Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#481 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 20 październik 2014 - 13:18

Najlepiej by było założyć koło zrzeszające spinningistów i muszkarzy i wtedy pieniądze przeznaczać na poprawę stanu naszych wód w ryby drapieżne bądź wydzierżawić i pilnować porządku na konkretnym łowisku C&R. Ale z samych chęci do czynów daleka droga :P

O tak, od chęci do czynów droga najdłuższa.



#482 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 20 październik 2014 - 15:54

...Jak myślisz, gdzie psa pogrzebano, że na jednych wodach prezes chleje i zarybia karpiem, a na innych sytuacja zaczyna być dobrze rokująca i daje nadzieje?


Pytanie jest tendencyjne i odpowiedź oboje znamy (zawarłeś ją już wcześniej w tych 7 pkt czy też grzechach) - poproszę o inny zestaw !
 

Prezes czy zarząd koła to nie sa ministrowie, przemierzy, posłowie, których widać tylko w TV.
Są w kołach. Można przyjść, porozmawiać, zapytać. To nie są jacyś bogowie, nie chroni ich BOR, nie są nieomylni i nie mają monopolu na nic. A wręcz czasami MUSZĄ działać tak jak im każą wędkarze. Jesli bowiem na walnym zebraniu zostanie złożony formalny wniosek o coś tam (ważne żeby to tylko było zgodne z prawem, np statut, opreat), a większość przegłosuje ZA. To prezes czy chce, czy nie chce, to musi ta sprawą się zająć. A jak się nie zajmie to ta sama większość, może go w kolejnej kadencji pozbawić funkcji.

Ile osób przychodzi na zebrania? 10, 20... w dużych kołach może więcej. Wg mnie jest to max 10% liczby członków całych kół.
Ile trzeba żeby przegłosować większość? 6, 11 osób?

Nie teoretyzuję. U mnie w kole tak to działa. Łowcy karpików z zarybień już nie mają większości. Moja rzeka będzie miała kolejne parę km odcinka NK. Lipieni nie będzie można zabijać. I jeden ze stawików karpiowych zmieni się w pstrągowy. Wszytsko w ramach PZW. :)


Jak wiadomo ślunsk gruntem/żywcem i bożonarodzeniową rybą stoi, aż dziw bierze że udało się wam "przekrzyczeć" najmocniejszą opcję wędkarskiego lobby - brawo.
... a reszta na priv !


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 20 październik 2014 - 15:54


#483 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisano 20 październik 2014 - 17:20

Słusznie prawisz, wywózki po 200m to jakaś paranoja, ja mam trzymać się łodzią od brzegu 50m bo inaczej po mnie drą gębę, ale jak płynę w trolu to też mam uważać bo jaśnie państwo ma marker 200m od brzegu - chyba lekka przesada <_<.
 


Czyżby reanimacja tematu Pogoria ?
Dobra pogadamy na privie ;) ... !
 


Jest nas na Śląsku troszkę, na myśli mam osoby dla których spining/casting jest docelową metodą połowu (a nie łapią za spining jak okuń widać że po wodzie "chodzi" a na grunta nic nie bierze).
Zapytam tak, ile na Śląsku mamy łowisk typu złap i wypuść ? A ile inwestuje się w burdeliki licencyjne ?
Panowie tak dla przykładu w opolskim jest 8 łowisk C&R LINK i zjechać kursorem na sam dół.
Niech ktoś wskaże mi podobne łowiska na naszych wodach - bo być może o czymś nie wiem !

Może te cholerne władze w rejonie pomyślą również o nas spiningistach ?
Przydałby się jeden akwen, przyzwoicie zarybiony drapieżnikiem (w którym ryba ma szansę urosnąć - tu popuszczę wodze fantazji -> do rozmiarów szwedzkich ;), wiem brzmi jak s-f :lol:), pełne C&R i będziemy gonić tego "zajączka" tak z brzegu jak i z łodzi czy trolingu.

Niestety PSR będzie musiał pojawiać się na takim zbiorniku kilka razy dziennie - sprawa utrzymania to osobny temat <_< .

 

A no na północy ślunska ;-) są też kawałki wody C&R. Pierwsza była u nas, chodzi o okręg Częstochowa, Mała Panew. Od stycznia 2015 r. wywalczyliśmy z chłopakami z Salmoklubu Wartę. Będzie 7 km odcinek poniżej Poraja (od Jastrzębia do mostu w Borku). "Przyklepane" w maju br na zebraniu ZO.

Jest też pomysł na wodę stojąca pod kątem pstrągów. Ale nie wszystko na raz.

Pitfish dobrze napisał, samo się nic nie zrobi. Trzeba czasu i trzeba swoje wychodzić. Jak Was/nas nie ma na zebraniach w kołach, zebraniach w okręgu, to jest jak jest. Nieobecni głosu nie mają.


Użytkownik Kokosz edytował ten post 20 październik 2014 - 17:22

  • tadekb i bertold12 lubią to

#484 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 20 październik 2014 - 20:32

Pitfish,nie chcę cię tu na siłę przekonywać do moich racji , ty masz swoje ja mam swoje , fakt że w Stow. B.P osiągneliście b. dużo , a co do jadłodajni - jedni wolą bary a inni restauracje a M.G. nie ma nic do tego , do zobaczyska nad B.P.  :D


  • pitfish lubi to

#485 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 20 październik 2014 - 21:04

A no na północy ślunska ;-) są też kawałki wody C&R. Pierwsza była u nas, chodzi o okręg Częstochowa, Mała Panew. Od stycznia 2015 r. wywalczyliśmy z chłopakami z Salmoklubu Wartę. Będzie 7 km odcinek poniżej Poraja (od Jastrzębia do mostu w Borku). "Przyklepane" w maju br na zebraniu ZO.

Jest też pomysł na wodę stojąca pod kątem pstrągów. Ale nie wszystko na raz.

Pitfish dobrze napisał, samo się nic nie zrobi. Trzeba czasu i trzeba swoje wychodzić. Jak Was/nas nie ma na zebraniach w kołach, zebraniach w okręgu, to jest jak jest. Nieobecni głosu nie mają.

Gratuluje. A jednak mozna.

Od kilku juz lat oplacam skladki w okregu katowickim jako, ze na Slasku spedzam wiekszosc moich wakacji bedac w Polsce. Udaje mi sie rowniez czasami odwiedzic moje rodzinne strony w Przemyslu. 

Na Slasku jest bardzo duzo do zrobienia. W tym roku mialem okazje spinningowac na ladnym zbiorniku (nie pamietam nazwy) podczas zawodow wedkarskich. Byly to jak dobrze pamietam splawikowe zawody z lodki. Niestety wiekszosc ryb zlowionych podczas tych zawodow skonczyla w reklamowkach. Podobnie jest tez na lowisku specjalnym Pniowiec. Ryby zlowione podczas zawodow do wody juz nie wracaja. Nie wiem czy jest tak wszedzie. W Przemyslu wszystko wraca do wody.

Dlatego gdy czyta sie takie posty jak od kolegi Kokosz to w czlowieku odradza sie nadzieja.



#486 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 21 październik 2014 - 17:10

Witam

ogólnie rzecz ujmując jestem (nowy)

dodam coś od siebie

 

wstałem dziś o 4:30 pojadłem, popiłem spakowałem wszystko do auta i po piątej w drogę kierunek kanał dwory i Wisła (029)

przeczesałem dużo wody jak nigdy zaparłem się dość mocno

od kanału w lewo aż do kładki oraz około kilometra w głąb, wruciłem sie i od kanału w prawo aż do mostu w miejscowości Las i spowrotem do przejazdu przez Kanał

stan wody nie powala

 

używałem wszystkiego co miałem woblery, poperry, cykady, i wszelkiej masci gumki duże, małe, średnie

kontakt z rybą był nawet dość intensywny ale tylko wzrokowy i w rozmiarze 1-2 cm

nachodziłem się jak głupi ręce bolą ale chociaż pogoda dopisała poddałem się o 16

i to by było na tyle z mojej wyprawy

 

w piątek kolejna wyprawa tym razem żadnej rzeki - ale gdzie ?



#487 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 październik 2014 - 19:22

A no na północy ślunska ;-) są też kawałki wody C&R. Pierwsza była u nas, chodzi o okręg Częstochowa, Mała Panew. Od stycznia 2015 r. wywalczyliśmy z chłopakami z Salmoklubu Wartę. Będzie 7 km odcinek poniżej Poraja (od Jastrzębia do mostu w Borku). "Przyklepane" w maju br na zebraniu ZO.


No proszę, trzeba napisać a i odzew się znajdzie i czegoś nowego można się dowiedzieć.
Brawo Panowie - czapkę z głowy chylę.
Stowarzyszenie Przyjaciół Białej Przemszy robi świetną robotę, Salmo KLub Częstochowa również piękną cegiełkę dokłada.
Panowie przykłady zostały podane. Pytanie i co dalej ? Co z resztą wód, bo może nie każdemu po drodze na rz.BP czy Wartę ?
Pytanie, ilu jest spiningistów w twoim kole z którymi masz kontakt, co możecie zmienić/polepszyć i jaką siłę stanowicie aby mieć wymierny głos w głosowaniu ?
 

...w piątek kolejna wyprawa tym razem żadnej rzeki - ale gdzie ?


jeden wypad wiosny jeszcze nie czyni, zmień porę dnia, trzeba próbować ^_^.


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 21 październik 2014 - 19:23


#488 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 21 październik 2014 - 20:32

Teraz walczyłem od samego rana poprzednim razem, popołudniu marne efekty
Trzeba chyba miejsce zmienić

#489 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 październik 2014 - 07:25

Jeśli widziałeś stada drobnicy, to miejsca dobre są. To jest stołówka dla rybożerców. Może były najedzone.

Wisła zanim da, zwykle trochę sponiewiera ;)



#490 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 październik 2014 - 08:51

Zachęciliście mnie i w przyszłym sezonie po raz pierwszy wezmę udział w zebraniu koła, chociażby żeby zobaczyć jak to funkcjonuje, poznać ludzi z podobnym poglądem i może coś zdziałać w kolejnych latach... jednak panuje lobby gruntowo-zamrażalnikowe i ciężko będzie sie przebić przez ten beton, ale nie od razu Kraków zbudowali.

 

Zachęcam członków koła Gliwice do udziału w zebraniu koła!


  • pitfish lubi to

#491 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 22 październik 2014 - 09:05

Pasta, daj znać to pojedziemy razem :)


  • pitfish lubi to

#492 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2014 - 09:15

Panowie może zorganizować jakąś bazę osób i kół do których przynależą ? Osoby takie będą mogły się ze sobą skontaktować i razem wybrać się na zebranie, może coś więcej już ustalą w wspólnym gronie...

Należy mieć jednak świadomość, że osób z którymi warto coś podziałać w Waszych kołach na pewno jest więcej i nie znajdziecie ich na JB czy innych forach, trzeba do nich fizycznie dotrzeć, pytanie tylko jak ?


Użytkownik Shark edytował ten post 22 październik 2014 - 09:17


#493 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 październik 2014 - 09:40

Pasta, daj znać to pojedziemy razem :)

 

Od razu o Tobie pomyślałem :) trzeba się rozeznać kiedy jest jakieś zebranie i zobaczyć na żywo z czym to się je, co można wywalczyć, może już jest jakieś stowarzyszenie spiningowe a o tym nie wiemy (ja się teraz przenoszę z koła w Bytomiu do Gliwickiego, więc nawet nie wiem jak siedziba wygląda;))

 

 

 

Panowie może zorganizować jakąś bazę osób i kół do których przynależą ? Osoby takie będą mogły się ze sobą skontaktować i razem wybrać się na zebranie, może coś więcej już ustalą w wspólnym gronie...

Należy mieć jednak świadomość, że osób z którymi warto coś podziałać w Waszych kołach na pewno jest więcej i nie znajdziecie ich na JB czy innych forach, trzeba do nich fizycznie dotrzeć, pytanie tylko jak ?

 

No to już jest nas trzech ;) może jeszcze kogoś pozna się na samym zebraniu

 

Tak pisał Pitfish, do uzyskania większości będzie pewnie potrzebne ok 10 osób, jest to do ogarnięcia, wystarczy że każdy weźmie jeszcze jakiegoś znajomego (nawet średnio zainteresowanego tematem, ale członka koła) żeby tylko oddał głos i już jesteśmy siłą w kole :)



#494 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2014 - 09:58

Dla wyjaśnień ja jestem w Kole Tychy :-) Moje rodzinne miasto, mam tam coś do zdziałania więc się nie przeniosę, sorry :-)

Ale spokojnie, mam kumpli w kole Gliwice jak dacie znać co i jak to ich poinformuję, może się przyłączą. Z trzech się znajdzie na pewno...


Użytkownik Shark edytował ten post 22 październik 2014 - 09:59


#495 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 październik 2014 - 10:04

Najpierw to trzeba się zastanowić czego chcemy, poza tym żeby było lepiej:)



#496 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 październik 2014 - 11:03

Panowie jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a może nie do końca oczywista. Odnośnie wyboru koła do którego się przenosicie, nie kierujcie się tym gdzie mieszkacie tylko tym gdzie i na których zbiornikach najwięcej łowicie. Bo co z tego, że mieszkam w Gliwicach jak w ogóle na tutejszych zbiornikach nie łowię tylko np. na Paprocanach. Więc mnie osobiście nie interesuje działalność koła w Gliwicach tylko koła w Tychach. Jest okres końca roku więc jak się gdzieś będziecie przenosić to kierujcie się właśnie tym kryterium, to takie moje osobiste zdanie i pogląd na ten temat.



#497 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 październik 2014 - 11:49

Shark - dobra uwaga.

 

Ode mnie jeszcze - nie zakładajcie broń boże z góry, że w kole gdzie jesteście/pójdziecie są tylko i wyłącznie ludzie przeciwni Waszym ewentualnym pomysłom. Nie zakładajcie również, że wszystko, co tam usłyszycie będziecie musieli zanegować :) Nie oceniajcie po prostu wszystkiego z góry, żeby i Wam nie nadano od razu "czarnej łatki" :)



#498 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 22 październik 2014 - 12:27

Panowie jeszcze jedna bardzo ważna kwestia, a może nie do końca oczywista. Odnośnie wyboru koła do którego się przenosicie, nie kierujcie się tym gdzie mieszkacie tylko tym gdzie i na których zbiornikach najwięcej łowicie. Bo co z tego, że mieszkam w Gliwicach jak w ogóle na tutejszych zbiornikach nie łowię tylko np. na Paprocanach. Więc mnie osobiście nie interesuje działalność koła w Gliwicach tylko koła w Tychach. Jest okres końca roku więc jak się gdzieś będziecie przenosić to kierujcie się właśnie tym kryterium, to takie moje osobiste zdanie i pogląd na ten temat.

 

Wiem o co chodzi i podzielam Twój pogląd:)

 

 

Shark - dobra uwaga.

 

Ode mnie jeszcze - nie zakładajcie broń boże z góry, że w kole gdzie jesteście/pójdziecie są tylko i wyłącznie ludzie przeciwni Waszym ewentualnym pomysłom. Nie zakładajcie również, że wszystko, co tam usłyszycie będziecie musieli zanegować :) Nie oceniajcie po prostu wszystkiego z góry, żeby i Wam nie nadano od razu "czarnej łatki" :)

 

Wiadomo, ze jak w każdym środowisku będzie trzeba dochodzić do jakichś kompromisów i rozpatrywać interesy różnych grup wędkarzy. Jeśli będę się angażował to bardziej zależałoby mi na zwiększeniu ochrony ryb (wymiary widełkowe, ustanowienie łowiska no-kill, zmniejszenie limitów z dobowych na tygodniowe). Z zarybieniami pewnie będzie gorsza sprawa, bo karpika się lud domaga. Ale coś na pewno będzie można ugrać dla spinningistów :)


  • pitfish lubi to

#499 OFFLINE   Melabolgia

Melabolgia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Bartłomiej
  • Nazwisko:Bar

Napisano 22 październik 2014 - 16:11

a mury runą, runą..... mam nadzieję, że doczekamy tych lepszych czasów....

:)



#500 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 23 październik 2014 - 06:43

 Jeśli będę się angażował to bardziej zależałoby mi na zwiększeniu ochrony ryb (wymiary widełkowe, ustanowienie łowiska no-kill, zmniejszenie limitów z dobowych na tygodniowe). 

 

Zwróćcie uwagę, że na wodach ZO Katowice są limity roczne poza dobowymi. I coraz więcej zbiorników ma widełki. Moim zdaniem jest atmosfera do zmian na lepsze :) 

 

Powodzenia.

 

I do zobaczenia mam nadzieję gdzieś na wodą, albo nad kufelkiem


  • Pasta lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych