Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rekordy Polski - dyskusja o drapieżnikach wyjątkowych rozmiarów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
544 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2014 - 16:30

...padają, bo zawsze jest nawet najmniejsze prawdopodobieństwo....tylko trzeba próbować do końca życia z przekonaniem, że to sie uda ;)....tak samo jest z tymi pajkami :D

Tyle,że aby rozważać prawdopodobieństwo złowienia takiej ryby,musiałby być potwierdzony fakt jej istnienia :D Jedyna wzmianka o półtorametrowym szczupaku,w zasadzie w żaden sposób niepotwierdzona,to ta o której wczesniej pisałem,pana Wąchały.Na razie to tak jak z anakondami 10m+,podobno są...Ale nagrody za pojmanie takowej(ponoć wysokiej)nikt nie odbiera :D



#362 OFFLINE   Zielony

Zielony

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 495 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica

Napisano 17 kwiecień 2014 - 18:27

Rzeczywiście trzeba wierzyć. Sam przez wiele lat byłem przekonany, że PSR to coś jak UFO albo Yeti aż tu nagle po dwudziestu pięciu latach wędkowania zobaczyłem ich na własne oczy. Byli szczerze zaskoczeni moją radością a przecież to był przełom bo okazało się, że istnieją. Co do rekordów to żeby je złowić muszą pływać w łowisku. Sam złowiłem na muszkę głowacicę, która pewnie jest rekordem Polski ale ta rekordowość nie ma specjalnego znaczenia. Ważne jest to, że jeszcze kilka takich pomników przyrody pływa w naszych wodach. Czasem myślę sobie jak miewa się ta "moja" głowatka.


Użytkownik Zielony edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 18:27

  • Dagon lubi to

#363 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 kwiecień 2014 - 18:54

Metrowe sandacze pływają w wielu wodach :)

..w jednej ze żwirowni w dolinie Dolnej Odry, x lat wstecz padł rekord polski sandacza - znajomego ojciec był świadkiem ( de facto etyczny wędkarz)...padł, bo na "prund z refulera"...

Gruba woda, od 1m do 26m z masakrycznie ukształtowanym dnem...połaczona na stałe z Odrą...istne zimowisko i ostoja wszystkiego co największe...

Jestem niemal pewien, że pływa tam rekord polski bolenia, a i szczupaki 120+- (grube, głębinowe) nie są rzadkością...

To potencjalne łowisko na rekord...

Niestety od 3 sezonów wyłączony z wędkowania ( jest grupa "poukładanych" wędkarzy, która może tam łowić, ale to temat rzeka...).



#364 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:42

..w jednej ze żwirowni w dolinie Dolnej Odry, x lat wstecz padł rekord polski sandacza - znajomego ojciec był świadkiem ( de facto etyczny wędkarz)...padł, bo na "prund z refulera"...

Gruba woda, od 1m do 26m z masakrycznie ukształtowanym dnem...połaczona na stałe z Odrą...istne zimowisko i ostoja wszystkiego co największe...

Jestem niemal pewien, że pływa tam rekord polski bolenia, a i szczupaki 120+- (grube, głębinowe) nie są rzadkością...

To potencjalne łowisko na rekord...

Niestety od 3 sezonów wyłączony z wędkowania ( jest grupa "poukładanych" wędkarzy, która może tam łowić, ale to temat rzeka...).

Na literę B ta żwirownia?  ;)

 

Ktoś wcześniej pytał o duże okonie.  :D      

Załączone pliki

  • Załączony plik  okonki.jpg   66,97 KB   10 Ilość pobrań

  • kotwitz lubi to

#365 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:48

...i szczupaki

 

4bec4e5da1ea334c.jpg

 

fshzw_szczupak_fa15e.jpg


Użytkownik spy edytował ten post 17 kwiecień 2014 - 19:49


#366 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:55

... no właśnie  :)

Może by tak zejść na ziemię i zacząć łowić te realne rybki. Pomarzyć oczywiście nie zaszkodzi, ale po 30-stu (czy więcej) latach wędkowania te marzenia stają się coraz bardziej odległe.



#367 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:19

Na literę B ta żwirownia?  ;)

 

Ktoś wcześniej pytał o duże okonie.  :D      

...dokładnie...



#368 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9513 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:25

Na literę"B"... Jaja sobie robicie? http://www.wedkarz.p...1228_ernest.jpg



#369 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:25

... no właśnie  :)

Może by tak zejść na ziemię i zacząć łowić te realne rybki. Pomarzyć oczywiście nie zaszkodzi, ale po 30-stu (czy więcej) latach wędkowania te marzenia stają się coraz bardziej odległe.

Ja to raczej na glebie mocno stoję,może dlatego motywem przewodnim mojego wędkarstwa nie jest poszukiwanie szczupaka na 30kg.Pewnie nie jestem zresztą w tym odosobniony :) .Co nie znaczy że czasem,dla relaksu,nie można o wędkarskiej fantastyce pogadać.



#370 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:42

.


Użytkownik mirek2000 edytował ten post 12 luty 2015 - 12:42


#371 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2014 - 20:52

Tak sobie czytam ten temat i przypomniał mi się pewien fakt. Trzy lata temu u mnie na Warcie tj kilka km poniżej Konina, kolega chodził późnym latem próbując coś tam złowić i zauważył w wodzie konkretnego szczupaka, niestety szczupak był martwy...Ale szczupak był naprawdę ładny wiec wyjął go z wody aby go zmierzyć, miarka pokazała równe 138cm. Nigdy nie spodziewał bym się takiej ryby w Warcie, zrobił nawet zdj tego szczupaka przy miarce, zdj nie mam ponieważ było robione na jakimś ruskim telefonie z aparatem VGA.

138 to byłby najdłuższy o jakim słyszałem.Do tego z rzeki?Niesamowite.



#372 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:01

.


Użytkownik mirek2000 edytował ten post 12 luty 2015 - 12:43


#373 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:03

Wiem że może wydawać sie to nie prawdziwe, mi na początku też takie sie wydawało, widziałem zdj słabej jakości bo słabej, ale było. Chyba że ryba że tak powiem spuchła ?

no na długość to raczej nie spuchła? :unsure: Czytałem że zabite węże zwiększają swoją długość,ale szczupaków to chyba nie dotyczy.Chociaż,parę rekordów by to pewnie wytłumaczyło...



#374 OFFLINE   Miru

Miru

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaGdzieś nad Wartą

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:07

No w sumie racja.



#375 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:10

Na literę"B"... Jaja sobie robicie? http://www.wedkarz.p...1228_ernest.jpg

..dlaczego jaja??...



#376 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:20

Tak sobie czytam ten temat i przypomniał mi się pewien fakt. Trzy lata temu u mnie na Warcie tj kilka km poniżej Konina, kolega chodził późnym latem próbując coś tam złowić i zauważył w wodzie konkretnego szczupaka, niestety szczupak był martwy...Ale szczupak był naprawdę ładny wiec wyjął go z wody aby go zmierzyć, miarka pokazała równe 138cm. Nigdy nie spodziewał bym się takiej ryby w Warcie, zrobił nawet zdj tego szczupaka przy miarce, zdj nie mam ponieważ było robione na jakimś ruskim telefonie z aparatem VGA.

Jak o zdechlakach mowa, to przypomina mi sie ze w 97r po powodzi znaleźlismy z kolegami martwego już sandała na łące, miał 112cm ,to był najwiekszy sandacz jakiego widziałem



#377 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:36

Też zarzekam się, że słyszałem jak sąsiad spod 15-tki przysiegał, że widział zdjęcie  które jego ojciec jeszcze starą Smieną cyknął. Bez mała 1,5 metra miał ten szczupak. A może to był Sandacz? Nie był pewien, bo jakość zdjęcia powalała.

Panowie zdjęcia. Ile osób twierdzi, że widziało UFO lub potwora z Loch Ness? 


  • czocho, Person i Iras1975 lubią to

#378 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 17 kwiecień 2014 - 21:42

jak cały czas poszukuje największego jazia chocby z 7ką z przodu, ktoś dysponuje fotką?



#379 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 17 kwiecień 2014 - 22:04

Też zarzekam się, że słyszałem jak sąsiad spod 15-tki przysiegał, że widział zdjęcie  które jego ojciec jeszcze starą Smieną cyknął. Bez mała 1,5 metra miał ten szczupak. A może to był Sandacz? Nie był pewien, bo jakość zdjęcia powalała.

Panowie zdjęcia. Ile osób twierdzi, że widziało UFO lub potwora z Loch Ness? 

Chcesz nam  Andrzej wkręcić, że nie ma ufo i potwora :blink: nikt nie łyknie...zręszta mam fotki ;)



#380 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 17 kwiecień 2014 - 22:36

no na długość to raczej nie spuchła? :unsure: Czytałem że zabite węże zwiększają swoją długość,ale szczupaków to chyba nie dotyczy.Chociaż,parę rekordów by to pewnie wytłumaczyło...


w przypadku szczupakow i innych ryb kilka godzin po zdechnieciu ryba sie kurczy nawet i kilka cm.