Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Drwęca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:18

Wczoraj dreptałem od rana do 13tej okolice Lubicza ale na zero. Jedną zlowioną widziałem około 60ciu cm może lepiej i to na tyle co mogę napisać

#102 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:46

Podobno dziś co najmniej 3 ryby. Piękną trotkę 71 cm kolegi Andrzeja dostałem smsem. Najazd był dziś totalny.

#103 OFFLINE   tomibdg

tomibdg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:B

Napisano 03 styczeń 2021 - 00:08

Kurcze co to jest 3 ryby, z czego my się cieszymy.... To pokazuje tylko upadek rybostanu
  • Krzysiek P lubi to

#104 OFFLINE   Gromadzki

Gromadzki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 03 styczeń 2021 - 09:26

  Sorry pomyłka


Użytkownik Gromadzki edytował ten post 03 styczeń 2021 - 09:30


#105 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1301 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 03 styczeń 2021 - 09:43

Kurcze co to jest 3 ryby, z czego my się cieszymy.... To pokazuje tylko upadek rybostanu

Masz 100 % racji ale tak będzie w najbliższym 10 leciu że jak ktoś złowi jedną rybę to będzie sukces 😔

#106 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 03 styczeń 2021 - 10:23

Kurcze co to jest 3 ryby, z czego my się cieszymy.... To pokazuje tylko upadek rybostanu


Panowie to, że odłowy swoje robią to wiemy, ale czy brak zimy nie sprawia, że trotki szybciej schodzą z rzek? Do tego dochodzi przeogromna presja wędkarska... Byłem tam raz w życiu i tego nie można porównać nawet z walką o srajtaśmę na początku pandemii.
  • miramar69 lubi to

#107 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 styczeń 2021 - 11:41

Nie ferujmy pospiesznie wyroków. Ja zdalnie szłyszałem o tylu rybach, które złowili bądź odobiście widzieli moi kumple. A oni starali się unikać zbiegowisk i porzucać w dalszych, mniej uczęszczanych odcinkach. Zatem można założyć, że ryb złowionych tego dnia było więcej. To po jedno.

Przede wszystkim każdy rok jest inny, optymalny czas wchodzenia i zejścia ryb nie zawsze pokrywa się z rozpoczęciem sezonu. Do tego dochodzi aktualna pogoda, ciśnienie itd.

Nie mówmy od razu że to już koniec, nie ma ryb, bo wyniki na otwarcie słabe. Trzeba mieć szerszy wzgląd na sytuację by to ocenić. Posądzanie z góry użytkownika rzeki o całe zło to nieporozumienie. Jak w przypadku pstrągów uważam, że to nie złe zarządzanie, brak zarybień czy słaba ochrona są głównymi czynnikami pogarszającej się sytuacji, ale postępujące zmiany klimatyczne, nie dające się już zakwestionować - ocieplenie i susza hydrologiczna. Uprzednie regulacje, "konserwacje koryta" i piętrzenia i przegrody też swoje (niemało) dołożyły, a gospodarz rybacki też na to miał bardzo ograniczony wpływ.

Powyższe nie oznacza oczywiscie że twierdzę, że wszystko jest jak najlepiej, czy to z rybami ogólnie, czy z gospodarką. Tak samo, nie mam na tyle pełnej (a jakąś tam mam) wiedzy, by to stwierdzić.

Użytkownik smokwelski edytował ten post 03 styczeń 2021 - 11:55


#108 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2021 - 14:12

Ja byłem wczoraj  niestety wyzerowałem ale miałem wyjście pięknego kelta, a na odcinku 400m na którym łowiłem padły 4 ryby które widziałem wiec nie jest tak tragicznie 


Użytkownik AAS edytował ten post 03 styczeń 2021 - 14:13

  • gulf i smokwelski lubią to

#109 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 03 styczeń 2021 - 16:33

Generalnie wyniki z roku na rok mizernieją. To ze na kawałku rzeki złowiono 4 ryby, a na pozostałym odcinku kolejne 4 to tylko sygnał, że jest dramatycznie słabo. Ale to nie pierwszy rok. Nie ma zimy, nie ma troci. Gdybym nie widział ryb na tarliskach, to pewnie tez odsądzałbym od czci i wiary PZW i kłusowników. Tymczasem trocie były, ale się zmyły. W listopadzie stały na gęsto na tarliskach. Można było filmować. Niestety utrzymujący się letni, niski stan wody w połączeniu z jesiennymi temperaturami spowodował, ze ryba momentalnie zeszła z rzeki. Ot cała tajemnica braku troci.
Jeden plus jaki dziś usłyszałem z ust komendanta PSR. W końcu mają fotopułapkę i organizują polowania na klusoli. Aż mi się morda uśmiała, mimo bezrybia. Jest postęp.

Użytkownik Krab edytował ten post 03 styczeń 2021 - 16:34


#110 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 styczeń 2021 - 19:43

Ryby jakieś są, a biorąc pod uwagę fakt ze większość tych ryb po złowieniu ląduje w siacie to w sumie nawet się cieszę ze nie ma ich aż tak dużo żeby każdy je łowił. W tym roku na plus ze zaliczyłem pierwszą od 4 lat kontrole psru i to przeprowadzaną przez komendanta.



#111 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 03 styczeń 2021 - 21:07

Kontrole były przez wszystkie dni. Tyle ze 1.01 operowała SSR, a wczoraj i dziś PSR.

Co do wypuszczania, to akurat tego roku więcej wypuszczono niż zabrano. Takie są fakty.

#112 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 03 styczeń 2021 - 22:36

Zmieniłem tytuł jak już Panowie kontynuujecie w tym watku.


  • gulf lubi to

#113 OFFLINE   sqara

sqara

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2021 - 01:22

Jakiś wielki trociowiec ze mnie nie jest ale jak byłem w 2016 roku to mijałem wędkarza który opowiadał, że sam złowił trzy. Później obok mnie też ktoś wyjął. Co chwila na wodzie były jakieś komentarze, że to tam ktoś coś złowił albo tam. Teraz zupełna cisza. Dwa szczupaki wiem, że wyjechały bo jednego złowił kolega. Nie śledziłem jak przez te 5 lat sytuacja wyglądała na Drwęcy ale porównując 2016 vs 2021 to tylko ilość wędkarzy się zgadzała nad wodą.

#114 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2021 - 12:05

Generalnie wyniki z roku na rok mizernieją. To ze na kawałku rzeki złowiono 4 ryby, a na pozostałym odcinku kolejne 4 to tylko sygnał, że jest dramatycznie słabo. Ale to nie pierwszy rok. Nie ma zimy, nie ma troci. Gdybym nie widział ryb na tarliskach, to pewnie tez odsądzałbym od czci i wiary PZW i kłusowników. Tymczasem trocie były, ale się zmyły. W listopadzie stały na gęsto na tarliskach. Można było filmować. Niestety utrzymujący się letni, niski stan wody w połączeniu z jesiennymi temperaturami spowodował, ze ryba momentalnie zeszła z rzeki. Ot cała tajemnica braku troci.
Jeden plus jaki dziś usłyszałem z ust komendanta PSR. W końcu mają fotopułapkę i organizują polowania na klusoli. Aż mi się morda uśmiała, mimo bezrybia. Jest postęp.

Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy i zmienią okres ochronny dla troci. Przy tych zimach większy sens ma łowienie ryb wstępujących, po pierwsze że po prostu ryby są w rzece i wędkarze mają szanse je złowić a po drugie że chyba lepiej łowić silne ryby wchodzące niż osłabione potarłowe kelty.



#115 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 styczeń 2021 - 12:38

Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy i zmienią okres ochronny dla troci. Przy tych zimach większy sens ma łowienie ryb wstępujących, po pierwsze że po prostu ryby są w rzece i wędkarze mają szanse je złowić a po drugie że chyba lepiej łowić silne ryby wchodzące niż osłabione potarłowe kelty.


Tradycja polskiej szkoły łowienia ryb łososiowatych mówi : ... ;)
  • hi tower lubi to

#116 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5808 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 styczeń 2021 - 12:45

Tradycja polskiej szkoły łowienia ryb łososiowatych mówi : ... ;)

Ta tradycja jest śmieszna. Cieszą się tylko rybacy i kłusole, a wędkarze łowią ochłapy które nie spłyną do morza. Dziwię się że jeszcze nikt tego nie zmienił.


  • Guzu i tost lubią to

#117 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 04 styczeń 2021 - 14:16

To tak samo jak ze szczupakiem gdzie powinien być ban od końca listopada na łowienie. Za to w kwietniu w większości wód w Polsce ryby są już dawno wytarte i żerują w najlepsze. Klimat się zmienia i powinny iść za tym modyfikacje przepisów

Użytkownik Bootleg edytował ten post 04 styczeń 2021 - 14:16


#118 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 04 styczeń 2021 - 14:34

To tak samo jak ze szczupakiem gdzie powinien być ban od końca listopada na łowienie. Za to w kwietniu w większości wód w Polsce ryby są już dawno wytarte i żerują w najlepsze. Klimat się zmienia i powinny iść za tym modyfikacje przepisów


Ban na łowienie? A czemu? Szczupak, jak i sandacz, nie siedzą jeszcze na tarliskach, żerują w najlepsze, są piękną sportową zdobyczą!
Ban tak i to już spokojnie od początku listopada, ale NA ZABIERANIE!
Z tym kwietniem, szczególnie w głębszych jeziorach północno-wschodniej Polski, to i bywało i może jeszcze być różnie. Pozdrawiam.

#119 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 04 styczeń 2021 - 15:01

Ban na łowienie? A czemu? Szczupak, jak i sandacz, nie siedzą jeszcze na tarliskach, żerują w najlepsze, są piękną sportową zdobyczą!
Ban tak i to już spokojnie od początku listopada, ale NA ZABIERANIE!
Z tym kwietniem, szczególnie w głębszych jeziorach północno-wschodniej Polski, to i bywało i może jeszcze być różnie. Pozdrawiam.


No generalnie zgadza się, że na zabieranie. Ja od 7-8 lat łowie 1 maja ryby które są w znakomitej kondycji. Z obserwacji wody w ostatnich powiedzmy 10 latach na 70-80 % jezior pod koniec marca jest już po temacie i ryby są wytarte.

#120 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1399 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 styczeń 2021 - 15:21

Ciekawe kiedy pójdą po rozum do głowy i zmienią okres ochronny dla troci. Przy tych zimach większy sens ma łowienie ryb wstępujących, po pierwsze że po prostu ryby są w rzece i wędkarze mają szanse je złowić a po drugie że chyba lepiej łowić silne ryby wchodzące niż osłabione po tarłowe kelty.

Od tego masz połowy w solance. Tam ryby są w idealnej kondycji i żerują w swoim naturalnym środowisku.

Dla mnie Patologią(przez duże P) jest łowienie ich w rzekach - w miejscu rozrodu, w czasie ciągów tarłowych, podczas gromadzenia się na tarliskach i tuż po tarle.

PS. To moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.


  • Jopek1971 lubi to