Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#541 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 20 styczeń 2015 - 17:26

na Wisle w Zabrzegu cos sie dzieje moze ?

Opłacilem dzis karte i mysle ze w sobote tam zerkne.



#542 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:30

Mansik w jakich godzinach się tam wybierasz ? Ja będę w Tychach w sobotę, może zostanę do niedzieli. Może jakoś się zgadamy ?



#543 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:35

zależne od pogody bo widzialem ze jakas syberia ma nadejsc :(

na paperkach bylem tez dzis na spacerze i widzialem ze na wysokim ktos tam latal ze spinningiem.. az tez sie zachcialo



#544 OFFLINE   Shark

Shark

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 styczeń 2015 - 17:56

Ja jak zostanę do niedzieli to ja opadów śniegu i mrozu nie będzie to może zrobię rekonesans na Paprach z UL



#545 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 22 styczeń 2015 - 20:19

wlasnie nie wiem czy to nie lepszy pomysl niz jakies dalsze wyprawy, ale z drugiej strony spinning przed majem na paprach dziala na niektorych jak plachta na byka, te marudzenie za plecami :rolleyes:



#546 OFFLINE   SilesianPerch

SilesianPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 172 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 luty 2015 - 16:54

Ktoś, gdzieś biegał za kleniami w naszym regionie ? Zdradźcie gdzie warto wyskoczyć  :ph34r:



#547 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 05 luty 2015 - 17:10

Bo Zbyszek ma "nową" wędkę i chce ją wypróbować ;)



#548 OFFLINE   Acho

Acho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 05 luty 2015 - 18:00

Bo Zbyszek ma "nową" wędkę i chce ją wypróbować ;)

Wow, to pewnie taka, co to tylko te klenie łowi? :P ;) :D



#549 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 12:05

Koledzy, w związku z tym, że od niedawna mieszkam na pięknym Śląsku i wróciła do mnie zaniedbana przez lata pasja, próbuję rozpoznać "okolicę" pod kątem łowienia na spinning, a szczególnie na rzekach. Czy mógłby się ktoś podzielić informacjami na temat Odry pow. Kędzierzyna, szukam interesujących odcinków o charakterze kleniowo - boleniowym ? Są na Odrze miejsca gdzie można brodzić ? 

 

Ze swojej strony mogę podzielić się swoim wiosennym odkryciem, uroczą rzeczką w ok. Kędzierzyna, którą polecam tym, którzy lubią zabawę w podchody ;-) 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  IMAG0839.jpg   150,58 KB   7 Ilość pobrań
  • Załączony plik  kk1.jpg   89,95 KB   7 Ilość pobrań


#550 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 08 maj 2015 - 12:14

Koledzy, w związku z tym, że od niedawna mieszkam na pięknym Śląsku i wróciła do mnie zaniedbana przez lata pasja, próbuję rozpoznać "okolicę" pod kątem łowienia na spinning, a szczególnie na rzekach. Czy mógłby się ktoś podzielić informacjami na temat Odry pow. Kędzierzyna, szukam interesujących odcinków o charakterze kleniowo - boleniowym ? Są na Odrze miejsca gdzie można brodzić ? 

 

Ze swojej strony mogę podzielić się swoim wiosennym odkryciem, uroczą rzeczką w ok. Kędzierzyna, którą polecam tym, którzy lubią zabawę w podchody ;-) 

 

Odra powyżej Kędzierzyna to już okręg opolski. Boleń występuje chyba na całej rzecze. Polecam przestudiować mapkę na googlach i wytypować sobie miejscówki.



#551 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 12:21

Odra powyżej Kędzierzyna to już okręg opolski. Boleń występuje chyba na całej rzecze. Polecam przestudiować mapkę na googlach i wytypować sobie miejscówki.

 

Wydawało mi się, że Odra pow. KK, należy do okręgu Katowice :blink: ? Poza tym, przy całej doskonałości Google, informacje od praktyków są najcenniejsze. Przy czym nie oczekuję lokalizacji z dokładnością GPS, tylko polecanych odc. rzeki, które warto spenetrować.

Pozdrawiam ! 



#552 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 08 maj 2015 - 12:25

Nasz odcinek jest od granicy państwa do połączenia z kanałem gliwickim, z czego odcinek od mostu do wpływu kanału jest odcinkiem no kill.

 

Jeśli wypuszczasz ryby to napisz na PW.


  • bertold12 lubi to

#553 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2015 - 14:54

Nasz odcinek jest od granicy państwa do połączenia z kanałem gliwickim, z czego odcinek od mostu do wpływu kanału jest odcinkiem no kill.

 

Jeśli wypuszczasz ryby to napisz na PW.

Marisz caly ten odcinek jest "no kill". Toz to dobre kilka kilometrow. Jak to przeszlo na Slasku?



#554 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 08 maj 2015 - 15:13

Hehe też się zdziwiłem jak to przeczytałem w nowym wykazie łowisk i jak najbardziej popieram. Słyszałem, że członkowie ościennych kół już szykują petycje o cofnięcie tej decyzji i mam nadzieje że im sie nie uda. Ten odcinek został przetrzebiony w ostatnich latach. Dodatkowo zrobili tam elektrownie i prawie cała ryba się tam przeniosła, a według RAPR - od elektrowni wara na 50m.

 

Odcinek nie jest aż tak duży - od mostu na wyspie do kanału. A Odra długa jest... znajdą sobie inne miejsce.


  • bertold12 i Woytec lubią to

#555 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 maj 2015 - 16:27

W tym roku jest też drastyczna zmiana regulaminu na zbiorniku Goczałkowickim ,podnieśli wymiar ochronny szczupaka i sandacza do 55cm.

I teraz będzie coś drastycznego można zabrać tylko 100 szt sandacza i szczupaka rocznie :huh:  nie wiem co o tym myśleć .Albo jest tak zajebiście a ja o tym nie wiem albo jest program wyżywienia śląska rybim białkiem i za wszelką cenę chcą dobić ten zbiornik .Kolejnym ciosem dla miłośników mięsa jest limit okonia tylko 5kg dziennie i 10 kg białej ryby .

Oj ciężkie nastały czasy chyba trzeba ubić kota bo go nie wyżywię .



#556 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2015 - 16:56

Nie wiadomo czy sie z tego smiac, czy plakac.

#557 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2015 - 17:01

Hehe też się zdziwiłem jak to przeczytałem w nowym wykazie łowisk i jak najbardziej popieram. Słyszałem, że członkowie ościennych kół już szykują petycje o cofnięcie tej decyzji i mam nadzieje że im sie nie uda. Ten odcinek został przetrzebiony w ostatnich latach. Dodatkowo zrobili tam elektrownie i prawie cała ryba się tam przeniosła, a według RAPR - od elektrowni wara na 50m.

Odcinek nie jest aż tak duży - od mostu na wyspie do kanału. A Odra długa jest... znajdą sobie inne miejsce.

. Mnie ciekawi jak to w ogole przeszlo. Na Slasku raczej ciezko z takimi inicjatywami. No ale nie ma co nazekac. Dobre i to. Oby tylko lobby miesiarskie nie doprowadzilo do cofniecia tej decyzji.

#558 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 08 maj 2015 - 18:04

Koledzy łowił ktoś na granicznym odcinku Odry ? Rzeka ładnie meandruje, można spodziewać się ciekawych miejscówek. Ktoś, coś ?

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  odra.jpg   36,23 KB   8 Ilość pobrań


#559 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 09 maj 2015 - 10:14

Nigdy tak daleko w góre rzeki nie dotarłem ;-) ale słyszałem, że jest sporo klenia.

Trzeba zrobić rozpoznanie bojem.

na stronach kajakowych mona coś podpatrzeć:

http://www.jooonyyy....-raciborza.html


Użytkownik kefaspirit edytował ten post 09 maj 2015 - 10:15

  • Woytec lubi to

#560 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 09 maj 2015 - 13:11

. Mnie ciekawi jak to w ogole przeszlo. Na Slasku raczej ciezko z takimi inicjatywami. No ale nie ma co nazekac. Dobre i to. Oby tylko lobby miesiarskie nie doprowadzilo do cofniecia tej decyzji.

 

Okazuje się, że wcale nie "aż tak" ciężko. Coraz więcej znam takich przykładów, a Odra wcale nie była pierwsza.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych