Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 22 kwiecień 2014 - 16:38

Takie tam kruszynki :)

 

Malusie te kropaski  ;)



#422 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2014 - 18:10

20kg kropki - brzmi jak całkiem przyjemna alternatywa wizyt na siłowni. Jakby jeszcze się tam brzany pasły... ;)

 

Ciekawi mnie kwestia gigantyzmu - zwierzęta z gigantyzmem, w tym ludzie zdaje sie umierają dość młodo na serce? Może ktoś poprawi moją dedukcję, jeśli źle rozumuję - serce ryby dotkniętej gigantyzmem poddane jest mniejszemu obciążeniu niż serce zwierzęcia lądowego? 

 

Przypomniałem sobie o ciekawostce wpisującej się w temat przerośniętych rybek. Do parkowego oczka ktoś wpuścił kiedyś gupiki. Gupik jak gupik...rybka do 5cm długości tak na oko. Pod koniec lata samiczki tych gupików miały po 7-8cm.   Złapany (wiadrem) przeze mnie na kanale Żerańskim mieczyk również był większy niż standardowy, akwariowy. Warto więc w liste istotnych dla rozmiaru ryby czynników wpisać dużą przestrzeń do życia. Chyba :)

Coś w tym jest. Kiedys trzymałem karasie w szklanej kuli o poj. 10 litrów. Nie chciały wcale rosnąć mimo tego , że mialy co jeść.



#423 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 kwiecień 2014 - 19:43

Brak ruchu, mniejszy wydatek kaloryczny na podtrzymanie funkcji życiowych co za tym idzie mniejszy apetyt i spowolnienie matabolizmu, katabolizm. Nie wiem na ile to jest podobne u ryb, ale to też żywy organizm i pewnie jest jakieś przełożenie.



#424 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 22:59

Wasze spostrzezenia bardzo na miejscu. Za przyklad mozna wziasc akwarium. Im wieksze akwarium tym wiecej wiekszych ryb moze tam przebywac i znalesc dogodne warunki do zycia. Przeklada sie to na np. jeziora i tak w jeziorach powiedzmy 3000 acrow napewno bedzie wieksza szansa na zlowienie kilku lub kilkunasu naprawde duzych zebaczy( oczywiscie nie przez jedna osobe) niz w jeziorze 300 akrowym.

#425 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:10

Masakra ten klonek nawet nie leżał koło 2kg. P



#426 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:28

To jest aktualny rekord WW w kategorii bolen.

Moze i wazy 8 z hakiem. Widoczne w tle zestawy gruntowe wskazuja, ze olowiu do napchania w srodek bylo pod dostatkiem ;)

 

 

 

ww201404_trzy_rekordy_rafal_wikluk_04.jp

 

To jest aktualny rekord WW w kategorii bolen.

Moze i wazy 8 z hakiem. Widoczne w tle zestawy gruntowe wskazuja, ze olowiu do napchania w srodek bylo pod dostatkiem ;)

 

 

 

ww201404_trzy_rekordy_rafal_wikluk_04.jp

 

 

jak dla mnie ta ryba ma ok 4kg  nie wiecej. 

616617_303979209701317_173887271_o.jpg

ten ma ok 3 z hakiem

 

574635_307878532644718_1633886985_n.jpg

 

620568_307878355978069_1223074789_o.jpg

ten ma 7.700 ryba naprawde potężna jeśli o bolenia chodzi

 

niestety nie zmierzony bo ni bylo miarkę a wedkarz obok mial tylko wage wiec saybko zwarzony i szybko uwolniony bo po dosc dlugim holu byl bardzo oslabiony



#427 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 14:30

co miesiąc w gazetach ukazuja sie wyssane z palca wagi niczym nie podparte i nie zweryfikowane, ale jakże medalowe 



#428 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14826 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 kwiecień 2014 - 15:02

Zdjecia warte wiecej niz 10000 slow.

Rozmiary glowy ryby wobec trzymajacej ja dloni wedkarza jasno pokazuja...skale nowego rekordu WW w kategorii bolen :D



#429 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2014 - 15:06

Ja takich dużych boleni jeszcze nie wyjąłem, może i były na kiju, ale nie widziałem, więc nie powiem dokładnie co to mogło być.

 

Co do tego klenia, to kolejny jawny żart. Pisałem już w jakim poście o tym zdjęciu. Gdyby ten Pan ze zdjęcia zobaczył moje Klenie ponad 2-3kg to by sie przeraził, i dał im chyba po 5kg:) Ta ryba, szczerze wątpię czy ma w ogóle około 2kg. 

 

Swoją droga, dużo tu się dyskutuje odnośnie wagi. A czy ktoś może mi powiedzieć czym większość waży te ryby? wagami za 10zł? jacyś świadkowie? kpina.

 

Owszem, zawsze będę uważał, że waga jest większym wyznacznikiem wielkości ryby, ale ona zostanie dla mnie i znajomych. Bo w necie, prasie czy gdziekolwiek, to da się jedynie podać długość i zdjęcie z miarką (wyraźne) bo tu też były już niezłe numery.

 

Co do długości to jest jeszcze jedna straszna rzecz, a mianowicie, łamanie i rozciąganie ryb, chociażby o kilka mm, albo 1-2cm, byle tylko zapunktować lub wygrać zawody. Więc te "rekordy z miarą" które są bite o 1-2cm, też bym sobie darował.



#430 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 15:44

Zdjecia warte wiecej niz 10000 slow.

Rozmiary glowy ryby wobec trzymajacej ja dloni wedkarza jasno pokazuja...skale nowego rekordu WW w kategorii bolen :D

Dziękuje Guzu, a dłoń do małych nie należy wręcz przeciwnie. wagę weryfikowałem po uwolnieniu ryby co do dokładności i wszystko się zgadza. Pozdro dla człowieka który na kolanach wyciągał rybę z wody :)


  • Guzu lubi to

#431 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:29

"Rekordowy bolen" napewno wazy grubo ponad 4kg.Bez urazy FRS1985 ale jesli Twoj bolen wazyl 3kg to ten "rekordowy" conajmniej 6kg.Kwestia foty, ryba wywalona w obiektyw zawsze wyda sie gigantyczna.Twoje bolki sa wielkie i super grube ale sa wsadzone w obiektyw (tez tak robie wiec ci tego nie zarzucam) a zdjecie "rekordowego" jest zrobione z daleka.Inna pespektywa inny odbior zdjecia.Biorac pod uwage wielkosci obu ryb (Twojej i "rekordowego") wystarczy spojrzec nie tyle na rybe co na palce dloni trzymajacej rybe, Twoje palce sa bardzo blisko obiektywu i wydaja sie ogromne wzgledem palcow z tamtego zdjecia.To samo tyczy sie rybich pletw, pletwy "rekordowego" sa duze a ogonowa to juz lopata.Niefortunnie ryba skierowana tak ze jej glowa oddala sie od obiektywu.Ciezko ocenic realna wielkosc tej ryby, o ile Twoj jest duzo grubszy, to czy dluzszy nie wiem, raz ze nia ma pelnej foty, dwa ze musialbys rybe trzymac blizej i zdjecie musialoby byc robione z dalsza, co by bylo napewno trudne w nocy.Nie odbieraj tego jako ataku bo szczerze gratuluje ci tego wielkiego bolenia, ale zonglowanie kilogramami w jedna badz druga strone nie jest ok.Byc moze to Twoj bolen moglbyc rekordowy , nie wiem ale oceniajac tamtego na gora 4kg i wklejajac bolenia 3kg, ktory mimo ze jest wepchniety w obiektyw jest dwa razy mniejsze jest nie sprawiedliwe.Pzdr


  • patu, krystiano1981r i Del Toro lubią to

#432 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:39

Sam swoich ryb nie ważę, ale byłem świadkiem mierzenia i ważenia bolenia 81 cm, na tak zwane oko dawałem mu więcej, a ważył tylko 4.30 kg.

Można się oszukać ważąc w myślach rybę, którą ma się przed oczami, a co dopiero taką ze zdjęcia. ;)

Oczywiście ten rekord WW nie mógł mieć takiej wagi, chyba, że go faktycznie ołowiem nakarmili.



#433 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:49

O wadze nic nie pisalem, a raczej o zaleznosciach i wzglednosci.Fakt faktem ze ryby i to glownie te zlowione przez nas waza najwiecej i sa najdluzsze :) a jak nie waza tyle ile zakladalismy to sie robi bardzo... przykro :) jedni podciagaja pod swoje "wymagania" inni mowia "nie mierzony ale napewno mial...." a na sam koniec, "ten jest maly w porownaniu do mojego..." :) a czasem to tylko fajnie badz nie fajnie zrobione zdjecie.Napewno wynik jaki podal FRS prawie 8kg juz daje do myslenia jak gigantyczna i spasiona musialabyc ta ryba, skoro szczupaki ponad metrowe niekiedy nie dochodza do 8kg.Tak czy inaczej chcialbym pogratulowac wszytskim "rekordowcom" uzywajac stwierdzenia, ktore jak dla mnie jest hitem jerkbait.pl lat 2013-2014 a ktorego ojcem jest nikt inny jak "nasz" Slawek , czyli gratkikolopieknerybkipozdro  :) (mam nadzieje ze nie przekrecilem bo pojawialo sie wiele "podrobek" na forum i jesli zle napisalem prosze mnie poprawic bo to haslo zasluguje na swoj wlasny watek :) )


  • krystiano1981r lubi to

#434 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:55

..."ten jest maly w porownaniu do mojego..." :) ...

Nie chcę za bardzo rozwijać Twojej myśli, ale sądzę, że tym stwierdzeniem sporo wyjaśniłeś w kontekście przekrzykiwania się rekordami. :lol: 



#435 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 24 kwiecień 2014 - 18:55

Akurat zdjęcie tego bolenia z ww było też w gazecie jak pamiętam z miarką. i tam miarka pokazywała ni mniej ni więcej tylko 90 cm. Co do wagi to moim zdaniem przesadzona o jakieś 2 kg. bo ryba jednak jest spora i myślę, że te 6 kg mogła mieć.



#436 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:58

Absolutnie nie mam nic przeciwko twoim sugestiom @Grunwald, ja tylko przedstawiłem swoje zdanie z którym nie każdy musi się liczyć. Po prostu o boleniach troszeczkę wiem, i wiem mniej wiecej jak gdzie i z kad co mierzy a plus minus ile i kiedy waży. Łopata ogonowa bolenia i jej wielkość też niczemu nie świadczy a już na pewno nie wadze , a miejscu bytowania., ale to temat długi jak szeroki. Opinia opinie a zdanie zdanie goni. U mnie lowione byly wieksze ryby z tego gatunku nigdy nie focone i nie mierzone. Kiedyś jak będzie okazja , postaram sie sfocić takiego klocka i pokazać co i jak. Pozdro.


  • Negra lubi to

#437 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 kwiecień 2014 - 20:11

Fajnie, ze tak do tego podszedles :) Pzdr



#438 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 24 kwiecień 2014 - 20:47

Toż to nasza pasja , i nie o gabaryty w niej chodzi a o czas spędzany nad wodą i całej otaczającej nas reszcie, szkoda tylko że w każdej dziedzinie życia otaczają nas drobni i więksi oszuści, niedowartościowanie... ?


  • Negra lubi to

#439 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 kwiecień 2014 - 22:22

Patrząc na miarkę i choć zdjęcie zgrabnie zrobione to nie ma tam 90 :) Załączony plik  ww201401_rekor_polski_bolen_02.jpg   138,87 KB   280 Ilość pobrań



#440 OFFLINE   000kamyk000

000kamyk000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 kwiecień 2014 - 23:04

Na oko wychodzi osiemdziesiąt parę, jeszcze ten naciągnięty pysk.... Ostatnie i przedostatnie zdjęcie kolegi FRS1985 przedstawia rybę znacznie większą albo słabo widzę...