Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza danych na temat woblerów z pianki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
599 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 19 wrzesień 2014 - 21:04

kiedyś oglądałem ten film jeszcze nie myślałem wtedy że będe odlewał woblery jutro sobie zerkne dla przypomnienia jeszcze raz a teraz ide zalewac potrzasać i stawiać łbem do dołu jak będzie dobrze to spać pójdę szczęśliwy :D

___________________

Dziękuje bardzo, niech wam bóg w rybach wynagrodzi :D Udało się! potrząsłem, ustawiłem zadkiem ku górze i gra gitara, odlewy bez skazy.
Dobranoc :]

Użytkownik Adam L. edytował ten post 19 wrzesień 2014 - 22:26


#342 OFFLINE   wedkarzyk1

wedkarzyk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów
  • LokalizacjaWrocław/Oława
  • Imię:Zbigniew

Napisano 20 wrzesień 2014 - 00:02

Adamie nie musisz potrząsać formą :) choć właściwie ani to pomoże ani przeszkodzi więc jak wolisz ;) .

Natomiast stawiając formę pionowo umożliwiasz wzrastającej piance wypchnięcie przez szczelinę pęcherzyków powietrza . Ma to znaczenie zarówno przy wykonywaniu dużych woblerów jak i małych . Większa ilość mieszaniny wytwarza wyższe ciśnienie które tak potrafi ścisnąć pozostałe w formie powietrze ze pianka po prostu je wchłonie . Ale przez to będzie miała niejednorodną strukturę , czyli pęcherzyki w środku . Mogą one wpłynąć negatywnie na powtarzalność pracy gotowych już woblerów , choć może właśnie taka niedoskonałość spowoduje ze uzyskamy nieprawdopodobnie łowny egzemplarz  :)

 

Ps. Widzę ze się spodobało :D Baw się bo o to w tym chodzi ^_^ .

Pozdro z Oławy .


  • kubaS 1 i bertold12 lubią to

#343 OFFLINE   Adam L.

Adam L.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Lorenc

Napisano 22 wrzesień 2014 - 10:04

faktycznie potrzasanie jest zbedne stawiam pionowo i wychodzi idealnie kazda sztuka
Dzieki raz jeszcze za rady :)

Tak spodobało się może nie ma takiej satysfakcji jak przy struganiu w drewnie ale nie ma tez nerwów jak po godzinie strugania nóz objechal i cala praca na marne

A ile możliwości w umieszczaniu obciążenia ...

Myślę że każdy początkujący powinien zaczynać zabawe od pianki poznac i zrozumiec co daje obciazenie w roznych czesciach korpusu a dopiero poźniej brać się za trudniejszy materiał jakim.jest drewno ;)

#344 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 24 listopad 2014 - 22:03

Panowie mam problem przy lakierowaniu korpusów lakier wyrzera mi piane co mam robić ? Z góry dziękuje za pomoc

#345 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4397 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 24 listopad 2014 - 22:11

Daj mu coś innego do żarcia !!! :D Przy robocie trza coś zjeść. ;)
Jaki lakier żre jaką pianę ?

#346 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 25 listopad 2014 - 10:18

Lakier vidaron a piana poliuretanowa :)

#347 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 25 listopad 2014 - 11:44

Panowie mam problem przy lakierowaniu korpusów lakier wyrzera mi piane co mam robić ? Z góry dziękuje za pomoc

:blink: Takiego przypadku jeszcze nie miałem. Chyba, że piana do okien, ale na to szkoda czasu i "piniędzy" :D . Normalnego systemu dwuskladnikowego lakier nie ruszy, przynajmniej typu, harzlack, domalux, lakiery samochodowe.



#348 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 25 listopad 2014 - 13:33

O kurde, używałem różnych lakierów hartzlack'a, domaluxa, jakiego do parketów NN i nigdy taka sytuacja nie występowała.

 

Powiedz nam dokładnie co to za piana?



#349 OFFLINE   ferrox

ferrox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjapolaniec
  • Imię:karol
  • Nazwisko:************

Napisano 25 listopad 2014 - 17:35

Firma pcc Eco produr
Wiem co było nie tak świerzy korpus wrzuciłem do wyschniętych sorry chłopaki :)

Użytkownik ferrox edytował ten post 26 listopad 2014 - 08:26


#350 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 08:53

Przymierzam się do zrobienia swojej pierwszej formy i przestudiowałem już cały wątek (kilkakrotnie), teorię już mniej więcej znam i jestem dobrej myśli. Jeszcze nie zacząłem odlewać a już chciałbym się podzielić czymś co być może komuś pomoże na początku. Szukałem informacji na temat mieszadełka, na forum znalazłem trzy: od Hariera (z drutu, gdzieś w tym temacie), od KubaS'a (z wkrętu i połówki jednogroszówki, jego filmiku o odlewaniu, i od Judo1988 (też w tym temacie - solidne, chyba zespawane mieszadła). Jako, że nie do końca wiedziałem jak wykonać podobne mieszadła, musiałem wymyślić coś samodzielnie. Padło na aluminium i końcówki (dwa rodzaje) z Dremela.

 

A oto efekt:

 

20mm i 25mm

CAM00593.jpg

 

CAM00598.jpg

 

 

I pierwszy test na wodzie:

https://www.youtube....h?v=tmTXcf60hIs

https://www.youtube....h?v=AeCEPU16yvQ

 

Zapomniałem jak to się robiło żeby można było odtworzyć film na forum... :unsure:

 

 

 

Mam nadzieję, że komuś się przyda. Przy okazji spłacam malutki procent długu wobec tych, dzięki którym wiem jak zacząć tę zabawę :)

Pozdrawiam


Użytkownik Pasta edytował ten post 09 grudzień 2014 - 09:05

  • thoffi lubi to

#351 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:25

 Kiedyś jak wymieniałem pompę w aucie to wirnik miał taki kształt  ;) . Szczerze to życzę powodzenia przy mieszaniu tym pianki, najlepsze jest najprostrze. Zaklei Ci się to jak diabli. Piana ma być wymieszana bez bąbli powietrza ! A kolega stworzył machinę do napowietrzania  :D



#352 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:33

 Kiedyś jak wymieniałem pompę w aucie to wirnik miał taki kształt  ;) . Szczerze to życzę powodzenia przy mieszaniu tym pianki, najlepsze jest najprostrze. Zaklei Ci się to jak diabli. Piana ma być wymieszana bez bąbli powietrza ! A kolega stworzył machinę do napowietrzania  :D

 

Czyli dobrze ze chciałem sie pochwalić, bo juz na starcie byłaby porażka;) jakieś propozycje co do kształtu? mniej skomplikowany (mniej załamań)?



#353 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:45

Ja od zawsze używam zwykłego zagietego na kwadratowo drutu, nie zauważyłem żeby cokolwiek niedobrego się dzialo z pianą. Wstawię wieczorem zdjęcie

#354 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 10:50

Ja od zawsze używam zwykłego zagietego na kwadratowo drutu, nie zauważyłem żeby cokolwiek niedobrego się dzialo z pianą. Wstawię wieczorem zdjęcie

 

Takie mieszadełko masz jednorazowe, czy czyścisz je po każdym użyciu? Tez o tym myślałem tylko uchwyt w Dremelu mam na 3mm, wiec takie rozwiązanie tylko do wiertarki lub wkrętarki... drut 1mm lub 1,2mm nie wygina sie przy wysokich obrotach?



#355 OFFLINE   @spius83

@spius83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaPolska...:))
  • Imię:Tomek

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:01

Czyli dobrze ze chciałem sie pochwalić, bo juz na starcie byłaby porażka;) jakieś propozycje co do kształtu? 

Na pewno tym wymieszasz na siłe zrobisz to wszystkim. Tylko nie o to chyba chodzi. Przy pianie sporo rzeczy odgrywa rolę. Zrobić dobra kształtkę nie jest wcale takie proste o czym się przekonasz. Ja po kazdym wymieszaniu wycieram mieszadło, a i tak coś zostanie. Przy Twoim byłaba masakra. Polecam drut o przekroju 2mm. Powodzenia



#356 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:08

Na pewno tym wymieszasz na siłe zrobisz to wszystkim. Tylko nie o to chyba chodzi.

 

Wiadomo, chodzi o to żeby było dobrze. Jak wczoraj robiłem to mieszadło to też się zastanawiałem jak ja to później wyczyszczę...



#357 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:15

A mnie wpadł kiedys w rece mały blender do capucino, wczesniej mieszałem dremelem z jąkąs końcówką w kształcie smigiełka własnej roboty. Było w miare ok ale i tak chyba za bardzo napowietrzałem piane 

i moze to nie kwestia końcówki ale obrotów które były zbyt duze. W tym dremelku do kawy, odciąłem końcówke powyginałem drucik i jest super. Obroty ok. 1000-1500  wiec chyba  tyle ile zalecają 

producenci do mieszania piany no i bardzo poręczny. Oczywiście jeśli ktoś miesza jednorazowo wiecej pianki (ma formy wielogniazdowe) to moze nie bardzo się nadaje, ale do zalania 3-4 gniazd wobków ok. 7-8cm

jest super no i cena chyba z 15zł



#358 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:24

masz na myśli coś takiego http://www.ikea.com/...ducts/30100041/?produkt-spieniacz-do-mleka__35472_PE1262



#359 OFFLINE   robimax

robimax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Robert

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:26

Tak, dokładnie.



#360 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 09 grudzień 2014 - 11:43

Takie mieszadełko masz jednorazowe, czy czyścisz je po każdym użyciu? Tez o tym myślałem tylko uchwyt w Dremelu mam na 3mm, wiec takie rozwiązanie tylko do wiertarki lub wkrętarki... drut 1mm lub 1,2mm nie wygina sie przy wysokich obrotach?

Wycieram papierkiem po każdym użyciu, wbrew pozorom nie sprawia to większego problemu. Ja mam z cieńkiego drutu i troszkę się wygina przy większych obrotach ale to nie problem. Mieszam w otwartej strzykawce, po wymieszaniu wsadzam tłok, wypuszczam powietrze i zalewam formy.

 

Tak to wygląda u mnie.

 

Załączony plik  Bez tytułu.jpg   7,36 KB   15 Ilość pobrań

 

Genralnie zabawa z piana nie jest taka prosta jak może się to wydawać, sporo piany musi upłynąć żeby zacząć jarzyć co z czym się je... Pozdro