Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3821 odpowiedzi w tym temacie

#1001 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaDzierzoniów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 11 maj 2018 - 17:56

Ale to był mój pierwszy multik i uwielbiam go. Revo lt to super sprzęt. Co do moich umiejętności to napewno bardzo daleko mi do ideału. Za to mam sporo chęci i cierpliwości. Są tutaj ludzie którzy podają przynęty których niektórzy nie mogą porządnie wyrzucić spinem. I zapewne śmieją się jak czytają niektóre opinie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • drag i pikeft lubią to

#1002 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 18:14

Ale to był mój pierwszy multik i uwielbiam go. Revo lt to super sprzęt. Co do moich umiejętności to napewno bardzo daleko mi do ideału. Za to mam sporo chęci i cierpliwości. Są tutaj ludzie którzy podają przynęty których niektórzy nie mogą porządnie wyrzucić spinem. I zapewne śmieją się jak czytają niektóre opinie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To prawda.Czasem mam wrażenie że za bardzo napalamy się na hi-endowe sprzęty zapominając o tym że technikę i umiejętności cały czas trzeba szlifować,oczywiście jak się już ją ma w stopniu choćby podstawowym..Jakbym ja założył papcie Jordana a on moje stare sandały to wyniku pojedynku by to raczej nie zmieniło :D :D :D .



#1003 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 18:25

Alle jak już podstawy masz solidnie opanowane w jakimś tam konkretnym celu to lepiej do tego celu zmierzać czymś czy na czymś co zostało stworzone w tym konkretnym celu  aniżeli tym co zostało w lepszym bądź gorszym stopniu zaadoptowane. Ot i cała prawda w każdej dziedzinie.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 11 maj 2018 - 18:25

  • drag i pikeft lubią to

#1004 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 18:29

Trochęś tą wypowiedż skomplikował ale co do istoty się zgodzę :) .


  • BOB i pikeft lubią to

#1005 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 18:34

Trochęś tą wypowiedż skomplikował ale co do istoty się zgodzę :) .

 

Jest idealnie prosta biorąc pod uwagę fakt, że dotyczy każdej dziedziny, no może poza kobietkami  :D 


  • drag, Alexspin i Xiaou lubią to

#1006 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 18:39

Jest idealnie prosta biorąc pod uwagę fakt, że dotyczy każdej dziedziny, no może poza kobietkami  :D

No tak,kobity to ogólnie nie UL i pod schematy nie podchodzą :) .



#1007 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2018 - 19:03

Kobiety UL nie są tanie ... dokładnie jak w castingu :rolleyes:


  • HaDe i Alexspin lubią to

#1008 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 19:05

Kobiety UL nie są tanie ... dokładnie jak w castingu :rolleyes:

Chyba czas kończyć OT bo nas pogonią.Napiszę więc tylko że w Twoim zdaniu UL zamieniłbym na słowo "nigdy" ;)  :) .


  • BOB i Alexspin lubią to

#1009 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 19:09

Kobiety UL nie są tanie ... dokładnie jak w castingu :rolleyes:

 

I to jest panowie najprawdziwsza prawda :D dlatego też zapewne schodzimy z gramaturą casta coraz niżej bo i tak po taniości wychodzi  :lol:  :lol: 


  • BOB lubi to

#1010 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 11 maj 2018 - 21:03

Od tego ultra lajta to jobla idzie dostać... ;)
Szykuję się do zrobienia dwóch zestawów. Jeden kleniowy pod małe wobki, drugi dla dziecka do wszystkiego co lekkie, czyli taki lekki uniwersał. Zestaw dla dziecka nie stanowi wyzwania bo chyba zmontuję mu jakiegoś Chińczyka do targania a na Ali... jest w czym wybierać ale zestaw kleniowy to inna bajka. Po wstępnej analizie okazuje się, że to raczej nie będzie tani zestaw... ;( Kij trzeba budować + multik ( na tą chwilę moim faworytem jest SS Air ). Jakie seryjne multiki wystartują od 2g albo czym do 1500 zł wystartuję z tą gramaturą... ? Rozważam tylko nowe egzemplarze.
  • drag lubi to

#1011 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 21:20

Jeśli te małe kleniowe wobki 2g to nieloty to trochę jednak będzie sztuka dla sztuki.Możesz się umęczyć.Jeśli to będzie 2g.lotnego wobka,czyli jakaś kostrukcja z jajem albo(to tylko przykład)bullet Huntera 1,7g.to z seryjnych np.Abu Revo ALC BF7 przy odpowiednio ładującym się kiju da radę(sprawdzone wczoraj :) ).Aldebaran BFS myślę że podobnie.Nawiasem mówiąc,Aldek niedawno był nowy na giełdzie za bodajże 1200PLN.Kolega @turik sprzedawał.Podkreśliłbym raz jeszcze że oprócz młynka bardzo duże znaczenie będzie też miał kij.

O tunningowanych multikach BFS nie piszę bo nie miałem żadnej styczności.Myślę że kolega @Andan mógłby na przykład mieć sporo do powiedzenia :) .


Użytkownik drag edytował ten post 11 maj 2018 - 21:23

  • S.N. lubi to

#1012 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2018 - 21:34

Koledzy mam takie pytanie czy poszukiwanie i składanie kasy na zestaw cast na klenie ( salmo tiny (2,3gr)) i podobne woblerki ma sens czy to już porywanie się z motyką na słońce i lepiej zostać przy zwykłej korbie? Ewentualnie jeśli jest sens to na co warto odkładać kasę?


Pewnie ze ma sens i warto składać kasę przede wszystkim na markowy sprzęt a nie ali szajs ktory tylko psuje glowy i pomaga nastukac licznik postów forumowiczom.

#1013 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 21:40

Pewnie ze ma sens i warto składać kasę przede wszystkim na markowy sprzęt a nie ali szajs ktory tylko psuje glowy i pomaga nastukac licznik postów forumowiczom.

 

Nie zgodzę się Adrian z tobą. Ten ali szajs wielu z nas pomógł podjąć decyzję czy iść w ten ultra lajt czy jednak wydać pieniążki na inne hobby.

Poza tym to wcale nie taki szajs o czym można na forum poczytać. I nie pisze tu o sobie, a o innych użytkownikach nie tylko multiplikatorów.

"Kilka" lat temu pewnie pisałeś, że kia czy hyundai to też szajs, a popatrz jak to się pozmieniało ... Majfrendy też się uczą i to baaardzo szybko ...


  • Alexspin lubi to

#1014 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2018 - 21:40

Toś mi Adrian przywalił :(  :huh:


  • ezehiel lubi to

#1015 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2018 - 21:44

Wiesz co Sławek taki makaron na uszy nawijaj swieżakom a nie mi ... Proszę Cię... I uprzedzam że bede dalej polemizował z Tobą w tym temacie...

Użytkownik Andan edytował ten post 11 maj 2018 - 22:17

  • erqgth i S.N. lubią to

#1016 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2018 - 21:44

Toś mi Adrian przywalił :( :huh:


A przestań... Troche dystansu...

Użytkownik Andan edytował ten post 11 maj 2018 - 21:46

  • BOB i S.N. lubią to

#1017 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 21:52

Może trochę filozoficznie ale wszystko zalezy od potrzeb, drogi jaką się idzie i celu który chcemy osiągnąć.I tu zgodzę się z Adrianem-przyjdzie taki moment że nie da się tanio,półśrodkami i na skróty.Myślę że każdy sam do tego dojdzie,a z kolei to że po drodze odwiedzi Aliexpress to w sumie nic złego, zawsze jakies doświadczenie i możliwość porównania...


  • PILOT i S.N. lubią to

#1018 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 11 maj 2018 - 21:57

Wiesz co Sławek taki makaron na uszy nawijaj swierzakom a nie mi ... Proszę Cię... I uprzedzam że bede dalej polemizował z Tobą w tym temacie...

 

A ja z Tobą :D I napiszę ponownie to co już napisałem wcześniej aby sobie licznik nayebać. A więc piszę do wszystkich świeżaków :D

 

Cześć tu Sławomir :) Nie zawsze musi być czuć piniądz, choć ułatwia życie bardzo :D

Chcesz się przekonać czy lajtowe łowienie multiplikatorem jest dla Ciebie nie wydając przy tym mnóstwa kasy ? Zadowala Cię jak poślesz 4 gramy skupionej masy na kilkanaście metrów i nie boisz się kontrolować szpuli multiplikatora kciukiem ? W takim razie śmiało możesz wydać około 150 zł. na seaking potm lub tsurinoya xf50 i zacząć się bawić przy okazji łowiąc rybki. Uprzedzam Cię jednak lojalnie o czym również już pisałem, że każdy gram w dół poniżej 4 gram kosztuje około 400 zł. i więcej w górę jeśli chodzi o koszt zakupu multiplikatora, który te gramatury ogarnie. Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam serdecznie.


Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 11 maj 2018 - 22:09

  • drag i Alexspin lubią to

#1019 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 maj 2018 - 21:57

A przestań... Troche dystansu...

Ejjj to żarcik był!  :D mam Cię!!! :P  :D


  • Andan lubi to

#1020 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2138 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 11 maj 2018 - 22:14


  • sucks_one lubi to