Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Casting ultra light


  • Please log in to reply
3818 replies to this topic

#2261 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,888 posts
  • Imię:Hubert

Posted 17 March 2019 - 21:04

Proponuję GS w sobotę. Kamer będzie dużooooooo, a ja wezmę https://pl.aliexpres...-a713b32efb87-0


  • Bułka likes this

#2262 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 17 March 2019 - 21:16

Pointman, Sławek to umówmy się wstępnie na 30 marca godzina 7 miejsce do ustalenia bo może znajdę jakąś miejscówkę gdzie coś gryzie kto jeszcze chętny żeby się spotkać i połowić to też zapraszam
  • S.N. likes this

#2263 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 posts
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Posted 17 March 2019 - 22:38

Tylko dokładnie mierzyć bo to ważne rzeczy są ! ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • S.N. likes this

#2264 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 17 March 2019 - 22:45

To bierzemy się za dół ,zmiana młynka na pixi ze szpulką KTF i jedziemy najpierw 2 gramy i kij ładuje się pięknie rzuty powtarzalne ,bez względu na siłę wkładaną w wymach. Dalej chrust 1 gram,nie jest wybitnym lotnikiem ale zestaw nie sprawia zawodu i posyła czarnuszka zacnie. 

 A taki Liberto Pixie bez zadnego tuningu, ze zwykla szpulka jakie przynety obsluguje? 


Edited by Luckyguliver, 17 March 2019 - 22:46.

  • Bogdan74 likes this

#2265 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 18 March 2019 - 07:26

Mam pytanie do osób, które użytkowała Steeza SV TW i CC BFS najlepiej oba po tunningu: jak wypada CC BFS przy Steezie po tunningu szpulą z Ali?Mam tak stuningowanego Steeza i jestem w szoku jak ta szpula zmieniła zakres przynęt. Woblerki gajosika po 2,5 g latają prawie jak ze spinningu, a gdy uda się naładować kij to polecą nawet i dalej. Potrzebuję nowego multiplikatora i zastanawiam się czy iść w CC BFS czy jednak w Steeza i kolejną szpulkę tunningową. Czy Steez CT oficjalnie jest multiplikatorem BFS? Ktoś zna wagę szpuli w steezie Ct?
  • drag likes this

#2266 OFFLINE   Galanonim

Galanonim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Posted 18 March 2019 - 09:41

Pointman, Sławek to umówmy się wstępnie na 30 marca godzina 7 miejsce do ustalenia bo może znajdę jakąś miejscówkę gdzie coś gryzie kto jeszcze chętny żeby się spotkać i połowić to też zapraszam

Ja bym się chętnie przyłączył do kolegów. Zawsze to raźniej w grupie :) Poza tym można by się powymieniać doświadczeniami i czegoś nauczyć. Dajcie znać tylko gdzie.



#2267 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 18 March 2019 - 10:37

Mam pytanie do osób, które użytkowała Steeza SV TW i CC BFS najlepiej oba po tunningu: jak wypada CC BFS przy Steezie po tunningu szpulą z Ali?Mam tak stuningowanego Steeza i jestem w szoku jak ta szpula zmieniła zakres przynęt. Woblerki gajosika po 2,5 g latają prawie jak ze spinningu, a gdy uda się naładować kij to polecą nawet i dalej. Potrzebuję nowego multiplikatora i zastanawiam się czy iść w CC BFS czy jednak w Steeza i kolejną szpulkę tunningową. Czy Steez CT oficjalnie jest multiplikatorem BFS? Ktoś zna wagę szpuli w steezie Ct?

Ja nie znalazłem oficjalnego info o wadze szpuli Steeza CT.Jeśli wierzyć info z linka(w komentarzu na dole),to będzie 9,3g.razem z lozyskiem.

https://www.jpfishin...steez-ct-sv-tw/

Steez CT nie jest raczej pozycjonowany jako BFS.Jednak,CC Bfs też nie jest do końca typowym multikiem jeśli chodzi o BFS-mam na myśli wagę i gabaryt sprzętu.Mnie to osobiście nie przeszkadza zupełnie,wręcz odwrotnie :),aczkolwiek ultralajtowi "puryści"(proszę nie doszukiwać się żadnego negatywnego wydźwięku w tym określeniu)mogą powiedzieć że jest za ciężki .Do osiągów nie mam zastrzeżeń.Użytkuje w wersji z oryginalną szpulką i w przypadku zestawu który tworzy z kijem(Suzuki 6lb) mnie w zupełności wystarcza


  • wojt1988 likes this

#2268 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 18 March 2019 - 11:37

Zdjęcie z przed chwili.Wedlug mnie sprzęt jak najbardziej UL-revo LT, konger streeto caster ul , obrotówka hand made typu Aglia1. Rzuty pod porywisty wiatr(ciut dokręcony hamulec w porównaniu do zwyklych warunków ,kontrola kciukiem)porównywalne ze spinningiem.e1e6151d8fd3e36a380828a8366e19c6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Edited by skius, 18 March 2019 - 11:41.

  • drag, Alexspin, AAS and 1 other like this

#2269 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,654 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Posted 18 March 2019 - 13:03

Bo LT to fajny sprzęt :) Gratki za rybę i wyrazy zazdrości za to że w poniedziałek w południe możesz wstawić fotkę sprzed chwili :) 



#2270 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 posts
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Posted 18 March 2019 - 14:55

Bo LT to fajny sprzęt :) Gratki za rybę i wyrazy zazdrości za to że w poniedziałek w południe możesz wstawić fotkę sprzed chwili :)

to samo miałem napisać :) Revo LT zawsze łowi fajne ryby haha gratulacje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2271 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 posts
  • LokalizacjaCiechanów

Posted 18 March 2019 - 15:11

Bo LT to fajny sprzęt :) Gratki za rybę i wyrazy zazdrości za to że w poniedziałek w południe możesz wstawić fotkę sprzed chwili :) 

Cóż,za to pracowałem 12h w niedzielę,a wy się byczyliście;-)

Revo LT chyba jak ,żaden inny multik spełnia kryterium uniwersalności.

Wymarzony pod takie lajtowe łowienie....


Edited by skius, 18 March 2019 - 15:17.


#2272 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 18 March 2019 - 18:29

A taki Liberto Pixie bez zadnego tuningu, ze zwykla szpulka jakie przynety obsluguje?

W zależności od umiejętności operatora i kija do którego podepniesz px można zejść do 4 gram masy skupionej. Pierwotnie to jest konstrukcja klasy l a nie ul.
  • maykel, HaDe, Luckyguliver and 2 others like this

#2273 OFFLINE   AAS

AAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 18 March 2019 - 18:48

Dobra to ja się pochwale dzisiejszym kluskiem :) Setup może nie UL ale BFS na pewno steez A + zodias

Attached Files


  • Paweł J, skius, Wudarek and 4 others like this

#2274 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 posts
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Posted 18 March 2019 - 19:13

W zależności od umiejętności operatora i kija do którego podepniesz px można zejść do 4 gram masy skupionej. Pierwotnie to jest konstrukcja klasy l a nie ul.

Dzieki za rozjasnienie tematu. Nie bede sie w takim razie w tym kieunku pchal bo zalezy mi na czyms co zejdzie troszke nizej bez dodatkowych inwestycji. W tym momencie na celowniku Daiwa SS SV, Alphas 105 oraz cos a la Revo LTX lub ALC BF7

 

Mam jeszcze jedno pytanie zwlaszcza do tych ktorzy lowia pstragi. Ja zwylke prowadze przynete z pradem. Czy nie lepiej kupic multik z High Gear, cos co zwija ok 80 cm za jednym obrotem korbki?



#2275 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 18 March 2019 - 19:51

 
Mam jeszcze jedno pytanie zwlaszcza do tych ktorzy lowia pstragi. Ja zwylke prowadze przynete z pradem. Czy nie lepiej kupic multik z High Gear, cos co zwija ok 80 cm za jednym obrotem korbki?

Wyższe przełożenie w tym wypadku jest nawet wskazane,zresztą jest jeszcze parę innych technik gdzie się przydaje. Lepiej mieć jak nie mieć, można ogarnąć młynkiem ze standardowym przełożeniem ale jak jest możliwość korzystania z high speed to nie ma co się zastanawiać.
  • Rafał S., HaDe and Luckyguliver like this

#2276 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Posted 18 March 2019 - 19:53

 Mam jeszcze jedno pytanie zwlaszcza do tych ktorzy lowia pstragi. Ja zwylke prowadze przynete z pradem. Czy nie lepiej kupic multik z High Gear, cos co zwija ok 80 cm za jednym obrotem korbki?


Przy szpulach o średnicy 32mm i korbie 80-85mm:
7:1 pozwoli w większości rzeczek poprawnie prowadzć jigi w obie strony. Dobrze poprowadzisz wszystko z prądem. Pod prąd ogarnie także pstrągowe woblerki o niewielkim sterze i wiele pstrągowych wahadełek.

8:1 da większy komfort (lepszą kontrolę) przy prowadzeniu z prądem wszystkiego co można użyć na pstrągach ale będzie męczące przy wielu pstrągowych przynętach (woblerki, obrotówki) targanych pod prąd, nawet kiedy rzucasz w poprzek rzeki. Poradzi sobie za to z większością jigów.

Pozdrawiam,
Rafał
  • Paweł J, sucks_one, BOB and 1 other like this

#2277 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,818 posts
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Posted 18 March 2019 - 20:00

Miałem Tobie Rafał coś posłodzić ale napiszę inaczej mało jest ludzi z takim doświadczeniem w łowieniu pstrągów castingiem. Czytać koledzy i zapamiętywać.
  • sucks_one and HaDe like this

#2278 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 posts
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Posted 18 March 2019 - 20:02

A ja głupi myślałem że liczy się odległość rzutu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2279 OFFLINE   Rafał S.

Rafał S.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 posts
  • LokalizacjaDuszniki - Wielkopolska

Posted 18 March 2019 - 20:03

Ja to w porównaniu z kilkoma kolegami cienki bolek jestem.

#2280 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4,572 posts
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Posted 18 March 2019 - 20:10

Dzieki za rozjasnienie tematu. Nie bede sie w takim razie w tym kieunku pchal bo zalezy mi na czyms co zejdzie troszke nizej bez dodatkowych inwestycji. W tym momencie na celowniku Daiwa SS SV, Alphas 105 oraz cos a la Revo LTX lub ALC BF7 ...


Poniżej 3 gram to zdecydowanie alc bf 7, alphas 105 ze standardową szpulą co prawda da radę z naciskiem na radę 3 gramom, ale sensownie działa od 4. Daiwy ss sv nie miałem to się nie wypowiem. Niestety ponizej 3 gram to już specjalizacja się zaczyna i setki galopują jeśli chcesz się bawić w tzw. komforcie choć dla każdego ma on inny poziom.

Edited by Sławek Nikt, 18 March 2019 - 20:40.