Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Górny Śląsk - gdzie na ryby?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1995 odpowiedzi w tym temacie

#1121 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 14 listopad 2016 - 09:48

Apropo Kozłowej Góry. Nigdy tam nie byłem i nie zanosi się, że będę, ale czytając artykuł W.Krzyszczyka w najnowszym Wędkarskim Świecie wynika, że Kozłowa Góra to najlepszy zbiornik sandaczowy w Polsce. Dobrze, że nie natchnęło go do opisania innych zbiorników jako tych naj....

artykuł pewnie prawdę mówi, ale nikt nie wspomina że to BYŁ najlepszy zbiornik hahahaha no bo Turawa to nie zbiornik (to morze).

Inne wody już załatwił (Biała Przemsza i Kanał Szczakowski i Sztoła - też były kiedyś naj, po artykule już nie)


  • Pavko i bartolomeo213 lubią to

#1122 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 14 listopad 2016 - 12:26

Smutne, ale prawdziwe. Niestety u nas na śląsku krycie się z dobrymi metami- obowiązkowe ;-)



#1123 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 listopad 2016 - 21:15

Dzisiaj Małe Pławniowice zero nawet nie skubnęło. Cały asortyment gum i pomysłów przetrzepałem i zero. Był plan na duże ale przy tej pogodzie dzisiaj tam regularny sztorm i wiało we wszystkie strony.

#1124 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 22 listopad 2016 - 20:02

Byłem na szachcie, fajne bajorko, zaczepów od groma. Niestety ryb nie stwierdzono ;)



#1125 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 listopad 2016 - 23:17

Znowu Pławniowice. Tym razem duże. Wody przybyło w jeziorze. Ryb nie namierzyłem. Sam nie wiem czego one się tak chowają przecież od kilkunastu lat je wszystkie i tak wypuszczam. Pewnie przegrupowały się już na zimę na kilkanaście metrów. Wiec bez echo i z brzegu mogę im co najwyżej życzyć wesołych świat

#1126 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2016 - 13:43

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa pstrągów w rzeczce Dramie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1127 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 13:46

Dla chętnych wrażeń polecam Gocz.

#1128 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaTarnowskie Góry
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 listopad 2016 - 14:25

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa pstrągów w rzeczce Dramie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pare lat temu były ale drukarnia w Zbroslawicach zatruła rzekę i większość padła.

https://gwarek.com.p...to-wytru-pstrgi

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#1129 OFFLINE   Silesian Dream

Silesian Dream

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 listopad 2016 - 14:39

Czyli trafić tam pstrąga to cud. Tak też myślałem.

Czytałem coś na temat tego zatrucia, ale myślałem, że już się coś zmieniło. :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1130 OFFLINE   oprych

oprych

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaKatowice, Poland

Napisano 10 grudzień 2016 - 17:46

Hej jak tam kozłowa góra wygląda? Skuta lodem
Pytam bo na Paprocanach to w tym roku lipa, skute lodem a prognozy nie są zbyt ciepłe

#1131 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 10 grudzień 2016 - 17:49

No co Ty? Toć przecie wiosna się robi😉

#1132 OFFLINE   bodeek

bodeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaZabrze
  • Imię:Kamil

Napisano 12 grudzień 2016 - 20:46

Mam pytanko, czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa pstrągów w rzeczce Dramie?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Szkoda czasu nic tam się nie dzieje, bo nic tam nie ma. Za kropkami to trzeba jednak trochę pojeździć bo u nas bieda.

#1133 OFFLINE   Lukasch44

Lukasch44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2016 - 05:41

Czy wie ktoś może jak ten ogłoszony niedawno przez PZW Katowice zakaz spinningu 1.01-30.04.2017 ma się do np. Dzierżna dużego i kanału gliwickiego?

#1134 OFFLINE   kefaspirit

kefaspirit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 305 postów
  • Lokalizacjasilesia

Napisano 13 grudzień 2016 - 09:33

Ten zakaz spiningu dotyczy zbiorników. Na rzekach można spiningować w tym okresie, a według rozpiski wód nizinnych PZW Katowice kanał Gliwicki jest rzeką. 



#1135 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 13 grudzień 2016 - 13:29

Ja to kurde mam wysoki faktor PH ;)

Jak kupiłem silnik żeby potrolingować w wiśle to dziadki z Krakowa zakazały trollingu. Jak wymyśliłem że kupię sobie okręgówkę na okręg katowicki i uda mi się dzięki temu kilka razy wyskoczyć choćby na zbiornik wolbromski porzucać to wprowadzili zakaz do 1V. Wygląda że to moja wina, sorry ;)

A poważniej to może ktoś podrzucić namiar na jakąś wodę w okolicy Wolbromia gdzie wiosną można upolować jakiegoś klenia, jazia, okonia i oczywiście nie jest objęta zakazem?

Z innej beczki, widzę że zgodnie z porozumieniem okręgówkę krakowską można kupić za pół ceny jak się jest jednym z 200. Trzeba mieć szwagra w ZO żeby sie do tych znaczków dopchać czy bez problemu ? Bo już sam nie wiem który okręg wybrać, katowicki, krakowski czy częstochowski....



#1136 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaSilesia
  • Imię:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 13 grudzień 2016 - 17:12

Ja to kurde mam wysoki faktor PH ;)

Jak kupiłem silnik żeby potrolingować w wiśle to dziadki z Krakowa zakazały trollingu. Jak wymyśliłem że kupię sobie okręgówkę na okręg katowicki i uda mi się dzięki temu kilka razy wyskoczyć choćby na zbiornik wolbromski porzucać to wprowadzili zakaz do 1V. Wygląda że to moja wina, sorry ;)

A poważniej to może ktoś podrzucić namiar na jakąś wodę w okolicy Wolbromia gdzie wiosną można upolować jakiegoś klenia, jazia, okonia i oczywiście nie jest objęta zakazem?

Z innej beczki, widzę że zgodnie z porozumieniem okręgówkę krakowską można kupić za pół ceny jak się jest jednym z 200. Trzeba mieć szwagra w ZO żeby sie do tych znaczków dopchać czy bez problemu ? Bo już sam nie wiem który okręg wybrać, katowicki, krakowski czy częstochowski....

 

 

Na część Twojego pytanie odpowiem Ci na moim przykładzie z tego roku. Nie miałem doświadczenia w ich nabywaniu bo pierwszy raz w życiu zdecydowałem się je wykupić. Promocyjnych znaczków tez było chyba 200 sztuk. Nie pamiętam dokładnie kiedy się pojawiły  ale na pewno nie było ich 2 stycznia. Jeśli się nie mylę to chyba pod koniec stycznia lub na początku lutego. Już wcześniej codziennie dzwoniłem do siedziby okręgu w Katowicach i miła Pani informowała mnie, że nie ma, nie ma, aż w końcu powiedziała, ze będą tego i tego dnia. Kto pierwszy ten lepszy, taką uzyskałem wskazówkę. W wybranym dniu byłem na miejscu chyba około godziny 9:00, a sprzedaż ruszała od 7:30 lub 8:00. Przede mną było chyba z 20 osób ale większość stanowili skarbnicy kół, którzy brali większe ilości dla podległych im członków koła. Takich indywidualnych petentów jak ja było kilku. Rzutem na taśmę dostałem ten ulgowy znaczek ale istniało ryzyko, ze się nie załapie :) Prawie jak w Lidlu za karpiem ;)

 

Wujka w zarządzie nie mam i chyba mieć nie będę :)

 

Pozdro! 


Użytkownik dawca edytował ten post 13 grudzień 2016 - 17:15


#1137 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 13 grudzień 2016 - 20:13

Dzięki, czyli jak się nie wżenię w rodzinę skarbnika to raczej nie zdobędę bo pracę mam taką że mogę co kilka tygodni podjechać.

Nic, może się uda przez koło. O ile skarbnik będzie zaradny ;)



#1138 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 grudzień 2016 - 20:27

Ogólnie daje się odczuć wrogie nastawienie katowickiego okręgu do innych i vice versa, praktycznie żadnych korzystnych porozumień. A tuż obok cz-wa czy bb mogą współpracować na zasadzie wzajemnego honorowania z innymi. Zresztą co się dziwić takich zasobnych łowisk trzeba pilnować :lol:



#1139 OFFLINE   ROOS

ROOS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Ryszard

Napisano 13 grudzień 2016 - 22:47

"jak nas widzą, tak nas piszą"

niestety większości to prawda



#1140 OFFLINE   Tiur

Tiur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Imię:Kamil

Napisano 14 grudzień 2016 - 00:58

Ogólnie daje się odczuć wrogie nastawienie katowickiego okręgu do innych i vice versa, praktycznie żadnych korzystnych porozumień. A tuż obok cz-wa czy bb mogą współpracować na zasadzie wzajemnego honorowania z innymi. Zresztą co się dziwić takich zasobnych łowisk trzeba pilnować :lol:

 

Że niby te bb łowiska są rybne?? hehe tylko z opowiadań






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych