Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3815 odpowiedzi w tym temacie

#2521 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 05 lipiec 2019 - 16:30

Jestem daleki od powątpiewania w siłę współczesnych pokoleń, bo nie w tym problem. Ja już swoją wojnę z grawitacją stoczyłem, na wszystkich frontach wędkarskiego życia. Dziś bardzo się cieszę, że mam wybór. Jeśli ktoś chce, bo ma siłę, bo tak lubi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby śmigał zestawem okoniowym, który waży 500 gramów, ja jednak sięgnę po najlżejszy, na jaki mnie stać, dzięki czemu moje doznania będą spotęgowane po wielokroć. Siła siłą, ale jeśli ktoś nie chce czy nie potrafi docenić różnic wynikających z masy sprzętu przeznaczonego do łowienia lekkimi przynętami, bo np. ma inne spojrzenie na tę kwestię, to wyłącznie jego sprawa. Moją sprawą jest zadbać o swoje zadowolenie  ;)


  • Paweł J i teo lubią to

#2522 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 05 lipiec 2019 - 21:30

A co na to Megalodon?

Załączony plik  Megalodon.jpg   50,67 KB   29 Ilość pobrań

Mi wyznał only You  :wub:


Użytkownik Andan edytował ten post 05 lipiec 2019 - 21:30

  • vastus lubi to

#2523 ONLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 05 lipiec 2019 - 21:45

Bardzo, bardzo dziękuję. Panel, w którym jest pokrętło regulacji hamulca, ma 45 mm średnicy? Łał, przeszło to moje najśmielsze oczekiwania, jestem pod wrażeniem. Jedynie te 200 g wagi nie daje mi spokoju. Trzeba ustalić jakieś priorytety na nieodległą przyszłość, stąd dylematy, np.: banalny w wyglądzie płaski i lekki czy piękny okrągły, ale cięższy? Dopóki nie zainteresowałem się CC BFS, życie było prostsze, bo w grę wchodził albo Aldebaran BFS, albo Daiwa SS Air. Teraz patrzenie na nie nie daje mi cienia radości... 

 

 

Jestem daleki od powątpiewania w siłę współczesnych pokoleń, bo nie w tym problem. Ja już swoją wojnę z grawitacją stoczyłem, na wszystkich frontach wędkarskiego życia. Dziś bardzo się cieszę, że mam wybór. Jeśli ktoś chce, bo ma siłę, bo tak lubi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby śmigał zestawem okoniowym, który waży 500 gramów, ja jednak sięgnę po najlżejszy, na jaki mnie stać, dzięki czemu moje doznania będą spotęgowane po wielokroć. Siła siłą, ale jeśli ktoś nie chce czy nie potrafi docenić różnic wynikających z masy sprzętu przeznaczonego do łowienia lekkimi przynętami, bo np. ma inne spojrzenie na tę kwestię, to wyłącznie jego sprawa. Moją sprawą jest zadbać o swoje zadowolenie  ;)

Chyba trochę się rozpędziłeś z tymi 500 g.

Ja już się pogubiłem. Drugi wpis sugeruje, że chcesz coś lekkiego. W takim razie pytanie o CC trochę mija się z celem. Osobiście nie skreślałbym jej ze względu na masę bez trzymania jej w ręku, bez oceny czy może właśnie jej waga sprawia, że cały zestaw lepiej "leży w dłoni".

 

PS Teraz masz drugą zagwozdkę: fit Aldebaran, czy trochę bardziej muscular SS Air... ;)



#2524 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 05 lipiec 2019 - 21:55

Ja już się pogubiłem. 

Jeśli o to chodzi, to nie jestem tu sam Nie, jest nas wielu K o i n c y d e n c j a  mój stary przyjacielu... (...) cyt,: z Liroy - "Impreza" 


  • HaDe lubi to

#2525 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 00:13

Chyba trochę się rozpędziłeś z tymi 500 g.

Ja już się pogubiłem. Drugi wpis sugeruje, że chcesz coś lekkiego. W takim razie pytanie o CC trochę mija się z celem. Osobiście nie skreślałbym jej ze względu na masę bez trzymania jej w ręku, bez oceny czy może właśnie jej waga sprawia, że cały zestaw lepiej "leży w dłoni".

 

PS Teraz masz drugą zagwozdkę: fit Aldebaran, czy trochę bardziej muscular SS Air... ;)

 

Kolega wcześniej wspomniał o tym (wspomniał ogólnie o panującym trendzie), że wędkarze nie mają dziś siły do dźwigania "konkretnych" zestawów, więc, mrużąc jedno oko, stwierdziłem, że jeśli ktoś chce, to może łowić zestawem okoniowym o wspomnianej wadze, czyli 500 g, wspominając stare, dobre czasy, ja jednak wolę coś subtelniejszego. 

 

Tak, chciałbym coś lekkiego, jednak te 200 g, które waży CC BFS, jestem w stanie zaakceptować, mimo że nie jest to waga jakoś szczególnie piórkowa, bo w efekcie i tak cały zestaw będzie stosunkowo lekki, czyli w granicach 300 gramów. Cóż, wybierając multiplikator typu BFS spośród takich, których waga waha się między 130 a 200 g, raczej człowiek nie zrobi sobie krzywdy, na co by nie postawił, jednak mały dylemat zawsze istnieje. Jak wcześniej wspomniałem, gdyby CC BFS ważył np. 170 g, byłoby wspaniale, bo uroda szła by w parze ze względną lekkością, której raczej nie wypadałoby negować. 



#2526 OFFLINE   Kejkosz

Kejkosz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 04:34

Faktycznie te 30 gramów zrobiłoby kolosalna różnicę.
  • S.N. lubi to

#2527 OFFLINE   Iluzjonista

Iluzjonista

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 06:44

W każdym razie odczuwalną  ;)



#2528 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 06 lipiec 2019 - 08:53

Być może i odczujesz te 30 gramów podczas całego dnia machania dwoma różnymi zestawami ..., ale szczerze pisząc to jednak śmiem wątpić, że tak się stanie. A to czy tak będzie bardzo łatwo sprawdzić. Sprawdź ile waży Twój zestaw spinningowy czy też zestawy i porównaj różnicę do tych castingowych. Ja dzięki uprzejmości kolegi z forum stałem się ostatnio posiadaczem matagi ss ll, który będzie pracował z wszelkimi nielotami poniżej 1,5 grama i napiszę krótko. Przesiadka z casta na spina to jest wyzwanie jeśli chodzi o wagę sprzętu zwłaszcza pisząc o kołowrotku ... W castingu używam najczęściej abu garcia alc bf 7 i alphasów 105 i w moim przypadku to było sporo ponad 100 gram różnicy i taką różnicę w zestawie czuć było już po około 2 godzinach wędkowania choć uważam, że głównym powodem był fakt, iż dość dawno nie używałem spina tak długo :D


  • Alexspin lubi to

#2529 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 08 lipiec 2019 - 09:03

Podobnie jak Ty lubie 105 zwlaszcza czerwoną. Konstrukcja ponad czasowa.
Załączony plik  Team Andan - pstrąg 50a cm.jpg   83,33 KB   40 Ilość pobrań

#2530 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1971 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 13 lipiec 2019 - 20:52

Fajna fota, fajny zestaw!

Lekki skład-multik i kij pozwalają z troszkę większą przyjemnością cieszyć się naszymi rodzimymi trofeami.Podobnie jest w muszkarstwie, to miłe gdy ryba waży więcej niż to czym ją złowiliśmy...

Tu może uwaga osobista. Często łowię na łodzi ryby w towarzystwie spinningistów i naprawdę jest ok. Nie mam skłonności misyjnych w sensie 

"Jezu castuj bo coś cię omija"

Ale...gdy podaję mój zestaw koledze w trakcie uwalniania zaczepu pojawia się u biorcy  nagłe "łoł , ale to lekkie".I to wtedy zaczyna się lekka indoktrynacja... :)

pozdrawiam Paweł



#2531 OFFLINE   teo

teo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp.

Napisano 13 lipiec 2019 - 23:51

Ciekawe co by powiedzieli jak by ci pół szpuli plecionki przy brodzie wyjechało😁😀😁💪

#2532 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4559 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 lipiec 2019 - 08:37

Ciekawe co by powiedzieli jak by ci pół szpuli plecionki przy brodzie wyjechało

 

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Owszem raz siedziałem pewnie około godziny aby brodę rozplątać, ale nigdy nie odciąłem więcej jak około 10 metrów, a odcinałem zdaje się dokładnie 2 razy. Wczoraj byliśmy z kolegą na Żeliźnie. Pływaliśmy dobre 4 godziny i brody też miałem, ale nie nie trafiłem żadnej, której bym nie rozplątał.


  • Alexspin lubi to

#2533 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 lipiec 2019 - 16:07

Dziś nad zalewem.

„Panie na multika to tylko na szczupaka , bolenia to nie złapi to trzeba daleko rzucać...”
Aldek z availem i magnetykiem każdy rzut był dalszy niż życzliwego doradcy, aha i głupi bolek nie wiedział, że na casta się go nie „złapi” i się złapał 😂
Załączony plik  C0D1694B-5264-43DF-A3F9-58CF4F0140B9.jpeg   122,31 KB   29 Ilość pobrań

#2534 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 14 lipiec 2019 - 20:37

.......... aha i głupi bolek nie wiedział, że na casta się go nie „złapi” i się złapał
attachicon.gif C0D1694B-5264-43DF-A3F9-58CF4F0140B9.jpeg

 

A to twoja wina, bo go nie uprzedziłeś. :P

 

Fajny bolek.



#2535 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 lipiec 2019 - 05:13

Ciekawe co by powiedzieli jak by ci pół szpuli plecionki przy brodzie wyjechało

 

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Owszem raz siedziałem pewnie około godziny aby brodę rozplątać, ale nigdy nie odciąłem więcej jak około 10 metrów, a odcinałem zdaje się dokładnie 2 razy. Wczoraj byliśmy z kolegą na Żeliźnie. Pływaliśmy dobre 4 godziny i brody też miałem, ale nie nie trafiłem żadnej, której bym nie rozplątał.

W pełni zgadzam się ze Sławkiem. Już minęły dwa lata jak całkowicie utonąłem w castingu. Brody to normalka, zawsze się trafią, ale jak dotąd tylko jeden raz przytrafiło mi się po pierwszym łowieniu wyrzucić do kosza coś co nie dało się rozplątać https://allegro.pl/o...apan-7389223221 i kupa forsy poszła do śmieci... :(  :angry: Takiego przypadku nie miałem nawet z 5-krotnie tańszymi linkami.



#2536 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 15 lipiec 2019 - 12:39

Mam pytanie czy do Calcutty C BFS jest możliwość zamontowania jakiejś głębszej szpuli? szukam w sieci info i nic nie mogę namierzyć.

proszę zorientowanych o pomoc.



#2537 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 15 lipiec 2019 - 14:06

Nie ma takiej możliwości.

 

Wracając do rybiszonów i zestawów, dzieki Paweł. Fajny ryb ten boleń. Mam przyjemność boleniować na cascie i mam przyjemność lipieniować a nawet czasami jelcować ;). Fajowa sprawa :). Tutaj akurat jest przedłużenie mojej ręki czyli px68 ;) po moim upgradzie. Więcej w starszych postach mojego wątku. O rybach oczywiście.

Załączony plik  Andan handmade - mikro jig.jpg   75,5 KB   36 Ilość pobrań


Użytkownik Andan edytował ten post 15 lipiec 2019 - 14:07


#2538 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 17 lipiec 2019 - 08:42

Juz prawie jestem gotowy na przyjazd chlopakow. Porzadki zrobione. Czesc sprzetu trafila na gielde. Mlynek juz kreci. Nie bede nosil plecakow tylko lowil z Wami 😃😉✌, takze John Rambo 😉
Załączony plik  Screenshot_2019-07-17-09-38-15.png   622,6 KB   33 Ilość pobrań

Użytkownik Andan edytował ten post 17 lipiec 2019 - 08:50


#2539 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 17 lipiec 2019 - 18:26

Juz prawie jestem gotowy na przyjazd chlopakow. Porzadki zrobione. Czesc sprzetu trafila na gielde. Mlynek juz kreci. Nie bede nosil plecakow tylko lowil z Wami ✌, takze John Rambo
attachicon.gif Screenshot_2019-07-17-09-38-15.png

Kiedy bo nic nie wiem

#2540 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2019 - 18:52

Juz prawie jestem gotowy na przyjazd chlopakow. Porzadki zrobione. Czesc sprzetu trafila na gielde. Mlynek juz kreci. Nie bede nosil plecakow tylko lowil z Wami ✌, takze John Rambo

 

Co to za kij?


Użytkownik Bułka edytował ten post 17 lipiec 2019 - 19:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych