Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2000 odpowiedzi w tym temacie

#841 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 18 luty 2016 - 13:21

W tym sezonie pierwszy raz byłem na BP i muszę przyznać, że rzeka i okoliczności przyrody są piękne, a kolor wody ma związek jej nazwą, tylko nie wiem co było pierwsze  ;) Na dwa dni łowienia, dzień pierwszy zero, a dzień drugi ... 45 cm. Taki początek sezonu to ja lubię  :D  

 

Potwierdzam obserwację @pitfish, brakuje kontroli nad wodą. 

 

Nawiązując jeszcze do starszej dyskusji, przeniosłem się do nowego koła nr 29 w Dzierżnie, do czego zachęcam innych. Podobno władze koła planują działania zmierzające do rozwoju metody spinningowej na Dzierżnie. 



#842 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 18 luty 2016 - 13:23

No Bp jest długa. Za każdym razem byłem w innym miejscu więc już nie wiem co się dzieje. W zeszłym roku to chociaż krótkiego można było spotkać a tu taka lipa.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#843 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 19 luty 2016 - 12:00

Panie, nie bioro, bo nie zarybiajo... ;)


  • Krupin i mrufa8 lubią to

#844 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 19 luty 2016 - 13:17

Zarybiać zarabiają tylko szkoda że ryba z zarybień jest zdeformowana :-( Poza tym wrzucenie ryby w jednym miejscu na rzece ciężko nazwać zarybieniem rzeki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#845 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 19 luty 2016 - 14:01

Zarybiać zarabiają tylko szkoda że ryba z zarybień jest zdeformowana :-( Poza tym wrzucenie ryby w jednym miejscu na rzece ciężko nazwać zarybieniem rzeki

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

TarZan, co masz na myśli, że ryby z zarybień są zdeformowane? I inne pytanie, skąd masz informacje, że na Białej Przemszy zarybienia odbywa się na zasadzie punktowego zrzutu? Byłeś może na jakichś zarybieniach? Napisz coś więcej proszę.



#846 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 19 luty 2016 - 14:41

Jeśli chodzi o deformacje to sam pavko napisał tu na forum o tym że ryby z deformacją płetw pochodzą z zarybień. Jak mi wiadomo zarybia się tylko odcinki No KILL. Powiesz że to rzeka i że ryba się rozejdzie. Owszem ale ile ryb po drodze padnie łupem kłusownikow bądź zwyczajnie padnie. Może się mylę. Jeśli tak to może zdradzisz mi gdzie w 2015 roku była zarabiana BP.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#847 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 21 luty 2016 - 15:31

wracając do BP

byłem w czwartek 2h na szybki rekonesans (bez brania), poniżej inkubatora na Rudach/Okradzionów spotkałem gościa - wpadł jak w ogień, rzucił raz powyżej, drugi raz poniżej miejsca w którym łowiłem, pogadał etc - przyjrzawszy się przynęcie (predator mannsa 2, z dozbrojoną kotwiczką pod brzuchem)

szału nad wodą nie ma ale niektórzy robią szał na lądzie :P

do tego wszem obecne bobry robią swoje ;/



#848 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2016 - 15:34

No właśnie. Mięso ponad wszystko. Po co dozbrajać przynęty na pstrąga jeśli liczysz na przygodę?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#849 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 21 luty 2016 - 16:07

też, do tego to odcinek no kill :S



#850 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 21 luty 2016 - 16:24

wracając do BP
byłem w czwartek 2h na szybki rekonesans (bez brania), poniżej inkubatora na Rudach/Okradzionów spotkałem gościa - wpadł jak w ogień, rzucił raz powyżej, drugi raz poniżej miejsca w którym łowiłem, pogadał etc - przyjrzawszy się przynęcie (predator mannsa 2, z dozbrojoną kotwiczką pod brzuchem)
szału nad wodą nie ma ale niektórzy robią szał na lądzie :P
do tego wszem obecne bobry robią swoje ;/

Masz rację dziadek jest dobry i strasznie szybki ale takich pstragow jakie on złowil ty nigdy raczej nie widziałeś a dziadek jest szybki bo wpada na swoje sprawdzone miejscówki kilka zutow i ogień do następnej :)

#851 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2016 - 18:25

Ten dziadek dozbraja na NO KILL? Jakaś paranoja. Jechać na OS i nie dawać szans rybie? Spoko :-/

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#852 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 21 luty 2016 - 18:59

Masz rację dziadek jest dobry i strasznie szybki ale takich pstragow jakie on złowil ty nigdy raczej nie widziałeś a dziadek jest szybki bo wpada na swoje sprawdzone miejscówki kilka zutow i ogień do następnej :)

może pstrągów nie widziałem, pewnie dzięki innym metodom i przynętom, które stosuje

no ale cóż...za cienki jestem w piętach



#853 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 21 luty 2016 - 19:25

Jeśli chodzi o deformacje to sam pavko napisał tu na forum o tym że ryby z deformacją płetw pochodzą z zarybień. Jak mi wiadomo zarybia się tylko odcinki No KILL. Powiesz że to rzeka i że ryba się rozejdzie. Owszem ale ile ryb po drodze padnie łupem kłusownikow bądź zwyczajnie padnie. Może się mylę. Jeśli tak to może zdradzisz mi gdzie w 2015 roku była zarabiana BP.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

No tak, płetwy standardowo są postrzępione, a piersiowe praktycznie w zaniku u ryb, które pochodzą z hodowli. Na Białej Przemszy dotyczy to zarybienia selektem, czyli rybami okołowymiarowymi i większymi. Selekt trafia do BP z dotacji pozyskiwanych głównie z Dąbrowy Górniczej. A więc na terenie DG musi być zarybienie. Większość rzeczywiście zwykle jest roznoszona na odcinku No Kill. W poprzednich latach część ryb trafiła wyżej na Rudy. Nie było jednak widać tam wędkarskich efektów, za to śladów wydr przybyło. Na ten rok dotacja także została przyznana, więc wiosną kolejna partia selekta trafi do BP.

To jest jednak raptem kilkaset ryb.

 

Zarybienie PZW jest co roku i na BP z dopływami jest przeznaczone ok 11-12tyś palczaków. Ter ryby są rozwożone w jak najwięcej miejsc od okolic Kluczy i wyżej w dół do Maczek. Tym lepiej jest to rozproszone im więcej chętnych do pomocy. W ostatnich latach nie można narzekać - zawsze jest co najmniej kilka ekip do rozwożenia ryb. Zwykle zarybienie rozłożone jest na dwa dni.

 

Nie wiem czy można to nazwać zarybieniem, ale spora część pstrągów żyjących w BP pochodzi z inkubatorów, gdzie jest obsadzana ikra. Z niej schodzi wylęg pstrąga. Od początku istnienia inkubatorów zainkubowano ok 800tyś ziaren ikry ( w tym roku 80 tyś). To inkubatory i ich lokalizacja niejako wytyczyły No Kill. Bo najpierw były inkubatory, a dopiero potem praca, żeby odcinek rzeki przy inkubatorach był dodatkowo chroniony, żeby był matecznikiem. Dlatego też przy głównym inku w Sławkowie oprócz No Kill jest też obręb ochronny 250m gdzie nie wolno łowić w ogóle.

 

Ryby z inku czy z zarybień palczakiem raczej nie mają zwyrodnień płetw, czy jakichkolwiek innych. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Chyba, że jakiś pstrąg dał się złowić już z 6 razy i ma nieco szerszy uśmiech ;)

 

A co do dziadków i innych wyjadaczy... 

W sumie to czym się różni dozbrojka gumy od dwóch kotwic w woblerze? Daleki byłbym od osądzania  po kiju czy przynęcie ludzi, którzy łowią pstrągi. Nie przeczę jednak, ze czasem znajdzie się jakiś czarodziej co nawet na No Killu rybę ubije. Wszystkiego upilnować się nie da. Przynajmniej nie społecznie, nie za darmo, nie bez wsparcia PZW, czy po prostu większej liczby ludzi zainteresowanych nie tylko łowieniem, ale tez choćby najdrobniejszą pomocą. 



#854 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 21 luty 2016 - 19:28

A w ogóle to dzisiaj byłem na BP trochę ze spinem, trochę z muchą. Łowiłem gumami 5-8cm, podobnymi woblerkami. Z kilku puknięć, jedno zaciąłem, ale ryba i tak zdołała się uwolnić. Na nimfy natomiast złowiłem dwa mikrusy :)



#855 OFFLINE   Pavko

Pavko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaZabrze

Napisano 21 luty 2016 - 22:57

Ten dziadek dozbraja na NO KILL? Jakaś paranoja. Jechać na OS i nie dawać szans rybie? Spoko :-/

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Tak przekornie zapytam  - używasz pojedynczych, bezzadziorowych haków do zbrojenia woblerów czy blach??


  • Woytec lubi to

#856 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 21 luty 2016 - 23:05

Wczoraj na BP był dzień malucha. Pomijając kwestie etyki, przykro jest oglądać nad wodą wędkarskie śmieci, pozbierałem z kilku miejscówek świeże opakowania po drogich przynętach. Szkoda, że zasobność portfela nie idzie w parze z kulturą.

 

Załączone pliki


  • Pavko i Krupin lubią to

#857 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 luty 2016 - 23:47

Tak przekornie zapytam  - używasz pojedynczych, bezzadziorowych haków do zbrojenia woblerów czy blach??

 

Nie jeżdżę na NO KILL, kotwic w nowych woblerach nie zmieniam ale jak już to staram się dawać już bezzadziorowe. Ogólnie szukam przynęt zaopatrzonych w bezzadziory. Wiadomo jaka jest BP i takie przynęty łatwiej jest uwolnić z zaczepów.

I chodzi mi o dozbrajanie przynęt, jeśli guma to używam jednego haka.


Użytkownik TarZan_Jaw edytował ten post 21 luty 2016 - 23:48


#858 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 22 luty 2016 - 19:12

Nie jeżdżę na NO KILL, kotwic w nowych woblerach nie zmieniam ale jak już to staram się dawać już bezzadziorowe. Ogólnie szukam przynęt zaopatrzonych w bezzadziory. Wiadomo jaka jest BP i takie przynęty łatwiej jest uwolnić z zaczepów.

I chodzi mi o dozbrajanie przynęt, jeśli guma to używam jednego haka.

 

Najważniejsze to mieć zasady :) Jak mawiał jeden z moich znajomych "z zasady nie piję, chyba że jestem sam albo w towarzystwie". :)

Pozdrawiam Ciepło i do zaobaczenia na rybach :)



#859 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1756 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 22 luty 2016 - 20:07

Znam Piotruś tego Twojego Znajomego :D . A tymczasem , chyba Was odwiedzimy na BP. Nie wiem jeszcze jaki będzie skład. Do Zobaczenia!


Użytkownik Novis edytował ten post 22 luty 2016 - 20:08

  • pitfish lubi to

#860 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 22 luty 2016 - 20:09

Jak już jesteśmy przy Przemszy to zapytam o ciemną stronę rzeki czyli Czarną Przemszę ;) chodzi mi o odcinek spinningowy, a mianowicie czy na całej jego długości tego odcinka rzeka ta ma charakter wyprofilowanego i płytkiego kanałku czy można też liczyć na miejscówki dzikie i nieujarzmione, jak gdzieniegdzie na odcinku muchowym? :) i jak aktualnie wygląda rybostan można tam coś nadal złowić czy wiąże się to wyłącznie z wpakowaniem kolejnych pieniążków na poczet PZW, bez możliwości zobaczenia ryb? ;) Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych