Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kochane PZW.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 19 listopad 2019 - 12:12

Chwała jeśli komuś się chce, mi się chce w ramach PZW. A że w zasadzie nic z tego nie mam poza satysfakcją to ... tym bardziej fajnie.
A gdyby... babcia miała wąsy byłaby dziadkiem.
Mam dość sytuacji w stylu 3 zarośniętych i podpitych gości w namiocie, grilek, browarek i co jeszcze a 80% jeziora ich bo zestawy pod drugi brzeg wywiezione. Wszelkie naruszenie "ich" terenu wiąże się co najmniej z pyskówką i inwektywami, potem są groźby a zdarza się że któryś z siekierą idzie skasować ci auto, bo mu zestaw ściągnąłeś - kolega miał takie zdarzenie.

Karp to gatunek obcy i szkodliwy dla rodzimego ekosystemu. Jego miejsce jest w zamkniętych stawach, ewentualnie gliniankach, żwirowniach itp. z których nie ma możliwości migracji.

#102 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2019 - 12:38

Michał, przecież ja nie bronię braku kultury(chamstwa) tylko metody połowu.To tacy sami wędkarze jak spinningiści.

Zalew to żaden naturalny ekosystem. Nawet jak na początku istnienia ma cechy jeziora sielawowego to i tak z czasem zmieni się w ściek.Więc karp w czymś takim jak najbardziej...


  • De'Ptak lubi to

#103 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 19 listopad 2019 - 14:03

Nie no okej, metoda jak metoda, ale spotykając nad wodą głównie takich typów patrzę na to przez taki pryzmat. Znam kilku i lubię - w tym kolega od "Miesięcznika Świat Gejów" jeśli ktoś pamięta z Jerkbait się śmieje - ale metody i ryb nie znoszę.
Zalew naturalny nie jest, lecz rzeka przez niego przepływa i daje szansę nawet jeśli nie na zamieszkanie jej przez te szkodniki to na drogę do migracji i niszczenie innych, niezakarpiszonowanych ekosystemów.
  • Kolorowy i Alexspin lubią to

#104 Guest_trilung_*

Guest_trilung_*
  • Guests

Napisano 19 listopad 2019 - 15:54

Łatwo popsuć stare pytanie czy nowe struktury nie będą gorsze?

#105 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 19 listopad 2019 - 16:08

Jeżeli kochamy PZW powinniśmy postąpić zgodnie z radą Mao Tse-Tunga : "Ogolić głowę do gołej skóry a następnie wziąć brzytwę i zedrzeć strupy".


  • Alexspin lubi to

#106 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 19 listopad 2019 - 17:49

Łatwo popsuć stare pytanie czy nowe struktury nie będą gorsze?

 Gorzej to już chyba być nie może.

 

Kolega był w niedzielę na takich lokalnych zawodach na Słoku.

31 wędkarzy i 3 - słownie trzy wymiarowe okonie.

Oczywiście gorzej byłoby gdyby okoni było zero...


  • Alexspin i De'Ptak lubią to

#107 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 19 listopad 2019 - 18:23

Oczywiście gorzej byłoby gdyby okoni było zero...

Nadejdą i takie czasy. Mnie z kolei zastanawia bezczynność firm produkujących, sprzedających, dystrubuujących ect. sprzęt wędkarski.

Z drugiej strony oglądam wyczyny youtuberów walczącymi z mega okazami. Cóż skoro to głównie Rugia, Szwecja itd....



#108 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 20 listopad 2019 - 02:03

W przeszłości łowiłem karpie i amury ( teraz jakby mniej czasu... rodzina, obowiązki). I przez około 7 lat tych zmagań raz miałem sytuację na wodzie związkowej gdzie jegomość dostał opr. Miejsce oznaczyłem markerem, nęciłem 2 m-ce a typ bezczelnie cumuje łódź na "mojej" miejscówce. Był to miejscowy, który podpatrzył co, gdzie i jak. Ze spiningistami nigdy nie było problemu. Przerzucił czy ściągnął zestaw ręką w górę z jednej i drugiej strony padało słowo " sory" i nie było spin.
Ja jako karpiarz zdawałem sobię sprawę, że są też inni wędkarze. Wybierałem zawsze miejsca z jak najgorszą dostępnością z brzegu i oznaczałem je markerem, i wiecie co z czasem nauczyliśmy się "żyć" razem, szanując swój czas i pieniądze, bo przecież wszyscy uprawialiśmy to samo wędkarstwo lecz w innych formach.
  • Mysha i eRKa lubią to

#109 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3723 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 20 listopad 2019 - 10:47

(…) a zdarza się że któryś z siekierą idzie skasować ci auto, bo mu zestaw ściągnąłeś (…)

Właśnie wczoraj miałem montowane nowe lusterka boczne po takim zdarzeniu... :angry: Kosztowało mnie to tysiaka... :(


Użytkownik Alexspin edytował ten post 20 listopad 2019 - 10:48


#110 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 20 listopad 2019 - 12:46

Właśnie wczoraj miałem montowane nowe lusterka boczne po takim zdarzeniu... :angry: Kosztowało mnie to tysiaka... :(



Sory za zwrot ale dla mnie takie zachowanie propagują jedynie ŁBY bez mózgu. Odrobina tolerancji i akceptacji każdej ze stron i jest lepiej.

#111 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 20 listopad 2019 - 13:36

Od tego tematu jest osobny ... temat.
Nigdy nie spotkałem się z zachowaniem agresywnym wobec karpiarzy - ale jestem po tej drugiej stronie więc nie wiem wielu rzeczy.
Trudno jednak o tolerancję, gdy większość zbiornika jest obstawiona przez 3 karpiarzy łowiących pod drugim brzegiem, nawet nie wystawiających markerów bo nęcone mają w charakterystycznych, ale sobie tylko znanych miejscach pod trzcinami, gdzie dopłynięcie na odległość rzutu do ich plecionek przecinających jezioro spotyka się ze słowną reakcją "Wyp... chu.. tam mam zestawy!".

I to niestety woda PZW :( jakby mało w okolicy było łowisk karpiowych.
  • krakus i Alexspin lubią to

#112 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2019 - 17:15

Koledzy - mam pytanie.

Gdzie można zapoznać się z jakimkolwiek operatem wodno-prawnym wydanym dla okręgu(jakiegokolwiek) PZW.

Czy też może są to tajne, poufne dokumenty nie dla gawiedzi?

 

Wujek Gugiel pokazał tylko ten dla planowanego przekopu Mierzei Wiślanej



#113 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 listopad 2019 - 17:54

Nie ma czegoś takiego jak operat wodnoprawny dla okręgu PZW. Operat piszesz dla danego obwodu rybackiego. W linku masz np. wykaz wód o które możesz się starać w RZGW Gdańsk.

 

http://www.rzgw.gda....t&path=2,10,199



#114 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 listopad 2019 - 18:02

Dzięki.

Właśnie widzę, że mało precyzyjnie się wyraziłem.

 

Więc - jakikolwiek operat wodno - prawny dla jakiegokolwiek obwodu rybackiego wydany dla jakiegokolwiek okręgu PZW ...

 

Ktoś coś?



#115 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 23 listopad 2019 - 09:41

Dzięki.

Właśnie widzę, że mało precyzyjnie się wyraziłem.

 

Więc - jakikolwiek operat wodno - prawny dla jakiegokolwiek obwodu rybackiego wydany dla jakiegokolwiek okręgu PZW ...

 

Ktoś coś?

Dalej się upierasz z jakimś operatem wodno-prawnym, pomimo, że Mysha powyżej to wyjaśnił. :lol: A tym bardziej, że wystarczy poszukać co oznaczają te pojęcia.

 

Żebyś się nie przemęczył i nie wypadł głupio, idąc do tego straszliwego PZW po prośbie, to podam kilka informacji.

Operat wodno-prawny wymagany jest przy wydawaniu zezwolenia wodnoprawnego na różnorakie budowy, budowle, urządzenia hydrotechniczne itp. Przykładowo: pobór wód, pomosty, piętrzenia itd.

 

Jeżeli mówimy ogólnie o gospodarce rybackiej na wodach płynących to tam potrzebny jest najczęściej (są wyjątki) operat rybacki.
A zasady co ma zawierać operat rybacki i kto go opiniuje podane są w odpowiednim rozporządzeniu.

Operat rybacki sporządza się dla danego obwodu rybackiego, bez znaczenia czy zawiera on jezioro 5 ha, czy kilka jezior o powierzchni łącznej 3000 ha.

W operacie rybackim zawarte są wytyczne do prowadzenia gospodarki rybackiej.

 

A co do samej chęci wglądu do operatu rybackiego, to już jest decyzja użytkownika rybackiego, bo to jest jego dokument, on za to płacił.
Czy zwykły członek PZW ma wgląd w dokumentację PZW? Tego nie wiem.


  • eRKa lubi to

#116 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3723 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 24 listopad 2019 - 07:46

(...) A co do samej chęci wglądu do operatu rybackiego, to już jest decyzja użytkownika rybackiego, bo to jest jego dokument, on za to płacił.

Czy zwykły członek PZW ma wgląd w dokumentację PZW? Tego nie wiem.

Kto za to płacił? Odpowiedź jest prosta CZŁONKOWIE ZRZESZENI W PZW, a więc my wszyscy! Operat nie jest dokumentem poufnym, ani tym bardziej tajnym!


  • eRKa i De'Ptak lubią to

#117 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 listopad 2019 - 12:31

A próbował ktoś prosić użytkownika rybackiego o udostępnienie treści operatu rybackiego?

Podejrzewam, że jeśli umotywuje się taką prośbę, to nie będzie problemu. A jeśli to tylko "chcenie poczytania", to raczej wątpię w skuteczność prośby.



#118 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 25 listopad 2019 - 17:06

Na stronie Mazowieckiego okręgu widać już uchwały odnośnie opłat za zagospodarowanie wód. Niestety nie podzielili się odpowiednimi załącznikami (2 i 3) nie ma ktoś może do tego dostępu? Ciekaw jestem ile teraz wynosić będzie pełna składka.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

#119 OFFLINE   De'Ptak

De'Ptak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 148 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Mazowiecki
  • Imię:Adam

Napisano 25 listopad 2019 - 17:14

 Ciekaw jestem ile teraz wynosić będzie pełna składka.

Piotrek. Ułamek tego ile realnie powinna wynosić.



#120 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 25 listopad 2019 - 21:11

Piotrek. Ułamek tego ile realnie powinna wynosić.

Post o cenę był podyktowany tym zawirowaniem z Wodami Polskimi. Ciekaw jestem czy na wędkarzy przełożono podatek. Po niedzielnym wędkowaniu na jednym ze starorzeczy Bugu ,może faktycznie jak by cena była zaporowa to mniej niż 20 baniek żywcowych by stało... A po połowie 45cm szczupłego słyszę "wypuszczasz Pan?..."- No qrwa wypuszczam, bo tak trzeba.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
  • Alexspin lubi to