Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 04 listopad 2013 - 23:05

Masło maślane tylko to szumienie przekładni...cholera nie da się tego znieść (szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach jest straszne)  :mellow:

w zamkniętych pomieszczeniach to się siedzi na tronie a nie kręci młynkami ze stetoskopem w uszach. Ryby łowi się na otwartym terenie :) w warunkach polowych ;)


  • Kamil Z. lubi to

#402 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5026 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 listopad 2013 - 23:27

No nie wiem, te szumy są nieznośne, może dał bym radę to znieść na wietrze i w grubej czapce na uszach ale letnią porą nad strumykiem to bym chyba nie dał rady?  :huh:


Użytkownik guciolucky edytował ten post 04 listopad 2013 - 23:28

  • pitt i krzychun lubią to

#403 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 listopad 2013 - 23:35

Zapewniam Cię że mogę go wyciszyć jak ongiś wyciszono x2500ia ale poczemuż miałoby to służyć?:D ty tak poważnie czy jajca sobie robisz?;)

#404 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • Twórcy
  • PipPipPipPip
  • 5026 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 05 listopad 2013 - 07:39

Jajca robię  :lol:



#405 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2013 - 08:09

Bez żadnych personalnych odniesień - ostatnio usłyszałem rewelacyjne określenie na wędkarzy wsłuchujących się w najdrobniejsze dźwięki kołowrotków - stetoskopy. :)  ;)


  • pitt lubi to

#406 OFFLINE   disel

disel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 11:01

Mój Vaniek 4000 jest po pierwszych testach nad wodą. Kilka razy był na sandaczach wislanych, a ostatnio używałem go do bocznego troka. Jeśli chodzi o kulturę pracy to nic nie można mu zarzucić. Po tych wedkowaniach pracuje jeszcze plynniej niż na początku. Przedwczorajszy deszcz tez mu nie zaszkodził, a padało porządnie. Są dwa mankamenty o których warto wspomnieć. Sprawa moze subiektywna, ale przełożenie 5,2 jest ciut za duze do polowow ciężkimi gumami jednak na pewno sprawdzi sie przy połowie boleni, gdy przynętę trzeba będzie zwijać ekspresem. Natomiast przy połowie na boczny trok nie można wystarczajaco poluzowac hamulca aby dostosować go do przyponu 0,08 mm. Jednego dużego okonia z tego powodu straciłem.

#407 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 listopad 2013 - 11:28

Mój Vaniek 4000 jest po pierwszych testach ...przy połowie na boczny trok nie można wystarczajaco poluzowac hamulca aby dostosować go do przyponu 0,08 mm. Jednego dużego okonia z tego powodu straciłem.

:lol:  btw. 5,2:1 to najwolniejsze przełożenie w kołowrotkach rozmiaru 4000 tej firmy, co najwyżej może być tylko szybciej. 


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 05 listopad 2013 - 11:34


#408 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 listopad 2013 - 12:24

:lol:  btw. 5,2:1 to najwolniejsze przełożenie w kołowrotkach rozmiaru 4000 tej firmy, co najwyżej może być tylko szybciej. 

Nie koniecznie ;  Sustain FG 4000 - 4.8 : 1

                           (bebechy prawie te same,materiały tylko nieco inne) :lol:



#409 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2013 - 12:28

Mój Vaniek 4000 jest po pierwszych testach nad wodą. Kilka razy był na sandaczach wislanych, a ostatnio używałem go do bocznego troka. Jeśli chodzi o kulturę pracy to nic nie można mu zarzucić. Po tych wedkowaniach pracuje jeszcze plynniej niż na początku. Przedwczorajszy deszcz tez mu nie zaszkodził, a padało porządnie. Są dwa mankamenty o których warto wspomnieć. Sprawa moze subiektywna, ale przełożenie 5,2 jest ciut za duze do polowow ciężkimi gumami jednak na pewno sprawdzi sie przy połowie boleni, gdy przynętę trzeba będzie zwijać ekspresem. Natomiast przy połowie na boczny trok nie można wystarczajaco poluzowac hamulca aby dostosować go do przyponu 0,08 mm. Jednego dużego okonia z tego powodu straciłem.

Bo kolowrotek w rozmiarze 4000 to nie jest produkt przewidziany konstrukcyjnie do lowienia UL czy L.

Po to w ofercie producentow takich jak Shimano czy Daiwa istnieja rozmiary 1000. 2000, 2500, C3000...a dopiero potem 4000.

Jak sie chce lowic wszystko wszystkim i krecic 1kolowrotkiem...to sa tego pewne niedogodnosci.

Czy to bedzie Shimano, czy to bedzie Daiwa czy Okuma...

Pozdrawiam i milego krecenia

 

Guzu


  • stella lubi to

#410 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 listopad 2013 - 12:44

Nie koniecznie ;  Sustain FG 4000 - 4.8 : 1

                           (bebechy prawie te same,materiały tylko nieco inne) :lol:

Rzeczywiście, zawsze się człowiek czegoś nauczy :)

pozdrawiam



#411 OFFLINE   disel

disel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 13:07

Bo kolowrotek w rozmiarze 4000 to nie jest produkt przewidziany konstrukcyjnie do lowienia UL czy L.
Po to w ofercie producentow takich jak Shimano czy Daiwa istnieja rozmiary 1000. 2000, 2500, C3000...a dopiero potem 4000.
Jak sie chce lowic wszystko wszystkim i krecic 1kolowrotkiem...to sa tego pewne niedogodnosci.

Guzu


Tyż prawda. Jednak tak niska waga tego kręciola sprawia, że idealnie wyważa lekkie okoniowe zestawy czym robi kt

#412 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2013 - 13:11

Tyż prawda. Jednak tak niska waga tego kręciola sprawia, że idealnie wyważa lekkie okoniowe zestawy czym robi kt

 

Pomysl moze o lzejszej szpuli ze slabszym hamulcem.
Wtedy bedziesz mial pelen zakres na mniejszych nastawieniach mocy hamulca.

Szpulka plytsza i hamulec slabszy daje lepsza regulacje...

Zawsze to taniej niz kupowac drugi kolowrotek. Skoro ten dobrze lezy i wywaza.



#413 OFFLINE   disel

disel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów

Napisano 05 listopad 2013 - 13:15

Bo kolowrotek w rozmiarze 4000 to nie jest produkt przewidziany konstrukcyjnie do lowienia UL czy L.
Po to w ofercie producentow takich jak Shimano czy Daiwa istnieja rozmiary 1000. 2000, 2500, C3000...a dopiero potem 4000.
Jak sie chce lowic wszystko wszystkim i krecic 1kolowrotkiem...to sa tego pewne niedogodnosci.

Guzu


Tyż prawda. Jednak tak niska waga tego kręciola sprawia, że idealnie wyważa lekkie okoniowe zestawy czym robi krok do uniwersalności. Z przyponem 0,10 hamulec radzi juz sobie wyśmienicie :). W przypadku połowu sandaczy wędzisko tez powinno byc lekkie (ja mam daiwe softlure 15-50g) aby całość była dobrze wyważona. Cóż jednak cały ten uniwersalizm wali w łeb bo zapasowa Szpula kosztuje 500 zł ;)
  • Guzu lubi to

#414 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 listopad 2013 - 18:42

Tyż prawda. Jednak tak niska waga tego kręciola sprawia, że idealnie wyważa lekkie okoniowe zestawy czym robi krok do uniwersalności. Z przyponem 0,10 hamulec radzi juz sobie wyśmienicie :). W przypadku połowu sandaczy wędzisko tez powinno byc lekkie (ja mam daiwe softlure 15-50g) aby całość była dobrze wyważona. Cóż jednak cały ten uniwersalizm wali w łeb bo zapasowa Szpula kosztuje 500 zł ;)

Miałem to samo z hamulcem(gdy był nowy). Jak popracował i się dotarł

tooo... poezja   Panie disel.  Pracuje z cieniasami lepiej niż TP 2500.

Tak więc cierpliwości.  ;)



#415 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 05 listopad 2013 - 19:04

Cóż jednak cały ten uniwersalizm wali w łeb bo zapasowa Szpula kosztuje 500 zł  ;)

Bez przesady.  W trzech stówkach się zmieścisz   

 

http://www.plat.co.j...ducts_id/18261/



#416 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 05 listopad 2013 - 19:20

Bez przesady.  W trzech stówkach się zmieścisz   

 

http://www.plat.co.j...ducts_id/18261/

no tak taką yumeykę ja mogę sprzedać za 335 zł...



#417 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 listopad 2013 - 19:23

Miałem to samo z hamulcem(gdy był nowy). Jak popracował i się dotarł
tooo... poezja   Panie disel.  Pracuje z cieniasami lepiej niż TP 2500.
Tak więc cierpliwości.  ;)


A jak oceniasz pracę reszty mechanizmów po tzw. Dotarciu? Następują jakieś widoczne zmiany?

#418 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 05 listopad 2013 - 19:40

A takim kolowrotkiem, jak jest na dotarciu, to mozna szybko kręcić? No i kiedy sie przestaje docierać? Jak to poznać (czy aby nie, gdy z ryb wracamy z "wańkiem" w celofanie)?



#419 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2013 - 19:45

A takim kolowrotkiem, jak jest na dotarciu, to mozna szybko kręcić? No i kiedy sie przestaje docierać? Jak to poznać (czy aby nie, gdy z ryb wracamy z "wańkiem" w celofanie)?

 

To zalezy jak lowimy...

 

10 godzin boleniowania na szybko lub 12 godzin pstragow.

15 godzin jigowania lub szczupakowania.

25 godzin lowienia na lekko typu jaz - klen.

 

Tak czytalem na japonskich forach ;)


  • Kamil Z., krzychun i Wędkarz87 lubią to

#420 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 05 listopad 2013 - 19:47

A boczny trok?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych