Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Twin Power 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1400 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 marzec 2020 - 20:01

Moze dlatego, że w Japonii przysłowie "kto smaruje, ten jedzie" nie miało powodów do trwałego zapisania się w świadomości społecznej. A my tam swoje wiemy

#442 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2020 - 20:03

Z tym smarowaniem, to już powoli jaja, może my czegoś nie wiemy / nie rozumiemy ?

Tu chodzi o to aby wytrzymał okres gwarancji , a wytrzyma na pewno ,i teraz rozbierasz tracisz ją nie robisz tego moim zdaniem skracasz znacząco jego żywotność ,czuć ewidentnie że nie ma wystarczającej ilości smaru ,jak kołowrotek jest odpowiednio przesmarowany nawet słabym smarem to pierwsze kilka pokręceń korbą efekt ''masła '' i jak smar jest dobry to ten efekt jest zachowany przy dłuższej eksploatacji ,jak smar jest marnej jakości to bardzo szybko się o tym przekonujemy ,a w przypadku nowych Tp nie twierdzę że we wszystkich na początku krecą nieco gorzej ,aby po czasie jak smar punktowo nałożony na przekładnię ,rozprowadził się po zębach ,przy pierwszym zakręceniu część smaru zostaje wyciśnięta na boki i coś tam kilka trybów dostanie bardzo niewielką warstwę ,ale im dalej od miejsca w którym jest smar to te tryby praktycznie maja jego niewielką ilość .W każdym kołowrotku który rozbierałem bo uznałem że jest ''suchy w środku '' taka sytuacja miała miejsce ,po przesmarowaniu nagle przestawał szumieć a pracą bardzo znacząco się poprawiała .Te kołowrotki które były używane jakiś czas z nie wystarczającą ilością smaru ,po ich rozebraniu smar był wyraznie ciemniejszy.



#443 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2020 - 20:37

Foto 3 letniego, nie otwieranego wcześniej TPPG 15' po otwarciu. Widać jakieś placki smaru na przekładni. Na przekładni i pinoinie nie widać sladów zużycia, choć kołowrotek ciorany był przynętami od 50-80g a i czasem 120g
Tak że nie przesadzajmy Panowie🙂


Załączony plik  IMG_20191215_145321.jpg   34,38 KB   43 Ilość pobrań

Użytkownik fish28 edytował ten post 14 marzec 2020 - 20:38


#444 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 14 marzec 2020 - 20:45

''W każdym kołowrotku który rozbierałem bo uznałem że jest ''suchy w środku '' taka sytuacja miała miejsce ,po przesmarowaniu nagle przestawał szumieć a praca bardzo znacząco się poprawiała ''

 

Przeczytaj jeszcze raz to zdanie 


Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 14 marzec 2020 - 20:45


#445 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2020 - 20:53

Spokojnie, nie piję do Ciebie, przedstawiam tylko swoją opinię🙂
Po 3latach w końcu należał mu się serwis. Chciałem tylko powiedzieć tyle, że to tylko "nam tak się wydaje" że jest za mało posmarowany🙂
Mój mimo wszystko ma się dobrze, a miał na koncie suma prawie 2m na prawie maxymalnie dokręcony hamulcu🙂

Użytkownik fish28 edytował ten post 14 marzec 2020 - 21:16

  • Artek i przemo_w lubią to

#446 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 14 marzec 2020 - 22:06

Foto 3 letniego, nie otwieranego wcześniej TPPG 15' po otwarciu. Widać jakieś placki smaru na przekładni. Na przekładni i pinoinie nie widać sladów zużycia, choć kołowrotek ciorany był przynętami od 50-80g a i czasem 120g
Tak że nie przesadzajmy Panowie


IMG_20191215_145321.jpg


O <...>
Takie rzeczy to tylko w Erze...
<...> Takie gramatury to niejeden multik ma problem ogarnąć a co dopiero stałoszpulowiec.
Także już się panie nie pogrążaj z tymi tełorjami

 

proszę o zachowanie poziomu dyskusji,

najlepiej na poziomie merytorycznym a nie budki z piwem!


Użytkownik Jano edytował ten post 15 marzec 2020 - 13:05


#447 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 marzec 2020 - 22:13

Mało wiesz.


  • fish28 i przemo_w lubią to

#448 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2020 - 22:15

Dalej czytaj to co ludzie piszą😄
Z resztą jak chcesz, to używaj TPPG do okoniowania przynętami do 5g, nikt Ci nie broni. Ja używam swoich kołowrotków zgodnie z ich przeznaczeniem i ich nigdy nie zajeżdżam.
Mało tego, na początku sezonu 19' używałem Stelli FJ 4000 do tych przynęt, czyli od 50-80 i czasem 120g i też nic jej nie dolega. Jednak stwierdziłem że przeznaczę ją do kija boleniowego.
Tak że skończyłem teraz pindolić...

Edit
Kolega teraz zacznie drugi, pełny sezon że Stellą 4000FJ z przynętami takimi samymi jak moje, i jak ktoś mi się przypomni na koniec sezonu, jak kręci dalej, to dam mu odpowiedź🙂

Użytkownik fish28 edytował ten post 14 marzec 2020 - 22:18

  • popper i przemo_w lubią to

#449 OFFLINE   fish28

fish28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2672 postów
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2020 - 22:19

Wiem, a imię też zobowiązuje 😜
  • Artek lubi to

#450 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 14 marzec 2020 - 22:20

O <...>
Takie rzeczy to tylko w Erze...
<...> Takie gramatury to niejeden multik ma problem ogarnąć a co dopiero stałoszpulowiec.
Także już się panie nie pogrążaj z tymi tełorjami


A miałeś,łowiłeś takim tppg 15?


Użytkownik Jano edytował ten post 15 marzec 2020 - 13:04

  • fish28 i przemo_w lubią to

#451 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 14 marzec 2020 - 22:21

A miałeś,łowiłeś takim tppg 15?

On takiego TP  to w katalogu widział.


  • fish28 i przemo_w lubią to

#452 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 15 marzec 2020 - 10:37

Robi sie po woli mało przyjemnie .....
Nie obrażajcie sie nawzajem i nie wyzywacie
Niech każdy używa swojego sprzętu do czego ma ochotę i w jaki sposób chce

Wracając do tematu TP20

Byłem przed targami w sklepie pokręciłem TP 4000PG potem pojechałem na targi i znowu pokręciłem nim, potem pokręciłem Stellą no i czuć różnice w kręceniu oraz cenie bezapelacyjnie

Natomisat nadal siedzę i zastanawiam sie czy jest wart swojej ceny ten nowy TP 20 ???
Czy moze coś w nim poprawić u swojego serwisanta by lepiej pracował ?
To w końcu jest lepszy niż TP15 czy gorszy ?
Macie sprzętu wiecej niż ja i macie tez wcześniejsze modele o których tu pisaliście ktore sprawują sie fantastycznie do dzis, to co mozna kupic ten nowy model czy raczej zaczekać jak bedą sie sprawować w użytkowaniu ???

#453 OFFLINE   peryskop

peryskop

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaTU i tam ale raczej tam
  • Imię:Piotr

Napisano 15 marzec 2020 - 10:42

On takiego TP  to w katalogu widział.

Ta i to jeszcze u kolegi :)

TP 4000PG 15 oram na trociach i słowa złego nie powiem.


  • popper, Sławek77 i przemo_w lubią to

#454 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 15 marzec 2020 - 10:50

A może chodzi z tymi plackami żeby była na  przekładni minimalna ilość smary i z czasem mogła się do smarować z tego placka .

I tak praktycznie cały smar z przekładni zostanie  wyciśnięty  na  boki ile by nie napaćkał .

Nie chce mi się wierzyć .że Shimano robi to zle w topowych modelach swoich kołowrotków .


  • popper i przemo_w lubią to

#455 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1965 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 marzec 2020 - 10:57

Robi sie po woli mało przyjemnie .....
Nie obrażajcie sie nawzajem i nie wyzywacie
Niech każdy używa swojego sprzętu do czego ma ochotę i w jaki sposób chce

Wracając do tematu TP20

Byłem przed targami w sklepie pokręciłem TP 4000PG potem pojechałem na targi i znowu pokręciłem nim, potem pokręciłem Stellą no i czuć różnice w kręceniu oraz cenie bezapelacyjnie

Natomisat nadal siedzę i zastanawiam sie czy jest wart swojej ceny ten nowy TP 20 ???
Czy moze coś w nim poprawić u swojego serwisanta by lepiej pracował ?
To w końcu jest lepszy niż TP15 czy gorszy ?
Macie sprzętu wiecej niż ja i macie tez wcześniejsze modele o których tu pisaliście ktore sprawują sie fantastycznie do dzis, to co mozna kupic ten nowy model czy raczej zaczekać jak bedą sie sprawować w użytkowaniu ???

Nikt nikogo nie obraża i nie wyzywa. Tylko najgorsze jest to, że zabierają głos ci co o takim sprzęcie nie mają pojęcia, nawet go w rękach nie mieli. Później piszą głupoty na forum, a ludzie to czytają. I tak rodzą się plotki.

Napisz co w tym nowym TP Tobie nie pasuje, że chcesz go usprawniać u serwisanta?  


  • popper i przemo_w lubią to

#456 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 15 marzec 2020 - 11:27

Nikt nikogo nie obraża i nie wyzywa. Tylko najgorsze jest to, że zabierają głos ci co o takim sprzęcie nie mają pojęcia, nawet go w rękach nie mieli. Później piszą głupoty na forum, a ludzie to czytają. I tak rodzą się plotki.

Napisz co w tym nowym TP Tobie nie pasuje, że chcesz go usprawniać u serwisanta?  

 

Przeciez jest napisane, ze ma ten tp 2020 chodzic jak stella ;)



#457 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2020 - 11:55

Nie mam zamiaru się mądrzyć i wkładać kija w mrowisko, ale serwisowo kilka kołowrotków przeszło przez moje ręce..

Jakie mam spostrzeżenia w temacie?

Od jakiegoś czasu kołowrotki shimano smarowane są chyba punktowo, pewny nie jestem ale chyba robi to automat aplikując  smar na koło napędowe.W ilu punktach to robi nie wiem.Często przy pierwszym otwarciu po użytkowaniu widzę jaka jest ilość smaru.

Jakoś nie zawsze jest bogato w środki smarne.Jak otwierałem nowe stradici to w większości była okrutna sahara i ten zaaplikowany smar przez automat to totalna porażka.Może te droższe kołowrotki są składane na innej linii technologicznej, więc jest bardzie bogato w smalec.

Darku to zdjęcie co zamieściłeś koła TP z 15 roku i eksploatowany na bogato to wygląda jakby był po powtórnym smarowaniu.

Zobacz na fotkę vańka i jego "ubogacenie" w środek smarny :D  :D  :D .To nie jest kołowrotek z dolnej półki...

Oceńcie sami...

Załączone pliki

  • Załączony plik  Vaniek.jpg   55,77 KB   27 Ilość pobrań


#458 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 marzec 2020 - 12:19

Robi sie po woli mało przyjemnie .....
Nie obrażajcie sie nawzajem i nie wyzywacie
Niech każdy używa swojego sprzętu do czego ma ochotę i w jaki sposób chce

Wracając do tematu TP20

Byłem przed targami w sklepie pokręciłem TP 4000PG potem pojechałem na targi i znowu pokręciłem nim, potem pokręciłem Stellą no i czuć różnice w kręceniu oraz cenie bezapelacyjnie

Natomisat nadal siedzę i zastanawiam sie czy jest wart swojej ceny ten nowy TP 20 ???
Czy moze coś w nim poprawić u swojego serwisanta by lepiej pracował ?
To w końcu jest lepszy niż TP15 czy gorszy ?
Macie sprzętu wiecej niż ja i macie tez wcześniejsze modele o których tu pisaliście ktore sprawują sie fantastycznie do dzis, to co mozna kupic ten nowy model czy raczej zaczekać jak bedą sie sprawować w użytkowaniu ???

Zasłonię Ci oczy i nie będziesz w stanie powiedzieć czy kręcisz Stellą cz TP FD.
Minus TP FD jak dla mnie to jego waga. Miałem , dopasowywałem do swoich patyków i nie pasuje przez swoją zbyt niską wagę. Piszę o modelu 4000. Kupiłem kolejnego Sw :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 15 marzec 2020 - 12:20


#459 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 15 marzec 2020 - 12:22

Ale to nie jest mądrzenie się tylko stwierdzenie faktów, jak kołowrotek jest dobrze nasmarowany to po prostu to czuć podczas krecenia ale nie każdy to potrafi wyłapać ,aby się korba kręciła to już jest super ,jak już wcześniej napisałem każdy kołowrotek który rozebrałem bo stwierdziłem że istnieje taka potrzeba był "suchy"w środku ,po serwisie była znacząca poprawa .Jak komuś się trafi dobrze przesmarowany to niech nie twierdzi że wszystkie takie są ,i odwrotnie nie twierdzę że wszystkie są źle przesmarowane na podstawie tych które miałem okazję zweryfikować.
  • Guzu i Night_Walker lubią to

#460 OFFLINE   przemo_bass

przemo_bass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 marzec 2020 - 12:48

Dla mnie TP się zatrzymał 2015!

A dla mnie, w 2011 - JDM