Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 marzec 2015 - 16:41

Witam 
Myślice, że taka forma będzie dobra, świeżutka czeka na zalanie 

11042198_799205906801115_812625442_n.jpg


  • thoffi i Grubyziom lubią to

#382 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 marzec 2015 - 16:45

Nie wiem co to za materiał ale wygląda na twardy. Na pewno będzie potrzebny rozdzielacz, chropowata powierzchnia też dobrze nie wróży. Spóbuj, zalej to zobaczysz czy jest ok :) Wróżyć z fusów nie potrafimy....



#383 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2015 - 17:29

Witka :) ja używam do mieszania pianki przerobiony silniczek od wycieraczek samochodowych  :D  Podpięty pod aku  myślę że 3k obrotów na min  uzyskuje  ;)


  • Engimabaits.pl lubi to

#384 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 marzec 2015 - 20:10

Nie wiem co to za materiał ale wygląda na twardy. Na pewno będzie potrzebny rozdzielacz, chropowata powierzchnia też dobrze nie wróży. Spóbuj, zalej to zobaczysz czy jest ok :) Wróżyć z fusów nie potrafimy....

 

 

W czym to może przeszkodzić ? później można wyszlifować woblerka, chyba że z rozdzielaniem to chyyba żywica, czy można papierem wyszlifować >? 



#385 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2015 - 20:50

W czym to może przeszkodzić ? później można wyszlifować woblerka, chyba że z rozdzielaniem to chyyba żywica, czy można papierem wyszlifować >? 

A no w tym ze pianka to strasznie czepliwy materiał i moze sie zdarzyć ze miejscami bedzie przywierać. Ja mam formy z żywicy z dodatkiem wypełniacza aluminiowego i co kilkanaście odlewów

poleruję gniazda ręcznikiem papierowym bo zdarza sie że po któryms tam wobku pianka mi w jakimś miejscu przyklei do formy i wyjmuję korpus ze "skazą". Z tym szlifowaniem pianki to też nie za ciekawie

o ile ztwardszymi piankami typu Foam IT 15 czy Wobpianol od Kolegi z forum jest w miare ok to spróbuj szlifować popularna pianke z allegro i nie daj Boże jak zetrzesz lico, tą szklącą powłokę wierzchnią

zobaczysz wtedy jakie to upierdliwe żeb ywyrównać jakimś podkładem lakierem czy farbą bo wsiąka w tym miejscu jak w gąbkę. Oczywiście można to szpachlować miejscami no ale nie po to się robi formy

zeby sie pózniej bawić w szpachlowanie nierówności.


Użytkownik robimax edytował ten post 07 marzec 2015 - 20:51

  • Manniek66 i Sambor lubią to

#386 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 marzec 2015 - 21:32

Dokładnie tak, mi przy formach silikonowych po kilkudziesięciu odlewach zrobiły się małe wżery i czasami mam problem żeby korpus uwolnić. Pozatym widzę, że w Twoich formach krawędzie gniazd są "okrągłe". Bedziesz miał bardzo dużo problemów z nimi...to pewne. Moje zdanie znasz, nie warto zazaczynać wobków z pianki gdy nie znasz elementarnych podstaw tworzenia woblerów. Najpierw naucz się z czym to sie je na drewnie a potem gdy uznasz,że wiesz juz wystarczająco dużo startuj z pianą :) Z tego co wiem chcesz robić z pianki głównie w celach zarobkowych...nie tędy droga. Ale to tylko moje zdanie...

Pozdrawiam
Bartek
  • Sambor, xyzzvpc i Qcyk lubią to

#387 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 marzec 2015 - 22:53

zarobki każdy o kasie myśli 
Min jak dużo będzie coś zawsze można sprzedać, mało osób tak robi ? 
Chcę mieć więcej woblerków dla siebie, bo ciągle mnie wku***a jak jakiś wobek zostaje a kosztował on mnie 20 zł 

robiłem jakieś woblerki z drewna ubiegłego roku coś tam z wody wyciągałem, teraz mam też korpusy gotowe pod malowanie, również z drewna 



#388 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 07 marzec 2015 - 23:15

Kolego to nie jest takie proste, wszyscy myślą że jak piana to odrazu mozna sobie narobic wobków do woli... Oczywiście tak jest ale w przypadku jak masz opanowany temat

pokazałeś formę, dośc kiepską tak na marginesie i sam zobaczysz ile bedzie problemów, dojdziesz do wniosku ze lepiej kupić kilka listewek lipy bo taniej Ci wyjdzie oczywiście nie 

zrażam Cie do tej metody ale czytając Twoje posty to chyba troszke za wcześnie....Poprostu juz na starcie stwarzasz sobie problemy, zrób porządną formę a o wiele łatwiej 

bedzie Ci zacząć.


  • Manniek66, Sambor i @spius83 lubią to

#389 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 08 marzec 2015 - 17:04

Kolego to nie jest takie proste, wszyscy myślą że jak piana to odrazu mozna sobie narobic wobków do woli... Oczywiście tak jest ale w przypadku jak masz opanowany temat

pokazałeś formę, dośc kiepską tak na marginesie i sam zobaczysz ile bedzie problemów, dojdziesz do wniosku ze lepiej kupić kilka listewek lipy bo taniej Ci wyjdzie oczywiście nie 

zrażam Cie do tej metody ale czytając Twoje posty to chyba troszke za wcześnie....Poprostu juz na starcie stwarzasz sobie problemy, zrób porządną formę a o wiele łatwiej 

bedzie Ci zacząć.

Mogę Ci tylko potwierdzić to co kolega wyżej napisał. Ale też nie chcę zraźić, żeby z pianki robić świadomie i dobrej jakości trzeba mieć (zdobyć) trochę doświadczenia. Z drugiej strony każdy kiedyś zaczynał. Masz to szczęście, że w necie można znaleźć sporo info o wykonywaniu form i z tego skorzystaj. Ja nie miałem takiego szczęścia wszystko na własnej skórze i własnym portfelu. Odlać wobka, a odlać wobka dobrej powtarzalnej jakości to dwie różne rzeczy. Fakt odpada struganie, ale jest po drodze kilka dość trudnych przeszkód.


Użytkownik @spius83 edytował ten post 08 marzec 2015 - 17:05

  • Engimabaits.pl lubi to

#390 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 08 marzec 2015 - 21:03

Mogę Ci tylko potwierdzić to co kolega wyżej napisał. Ale też nie chcę zraźić, żeby z pianki robić świadomie i dobrej jakości trzeba mieć (zdobyć) trochę doświadczenia. Z drugiej strony każdy kiedyś zaczynał. Masz to szczęście, że w necie można znaleźć sporo info o wykonywaniu form i z tego skorzystaj. Ja nie miałem takiego szczęścia wszystko na własnej skórze i własnym portfelu. Odlać wobka, a odlać wobka dobrej powtarzalnej jakości to dwie różne rzeczy. Fakt odpada struganie, ale jest po drodze kilka dość trudnych przeszkód.

sama prawda



#391 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 08 marzec 2015 - 21:47

A spytam, może ktoś wie. Potrzebuje sprawdzonego kleju do sterów. Musi być szybki (max godzina), dobrze wiązać, nie żółknąć. Myślałem nad którymś z Technicol...hm

#392 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 09 marzec 2015 - 09:27

Myślałem nad którymś z Technicol...hm

Weź ten do miękkiego PVC. Szybko schnie i możesz stery wkleić nawet na łowisku

http://technicqll.pl..._pvc136x233.jpg


Użytkownik tomasxt edytował ten post 09 marzec 2015 - 09:28


#393 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 marzec 2015 - 17:47

Panowie jak nie spróbuję odlewać to jak mam się nauczyć ? 

I dalej będę "do tył" a tak to przynajmniej posmakuję, z każdym treningiem człowiek staje się lepszy, trzeba chcieć, starać się i wkładać to coś by było lepiej 



#394 OFFLINE   Sambor

Sambor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaSmołdzino
  • Imię:Przemek

Napisano 09 marzec 2015 - 19:16

Maniek 66 zerknij na PW :) 


  • Manniek66 lubi to

#395 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 marzec 2015 - 20:45

Panowie jak nie spróbuję odlewać to jak mam się nauczyć ? 

I dalej będę "do tył" a tak to przynajmniej posmakuję, z każdym treningiem człowiek staje się lepszy, trzeba chcieć, starać się i wkładać to coś by było lepiej 

 

Chłopakom zapewne chodziło o to żebyś się nie zniechęcił , a tak zapewne się stanie jak będziesz musiał kombinować jak wyłuskać korpus z '' tej formy  <_<''   .

 

Naprawdę zaoszczędzisz sobie nerwów , pracy i pieniędzy ^_^ . Jak pierwsze odlewy będziesz próbował wykonać na profesjonalnej formie , nie chodzi mi tu zaraz o aluminiowe cudo spod CNC na pincet gniazd :ph34r: .

Po prostu postaraj się bardziej :) dokładnie przygotuj model do wykonania formy , zamocuj go na sztywnej gładkiej powierzchni . Zrób to bardzo dokładnie bo jedną z najgorszych rzeczy jest dostanie się żywicy pod połówkę modelu nie rób żadnych kołków ustawiających na to jeszcze jest czas . Zabezpiecz dokładnie całą powierzchnie przed przywieraniem można to zrobić nawet 2 razy w odstępie dłuższej chwili czasu tak dla pewności :) . Dopiero otocz model sztywną ramką dokładnie ją uszczelnij i odlej pierwszą połówkę formy . Po całkowitym utwardzeniu pierwszej połówki formy wyjmij model najlepiej nowym ostrym wiertłem fi 8 nawierć 3-4 nie za głębokie otworów które będą przyszłymi kołkami ustalającymi położenie , ważne aby były dość gładkie nie za głębokie i nie utrudniały np. czyszczenia formy . Sklej model do kupy , dokładnie zabezpiecz przed przywarciem wszystkie elementy . Zamocuj i uszczelnij ramkę , w zasadzie gotowe można odlać drugą połowę formy .

To nie jest trudne choć precyzja wymaga czasu i jest żmudna . To praca na dobrze wykonanej formie jest po prostu przyjemna i oszczędza olbrzymią ilość czasu którą musiałbyś poświęcić na doszlifowywanie każdego spaczonego korpusu .  


  • robimax lubi to

#396 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 marzec 2015 - 15:23

wedkarzyk1 dziękuję za rady, formę dałem na zlecenie by mi wujek wykonał, na to kosztów nie straciłem

Tą dało by się odratować bardzo drobniutkim papierem wypolerować środek ?

Obiecał mi jeszcze jedną, dam mu na następny raz rady by uważał i ostrożnie postępował 

Pianka jaka jest najlepsza to Foam-IT 15 0,86 ?

Ja nie zniechęcam się tak szybko :) 



#397 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 10 marzec 2015 - 16:32


Pianka jaka jest najlepsza to Foam-IT 15 0,86 ?
 

 

Tak zdecydowanie jest to jedna z najlepszych pianek do odlewania woblerów .


  • Engimabaits.pl lubi to

#398 OFFLINE   Engimabaits.pl

Engimabaits.pl

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 marzec 2015 - 16:42

a tą formę od "środka" można przyszlifować/wypolerować papierem, czy bedą się w tdy wżery robiły 



#399 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 10 marzec 2015 - 17:03

To nie tylko o kosmetykę chodzi . Te gniazda nie mają ostrej linii podziału , na grzbiecie i brzuszku wyjdzie ci gruba , trudna do usunięcia nadlewka .


Użytkownik wedkarzyk1 edytował ten post 10 marzec 2015 - 17:07


#400 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4398 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 marzec 2015 - 20:13

wedkarzyk1 dziękuję za rady, formę dałem na zlecenie by mi wujek wykonał, na to kosztów nie straciłem

Tą dało by się odratować bardzo drobniutkim papierem wypolerować środek ?

Obiecał mi jeszcze jedną, dam mu na następny raz rady by uważał i ostrożnie postępował 

Pianka jaka jest najlepsza to Foam-IT 15 0,86 ?

Ja nie zniechęcam się tak szybko :)

 

Formę zrobiłeś z żywicy poliestrowej ???

Ma za duży skurcz i wytwarza za dużo ciepła przy utwardzaniu.

Lepsze formy wychodzą  z żywicy epoksydowej.

To co pisze kolega wedkarzyk1  jest bardzo trafne więc stosuj się do tego. 

Później dowiesz się więcej.  :)