Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3818 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 01 luty 2019 - 09:56

 

O przewadze hamulca rzutowego .....     w stosunku do czego??
 

Klasyczna centryfuga ..........

 Wikipedia -Wirówka (zwana też: centryfugą) – urządzenie do rozdzielania zawiesin i emulsji, przez wprawienie w szybki ruch obrotowyr, którego stałe przyspieszenie znacznie przekracza przyspieszenie ziemskie, wielokrotnie zwiększając szybkość sedymentacji.

 

 

Odśrodkowy IVCB podobnie jak magnetyki ma dużą liczbę ustawień i może być super ale tak jak magnetyki Air coraz łatwiej będzie przypadkowo uszkodzić.
w jakim przypadku? Mówisz o gwałtownym zablokowaniu szpuli, dostaniu się linki do środka?
Napisz proszę, abym przypadkiem go nie uszkodził ....

Jest kilka rodzajów hamulca rzutowego i kolega king przecież napisał czym charakteryzuje się dobry hamulec i dzięki czemu ma przewagę.

Czemu wyskakujesz z definicją centrofugi z wiki ? Przecież odśrodkowy nazywany jest również Centrofugą.

Przypadkowe uszkodzenie, o którym king napisał można odebrać dwojako:

1. W związku z precyzyjnym ustawieniem hamulca dochodzisz do momentu w którym linka zaczyna puchnąć ale dajesz sobie z tym radę. Kilka chwil później ręka jest zmęczona, wieje wiatr itp =broda

2. Zamykając polik pod którym kryje się hamulec IVCB musisz uważać aby nie złamać pałeczki trzymającej bloczek. 

 

To tak z grubsza. 

BTW. Ciekaw jestem jaką tajemnicę skrywa nasz kolega king. Kiedyś pisał przyzwoicie :)


Użytkownik Jano edytował ten post 01 luty 2019 - 22:45

  • Jake 6 lubi to

#2062 OFFLINE   Jake 6

Jake 6

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 luty 2019 - 11:29

Jest kilka rodzajów hamulca rzutowego i kolega king przecież napisał czym charakteryzuje się dobry hamulec i dzięki czemu ma przewagę.

Czemu wyskakujesz z definicją centrofugi z wiki ? Przecież odśrodkowy nazywany jest również Centrofugą.

Przypadkowe uszkodzenie, o którym king napisał można odebrać dwojako:

1. W związku z precyzyjnym ustawieniem hamulca dochodzisz do momentu w którym linka zaczyna puchnąć ale dajesz sobie z tym radę. Kilka chwil później ręka jest zmęczona, wieje wiatr itp =broda

2. Zamykając polik pod którym kryje się hamulec IVCB musisz uważać aby nie złamać pałeczki trzymającej bloczek. 

 

To tak z grubsza. 

BTW. Ciekaw jestem jaką tajemnicę skrywa nasz kolega king. Kiedyś pisał przyzwoicie :)

To prawda, że hamulec odśrodkowy zwany jest czasem centryfugą, ale nie prawdą jest, że hamulce te mają tylko dwa ustawienia. Do najczęściej stosowanych zaliczamy SVS, 4x4 SVS gdzie regulacje polegają na włączaniu lub wyłączaniu  1-6 bloczków poruszających się na "ramionach gwiazdy"
W kołowrotkach z hamulcem IVCB masz możliwość regulacji hamulca z zewnątrz obracając mały metalowy "pierścionek w kształcie słoneczka". Nie musisz dostawać się do środka! To prawda musisz uważać zarówno na plastikowe bloczki jak i na ramiona dźwigni hamulca IVCB aby ich nie zgubić lub uszkodzić. Ale jak pisałem w poprzednim zdaniu w przypadku hamulca IVCB regulacje masz z zewnątrz.


Dziwi mnie zawsze sposób w jaki pisze kolega King. (pisałem o tym w innych postach).
Mieszanka informacji, czasem techniczny bełkot nic nie wnoszący do tematu wątku. Odnosi się wrażenie, że to tłumaczenie przez translator. A jak jeszcze w wątku np. "Multiplikatory Abu Garcia Ambassadeur" po podaniu linka do strony ze starymi multiplikatorami następny link jest do strony o historii koni arabskich w Polsce to zestawienie troszkę dziwi. 
Jedyną asocjacją może być słowo "historia". Ale to nie był jednostkowy przypadek. Wstawki o koniach arabskich są w prawie każdym jego poście. Poza tym często przytaczane informacje wykluczają się. Podsumowując: dobór treści do tematu wątku, forma pisania i odnośniki (zamieszczane linki) są czasem nie przyjęcia i nie da się tego czytać. 
 


Użytkownik Jake 6 edytował ten post 01 luty 2019 - 11:34


#2063 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 01 luty 2019 - 11:42

Faktem jest, że kinga opisy nadają się na temat maturalny "Co Autor miał na myśli" nie mniej jednak wg mojej opinii trochę się zgodzę, że odśrodkowy klasyczny może mieć dwa ustwienia bo niejednokrotnie jeden bloczek czasem jest niewystarczający a drugi zbyt mocno hamuje. Porównując  do maga czy IVCB nie mamy możliwości płynnego ustawienia. 

 

Gdzieś widziałem jak przy zamykaniu polika (chyba w Revo MGX) ktoś nie złożył hamulca i połamał pałęczkę z bloczkiem więc coś jest na rzeczy :)

Zgaduję, że jednak king miał co innego na myśli :)


  • Jake 6 lubi to

#2064 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2019 - 11:49

SVS jest tylko w Shimano, więc patrząc globalnie jest stosunkowo mało popularny, bo zarezerwowany dla jednej marki. Najpopularniejszy jest moim zdaniem zwykły sześciobloczkowy, a więc z możliwością 7 różnych ustawień (wliczając też 0, czyli wyłączone wszystkie bloczki). Kiedyś faktycznie prawie wszystkie multiki miały po dwa niewyłączalne bloczki. Tzn. można było co najwyżej zdjąć jeden albo obydwa bloczki i wsadzić sobie w kieszeń ;) Ewentualnie manipulować ich masą.

 

Myślę, że na forum jest przynajmniej kilka ewenementów, którzy piszą tylko pierdoły i faktycznie nic nie wnoszą, a mimo to nic z tym nie zrobisz. Takie piękno różnorodności ;) Zawsze możesz kliknąć 'Report' i zgłosić moderatorowi.


  • Jake 6 i bob74 lubią to

#2065 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 01 luty 2019 - 22:12

Panowie i Panie o ile temat xul w spinie to temat nie zbyt zawiły to w temacie baitcastingu jakby temat ukryty. Zbrojenie o to mi najbardziej chodzi. blanki to taki temat spychany na bok . ktoś coś tam komuś w pracowni ukręcił zero konkretów. Rozumiem że moderate czy inne slow z szczytem 1,6 nie problem uzbroić ale jak mnie wzieło i chciałem coś pokrecic z szczytem 0.8 i ugięciem po rękojeść to tematów brak . Na tetonie świat sie nie kończy. W co to uzbroić jak się zabrać za omotki przy takim szczycie . w rodbuilding też temat pomijany jakie przelotki spirala czy nie.
Weźcie poprawke na to że finjandia wjechała jutro ruszam na smierdzaca kulkami rybomanie ale odwagi mi nie starcza by poruszyć taki błachy dla niektórych temat.
  • bob74 lubi to

#2066 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 luty 2019 - 23:36

Jak dla mnie tylko spirala. Najczęściej po prostu nie da się dobrać takiego klasycznego spacingu, żeby nie psuł charakterystyki tak delikatnego blanku.
  • BOB i MajKar lubią to

#2067 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 01 luty 2019 - 23:54

...mam nadzieję Kamilu, że jednak dałeś radę ;) ...w poniedziałek odbieram :P  :D



#2068 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 02 luty 2019 - 04:19



jutro ruszam na smierdzaca kulkami rybomanie

czuć z daleka



Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

#2069 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 luty 2019 - 08:32

...mam nadzieję Kamilu, że jednak dałeś radę ;) ...w poniedziałek odbieram :P :D

Musiałem to dałem, ale mówiłem Ci, że słabo to widzę ;)
  • BOB i S.N. lubią to

#2070 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2019 - 13:10

To musi być klasyczne zbrojenie bez względu na niewielkie niedoskonałości w użytkowaniu ;)  :)



#2071 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 luty 2019 - 14:41

To musi być klasyczne zbrojenie bez względu na niewielkie niedoskonałości w użytkowaniu ;) :)


Też tak myślałem dopóki mi Kamil nie ukręcił kija w spirali 😉

#2072 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 luty 2019 - 15:44

Nie o to chodzi. I ja mam kije w spirali również od Kamila i jest to dla mnie normalne. Tutaj chodzi o TEN kij i pomysł na całość ;)



#2073 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 02 luty 2019 - 16:49

W sumie to zgodnie z klasyką powinienem postawić na nim max. 5 przelotek :P

#2074 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 18:34

Dobra, oto ten niezgodny z zasadami.

Nietuzinkowy uchwyt, przelotki "minima"

193cm, opisany 2-10gr, waga 103gr, akcja ..... baaaaardzo szklana ;)  :D (ciekawe czy się dogadamy? :rolleyes: )

Załączony plik  _IGP4244a.jpg   34,42 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  _IGP4247a.jpg   30,05 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  _IGP4251a.jpg   58,95 KB   23 Ilość pobrań

 

Super wygląda z tym Bantamem (wymienione łożyska i szpulka Avail. Śmiga dla wprawnych od 1gr)

Szkoda tylko , że na prawa rękę :(. Tutaj widzę małego "murumka" ;)  :D

Załączony plik  _IGP4262a.jpg   52,92 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  _IGP4264a.jpg   57,38 KB   20 Ilość pobrań


Użytkownik BOB edytował ten post 05 luty 2019 - 18:34


#2075 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 05 luty 2019 - 18:41

Kiedy testy?



#2076 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 18:44

Jak lód zejdzie ze znanego Ci jeziorka cz. 


  • ManieQ lubi to

#2077 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 luty 2019 - 18:54

Plecionkę sobie zmień :whistling: .



#2078 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 18:59

...na?

PS multik wyjęty z "szafy" do fotografii z tym co miał nawinięte ;)



#2079 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 luty 2019 - 19:03

Nie różową :..

Żółtą Panie, żółtą!


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 05 luty 2019 - 19:08


#2080 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10161 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2019 - 19:05

Byłem pewien, że napiszesz "na żyłkę" :P


  • HaDe lubi to