Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Coronavirus 2019-nCoV


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1400 odpowiedzi w tym temacie

#1221 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 14 marzec 2020 - 15:16

U mnie w Stargardowie jakiś zakaszlany pajac z widoczną gorączką łaził sobie z żoną po biedrze jak gdyby nigdy nic. Nawet japy nie zasłaniał jak kaszlał. Udało nie się go z daleka ominąć, zabrałem po co przyszedłem i w długą.
W Lidlu z kolei słyszałem jak babeczka z obsługi sklepu zwracała uwagę jakiejś starej babie, żeby nie macała wszystkich bułek w koszu gołym łapskiem, skoro tuż obok są foliowe rękawiczki jednorazowe. Babsko stare oczywiście obrażone.
Ogólnie w sklepach da się kupić żarcie, ale ryżu nie ma nigdzie. W Lidlu paczkowanego pieczywa niet, ale stała paleta kaszy gryczanej, to wziąłem 2 opakowania. W biedrze tylko kupiłem 2 chlebki zwykłe krojone bo jeszcze był, ale żadnych kasz i ryżu nie ma na półkach.
O zachowaniu odległości 1,5 m można tylko pomarzyć, choć tłumów wielkich nie ma. Ale ludzie jakoś nie potrafią nie łazić sobie po głowach.

 

 

 

Z ryżem może być problem bo jak mówili w TV jest on sprowadzany z Włoch !! 

 

U Mnie Pani radiolog wróciła z Włoch i przez 3 tyg przyjmowała pacjentów ,okazało się że jest chora .... gdzie odpowiedzialność zdrowy rozsądek liczy sie tylko kasa 

 

Pierwsza do odłączenia respiratora a następne to wszystkie hieny co teraz żerują na allegro   

Ostrzegawczy w tył głowy

Są przypadki ,że osoby przeżywają, niewiele ale przezywają :) 


  • Michał pc lubi to

#1222 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 14 marzec 2020 - 15:19

Krążą pogłoski w Niemczech że w poniedziałek będzie trzeba zostać w domu. Widać bardzo duży ruch w sklepach .

#1223 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 14 marzec 2020 - 15:30

Tonic już od dawien dawna nie zawiera chininy.



#1224 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 marzec 2020 - 15:44

Pić trzeba jak najwięcej, regularnie , w wielu zestawieniach porad ta informacja się powtarza.

Nie wiem jak z piciem tonicu w takich ilościach. Nie mam doświadczenia.

A dobry gin tonic jest dobry.

:)
  • martek, jedin i eRKa lubią to

#1225 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 marzec 2020 - 15:51

Tak tak, gin z tonikiem, wstrząśnięty  :)  


  • jedin i S.N. lubią to

#1226 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 16:09

Żeby była jasność. Mi chodziło że to jest groźniejsze niż zwykła grypa . 

Nie podpisuję się pod żadną teorią spiskową że chcą nas zniewolić , totalnie kontrolować i co tam sobie ktoś uroił.

 

Ależ oczywiście masz rację :D Gdzież bym śmiał jakieś teorie z kosmosu wciskać Wam oświeconym ? Za kilka może kilkanaście lat, a może wcześniej za takie "nieprawdopodobne histeryje" może będzie lodówka ... ? Ale odrobinkę zastanawiające jest tylko kilka mniej widocznych wypowiedzi w tiwi ... Już to pisałem, ale się powtórzę bo na bank nie doczytałeś: w stacyji ze słoneczkiem prezidę stowarzyszenia banków "polskich" mówi, że aby pomóc Polakom w opanowaniu epidemii korony bardzo intensywnie pracują od ponad 5 tygodni (tak powiedział przed kamerą i podkreślam podkreślenie zwróćcie uwagę na datę ...) nad wprowadzeniem jak największej ilości obrotu bezgotówkowego czyli chcą pozbawić ludzi pieniądza czy to papierowego czy bilonowego.

 

Pojawia się zatem bardzo niewinne pytanie: skąd prezidę stowarzyszenia tych polskich banków wiedział 5 tygodni temu, że korona osiągnie takie rozmiary ? Jasnowidz ? Jakoś nie sądzę ;)


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 16:11


#1227 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 marzec 2020 - 16:11

Ależ oczywiście masz rację :D Gdzież bym śmiał jakieś teorie z kosmosu wciskać Wam oświeconym ? Za kilka może kilkanaście lat, a może wcześniej za takie "nieprawdopodobne histeryje" może będzie lodówka ... ? Ale odrobinkę zastanawiające jest tylko kilka mniej widocznych wypowiedzi w tiwi ... Już to pisałem, ale się powtórzę bo na bank nie doczytałeś: w stacyji ze słoneczkiem prezidę stowarzyszenia banków "polskich" mówi, że aby pomóc Polakom w opanowaniu epidemii korony bardzo intensywnie pracują od ponad 5 tygodni (tak powiedział przed kamerą i podkreślam podkreślenie zwróćcie uwagę na datę ...) nad wprowadzeniem jak największej ilości obrotu bezgotówkowego czyli chcą pozbawić ludzi pieniądza czy to papierowego czy bilonowego. Pojawia się zatem bardzo niewinne pytanie: skąd prezidę stowarzyszenia tych banków wiedział 5 tygodni temu, że korona osiągnie takie rozmiary ? Jasnowidz ? Jakoś nie sądzę ;)


To cos złego ?
Ograniczanie obrotu pieniądzem papierowym ?
Obserwuje to od około 1000 tygodni, nie od 5.
  • Pisarz.......ewski Piotr i S.N. lubią to

#1228 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 16:17

Ograniczanie gotówki to wycofywanie jej fizycznie z obiegu. Czy to dobrze to sam sobie na to pytanie odpowiedz. Teoretycznie cofamy się do czasów usług wymiennych.

 

Natomiast szczególną uwagę chciałem zwrócić na fenomen jasnowidzenia prezidę stowarzyszenia banków (prawie) polskich.

 

Skoro człowiek ma taki dar to po co tak ciężko "haruje" w tych bankach czy na jakimś tam stanowisku ? Lepiej niech powie kiedy, co, gdzie i jak z koroną, a nie wycofuje gotówkę z obrotu. Jak dla mnie to może sobie nawet przewidzieć "6" w totolotka kilka dni wcześniej ... No chyba, że fenomen jego jasnowidztwa sięga tygodni to niech sobie trzepnie "szósteczkę" za 4 czy 5 tygodni jak będzie kumulacja :lol:


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 16:20


#1229 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 14 marzec 2020 - 16:21

Jak będzie grubo to chcę żeby to oni po mnie przyjechali
https://www.facebook...24795284598738/


Ja to bym chciał się zapytać gdzie są teraz ci wszyscy którzy darli łacha ze mnie i tego wątku przez dłuższy czas?
  • Krzysiek Rogalski i MARIUSZ 69 lubią to

#1230 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 14 marzec 2020 - 16:21

Zabrać gotówkę z rynku,krach finansowy i dać ludziom sznurki,ZUS odetchnie :-)

#1231 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 marzec 2020 - 16:22

Ograniczanie gotówki to wycofywanie jej fizycznie z obiegu. Czy to dobrze to sam sobie na to pytanie odpowiedz. Teoretycznie cofamy się do czasów usług wymiennych.

 

Natomiast szczególną uwagę chciałem zwrócić na fenomen jasnowidzenia prezidę stowarzyszenia banków (prawie) polskich.

 

Skoro człowiek ma taki dar to po co tak ciężko "haruje" w tych bankach czy na jakimś tam stanowisku ? Lepiej niech powie kiedy, co, gdzie i jak z koroną, a nie wycofuje gotówkę z obrotu. Jak dla mnie to może sobie nawet przewidzieć "6" w totolotka kilka dni wcześniej ... No chyba, że fenomen jego jasnowidztwa sięga tygodni to niech sobie trzepnie "szósteczkę" za 4 czy 5 tygodni :lol:

 

Mocno nie moje sa te teorie.

Zarowno ta o cofaniu sie do "uslug wymiennych" - cokolwiek to znaczy, jak i ta o tych jakis tam tygodniach wyprzedzenia wobec rozwoju wirusa na terenie PL.

Przeciez kazdy myslacy wiedzial, ze to wczesniej czy pozniej do Polski trafi.

 

Pozdrawiam serdecznie


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#1232 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 marzec 2020 - 16:23

Ograniczanie gotówki to wycofywanie jej fizycznie z obiegu. Czy to dobrze to sam sobie na to pytanie odpowiedz. Natomiast szczególną uwagę chciałem zwrócić na fenomen jasnowidzenia prezidę stowarzyszenia banków (prawie) polskich. Skoro człowiek ma taki dar to po co tak ciężko "haruje" w tych bankach czy na jakimś tam stanowisku ? Lepiej niech powie kiedy, co, gdzie i jak z koroną, a nie wycofuje gotówkę z obrotu. Jak dla mnie to może sobie nawet przewidzieć "6" w totolotka kilka dni wcześniej ... No chyba, że fenomen jego jasnowidztwa sięga tygodni to niech sobie trzepnie "szósteczkę" za 4 czy 5 tygodni :lol:

Na prawdę wierzysz we wszystko co mówią w TV ? Pamiętam że jak byłem mały i był tylko jeden kanał w TV ( w soboty i niedzielę były dwa) to z tego TV słyszałem że jesteśmy potęgą gospodarczą i kraina mlekiem i miodem płynącą. Tylko dlaczego wprowadzili kartki na żywność i inne dobra? 



#1233 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 16:30

Na prawdę wierzysz we wszystko co mówią w TV ? Pamiętam że jak byłem mały i był tylko jeden kanał w TV ( w soboty i niedzielę były dwa) to z tego TV słyszałem że jesteśmy potęgą gospodarczą i kraina mlekiem i miodem płynącą. Tylko dlaczego wprowadzili kartki na żywność i inne dobra? 

 

Odnieś się do pytania jakie zadałem, a nie zadajesz kolejne totalnie odbiegające od tematu. Ja podkreśliłem na co zwróciłem uwagę ? Nie snuję teorii. Zapytałem pytanie. Dasz radę się do tego odnieść ? Czy wrócisz do czasów dzieciństwa serwując mi opowieści o jednej stacji ? To naprawdę nic osobistego. Rozumiem, że według Ciebie prezidę kłamał. A to tiwi, w której się prezidę stowarzyszenia wypowiadał to stacja polsat.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 16:34


#1234 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 marzec 2020 - 16:33

Polemika, kłótnie i tematy zastępcze, psują transparentność wątku. Proponuję skupić się tylko na merytorycznych aspektach problemu. Wszyscy śledzimy wydarzenia i filtrujemy sieć, mamy też własne doświadczenia. Zróbmy z tego użytek...

#1235 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 marzec 2020 - 16:34

Odnieś się do pytania jakie zadałem, a nie zadajesz kolejne totalnie odbiegające od tematu. Ja podkreśliłem na co zwróciłem uwagę ? Nie snuję teorii. Zapytałem pytanie. Dasz radę się do tego odnieść ? Czy wrócisz do czasów dzieciństwa serwując mi opowieści o jednej stacji ? To naprawdę nic osobistego. Rozumiem, że według Ciebie prezidę kłamał.

Ale do czego się odnosić? On to powiedział 5 tygodni temu czy że od 5 tygodni nad tym pracują? Co miał powiedzieć w stacji ze słoneczkiem powiązanej z dobrą zmianą, że nic nie robią i sytuacja ich zaskoczyła? 



#1236 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5160 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 marzec 2020 - 16:35

Na razie oficjalnie zarejestrowanym lekiem jest remdesavir.
  • S.N. lubi to

#1237 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 14 marzec 2020 - 16:39

Ludzie nie mają jak wydostać się z Berlina do Polski aby zdążyć jeszcze przed kwarantanną. Płacą nawet po 2 tyś za miejsce. Cholera że nie wpadłem na to - mogłem dziś kilka kursów zrobić do granicy  :D  :D  :D


  • S.N. lubi to

#1238 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4643 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 marzec 2020 - 16:42

Ale do czego się odnosić? On to powiedział 5 tygodni temu czy że od 5 tygodni nad tym pracują? Co miał powiedzieć w stacji ze słoneczkiem powiązanej z dobrą zmianą, że nic nie robią i sytuacja ich zaskoczyła? 

 

Nie czytasz wątku niestety. Odnosisz się do pojedyńczych wpisów. Wywiad z tym człowiekiem był wczoraj i wczoraj wypowiedział te słowa, o których powyżej. A 5 tygodni temu to raczej nikt nie się spodziewał takiego Armagedonu.


Użytkownik Sławek Nikt edytował ten post 14 marzec 2020 - 16:43


#1239 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4893 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 14 marzec 2020 - 16:43

Dozwolone ale tylko wędkami w klasie nieparzystej i ze sznurem odpowiadającym klasie wędki :D

Zapomniałeś jeszcze dodać, że w parzyste dni miesięcy nieparzystch mających r w nazwie, a dla pozostałych w dni nieparzyste.

A ja od poniedziałku decyzją prezesa idę na pracę zdalną na dwa tygodnie. Podobnie jak kilka (tysięcy?) kolegów z firmy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
  • Pawgas lubi to

#1240 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 14 marzec 2020 - 16:50

Kończąc wątek gotówki. To prawda. Nasz minister, który nie bardzo mówi po polsku wielokrotnie to przyznawał.

U mnie mama przejechała dziś przez granice, 2 tygodnie kwarantanny w domu. Chora, mam nadzieje, że zwykła grypa.

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych