Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanquish ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1105 odpowiedzi w tym temacie

#781 OFFLINE   red_666

red_666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 06 grudzień 2015 - 22:19

Mojego pewnie zostawię. Ale nie jest to kręcioł dla ludzi z wrazliwymi uszami ;) Mogli się trochę bardziej postarać. 



#782 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 07 grudzień 2015 - 11:15

Ja swojego vańka oddałem koledze za TP, mnie ten szum doprowadzał do pasji a TP to co innego. Ale koledze zależało na lekkim sprzęcie i to trzeba Vańkowi oddać że jest leciutki.  


  • Guzu lubi to

#783 OFFLINE   red_666

red_666

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaZamość

Napisano 14 grudzień 2015 - 23:45

Leciutki jest, ładny też. Wziąłem od mefista szpulę od complexa za dobre pieniądze. Czarna, ładnie zgrywa się z kręciołem. Inaczej dokręca się tylko nakrętka szpuli, w oryginalnej trzeba się sporo nakręcić, w tej mniej. Damy mu szansę. Power Pro 0,08 już jedzie. Zobaczymy nad wodą. Jak go potestuję to coś napiszę.



#784 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 23 grudzień 2015 - 16:22

Też się skusiłem na 4000czke ... do tx684c powinien być jak znalazł, bo w kijku się zakochałem od pierwszego "pstryku". Tylko, że sezon zakończony ...do maja zostaje fotel :)


Użytkownik Sandre edytował ten post 23 grudzień 2015 - 16:23


#785 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 23 grudzień 2015 - 16:28

A innych ryb to nie ma ? :) , u mnie sezon nie stygnie wiosna pstrągi , klenie , jazie , pózniej bolenie , szczupaki , sandacze i tak w kółko co roku.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 23 grudzień 2015 - 16:28


#786 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 23 grudzień 2015 - 17:03

A innych ryb to nie ma ? :) , u mnie sezon nie stygnie wiosna pstrągi , klenie , jazie , pózniej bolenie , szczupaki , sandacze i tak w kółko co roku.

Super:)



#787 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 24 grudzień 2015 - 21:20

I Vaniolo 4000 dotarl pod choinke ... luzy mikromalne szumi jak sk..urczybyk jak go odwroce do gory nogami to chodzi jakby na przekladni byla zakladka jak w kole fortuny ... ale to na cicho i w fotelu. Polowie troche i pojdzie na czyszczenie i smarowanie. Praca bardzo dobra. Musze powiedziec ze odkad mam Biomka Rarka Bradie i teraz Vanka to mi wszyskie team dragony i ecussimy zabkuja:):):) Wesolych Świąt
  • malinabar lubi to

#788 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 25 grudzień 2015 - 11:17

To tylko 'fotelowe' spostrzeżenia, Darek ;)
W warunkach łowiska - pod obciążeniem - będzie zupełnie inaczej (łowię V 4000 drugi sezon).
  • pawello lubi to

#789 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 25 grudzień 2015 - 13:01

Dokładnie, nad wodą człowiek nie zwraca uwagi na takie rzeczy. 



#790 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 25 grudzień 2015 - 13:11

Brac 4000-ki poki sa jeszcze dostepne na rynku, bo w nowym wypuscie na 2016 rok beda juz tylko z wyzszym przelozeniem ;)

#791 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 25 grudzień 2015 - 13:23

Mam 4000 u mnie praktycznie nie szumi .

Chodzi świetnie i jest zrobiony po staremu więc nie będzie niespodzianek .

Nie jest to kołowrotek do ciężkiej orki .

Ma port więc można sobie do smarować delikatnie  przekładnie bez  rozbierania .



#792 ONLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 25 grudzień 2015 - 13:36

Ja do swojego musze przykladac ucho zeby cokolwiek uslyszec nawet w warunkach fotelowych :)

#793 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 25 grudzień 2015 - 14:02

Posiadam dwie sztuki Vanquish 4000 jeden ma dwa sezony a drugi dopiero od jesieni służy. Powiem Wam, że jak czytam niektóre wypowiedzi o nich to mam wrażenie, że to o innym kołowrotku :) Mam też kilka kołowrotków marki Daiwa made in japan i nie potrafię jakiejś znaczącej różnicy dostrzec.

Dla mnie Vaniek jest super sprzętem, czy trwałym to już się okaże za kilka lat ;)



#794 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 25 grudzień 2015 - 14:17

Będzie trwały. Solidne podparcie przekładni (obudowa z magnezu), znikome luzy. Posłuży długo.

#795 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 25 grudzień 2015 - 18:24

Mnie szumy nie przeszkadzają .. po smarowaniu powinno być lepiej to po pierwsze ... a po drugi w warunkach łowiska jedyny chciany dzwięk to hamulec :)

Kołowrotek lekki, ładny dobrze pracuje, ładnie nawija. 

Na łódce mam zawsze conajmniej trzy kijki (z brzegu dojeżdzam budżetowe) pływam koło 40 dni w sezonie toteż myśle że posłużą długo :) 

Co do zakupu V to miałem kiedyś brać tp 2011 4000czke i przez myśl mi nie przeszło, że zapadną się pod ziemię :) Teraz jestem mądrzejszy. . . 



#796 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 25 grudzień 2015 - 19:37

Mnie szumy nie przeszkadzają .. po smarowaniu powinno być lepiej to po pierwsze ...

Obstawiam w ciemno, że będzie gorzej ;)

Co by nie mówić smar fabryczny jest bardzo wysokiej jakości.

Do tego po czasie dochodzi zwykłe zużycie części, łożysk..

Jeśli ktoś naiwnie wierzy, że jakikolwiek smar zmieni w zauważalny sposób pracę przekładni, łożysk...  to niech dalej wierzy..;)


  • sol321 lubi to

#797 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 25 grudzień 2015 - 19:43

Z tymi szumami to rzeczywiscie cos chyba jest, a moze mi sie wydaje.  :( Dopoki nie przeczytalem tego watku to szumow przy moim mlynku nie dostrzegalem. Nie wiem czy to urojenia spowodowane tym watkiem, ale wydaje mi sie, ze jednak chyba sa. Jednakze, po podpieciu do kija chyba zanikaja (lub sa nie odczuwalne/slyszane). Nie zmienia to jednak faktu, ze kolowrotek jest ogolnie bardzo fajny. Pracuje lekko, jest sliczny i bardzo lekki. To moj pierwszy Vanquish (C2500HGS) i nie ostatni. W niedalekiej przyszlosci zamierzam kupic Vanka 4000. 


  • Negra lubi to

#798 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1112 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 25 grudzień 2015 - 20:57

Kolego blackabyss zapewne masz rację, chyba, że są suche jak pieprz, ale jak tam jest w moim ja nie wiem.
Nie z użyłem jeszcze żadnego kolowrotka do stanu zlomowego. Sumow nie lowie jak Guzu, szczupakow jak Wojti (tylko jeden powyzej metra na koncie), a na sandaczach go szybko nie zatyram. 35-40g koguty lataja z kanciaka daiwy, trolluje raw II a Vaniek bedzie do lzejszych zadan :)
Jak ktos podpina camping do seicento to potem trudno sie dziwic ze klęka :)
Za rok o tej porze jesli dożyje opowiem jak ma sie moj Vaniek, ale jestem dobrej mysli.
Jak zniknie z rynku i piękności 2016 go zastąpią niejeden łezkę nad "starym" dobrym Vanquishem uroni,że nie kupil ;)
Tak bylo z tp2011 ze rotor ciezki ze to zle tamto zle ... a teraz jakby ktos wystawil nowke na gieldzie do kolejka po horyzont bo nowy jest do d... ;)

Użytkownik Sandre edytował ten post 25 grudzień 2015 - 21:26


#799 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 25 grudzień 2015 - 22:38

Mam dwa Vańki . C3000 użytkowany na okrągło przy lajcie już od dwóch sezonów . Pracuje bardzo lekko i gładko , choć szumi  ;) . Miał tak od początku , teraz jakby bardziej jest to zauważalne . Absolutnie nie przeszkadza mi to , dla mnie istotniejsze jest to , że podczas łowienia i holowania rybek mniejszych i większych praca jest absolutnie perfekcyjna , bez dodatkowych atrakcji w postaci odczuwalnej przekładni , stuków i puków , o ząbkowaniach nie wspomnę  :D . Po zakończeniu tego sezonu pójdzie do smarowania , choć obawiam się jego powrotu z tego zabiegu - nic mu nie dolega , więc nie chciałbym , żeby pracował gorzej . Czas pokaże . Choć nie zmienia to faktu , że przy drugim lekkim kijku mam JDM - a Ci4+ rodem z Malezji ( Exsence C3000M ) , który po koniecznym początkowym smarowaniu i kasowaniu luzów pracuje bardzo dobrze , jednak różnica w jakości pracy wypada absolutnie na korzyść Vanquisha . I to o niebo  :) .

Z kolei model 4000F , podpięty do cięższej sandaczówki , był ze mną raptem 2 , 3 razy na turawskich eskapadach i to obławiany krótko , bo zajmowaliśmy się głównie okoniskami . Z tych paru momentów użytkowania odczucia zdecydowanie pozytywne . Mocna przekładnia jak na filigranowy wygląd i wagę , poruszanie się w przedziale 10-22 gramy plus guma absolutnie bezproblemowe . Praca , w moim odczuciu , równie dobra jak w mniejszym modelu a i szum jakby nieco mniejszy  :D .

Jak dla mnie , to są bardzo dobre młynki za rozsądne pieniądze . Dobrze wykonane , dobrze spasowane , ładne i przede wszystkim lekkie . Dla mnie był to akurat jeden z istotniejszych punktów do spełnienia .

Aaaa , i ten 2016 mi się podoba i już  :P . I jest coraz lżejszy jakby nie było  ;) .


  • Dąbek 111, lukanio i shavt lubią to

#800 OFFLINE   shavt

shavt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Bartek

Napisano 29 grudzień 2015 - 20:39

Też mam wagę i kilka młynków.... może jeszcze jakieś korbki....?

:D

 

A mógłby ktoś zważyć albo mnie oświecić ile waży oryginalna korbka od wersji 2500S  ;)

I z tego co widzę.. to korba od TP11 powinna pasować do vanquish'a?


Użytkownik shavt edytował ten post 29 grudzień 2015 - 20:42





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych