Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Casting ultra light


  • Please log in to reply
3818 replies to this topic

#2221 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 14 March 2019 - 17:26

Bo łone som z torzaitu .

Edited by Paweł J, 14 March 2019 - 17:26.

  • HaDe and S.N. like this

#2222 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,575 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 14 March 2019 - 17:40

Bo łone som z torzaitu .

 

Tytanowego :D


  • Paweł J and HaDe like this

#2223 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,747 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 14 March 2019 - 19:00

Znam tą miejscówkę. I gościa, który rzuca, i tego co każe pokazać przynętę też.  :lol:


  • rothen and HaDe like this

#2224 OFFLINE   bobas666

bobas666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:marcin

Posted 14 March 2019 - 20:16

Witam wszystkich. Chciałbym zacząć przygodę z UL w cast. Pytanie jakie wędki polecacie? Już pisze o parametrach jakie mnie interesują, max 190 cm, ciężar wyrzutowy 2,3 gramy do 10,12 max. Upatrzyłem sobie wstępnie wędkę Daiwa 3-10 185 powermesh.

#2225 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 posts
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Posted 14 March 2019 - 20:27

Witam wszystkich. Chciałbym zacząć przygodę z UL w cast. Pytanie jakie wędki polecacie? Już pisze o parametrach jakie mnie interesują, max 190 cm, ciężar wyrzutowy 2,3 gramy do 10,12 max. Upatrzyłem sobie wstępnie wędkę Daiwa 3-10 185 powermesh.

 

Rzucałeś już UL castem? Na 100% Cię to kręci? Tak tylko pytam bo później już będzie z górki  :P


  • HaDe likes this

#2226 OFFLINE   Galanonim

Galanonim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Posted 14 March 2019 - 20:57

Dzięki za linki do filmów. Ale jak moglibyście napisać kilka słów co i jak. Bo na filmach chodziło raczej o prace kija. A nie multika. Jak z odległościami odnośnie ciężaru przynęty?



#2227 OFFLINE   bobas666

bobas666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:marcin

Posted 14 March 2019 - 21:02

Nigdy nie rzucałem castem w UL ale od zeszłego sezonu zacząłem przygodę z castem i bardzo mi się podoba 😁

#2228 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,905 posts
  • Imię:Robert

Posted 14 March 2019 - 21:15

Nigdy nie rzucałem castem w UL ale od zeszłego sezonu zacząłem przygodę z castem i bardzo mi się podoba

Uważaj-bo nie będziesz mógł się zatrzymać  :D



#2229 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 posts
  • LokalizacjaŁódź

Posted 14 March 2019 - 21:40

Ja już poczułem zajawkę UL castem. Wciąga cholernie i cast w tym wydaniu jest super, no może mniej super dla portfela, ale warto :P 



#2230 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 14 March 2019 - 21:41

Oczywiście , ale ze dwie lub trzy ryby muszę złowić. Mnie również zżera ciekawość co znowu wymyśliłem ,ostatnio mam wysyp zabawek i ciężko jest się zdecydować co pierwsze wypróbować.

Zaturlasz się autkiem z zabawkami nad wodę, zwodujesz skorupkę, odpalisz silniczek i popłyniesz porzucać wędziskiem. Jakiż to problem :P


  • Paweł J and maykel like this

#2231 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,575 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 14 March 2019 - 21:58

Witam wszystkich. Chciałbym zacząć przygodę z UL w cast. Pytanie jakie wędki polecacie? Już pisze o parametrach jakie mnie interesują, max 190 cm, ciężar wyrzutowy 2,3 gramy do 10,12 max. Upatrzyłem sobie wstępnie wędkę Daiwa 3-10 185 powermesh.

 

 

Nigdy nie rzucałem castem w UL ale od zeszłego sezonu zacząłem przygodę z castem i bardzo mi się podoba

 

Tak na poważnie ul cast od zwykłego czyli cięższego casta od powiedzmy 4 - 5 gram w górę różni się bardzo mocno ... Zwłaszcza w wydaniu około 2,5 grama i mniej ... W tym przypadku aby się bawić w pełnym komforcie czyli bez zbytniej uwagi o szpulkę i prawie bez pracy kciuka to w grę wchodzą kwoty 4 cyfrowe na dzień dobry jeśli chodzi o multiplikator ... Obawiam się też, że kij, o którym piszesz 2 gramom tylko podoła bo tzw. komfortu to raczej nie będzie, ale z drugiej strony komfort dla każdego znaczy coś innego. Określ się konkretnie od jakich gramatur chcesz zacząć to Ci koledzy postarają się pomóc. I przeczytaj ten wątek koniecznie, cały :)


  • Paweł J, maykel and bobas666 like this

#2232 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 posts
  • Imię:Michał

Posted 14 March 2019 - 22:20

Zaturlasz się autkiem z zabawkami nad wodę, zwodujesz skorupkę, odpalisz silniczek i popłyniesz porzucać wędziskiem. Jakiż to problem :P

Niech jeszcze zajedzie po kolegę (bo to niecałe 30km), żeby ocena była bardziej miarodajna

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
  • Paweł J likes this

#2233 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 14 March 2019 - 22:37

Niech jeszcze zajedzie po kolegę (bo to niecałe 30km), żeby ocena była bardziej miarodajna

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

Jak już to zajadę nad jezioro do kolegi.
  • maykel likes this

#2234 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Posted 15 March 2019 - 05:24

.


Edited by bob61, 15 March 2019 - 05:29.


#2235 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Posted 15 March 2019 - 05:27

Sugerowałbym zmianę haczyków :)

 Inaczej udowodnić nie potrafię:

attachicon.gif p1.jpgattachicon.gif p2.jpgattachicon.gif p3.jpgattachicon.gif p4.jpg

 

A niechby set 12 przelotek attachicon.gif p5.jpg ważył o 50% więcej, to i tak byłbym zadowolony.

 

 

Moje haczyki też ważone chińską wagą :)


  • Paweł J likes this

#2236 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 15 March 2019 - 06:47

Dzięki za linki do filmów. Ale jak moglibyście napisać kilka słów co i jak. Bo na filmach chodziło raczej o prace kija. A nie multika. Jak z odległościami odnośnie ciężaru przynęty?

Wagę przynęt masz podaną. Policz ilość obrotów korbką i pomnóż x 0.75 m i będziesz (mniej więcej) wiedział jak daleko można rzucić. Konstrukcje takie jak Aldebaran BFS XG można jeszcze mocno podkręcić, Daiwę SS Air już niekoniecznie. 

 

Trudno jest cokolwiek doradzić. Jedni chwalą chińskie konstrukcje (Tsurinoya XF50), drudzy spokojnie obskakują swoje łowiska Tatulą ze szpulką z Ali, jeszcze inni maksymalnie tuningują multiplikatory, które i tak są pod lekkie łowienie zaprojektowane (patrz Aldek). Czytając forum możesz wytypować sobie kilka konstrukcji,

następnie podglądać na YT ich testy. Niestety w większości są to testy "na łące", więc średnio pokazujące pełne możliwości. Ale są też filmy z samego łowienia. Testy z łodzi, niezarośniętego brzegu też nie są w pełni miarodajne, bo w innych warunkach wystarczą dwa krzaczki, jakiś nawisik z gałęzi i cały misterny plan ... I jednak wymarzony multiplikator nie jest już taki cudowny.

 

Śledź, czy na jerku nie pojawi się jakiś zlocik nad pewnym magicznym jeziorkiem. Dużo można się dowiedzieć i rozwiać wiele wątpliwości.


  • Jake 6, BOB, ManieQ and 3 others like this

#2237 OFFLINE   koval75

koval75

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Szymon

Posted 15 March 2019 - 07:41

Ja dopiero stawiam pierwsze kroki w tak
lekkim łowieniu ( duże mam ale przy przynętach od 10gr -150gram ) ale mogę troszkę pomóc.
Zadaj sobie pytanie gdzie chcesz łowić.
Bo jak dla mnie osobiście po kilku godzinach nad wodą z kijem długości 198-200 cm do 7 gr + px 68 przy zarośniętej rzeczce ( Wkra )to nie jest dobry pomysł.
Jest za długi do wykonywania rzutów z pod nóg. Wg mnie kij powinien być długości max 1.80 cm.
Jeżeli jest to kwestia techniki, wędki czy multiplikatora lub mojego wzrostu (175cm) to proszę doświadczonych kolegów o uwagi do mojej wypowiedzi.
Na otwartej wodzie przy rzutach z boku jest bajecznie. Doświadczenie fantastyczne :). Przynęty od 3.5 gr latają super.
Brody sporadyczne wynikające z braku doświadczenia przy castingu UL.
Jestem bardzo ale to bardzo zadowolony, że spróbowałem i będę napewno kontynuował i niestety wydawał pieniądze.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • urasenty and HaDe like this

#2238 OFFLINE   bob61

bob61

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 posts
  • LokalizacjaChyliny/Warszawa
  • Imię:Robert

Posted 15 March 2019 - 07:42

Wszystko co poniżej 3g. to już magia nie casting.


  • Alexspin likes this

#2239 OFFLINE   Galanonim

Galanonim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Posted 15 March 2019 - 08:26

Wszystko co poniżej 3g. to już magia nie casting.

Dlatego każdy z nas idąc na ryby powinien zakładać szara brodę, szpiczasty kapelusz i koszulke z napisem "Gandalf" :D:D

 

Bo jak dla mnie osobiście po kilku godzinach nad wodą z kijem długości 198-200 cm do 7 gr + px 68 przy zarośniętej rzeczce ( Wkra )to nie jest dobry pomysł.
Jest za długi do wykonywania rzutów z pod nóg. Wg mnie kij powinien być długości max 1.80 cm.
 

Co do długości kija ja na Wkrze łowie kijem Teton TTC622L 2-10g i spokojnie rzucam z pod siebie. Jedna wiem że w okresie letnim gdzie większość czasu łowie brodząc będzie za długi.



#2240 OFFLINE   bobas666

bobas666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts
  • Lokalizacjaradom
  • Imię:marcin

Posted 15 March 2019 - 12:23

Tak na poważnie ul cast od zwykłego czyli cięższego casta od powiedzmy 4 - 5 gram w górę różni się bardzo mocno ... Zwłaszcza w wydaniu około 2,5 grama i mniej ... W tym przypadku aby się bawić w pełnym komforcie czyli bez zbytniej uwagi o szpulkę i prawie bez pracy kciuka to w grę wchodzą kwoty 4 cyfrowe na dzień dobry jeśli chodzi o multiplikator ... Obawiam się też, że kij, o którym piszesz 2 gramom tylko podoła bo tzw. komfortu to raczej nie będzie, ale z drugiej strony komfort dla każdego znaczy coś innego. Określ się konkretnie od jakich gramatur chcesz zacząć to Ci koledzy postarają się pomóc. I przeczytaj ten wątek koniecznie, cały :)