Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3820 odpowiedzi w tym temacie

#2561 OFFLINE   Wiesiek2602

Wiesiek2602

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 27 sierpień 2019 - 05:55

Dzisiejsze 6 cm szczęścia (obrotowka 3) :D 161a210acbb900984e6dbc0bc43d3ce3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



To zdjęcie jest obrazem współczesnego wędkarstwa...
I także tego forum niestety.
Sprzyntu za 5 tysi, a złowiony ,,Okaz'' mierzy aż 6cm.
Sprzęt na pierwszym planie- to najważniejsze, a Okaz za mgłą😂😂😂
  • Mateo1989, Alexspin i morrum lubią to

#2562 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 27 sierpień 2019 - 06:03

Nie dla każdego "niestety".
Jedni osiągają zen kiedy złowią super rybcie a inni kiedy przetrą zanętę bądź ukreca muchę. W wędkarstwie chodzi o to żeby być happy i się dobrze bawić 😁
PS. Ostatnio takiego IKE widziałem na OLX za 400pln więc z tymi tysiami to trochę zagalopowałeś sie

#2563 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3708 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 sierpień 2019 - 06:42

(…) W wędkarstwie chodzi o to żeby być happy i się dobrze bawić (…)

:good:  :clappinghands:


  • morrum lubi to

#2564 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 27 sierpień 2019 - 08:05

Kolega @wiesiek jakoś nie zna pojęcia sarkazm,dystans;-)

A sprzęt razem wart 500zl(cast chinski)

Trzeba patrzec na całosć ,a nie na szczegól(to do czego rzeczone zdjęcie sie odnosilo)


Użytkownik skius edytował ten post 27 sierpień 2019 - 08:07


#2565 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 882 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 27 sierpień 2019 - 08:08

Multik to Abu Revo IKE czyli made in Korea jak każdy revo.
Cena takiego casta to około 1000pln ale na OLX były po około 400pln. Generalnie to STX ale inaczej pomalowany 😁

#2566 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 27 sierpień 2019 - 08:14

Multik to Abu Revo IKE czyli made in Korea jak każdy revo.
Cena takiego casta to około 1000pln ale na OLX były po około 400pln. Generalnie to STX ale inaczej pomalowany

Rozni sie knobami łozyskowanymi , piankowymi i karbonową rączką.Dałem za niego okolo 400zł.

A kijek to spartacus za 150 na aliexpres.


Użytkownik skius edytował ten post 27 sierpień 2019 - 08:14


#2567 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2137 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 27 sierpień 2019 - 09:02

we built this city on rock an' roll
😁✌👍

Użytkownik Andan edytował ten post 27 sierpień 2019 - 09:09


#2568 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 27 sierpień 2019 - 09:22

Ja bym się cieszył że wygląda na profesjonalny jdm za 3000 :) :) :)

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

#2569 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 27 sierpień 2019 - 17:19

Jeżeli coś nam sprawia radość, a do tego wygląda jak JDM a naprawdę kosztuje nie tysie,  i jeszcze łowi ryby,to w sumie za takim wędkarstwem jestem. Oryginalność wcale nie musi kosztować tysiące.



#2570 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2137 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 27 sierpień 2019 - 17:34

Piotruś oryginalność nie kosztuje ją się tworzy a jak ją tworzą to ich własna, własna indywidualna sprawa ;)


  • HaDe, vastus i Bułka lubią to

#2571 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 27 sierpień 2019 - 18:30

Adrianku, wszystko kosztuje, ale pomysł najważniejszy. Ja tam kocham swojego Black Scorpiona. No i łowny jest. Kocham też swojego chińczyka przy ciężkim zestawie, chociażby za to, iż nieźle w dupę dostał na Żarnowcu i nawet nie jęknął. Tutaj mówię o trollu, gdzie nie było miękkiej gry, a terkotka swoje grała.


  • golsyl i Alexspin lubią to

#2572 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 27 sierpień 2019 - 21:03

To zdjęcie jest obrazem współczesnego wędkarstwa...
I także tego forum niestety.
Sprzyntu za 5 tysi, a złowiony ,,Okaz'' mierzy aż 6cm.
Sprzęt na pierwszym planie- to najważniejsze, a Okaz za mgłą

Ten obraz nie jest smutny bo drogi sprzęt a okaz trochę nieduży, jednak, bo tych ryb trochę przymało.

Łowienia do siatki, bo to się przecież mi musi opłacać, albo łowienie w okresie ochronnym lub gorzej sprzętem niezgodnym z żadnymi zasadami.

 

Znam trochę takich bohaterów co w listopadzie i grudniu uganiają się za sandaczem z łódki i mają przyłowy w formie kapitalnych amurów.

 

Sytuacja niezbyt komfortowa.



#2573 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 00:14

Jeżeli coś nam sprawia radość, a do tego wygląda jak JDM a naprawdę kosztuje nie tysie,  i jeszcze łowi ryby,to w sumie za takim wędkarstwem jestem. Oryginalność wcale nie musi kosztować tysiące.

Zawsze taki chciałem .... :( 



#2574 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2019 - 22:06

Ponieważ pojawiają się na priv pytania o chińską szpulkę do Aldebarana BFS z wątku http://jerkbait.pl/t...-6#entry2632590 to opiszę publicznie pierwsze wrażenia z użytkowania tejże szpulki. Szpulka była ze mną tylko na jednym trzygodzinnym wypadzie. Szpulka jest dość dobrze wykonana, jest w pełni symetryczna i zbalansowana. Przy rzutach nie ma dziwnych wibracji i odgłosów, a tego się najbardziej obawiałem, ponieważ na forum TT pojawiły się głosy iż szpulki roro miewają z tym problem. Nie jest też nadmiernie głośna. Łożysko jest przyzwoitej jakości, ale do "jeźy" im brakuje. Sama szpulka startuje zauważalnie niżej niż fabryczna. Dołączone magnesy spełniają swoje zadanie i aby poprawnie operować przynęta 1gr wystarczyło jak dołożyłem po dwa magnesy z każdej strony (ustawienia magnetyka w okolicach 3). Do minusów należy zaliczyć to iż jest mega płytka, mam wątpliwość czy pomieści deklarowane PE0.8 50m. Drugim potencjalnym minusem jest to iż być może przy maksymalnym wychyleniu hamulca FTB jeden z dodatkowych magnesów zawadza o szpulkę. Wprawdzie przy rzutach nic niepokojącego nie zauażyłem, ale po łowieniu gdy oglądałem szpulkę, to farba w miejscu pracy hamulca trochę zmatowiała.Byc może będę musiał trochę przyszlifować dodatkowe magnesy, jeśli problem się potwierdzi.

 

Odnośnie testów rzutowych, to wykonałem tylko jeden następującym mikrojigiem;

 

 Załączony plik  IMG_20190831_115100.jpg   43,89 KB   38 Ilość pobrań

 

Testy odbyły się na boisku do koszykówki przy jeziorku Balaton na Gocławiu i polegały na próbie przerzucenia wszesz tego boiska które to ma szerokość 12m (szerokosć mierzona pomiędzy namalowanymi białymi granicznymi liniami). Przy braku wiatru otrzymywałem stabilnie wyniki na poziomie z 11-11,5m. Jeśli w plecy zawiał leciutki wiaterek to przerzucałem boisko, czyli otrzymywałem jakieś 13m. Gdy zmieniłem stronę i rzucałem pod ten lecutki wiatr to rzuty skracały się do 10m. Nie wiem na ile dobre są to wyniki, bo nie mam punktu odniesienia. Nadmieniam tylko iż nie były to rzuty na celność, a na odległość. Zwykle przynęta lądowała około 2 metrów w lewo od zamierzonego miejsca. Rzuty (boczne bez żadnej ekwilibrystyki) były wykonywane kijkiem MC n-one S702ul/bf, a na szpulkę nawinięte było 40m plecionki 4lb, co podbiło wagę szpulki do 5,35gr.

 

Nadmieniam jeszcze iż jest to pierwsze wrażenie z użytkowania tej szpulki, więc może jeszcze sie okazać iż szpulka jest do kitu, także jak ktoś się skusi na zakup szpulki po lekturze mojego opisu, to "co złego to nie ja" :)

 

Jeszcze znalazłem ciekawe zdjęcie porównawcze z Availowską szpulką (źródło to ali): https://ae01.alicdn....cefcec52b4s.jpg

Jak widać chińczycy zerżneli pomysł z Availa, a sama szpulka w teorii ma słabszą konstrukcje niż pierwowzór: jest perforowana oraz "kolumnienki" na których osadzony jest walec szpuli są cieńsze... 


Użytkownik pointman edytował ten post 03 wrzesień 2019 - 22:07


#2575 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 wrzesień 2019 - 09:48

Pytanie, czy próbowałeś nie hamować szpuli po wyrzucie kciukiem? Czy rzucałeś z pełną dynamiką czy dość leniwie? Ciekaw jestem jak bardzo bezwładna jest ta szpulka z przynętą 1g. tutaj przy łowieniu na najmniejsze przynęty pojawia się problem widoczności tzn. przy większej przynęcie widzimy jej lot i w odpowiednim momencie hamujemy szpulkę, przy cięższej nieco przynęcie odległość jest większa tym samym czas na rozpoznanie sytuacji w locie jakiś jest i również czas na zahamowanie szpuli. Przy 1g przynęcie rzucanej z dużą dynamiką widoczność 0, czasu na reakcję mało :)

 

Pozdrawiam!


  • drag, HaDe i Bułka lubią to

#2576 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 18:03

Rzuty wykonywałem takie "zwykłe", czyli ze średnią dynamiką. Z tego co pamiętam, ale głowy nie dam, to szpulkę hamowałem po uderzeniu przynęty o asfalt co było widać i słychać, w takich przypadkach lot udało mi się mniej więcej śledzić tj przynęta w końcu pojawiała się w miejsu w którym jej się spodziewałem. Gdy nie widziałem przynęty to wychamowywałem na czuja, czyli mniej więcej po czasie w którym przynęta powinna zbliżać się do ziemi

Użytkownik pointman edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 18:13

  • Sławek.Sobolewski lubi to

#2577 OFFLINE   pointman

pointman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2019 - 18:09

.

Użytkownik pointman edytował ten post 05 wrzesień 2019 - 18:11


#2578 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:09

Pamiętam z moim aldebaranem bfs nie polubiłem się do końca ponieważ magnetyk ftb shimano nie radził sobie według mnie i moich odczuć dobrze z nielotnymi przynętami. Za to świetnie mu szło że wszelkiego rodzaju jigami które leciały jak posłanie z procy. Czy po zastosowaniu szpuli tunningowej czy to Roro czy Avail i dodatkowych magnesów problem znika?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
  • M@rczysko lubi to

#2579 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 06 wrzesień 2019 - 10:31

Przypadkowo powielony post :(

Użytkownik Xiaou edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 10:32


#2580 OFFLINE   suareZ

suareZ

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 08:18

Z aldkiem bfs polubiłem się od razu, potem doszła płytka szpula availa, ceramiki i lubiliśmy się jeszcze bardziej, jednak z ciekawości jak wypadnie w starciu z alphasem ktf, którego sporo ludzi na forum określa the best of the best, musiałem go nabyć i sprawdzić różnice własnoręcznie. Co prawda, alphas ma zaledwie kilka h przebiegu, a aldek praktycznie cały sezon, to użytkowo skłaniam się w stronę shimaniaka. Może w toku dalszej eksploatacji ktfa zdanie mi się zmieni. Co prawda, zwykle operuje kijkami 8lb, także ciężko określić co się dzieje z wabiami ~1g na kijku do tego adekwatnym.
  • pointman lubi to