Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   brygiel

brygiel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • Lokalizacjaluton-anglia-elblag-polska

Napisano 18 kwiecień 2014 - 10:15

 

W świetle tego co piszecie,szczupak na 25kg musiałby mieć...140;150+?I musiałby zostać złowiony w odpowiednim okresie(maksymalnie odpasiony i ogólnie w świetnej kondycji)Czy to realne?

 

Niekoniecznie,spora część z europejskich szczupców ponad 20 kg została zlowiona na przedwiośniu(luty-kwiecień) u nas nie wolno łowić przedtarłowych ryb to i z biciem rekordu nie będzie tak łatwo.....Swoją drogą,wierzę ,że rekord może na pierzchałach pływac........



#382 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 10:35

138 to byłby najdłuższy o jakim słyszałem.Do tego z rzeki?Niesamowite.

 

na forum (moj artykul o plywaniu u-bootem) sa zdjecia szczupaka 141 cm, ryba zostala zlowiona w trollingu,  na matrwa ploc zamontowana na systemie strocker, na vierwaldtstättersee aka jezioro czterech kantonow ... wiem z pewnego zrodla o martwym szczupaku dlugosci 146 cm, znalezionym na brzegu jeziora, natomiast najdluzszy szczupak jakiego widzialem na wlasne oczy, zostal zlapany na bodden, na gume i mial 142 cm, najciezszy jakiego widzialem mial 22 kilo przy 135 cm (przyznam, ze nie wiem ile wazyly te inne, bo nigdy mnie waga ryby nie interesowala, w przeciwienstwie do dlugosci), ten zostal zlowiny w sierpniu, w holandii na veluwemeer, przyneta byla obrotowka double cowgirl


  • krystiano1981r lubi to

#383 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 kwiecień 2014 - 10:47

W artykule jest napisane, że ryba miała 131cm :)


Użytkownik Siksa edytował ten post 18 kwiecień 2014 - 10:58


#384 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 18 kwiecień 2014 - 21:00

Niekoniecznie,spora część z europejskich szczupców ponad 20 kg została zlowiona na przedwiośniu(luty-kwiecień) u nas nie wolno łowić przedtarłowych ryb to i z biciem rekordu nie będzie tak łatwo.....Swoją drogą,wierzę ,że rekord może na pierzchałach pływac........

 

Gdyby u nas pozwolili na przetrałowe szczuapeczenie, jak np u Szwedów, myślę, że w ciągu kilku lat 30-centymetrowy pajk uchodziłby za potwora :D

@Pitt i ten pasiony śledzikiem potwór z Boden nie był cięższy od "Holendra"? 



#385 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 08:05

tak, jest napisane 131 (diabelek zwykly, nic innego) ale miala 141, latem zlowil ja ponownie inny kolega i miala 142 (tu tylko slyszalem od piusa, zdjec nie widzialem, ale nie mam podstaw zeby nie wierzyc, poniewaz pius do tematu trollingu podchodzi bardzo powaznie i lowi bardzo powazne ryby)

 

jak juz pisalem, nie wiem, nie znam wagi tej ryby z bodden, wiec nie moge sie wypowiedziec


  • krystiano1981r lubi to

#386 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 09:17

Witam,

A może pytanie trzeba zadać z drugiej strony czyli jakie warunki sa konieczne/potrzebne by szczupak mógł dorosnac do wielkich rozmiarów? Jaki musi być jego pokarm i jaka jest jego wielkość optymalna?

W irlandzkich jeziorach była to duża 40 cm ploc, w UK to podobnej wielkości teczaki wpuszczane do jezior, śledzie, sieje gdzieś indziej. Ma to wszystko jeden wspólny mianownik. Pisał zreszta o tym Piotr Piskorski z Salmo wiele lat temu ale chyba na sąsiednim portalu.

Ile można " upaść " szczupaka- wiem o przypadku 20 kg i ryba ta najprawdopodobniej dalej pływa w Polsce chyba ze zdechla podczas tegorocznego tarla. Takie ryby sa inne, stosunkowo krótkie ale bardzo grube.

Bujo

#387 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 10:57

A czy ktoś posiada może zdjęcie rekordowego szczupaka z WŚ??? I gdzie był złowiony:jezioro, rzeka czy jeszcze gdzieś indziej??? 



#388 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 19 kwiecień 2014 - 11:08

Tylko ze słyszenia, szczupak złowiony latem w Bugu 2 lata temu przy dł. 101cm ważył niecałe 11kg. Może był na diecie :P



#389 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2014 - 11:26

Mój 108 cm miał 7,5 kg. Ale złowiony w lipcu.



#390 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 11:31

Tylko ze słyszenia, szczupak złowiony latem w Bugu 2 lata temu przy dł. 101cm ważył niecałe 11kg. Może był na diecie :P

Nie bardzo w to uwierzę. W grudniu może i do 11 by dobił. Ale wyjątki się zdarzają.



#391 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 19 kwiecień 2014 - 19:15

Nie wiem, jak wygląda zdanie innych, ale wg. mnie wagowe rekordy są bez sensu :mellow:


  • kris1 lubi to

#392 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2014 - 20:37

Faktycznie . Ta sama szczupaczyca waży w marcu 10 kg a pół roku później pewnie 1-2 kg mniej.



#393 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2014 - 10:55

Nie wiem, jak wygląda zdanie innych, ale wg. mnie wagowe rekordy są bez sensu :mellow:

 

hmm... bez sensu? ciekawe to co mówisz... To według ciebie która ryba jest większa i bardziej mocno walczy: szczupak 125cm i 10-12kg czy 125cm i ponad 20kg?? Od zawsze śmieszy mnie fakt, że wielkość ryby określa jej długość.  Moim zdaniem waga jest bardziej istotna. Najlepszym przykładem są nawet tutaj wcześniej wspominane przez kolegów metrówy 100cm i kilka kg, a inna kilkanaście. 

Owszem, nie zgadzam się z polityką jednej z gazet, bo te rekordy są śmieszne. Większość z nich jest dawno nie ważna, tylko nikt ich nie zgłasza, bo musiał by powiedzieć wszystko na temat jej połowu a później przy mentalności naszych pseudo "wędkarzy" nie moznaby tam złowić nawet płotki, bo zabrali by wszystko. A niektóre z tych rekordów są poprostu tak naciągane, że aż kapią.  Już pomijam fakt, że zazwyczaj rekordy bite są o tylka kilka gram czy deko. Aż nie chce wiedzieć ile i gdzie tego ołowiu czy kamieni się tym rybom wsadza.

Ktoś tu wkleił zdjęcie rekordu klenia. To jakiś żart?? on prawie 4 kg?? hahahah... Zdjęcia moich kleni koło 3 kg czy nawet ponad 2kg, wyglądają od tego na 2xwiększe i nie trzymam ich przy samym obiektywie! a przy ciele na rękach.

 

Co do Pana Wacława B. i tych jego pseudo rekordów. Zdjęcia sandacza nigdy nie widziałem i w necie tez go nie ma. Może ktoś ma i je wstawi??? wielu na pewno chciało by to zobaczyć! Co do szczupaka, to jest jawna kpina  z wędkarzy!!! Zarówno ten trzymany w pionie czy czarnobiały w poziomie, nie ma więcej niż 10-no może max 12-13kg. No jakby mu dowiązał cegłę to może 15. Popatrzcie na zdjęcia dużych szczupaków: takich po 15kg i więcej, i jak przy nich wygląda szczupaczek Pana B. To wielkie kłamstwo jednego z czasopism, ale po tylu latach wstyd im sie do tego przyznać.

 

Reasumując, wagowe rekordy są fajne, ale tylko prywatnie i dla siebie, bo co do  długości ryby nie za wiele już można zrobić, to z wagą żeby się chwalić to są juz niestworzone historie.


  • Atomek10 lubi to

#394 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 20 kwiecień 2014 - 11:56

Jak najbardziej, zgadzam się z tym, że ryba ważąca więcej jest silniejsza. Wagowe rekordy uważam za trudne do zweryfikowania ich prawdziwości, z miarą jest łatwiej. Nawet chyba w tym wątku była mowa, o pewnym szczupaku ,,dokarmianym'', w celu bicia rekordu. Z rozciągnięciem ryby mógłby być już mały problem :)



#395 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 12:06

Jak najbardziej, zgadzam się z tym, że ryba ważąca więcej jest silniejsza. Wagowe rekordy uważam za trudne do zweryfikowania ich prawdziwości, z miarą jest łatwiej. Nawet chyba w tym wątku była mowa, o pewnym szczupaku ,,dokarmianym'', w celu bicia rekordu. Z rozciągnięciem ryby mógłby być już mały problem :)


Nie było mowy o szczupaku dokarmianym w celu bicia rekordu, była mowa do ilu może urosnac ryba w optymalnych dla siebie warunkach w stosunkowo niewielkim akwenie mając w c..j żarcia pod nosem.

Notabene jedne z najlepszych lowisk to otwarte jedynie dla muszkarzy jeziora obficie zarybiane teczakiem. Jedno takie gdy otworzono w UK przez pare dni zlowiono kilka ryb powyżej 18 kg.

Największy szczupak zlowiony przez jerkbaitowicza, wtedy jeszcze czynnego, przed banem, miał ponad 20 kg zaś jego zabójca był nieslawny osobnik zwany cezoratorem. Ktoś może pamięta ile dokładnie miała ryba?

#396 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 kwiecień 2014 - 12:24

Jak najbardziej, zgadzam się z tym, że ryba ważąca więcej jest silniejsza. Wagowe rekordy uważam za trudne do zweryfikowania ich prawdziwości, z miarą jest łatwiej. Nawet chyba w tym wątku była mowa, o pewnym szczupaku ,,dokarmianym'', w celu bicia rekordu. Z rozciągnięciem ryby mógłby być już mały problem :)

 

To byl zart na 1 kwietnia puszczony przez WW pare lat temu :lol:  :lol:  :lol:  Widac ze krazy do dzisiaj  :D


Użytkownik DelTor0 edytował ten post 20 kwiecień 2014 - 12:25


#397 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2014 - 12:39

To by wyjaśniało kwestię pozostałych rekordów z WW.

Może też wyszły na 1 kwietnia i tak sobie krążą? :lol:  ;)



#398 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 20 kwiecień 2014 - 13:01

To by wyjaśniało kwestię pozostałych rekordów z WW.

Może też wyszły na 1 kwietnia i tak sobie krążą? :lol:  ;)

 

Kto wie, kto wie. Wesola tworczosc :D



#399 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2014 - 13:16

Panowie, z tym dokarmianiem to wcale nie jest taki do końca żart. Ładnych parę lat temu była głośna historia rekordu z Austrii czy Szwajcarii, już nie pamiętam dokładnie. Dziwne, że jeszcze nikt o tym tu nie wpsomniał. Mianowicie, jakiś "łowca rekordów" kupił od rybaków z sieci szczupaka ponad 20kg i wpuścił go do stawu koło domu. Potem po kilku latach go wyłowił i miał rekordową sztukę. Po dopieru kilku latach go zdyskwalfikowali za taki nr. Ale ta historia się wydarzyła naprawdę. Może któryś z kolegów pamięta coś więcej szczegółów tej historii.



#400 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 17:02

hmm... bez sensu? ciekawe to co mówisz... To według ciebie która ryba jest większa i bardziej mocno walczy: szczupak 125cm i 10-12kg czy 125cm i ponad 20kg?? 

 

Lepiej będzie walczyć ten 12 kg i to o kilka klas.

Poza tym szczupak 125 cm nie będzie miał 20 kg, nawet jak będzie mega spasiony :)

 


Największy szczupak zlowiony przez jerkbaitowicza, wtedy jeszcze czynnego, przed banem, miał ponad 20 kg zaś jego zabójca był nieslawny osobnik zwany cezoratorem. Ktoś może pamięta ile dokładnie miała ryba?

 

Szczupak cezoratora miał 124 cm i nie miał więcej niż 16-17 kg. Jakąś legendą widzę obrósł ... Nie wiem skąd te 20 kg :)