Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanford


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
352 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 06:43

Kręcę tym Vanfordem od początku roku, zero problemów, plecionkę układa bardzo przyzwoicie. Dużo lepiej mi się łowi niż Stradiciem Ci4 (obydwa C2000s), ale to moja subiektywna opinia. Cardiff z tego co pamiętam to Stradic Ci4+ w innej budzie i detalach

#182 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 wrzesień 2021 - 07:25

Stradic Ci4+/Vanford, żeby pozostać przy temacie wątku, jakieś niedostatki przy pracy z SUL/XUL, czyli płynność pracy hamulca i odpowiedni nawój bardzo cienkich plecionek (do PE#0.2)? Ewentualne różnice w stosunku do np. Cardiffa? https://www.mefistof...018-p-1997.html

Nie miałem, żadnych problemów z tymi młynkami, ale od razu dodam, że w stradukach miałem podokladane i powymieniane gdzie się tylko dalo lozyska.

Wszystkie te młynki o ile nie trafi się na jakiś bubel, to zbliżonej klasy młynki.

I pewnie z racji tego, że najświeższy jest Vanford to pewnie bym jego wybral, bo i gwarancja itd.


  • Jozi lubi to

#183 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 14 wrzesień 2021 - 10:45

Też skłaniam się ku Vanfordowi, mam do kija do 7g wersję 2500 z której jestem zadowolony. Trochę mnie tylko zdziwiła opinia na YT o modelu c2000s, że ma jakieś zwiększone opory wewnętrzne itp. Może gościowi trafił się jakiś nieudany egzemplarz.


#184 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 wrzesień 2021 - 11:00

Też skłaniam się ku Vanfordowi, mam do kija do 7g wersję 2500 z której jestem zadowolony. Trochę mnie tylko zdziwiła opinia na YT o modelu c2000s, że ma jakieś zwiększone opory wewnętrzne itp. Może gościowi trafił się jakiś nieudany egzemplarz.
 

 

Ja miałem C2000s, nie zauważyłem niczego niepokojącego.



#185 OFFLINE   luk_gda

luk_gda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 wrzesień 2021 - 11:05

Też skłaniam się ku Vanfordowi, mam do kija do 7g wersję 2500 z której jestem zadowolony. Trochę mnie tylko zdziwiła opinia na YT o modelu c2000s, że ma jakieś zwiększone opory wewnętrzne itp. Może gościowi trafił się jakiś nieudany egzemplarz.

 

Posłuchaj całości. Koleś mówi że większość modeli Shimano w rozmiarze C2000 ma wyczuwalną pracę, czego nie spotyka się w rozmiarach 2500.  Generalnie jeśli nie łowiłeś kołowrotkami z wyższej półki niż Stradici, Vanfordy etc. to nie ma szans żebyś zauważył to o czym mówi.


  • gulf lubi to

#186 OFFLINE   Roofercat

Roofercat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 08 październik 2021 - 21:16

https://pl.aliexpres...0025383408753"}

 

 

Pol ceny Alledrogo.



#187 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 08 październik 2021 - 21:58

Kup, a jak dojdzie się pochwal ;) Chinole to dopiero kręcą wały ;) Sklep z 0,0% pozytywnych opinii ;)


  • Jozi i Biesan lubią to

#188 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 17 październik 2021 - 16:43

Cześć. Wyjaśnijcie mi jak to jest z Rozmiarami. 1000 wiadomo. 2000s to body 1000 + płytka szpula? A jak jest z 2500s? Myślałem,że to 2500 tylko z płytką szpulą . Ale 2500 ma hamulec 9kg a 2500s 4kg ...



#189 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 październik 2021 - 17:50

Cześć. Wyjaśnijcie mi jak to jest z Rozmiarami. 1000 wiadomo. 2000s to body 1000 + płytka szpula? A jak jest z 2500s? Myślałem,że to 2500 tylko z płytką szpulą . Ale 2500 ma hamulec 9kg a 2500s 4kg ...

2500S ma płytką szpulę i o 1/2 słabszy hamulec.Wymiary szpuli zewnętrzne są takie jak 2500.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
  • intoxication lubi to

#190 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 17 październik 2021 - 18:48

Dzięki. Czy w praktyce łowiąc delikatnie (do 6-7g) moc hamulca ma aż tak duże znaczenie? Zakładając, że rzadko kiedy wpadaja ryby większe niż 60cm?
Pozdrawiam

#191 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 październik 2021 - 19:05

Dzięki. Czy w praktyce łowiąc delikatnie (do 6-7g) moc hamulca ma aż tak duże znaczenie? Zakładając, że rzadko kiedy wpadaja ryby większe niż 60cm?
Pozdrawiam

Zakładając, że używasz do tego kijów do 6lb i adekwatnych linek, to hamulec 4kg będzie, aż nadto ;)


Użytkownik nyny edytował ten post 17 październik 2021 - 19:05

  • Jozi, gulf i intoxication lubią to

#192 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 październik 2021 - 20:53

Przy okazji wyjasnien dotyczacych literki "S" w TP w rozmiarze 2500 mam 2 pytania.

1. Czy moc hamulca jest spowodowana budowa szpuli, gdzie miesci sie ow slabszy hamulec, czy takze w mechanizmie sa zmiany w stosunku do standardu 2500 czy C3000?

2. Co by sie stalo gdyby do takiego 2500 S zalozyc szpule o "normalnej" dla tej wielkosci mocy hamulca,- moglby mechanizm kolowrotka w trakcie holu "o mocy" powyzej 4kg sie uszkodzic?


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 październik 2021 - 20:54


#193 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 18 październik 2021 - 21:15

Arek, to niuanse w samej szpuli, możesz sobie zmienić na mocniejszą ;)

 

można sobie porównać jakiś model w rozmiarze 2500S oraz C3000:

 

http://www.siamfishi...iew.php?mid=464

 

http://www.siamfishi...iew.php?mid=466


Użytkownik cristovo edytował ten post 18 październik 2021 - 21:21


#194 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 październik 2021 - 06:08

Tak mi Krzysku podpowiadala logika, ale poniewaz logika nie jest kluczem do wszelkiego poznania wolalem zapytac.

Jasna/logiczna sprawa jest dla mnie inzynierski zamysl, ze jesli szpula miesci 100m zylki 0,18 to jej hamulec odpowiada wytrzymalosci owej zylki,- no moze nieco wiecej. 

Co do szpul z mocniejszym hamulce jestem posiadaczem plytkich do modelu 2500 z 9 kg hamulcem  ;)


  • cristovo lubi to

#195 ONLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 październik 2021 - 07:08

Mniejsza siła hamulca w płytkich wersjach szpul nie wynika z konstrukcyjnej konieczności ale z faktu że do cieńszej linki o mniejszej mocy zwyczajnie nie potrzeba silniejszego hamulca. Za to przydatniejsza jest inna cecha jaka jest precyzyjniejsza i płynniejsza regulacja siły hamulca w niższych zakresach. Są/były przeciez płytkie szpule z pełną mocą hamulca np. Vanquish 16 C3000S.

Użytkownik saitt edytował ten post 19 październik 2021 - 07:11

  • Guzu i Gadget lubią to

#196 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 19 październik 2021 - 17:39

Tak mi Krzysku podpowiadala logika, ale poniewaz logika nie jest kluczem do wszelkiego poznania wolalem zapytac.

Jasna/logiczna sprawa jest dla mnie inzynierski zamysl, ze jesli szpula miesci 100m zylki 0,18 to jej hamulec odpowiada wytrzymalosci owej zylki,- no moze nieco wiecej. 

Co do szpul z mocniejszym hamulce jestem posiadaczem plytkich do modelu 2500 z 9 kg hamulcem  ;)

 

no właśnie, logika......czy tam chłopski rozum, hahahaha, sam na tym przejechałem się nie raz i nie dwa :rolleyes: zresztą to powszechne, jakiś czas temu pewien znany youtuber okołowędkarski zasugerował, że jestem nie do końca mądry, ponieważ wytknąłem mu błąd w opisie kołowrotków Shimano......twierdził, że C3000 to hybryda.....żartował sobie ze mnie, powoływał się na katalog, w którym napisano, że C oznacza compact body.....no i na chłopski rozum chłop(ak) wywnioskował, że musi z tego wynikać różnica wielkosci między kołowrotkami rozmiaru 2500 i C3000 B)

 

no i tu ciekawostka......przeglądając różne schematy kołowrotków Shimano można zauważyć, że np. poszczególne wersje od 2500 przez 2500S, C3000 i dalej (różne głębokości szpul, różne przełożenia, ale w zakresie wielkości 2500/C3000), część body ze stopką mają oznaczone inną liczbą......podejrzewam, że te niby różne części różnią się jedynie naklejką na stopce, na której podane są dość dokładne dane modelu ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 19 październik 2021 - 17:43

  • Rheinangler i Tom Rob lubią to

#197 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 październik 2021 - 16:51

no właśnie, logika......czy tam chłopski rozum, hahahaha, sam na tym przejechałem się nie raz i nie dwa :rolleyes: zresztą to powszechne, jakiś czas temu pewien znany youtuber okołowędkarski zasugerował, że jestem nie do końca mądry, ponieważ wytknąłem mu błąd w opisie kołowrotków Shimano......twierdził, że C3000 to hybryda.....żartował sobie ze mnie, powoływał się na katalog, w którym napisano, że C oznacza compact body.....no i na chłopski rozum chłop(ak) wywnioskował, że musi z tego wynikać różnica wielkosci między kołowrotkami rozmiaru 2500 i C3000 B)

no i tu ciekawostka......przeglądając różne schematy kołowrotków Shimano można zauważyć, że np. poszczególne wersje od 2500 przez 2500S, C3000 i dalej (różne głębokości szpul, różne przełożenia, ale w zakresie wielkości 2500/C3000), część body ze stopką mają oznaczone inną liczbą......podejrzewam, że te niby różne części różnią się jedynie naklejką na stopce, na której podane są dość dokładne dane modelu ;)



Można wiedzieć co to za youtuber?

#198 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 20 październik 2021 - 21:26

Można wiedzieć co to za youtuber?

 

powiedzmy, że żyjący z handlu m.in. kołowrotkami......tyle mogę powiedzieć, nie mam nic do chłopaka, nie chcę tu robić jakiegoś czarnego pijaru ;)



#199 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 25 październik 2021 - 23:25

Panowie, jakiego koloru ma przekładnie vanford? Czarną jak w stradic fl, czy z innego materiału?

#200 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 26 październik 2021 - 05:53

Nie wiem, jak w wielkości 4000 ale w 2500 - jest taka sama jak w stradicku FL i ultegrze FC - czarna 


  • Lucas lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych