Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 09 maj 2015 - 13:39

Nigdy tak daleko w góre rzeki nie dotarłem ;-) ale słyszałem, że jest sporo klenia.

Trzeba zrobić rozpoznanie bojem.

na stronach kajakowych mona coś podpatrzeć:

http://www.jooonyyy....-raciborza.html

 

kefaspirit dziękuję za link, dzięki Tobie właśnie znalazłem cel kolejnych wypraw. Rzeka wygląda bardzo obiecująco i można tam brodzić, a to jest to co lubię. Gdybyś był zainteresowany to możemy ogarnąć jakiś wspólny wyjazd. 



#562 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 09 maj 2015 - 15:40

Okazuje się, że wcale nie "aż tak" ciężko. Coraz więcej znam takich przykładów, a Odra wcale nie była pierwsza.

Nic tylko sie cieszyc. Oby bylo takich odcinkow jeszcze wiecej. 



#563 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 09 maj 2015 - 17:28

W tym roku jest też drastyczna zmiana regulaminu na zbiorniku Goczałkowickim ,podnieśli wymiar ochronny szczupaka i sandacza do 55cm.
I teraz będzie coś drastycznego można zabrać tylko 100 szt sandacza i szczupaka rocznie :huh: nie wiem co o tym myśleć .Albo jest tak zajebiście a ja o tym nie wiem albo jest program wyżywienia śląska rybim białkiem i za wszelką cenę chcą dobić ten zbiornik .Kolejnym ciosem dla miłośników mięsa jest limit okonia tylko 5kg dziennie i 10 kg białej ryby .
Oj ciężkie nastały czasy chyba trzeba ubić kota bo go nie wyżywię .


RAPR zezwala wziąść 2szt. szczupaka i sandacza na do dobę wiec i tak to duży krok na przód...

#564 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2015 - 08:58

Kilka osób pisało do mnie odnośnie odcinka "no kill" na Odrze w Kedzierzynie, wszystko jest opisane w wykazie łowisk ale dla ułatwienia zamieszczam mapkę:

 

Beznbsptytuu_1.jpg

 

Odcinek jest ustanowiony od tego roku więc nie spodziewajcie się tam eldorado :)


  • bertold12 lubi to

#565 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2015 - 09:02

RAPR zezwala wziąść 2szt. szczupaka i sandacza na do dobę wiec i tak to duży krok na przód...

 

 

Dodatkowo na kilku zbiornikach ustanowione są górne wymiary ochronne. Nie taki Śląsk straszny jakim go malują...



#566 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 11 maj 2015 - 11:18

Dodatkowo na kilku zbiornikach ustanowione są górne wymiary ochronne. Nie taki Śląsk straszny jakim go malują...

 

Ja tam chwalę sobie czas mieszkania i wędkowania na Śląsku.

Generalnie "bydło" zaczyna się zawsze poza swoim gniazdem i tyczy się wszystkich a nie "ślązoków".



#567 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 11 maj 2015 - 12:36

Kilka osób pisało do mnie odnośnie odcinka "no kill" na Odrze w Kedzierzynie, wszystko jest opisane w wykazie łowisk ale dla ułatwienia zamieszczam mapkę:

 

 

Odcinek jest ustanowiony od tego roku więc nie spodziewajcie się tam eldorado :)

 

Byłem tam wczoraj. Nad wodą nie ma żadnych oznaczeń informujących o tym, że jest to odcinek "NO-KILL", spotkani wędkarze nie wiedzieli o tym, byli wręcz zaskoczeni. Co więcej twierdzili, że trwa tam regularna rzeź sumów, łowionych na odc. od jazu w dół rzeki, a kontroli dawno tam nikt nie widział ... ? Rzeczywiście presja na tym odcinku była ogromna, tylko wczoraj na odc. 300m rzeki łowiło kilkanaście osób ale podobno mieści się kilkadziesiąt !? 



#568 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2015 - 12:41

No odcinek jest bardzo oblegany. Jak wrócę do domu to sprawdzę w wykazie łowisk... no chyba mi się to nie przyśniło :mellow: ?



#569 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 11 maj 2015 - 13:46

Kilka osób pisało do mnie odnośnie odcinka "no kill" na Odrze w Kedzierzynie, wszystko jest opisane w wykazie łowisk ale dla ułatwienia zamieszczam mapkę:

 

Beznbsptytuu_1.jpg

 

Odcinek jest ustanowiony od tego roku więc nie spodziewajcie się tam eldorado :)

Dzieki Mariusz.



#570 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 11 maj 2015 - 13:52

No odcinek jest bardzo oblegany. Jak wrócę do domu to sprawdzę w wykazie łowisk... no chyba mi się to nie przyśniło :mellow: ?

Chyba nie. Osobiscie widzialem wkladke (kopie).

 

Wiem, ze "no kill" nie obowiazuje w dwa dni w tygodniu. Chyba sa to wtorek i czwartek. 



#571 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 11 maj 2015 - 13:59

Chyba nie. Osobiscie widzialem wkladke (kopie).

 

Wiem, ze "no kill" nie obowiazuje w dwa dni w tygodniu. Chyba sa to wtorek i czwartek. 

 

No własnie coś takiego kojarzę... tylko w necie tego nie widzę dlatego zwątpiłem... sprawdzę w domu.



#572 OFFLINE   mrufa8

mrufa8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 maj 2015 - 19:33

Dodam że przy wylocie wody z elektrowni w kędzierzynie jest dość obsadzone, pełno karpia, a co za tym idzie masa suma. Wszystko kręci się w pobliżu brzegu. A za tym pełno ludzi, kontroli brak, a jak wiadomo nikt nic nie wie o no kill...



#573 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 306 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 12 maj 2015 - 12:42

kefaspirit dziękuję za link, dzięki Tobie właśnie znalazłem cel kolejnych wypraw. Rzeka wygląda bardzo obiecująco i można tam brodzić, a to jest to co lubię. Gdybyś był zainteresowany to możemy ogarnąć jakiś wspólny wyjazd. 

Ciesze się że pomogłem- chętnie się wybiore nad Odrę tylko nie wiem kiedy- bo ostatnio brakuje mi choćby 2-3 h żeby wyskoczyć na pobliskie stawy...

Ale już się zbliża czas nocnych łowów- więc może się zgadamy na Odrzańskich rewirach :)


  • Woytec lubi to

#574 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 maj 2015 - 11:07

Niedobre wieści   http://wiadomosci.ga...4.html#MTstream



#575 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 maj 2015 - 14:29

Nigdy nie łowiłem na śląskim odc. Wisły. Mógłby ktoś opisać odc., który stanowi granicę pomiędzy woj. śląskim i małopolskim, gdzie warto wybrać się ze spinningiem w poszukiwaniu klenia i bolenia ? 



#576 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 czerwiec 2015 - 09:49

Dobra wiadomość dla łowiących na zbiorniku Nakło - Chechło, lokalne koło wędkarskie "kosi" zielsko, które go zarasta - https://www.facebook...type=1&theater 

 

Co sądzicie o takiej metodzie usuwania zielska ( wywłócznik ) ?



#577 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 26 czerwiec 2015 - 10:13

Nie znam się na tym ale chyba lepiej mechanicznie niż chemicznie. Nie byłem nad tym zbiornikiem dobre 3 lata, nie wiedziałem że aż tak zarosło.



#578 OFFLINE   alex62

alex62

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 05 lipiec 2015 - 22:09

Nie znam się na tym ale chyba lepiej mechanicznie niż chemicznie. Nie byłem nad tym zbiornikiem dobre 3 lata, nie wiedziałem że aż tak zarosło.

To chemicznie się da ?



#579 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:49

Może mi ktoś podpowiedzieć jak dojechać do rybaczówki na Pławniowicach? Wiem gdzie się ona znajduje na mapie, ale słyszałem że można gdzieś tam mandat zebrać bo są jakieś zakazy. Chcę się tam wybrać na łódkę w piątek z rana na cały dzień więc trochę majdanu będzie do noszenia. Za wszelkie info będę bardzo wdzięczny.



#580 OFFLINE   mrufa8

mrufa8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 lipiec 2015 - 14:26

Jeśli wiesz gdzie jest ona na mapie, to możesz śmiało jechać. Mandat dostajesz jeśli staniesz przed parkingiem rybaczówki raptem 500zł(jak nic się nie zmieniło). Parking na rybaczówce oczywiście jest płatny ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych