trzeba zmienić. 


Użytkownik silurus edytował ten post 28 lipiec 2019 - 17:52

  • jerzy6, spinnerman i eRKa lubią to

#115 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1865 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 28 lipiec 2019 - 17:57

tjaaa - wprowadzić trolling z nokilem. zadowolonych będzie część, tych którzy i tak wypuszczają, cała reszta która lubi rybkę czasem zabrać, będzie się awanturowała dokładnie jak Wy teraz.

W innym wątku ju napisałem kiedyś, wszyscy są za ograniczeniami, presji, ilości itp itd, dopóki takie ograniczenie nie dotyka ich. Wtedy jest krzyk o zdrowym rozsądku, o własnych zasadach i innych takich. 

Wywalczcie, wychodźcie, wylobbujcie zmianę niekorzystnego da Was zapisu i będzie git. Póki co na wodach z zakazem, każdy trol jest kłusolem. Proste.

 

Edit - jeśli ryb byłoby duzo to na kłusola/celebryte można przymknąć oko ?? hmmm ciekawe podejście.


Użytkownik venom_666 edytował ten post 28 lipiec 2019 - 17:59


#116 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2019 - 18:01

"Wywalczcie, wychodźcie, wylobbujcie zmianę niekorzystnego da Was zapisu i będzie git. Póki co na wodach z zakazem, każdy trol jest kłusolem. Proste."

 

Wiesz doskonale, że to jest praktycznie niemożliwe.Niemożliwe na wodach administrowanych przez PZW.



#117 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 28 lipiec 2019 - 18:02

 

Edit - jeśli ryb byłoby duzo to na kłusola/celebryte można przymknąć oko ?? hmmm ciekawe podejście.

a gdzie masz napisane, że można by przymknąć oko, bo ja tego nie napisałem. 



#118 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2242 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2019 - 18:31

"Wywalczcie, wychodźcie, wylobbujcie zmianę niekorzystnego da Was zapisu i będzie git. Póki co na wodach z zakazem, każdy trol jest kłusolem. Proste."

 

Wiesz doskonale, że to jest praktycznie niemożliwe.Niemożliwe na wodach administrowanych przez PZW.

 

Oczywiście, że możliwe, wszystko można.

Uprzedzając pytanie, tak, ale jeszcze nie teraz.
 


  • ASAPfishing lubi to

#119 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 28 lipiec 2019 - 18:59

tjaaa - wprowadzić trolling z nokilem. zadowolonych będzie część, tych którzy i tak wypuszczają, cała reszta która lubi rybkę czasem zabrać, będzie się awanturowała dokładnie jak Wy teraz.

W innym wątku ju napisałem kiedyś, wszyscy są za ograniczeniami, presji, ilości itp itd, dopóki takie ograniczenie nie dotyka ich. Wtedy jest krzyk o zdrowym rozsądku, o własnych zasadach i innych takich. 

 

Ad rem.

Ja należę do takich co czasem rybę zabierają. Pisałem o tym kilka razy, ale zostałem skarcony że nie powinienem o tym wspominać bo to niezgodne z polityką forum. Dla mnie niezgodne z przyzwoitością byłoby ściemnianie że wyłącznie C&R, więc pomijałem wątek wypuszczania i zabierania w swoich wypowiedziach.

 

Nie mam nic przeciwko wprowadzeniu obowiązkowemu C&R w czasie łowienia z trola, z zakazem posiadania ryb przy sobie, na łodzi, w bagażniku auta etc.

Tak jak uważam że pozwolenia na trolling wyłącznie na Wiśle w okręgu krakowskim jest słuszne. Ze względu na nikczemną wielkość pozostałych łowisk.

Mnie się nie musi zwrócić karta, a jak ograniczenie za bardzo mnie wkurzy to zagłosuję portfelem i będę kupować tam gdzie mam możliwość łowić jak lubię (choć zapewne rzadziej niż bym chciał).



#120 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4974 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 28 lipiec 2019 - 19:01

Prawdziwi kłusownicy się z tego śmieją ... 

 

Chciałbym zwrócić uwagę na to , że darmowe i łatwo dostępne obecnie białko rybie , które ma coraz większy popyt w dzisiejszych czasach w dobie "ogólnego bałaganu nad naszymi wodami" co niektórzy przekuwają w atut.... ;) Znaleźli tanie i sezonowe źródło szybkiego dochodu... 

"Bisnesmeni" owi czy to w ramach hobby- wędkami  , czy prawdziwe "przedsiębiorstwa kłusownicze" czyszczą wszystko i praktycznie wszędzie bez wyjątku. 

ŚMIEM twierdzić , że nad naszymi wodami prym wiodą już PRAWDZIWE MAFIE , zorganizowane lepiej niż niejedna straż , a i czasami z nimi współpracujące.... :(

W niektórych rejonach ekipy "elektryków" walą na legalu ryby...i aż dziw bierze , że one jeszcze nie świecą...

Są na tyle pomysłowi , że ostatnio do połowu za pomocą prądu używają do wabienia sumów jak większość-  kwoków... :) .

W innych TO samo robią za pomocą wędek.... usprawiedliwiając się panującymi przepisami o ograniczeniu występowania "szkodników"  ;) ...

Tak czy siak efekt jest ten sam...

 

Dopiero to co zostanie mamy na sumieniu MY - wędkarze   :whistling:


Użytkownik miramar69 edytował ten post 28 lipiec 2019 - 19:30

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych