Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Casting ultra light


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3805 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 17:34

Jeśli skorpion rzuca komfortowo od 4g z 2 calowym keitechem tak jak pisze @~30 to szału nie ma.

#142 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2017 - 17:34

"alebaran" na luzie ogarnia główkę 2gr+gumeczka

Dla sprawnych w te klocki, główka 1gr i gumeczka nie są kłopotliwe ;)


  • drag lubi to

#143 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2017 - 17:44

Jeśli skorpion rzuca komfortowo od 4g z 2 calowym keitechem tak jak pisze @~30 to szału nie ma.

Myślę że tu jeszcze kij ma znaczenie.Jeśli to jest faktycznie 4g+gumiak to Revo LT robi spokojnie tak samo.Tyle że terkotki brak :D .

 

 

"alebaran" na luzie ogarnia główkę 2gr+gumeczka

Dla sprawnych w te klocki, główka 1gr i gumeczka nie są kłopotliwe ;)

Robert,z jakim kijem?Teton 4lb,czy z czymś ciut mocniejszym podobnie?



#144 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 listopad 2017 - 17:47

No i dochodzimy do sedna - ja nie mogę jeszcze powiedzieć że jestem wprawiony :) Ktoś kto ogarnia temat na pewno spokojnie zejdzie niżej, i to bez większego bólu :) Za te -2g wagi szpuli - subiektywnie, nie warto :) Zaraz dojdziemy do półki T3 Air... Za te pieniądze które wyłożyłem na Scorpiona, powiem: zdecydowanie warto :)

Aha, używam sparowane ze Streeto casterem do 16g, więc ładowanie tej wędki zaczyna się od 4g.


Użytkownik ~30 edytował ten post 07 listopad 2017 - 17:49

  • drag lubi to

#145 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 listopad 2017 - 17:49

Jak na moje i z tego co udało mi się dowiedzieć to różnice nie powinny być aż tak duże. 4g + 2” to żaden ultralight ale tak jak napisałem opiszę wszystko dokładnie jak już dotrze sprzęt.
Mam tez nadzieję, ze casting ninja znajdzie chwilę czasu co by nikt nie podważył fachowości opinii 😁

I się wszystko wyjaśniło :). Z tym streeto to nic dziwnego, że takie spostrzeżenia.

Użytkownik erqgth edytował ten post 07 listopad 2017 - 17:51


#146 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 listopad 2017 - 17:51

"alebaran" na luzie ogarnia główkę 2gr+gumeczka

Dla sprawnych w te klocki, główka 1gr i gumeczka nie są kłopotliwe ;)

A to "na luzie" to jaka wg Ciebie odległość? Warto dodać z jakim wędziskiem sparowany jest multiplikator i jaka linka. Będzie łatwiej porównać możliwości Aldebarana z innymi sprzętem. :)


Użytkownik Młody wędkarz edytował ten post 07 listopad 2017 - 18:11


#147 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2017 - 17:52

No i dochodzimy do sedna - ja nie mogę jeszcze powiedzieć że jestem wprawiony :) Ktoś kto ogarnia temat na pewno spokojnie zejdzie niżej, i to bez większego bólu :) Za te -2g wagi szpuli - subiektywnie, nie warto :) Zaraz dojdziemy do półki T3 Air... Za te pieniądze które wyłożyłem na Scorpiona, powiem: zdecydowanie warto :)

Aha, używam sparowane ze Streeto casterem do 16g, więc ładowanie tej wędki zaczyna się od 4g.

Właśnie właśnie-ze mnie też żaden szeryf ale nie chce mi się wierzyć żeby z odpowiednim,głębiej się ładującym kijkiem działał dopiero od 4g+przynęta.

Coraz większe mam chęci aby go sprawdzić na przykłąd z Tetonem ;) .



#148 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 07 listopad 2017 - 17:54

Jak na moje i z tego co udało mi się dowiedzieć to różnice nie powinny być aż tak duże. 4g + 2” to żaden ultralight ale tak jak napisałem opiszę wszystko dokładnie jak już dotrze sprzęt.
Mam tez nadzieję, ze casting ninja znajdzie chwilę czasu co by nikt nie podważył fachowości opinii

I się wszystko wyjaśniło :). Z tym streeto to nic dziwnego, że takie spostrzeżenia.

Casting ninja to kto będzie,bo chyba coś przegapiłem? :huh:

 

Edit:dobra,zobaczyłem zdjęcie profilowe Sławka Sobolewskiego,już wiem :lol: .


Użytkownik drag edytował ten post 07 listopad 2017 - 17:56


#149 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2017 - 18:48

Myślę że tu jeszcze kij ma znaczenie.Jeśli to jest faktycznie 4g+gumiak to Revo LT robi spokojnie tak samo.Tyle że terkotki brak :D .

 

 

Robert,z jakim kijem?Teton 4lb,czy z czymś ciut mocniejszym podobnie?

Z Tetonem ale również z Phenix Elixir 2-8 lb 1/32-1/4 oz



#150 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2017 - 18:56

A to "na luzie" to jaka wg Ciebie odległość? Warto dodać z jakim wędziskiem sparowany jest multiplikator i jaka linka. Będzie łatwiej porównać możliwości Aldebarana z innymi sprzętem. :)

W zeszłym roku zrobiliśmy towarzyską imprezę nad stawkiem na połczyńskiej w Wawie gdzie był zakład pomiędzy Rotenem i Burim kto dalej rzuci gołą główka 3gr. Jako że stawek był jeszcze zamarznięty to zawody były "na lądzie" ale dzięki temu pomiary były precyzyjniejsze. Startowała Daiwa T3air i Aldek (w starszej wersji) O ile dobrze pamiętam to leciało na 30m i ciut ;)

Ja teraz z Aldka16 z kijkami w/w daje radę ok 20-25m (? ale metrówką nie mierzyłem)


  • Castpol, rothen i HaDe lubią to

#151 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 19:02

ja mam aldka podpiętego do swojej wydumki - blank batsona z wklejką całość w długości ok 190 cm, wcześniej sparowany był z suzuki RXF-3lb-601 PRO. aldka musiałem ustawić zachowawczo tzn szpulka przykręcona magnetyk przykręcony... przy bezwietrznej pogodzie i udanym rzucie (bo się uczę) odległości są/były porównywalne ze stałoszpulowcem - dla główki 3 gram plus 4 cm robal od Marcina (Cyprys).

do scorpiona go nie porównam ale mogę porównać go do daiwy ss air i alphasa air.... właściwości rzutowe dla mnie ss air i aldka porównywalne (jeszcze nie jestem w stanie wychwycić smaczków wynikających z konstrukcji). ss air zdecydowanie większy w dłoni i cięższy.... za to alphas najcięższy ale mniejszy w dłoni od ss air.

alphasa używam do przynęt na 4-6 gramowej główce i wielkości 2 do 2,5 cala.... zaskoczyła mnie tu "łatwość" rzucania i uzyskiwane odległości - na duży plus, baaardzo duży

czasami coś co wydaje się na pierwszy rzut oka zbyt drogim dodatkiem za niewielką różnicę (np masa całego multika itp) w praktyce może mieć baaardzo duże znaczenie...



#152 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 19:05

Bob wtedy to było rzucanie 2 gramy.....


  • BOB lubi to

#153 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 07 listopad 2017 - 19:16

...no widzisz, co to znaczy młoda głowa (ja pamiętam, ze na pewno było wesoło na mrozie :D  :D  :D )



#154 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 19:24

mieliśmy powtórzyć i się rozmyło....



#155 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 listopad 2017 - 19:39

W zeszłym roku zrobiliśmy towarzyską imprezę nad stawkiem na połczyńskiej w Wawie gdzie był zakład pomiędzy Rotenem i Burim kto dalej rzuci gołą główka 3gr. Jako że stawek był jeszcze zamarznięty to zawody były "na lądzie" ale dzięki temu pomiary były precyzyjniejsze. Startowała Daiwa T3air i Aldek (w starszej wersji) O ile dobrze pamiętam to leciało na 30m i ciut ;)

Ja teraz z Aldka16 z kijkami w/w daje radę ok 20-25m (? ale metrówką nie mierzyłem)

Słynny wątek :... Co, że JA nie dam rady??? UL CAST - OFF czyli kto dalej machnie niczym;-) Normalnie emocje jak na porodówce :lol:

 

Z Twojego postu nr 104, cyt. "Ale pora na wyniki; Maksymalna, osiągnięta odległość gołą główką 2g to ....24m !!!!! A zwycięzca został .... ta raaaaaa ... Tomek! O zwycięstwie zadecydowało ... 30cm. A więc walka łeb w łeb. Z miny Arka, wnoszę, że nie powiedział ostatniego słowa."

Szacun za wynik. Jeszcze większy za kontrolę lotu czegoś, czego nie widać :D . Ale śmiem twierdzić, że komfortu łowienia, aby osiągnąć taką odległość zbyt dużo by nie było. Rzuty zapewne były zza głowy. A jak daleko udałoby się rzucić z fore, bądź backhandu? Fani stałoszpulowców zapewne czytają zuśmieszkiem nt. naszych dywagacji.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy z chudym gumiakiem odległość by się znacząco zwiększyła. 

 

Jak listonosz dostarczy PP 3lb potestuję odległości z główką i kajtkiem 2,7g. 


  • BOB i rothen lubią to

#156 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 07 listopad 2017 - 19:48

Słynny wątek :... Co, że JA nie dam rady??? UL CAST - OFF czyli kto dalej machnie niczym;-) Normalnie emocje jak na porodówce :lol:

 

Z Twojego postu nr 104, cyt. "Ale pora na wyniki; Maksymalna, osiągnięta odległość gołą główką 2g to ....24m !!!!! A zwycięzca został .... ta raaaaaa ... Tomek! O zwycięstwie zadecydowało ... 30cm. A więc walka łeb w łeb. Z miny Arka, wnoszę, że nie powiedział ostatniego słowa."

Szacun za wynik. Jeszcze większy za kontrolę lotu czegoś, czego nie widać :D . Ale śmiem twierdzić, że komfortu łowienia, aby osiągnąć taką odległość zbyt dużo by nie było. Rzuty zapewne były zza głowy. A jak daleko udałoby się rzucić z fore, bądź backhandu? Fani stałoszpulowców zapewne czytają zuśmieszkiem nt. naszych dywagacji.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy z chudym gumiakiem odległość by się znacząco zwiększyła. 

 

Jak listonosz dostarczy PP 3lb potestuję odległości z główką i kajtkiem 2,7g. 

ja nie lubię rzucać znad głowy.....pewnie dlatego, że jeszcze tego nie ogarniam :(


  • rothen i HaDe lubią to

#157 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 07 listopad 2017 - 19:50

Rzuty zza głowy inaczej nie umiem :) Technicznie jestem daleko :) Ale to mi i rybom okonie,pstrągi potokowe nie przeszkadza .

Słynny wątek :... Co, że JA nie dam rady??? UL CAST - OFF czyli kto dalej machnie niczym;-) Normalnie emocje jak na porodówce :lol:
 
Z Twojego postu nr 104, cyt. "Ale pora na wyniki; Maksymalna, osiągnięta odległość gołą główką 2g to ....24m !!!!! A zwycięzca został .... ta raaaaaa ... Tomek! O zwycięstwie zadecydowało ... 30cm. A więc walka łeb w łeb. Z miny Arka, wnoszę, że nie powiedział ostatniego słowa."
Szacun za wynik. Jeszcze większy za kontrolę lotu czegoś, czego nie widać :D . Ale śmiem twierdzić, że komfortu łowienia, aby osiągnąć taką odległość zbyt dużo by nie było. Rzuty zapewne były zza głowy. A jak daleko udałoby się rzucić z fore, bądź backhandu? Fani stałoszpulowców zapewne czytają zuśmieszkiem nt. naszych dywagacji.
Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy z chudym gumiakiem odległość by się znacząco zwiększyła. 
 
Jak listonosz dostarczy PP 3lb potestuję odległości z główką i kajtkiem 2,7g. 


  • HaDe i Luckyguliver lubią to

#158 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 listopad 2017 - 20:00

Rzuty zza głowy inaczej nie umiem :) Technicznie jestem daleko :) Ale to mi i rybom okonie,pstrągi potokowe nie przeszkadza .

Jak będziecie której niedzieli łamali prawa fizyki i zechcieli przygarnąć Kropka, to ja chętnie wezmę swoje zabawki :) .


  • rothen lubi to

#159 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1882 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 07 listopad 2017 - 20:21

ja nie lubię rzucać znad głowy.....pewnie dlatego, że jeszcze tego nie ogarniam :(

 

 

Rzuty zza głowy inaczej nie umiem :) Technicznie jestem daleko :) Ale to mi i rybom okonie,pstrągi potokowe nie przeszkadza.

Jeżeli ktoś mnie zapyta, co mnie pociąga w baitcastingu, to zacytuję Was Panowie, jeżeli pozwolicie! 


  • rothen lubi to

#160 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 07 listopad 2017 - 20:28

Bo my to szczere chłopaki jesteśmy :) Uczymy się baitcastingu a szczególnie UL całe życie .I brody nam nie straszne :)

Jeżeli ktoś mnie zapyta, co mnie pociąga w baitcastingu, to zacytuję Was Panowie, jeżeli pozwolicie!


  • remek, HaDe i biker1 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych