Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Vanford


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
353 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 23 kwiecień 2021 - 08:49

Nawet przy największym optymizmie i różowych okularach porównywanie Vanforda do Stelli lub Caldii do Exista, z całym szacunkiem jest bzdurne, mówimy o kulturze pracy. Jest jeszcze jedna rzecz: powtarzalność pracy. Mam kilka Stelli i twin powerów, w życiu miałem tego w rękach sporo i zawsze praca była wzorowa, czego nie mogę powiedzieć o stradiku. Bywały egzemplarze wyjęte z pudełka, co chodziły dobrze, były też takie, że wstyd było coś takiego z fabryki wypuścić.

#142 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 08:54

Wczoraj doszedł do mnie nowy Vanford C2000S HG i powiem szczerze że jestem rozczarowany. Nie chodzi o wygląd, bo to dla mnie sprawa wtórna (ważniejsze jak działa niż to jak wygląda) ale po zakręceniu jedyne co zwraca moją uwagę, to nie jego "maślana" praca tylko szum jaki przy tym słychać. W zasadzie to można by było zmienić puentę w tym dowcipie - co tak szumi?....a to wodospad Niagara, na co tak szumi?....a to vanford. Nie wiem czy jest suchy jak pieprz czy go w piaskownicy składali. Ciekawe czy taki mi się trafił czy też ten typ tak ma? I kto wymyśla takie określenia jak "maślana" praca???

A ja mam wręcz odwrotnie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Kołowrotek chodzi super (jak narazie). A dodać muszę że kupowałem na Aliexpress. Długo się zastanawiałem czy nie kupić nowej Caldi, ale ostatecznie padło na Vanforda. Zadecydowała niższa cena i łatwość odsprzedania - gdyby mi nie podszedł.
Nic nie stuka i pracuje niczym Stella - rewelacja. Dużej różnicy między nimi nie widzę. Oczywiście z czasem te różnice pewnie wyjdą (na korzyść Stelli) ale narazie jest OK!

Użytkownik Lukas 24 edytował ten post 23 kwiecień 2021 - 09:20

  • homax i woblery L.E. lubią to

#143 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1011 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 kwiecień 2021 - 09:44

Wczoraj doszedł do mnie nowy Vanford C2000S HG i powiem szczerze że jestem rozczarowany. Nie chodzi o wygląd, bo to dla mnie sprawa wtórna (ważniejsze jak działa niż to jak wygląda) ale po zakręceniu jedyne co zwraca moją uwagę, to nie jego "maślana" praca tylko szum jaki przy tym słychać. W zasadzie to można by było zmienić puentę w tym dowcipie - co tak szumi?....a to wodospad Niagara, na co tak szumi?....a to vanford. Nie wiem czy jest suchy jak pieprz czy go w piaskownicy składali. Ciekawe czy taki mi się trafił czy też ten typ tak ma? I kto wymyśla takie określenia jak "maślana" praca???

A ja mam wręcz odwrotnie. Jestem pozytywnie zaskoczony. Kołowrotek chodzi super (jak narazie). A dodać muszę że kupowałem na Aliexpress. Długo się zastanawiałem czy nie kupić nowej Caldi, ale ostatecznie padło na Vanforda. Zadecydowała niższa cena i łatwość odsprzedania - gdyby mi nie podszedł.
Nic nie stuka i pracuje niczym Stella - rewelacja. Dużej różnicy między nimi nie widzę. Oczywiście z czasem te różnice pewnie wyjdą (na korzyść Stelli) ale narazie jest OK!

O! I można być zadowolonym! B)


  • Paweljar lubi to

#144 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 23 kwiecień 2021 - 10:42

Ja mam dwa: C200SHG i 4000MHG. Na razie oba kręcone na sucho, ale chodzą bardzo przyjemnie.

- Szumią? Trochę, ale to przyjemny dla ucha szum dobrze pracujących mechanizmów.

- Głośne? Absolutnie nie.

- Wkręcana rączka? Wolałbym składaną, ale teraz jest inna moda. Dobrze, że rączki w Vanfordach wkręca się bardzo łatwo.

 

Zapewne na tych dwóch się nie skończy.

 

Dodać należy krótki komentarz, że 800+ zł za kołowrotek, to dość sporo i można niemało oczekiwać. Wydaje się jednak, że Vanfordy są tej ceny warte. Leciutkie, przyjemnie kręcą, trwałość zapewne będzie nienajgorsza. Natomiast TP, Vanquish, Certate, Stella, i inne takie za 1500+, to sama przyjemność, ale ceny chore (w sensie wartości bezwzględnych) i mówienie, że bez Stelli/Exista itp. nie ma łowienia, bo wszystko inne jest do kitu, ma sens tylko z przymrużeniem oka. To jakby stwierdzić, że jak samochód, to tylko Merc, BMW, Audi, a lepiej Aston Martin, czy Bugatti, a i to w najwyższych wersjach z prysznicem w bagażniku i robieniem laski na postoju. Koledzy! Miejcież umiar!


Użytkownik Fatso edytował ten post 23 kwiecień 2021 - 11:16


#145 OFFLINE   dalton

dalton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała
  • Imię:Maciek

Napisano 23 kwiecień 2021 - 13:36

Dla jasności łowię już ponad trzydzieści lat, przez moje ręce przewinęło się masę kołowrotków. Obecnie użytkuję ich kilkanaście, z shimano - twinpowera, stradicka ci4, straica FE z 1996 roku (do dziś chodzi bez zarzutów) a z innych marek - daiwy, banaxy, okumy, a nawet robinsony i nigdy.... przynajmniej w okresie ostatnich kilkunastu lat nie zdarzyło mi się żeby nawet tani kołowrotek wyciągnięty z pudełka tak szumiał. To naprawdę jest wyraźnie słyszalne. Gdyby nie to że jest mi potrzebny na weekend najchętniej bym odesłał sprzedawcy. Zobaczymy co będzie dalej, najwyżej pójdzie do serwisu. Może miałem pecha i trafiłem na kiepski egzemplarz :(



#146 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 14:41

Może tak.
Ja naprawdę ze swojego jestem zadowolony (obym nie zapeszył) .
Początkowo myślałem o vanquishu (2016,2019), ale nowy prawie 2 tyś a z używanych nic fajnego nie pojawia się ostatnio. Postawiłem na Vanforda i nie żałuję. Dodatkowo zaoszczędziłem kilka złotych bo zakupiony na Ali.
Jeszcze dołożę mu łożysko do knoba i będzie ,,cacy"

#147 OFFLINE   ktm777

ktm777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 kwiecień 2021 - 22:31

Może tak.
Ja naprawdę ze swojego jestem zadowolony (obym nie zapeszył) 

.....
Jeszcze dołożę mu łożysko do knoba i będzie ,,cacy"

Trzecie?


  • krzysiek-es lubi to

#148 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 kwiecień 2021 - 21:16

Jeśli szum wydobywa się spod szpuli , to można zaaplikować kropelkę oliwki Shimano na ośkę . W moim VF4000XG ucichło   po takim zabiegu   :)



#149 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 kwiecień 2021 - 21:26

Łowię 2500 od kilku miesięcy. Szum zdecydowanie ustaje nad wodą, zwłaszcza po wyholowaniu kilku pstrągów i kilkunastu kleni ;)



#150 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 14:59

Żeby nie było, że opowiadam bajki ;)

 

Załączony plik  potok.jpg   121,16 KB   35 Ilość pobrań



#151 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 kwiecień 2021 - 17:14

Łowię 2500 od kilku miesięcy. Szum zdecydowanie ustaje nad wodą, zwłaszcza po wyholowaniu kilku pstrągów i kilkunastu kleni ;)

Łowisz? Używasz młynka do łowienia? Jak tak możesz?
Powinieneś jak inni uprawiać fotelową masturbację młynkiem ze stetoskopem w uszach a Ty bezczelnie go używasz nad wodą i jeszcze nie narzekasz.

#152 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 30 kwiecień 2021 - 17:14

Trzecie?


A widzisz, cenna uwaga. Byłem przekonany że jest tam tylko jedno + tulejka.
Dziękuje za czujność.

#153 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 11 lipiec 2021 - 19:59

Ktoś wie może gdzie jest do kupienia vanford 2500s ( z płytką szpula NIE HG )W DOBREJ CENIE ? (MOZE KTOS WIDZIAL JAKAS PROMOCJE ?? )

#154 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:04

Ktoś wie może gdzie jest do kupienia vanford 2500s ( z płytką szpula NIE HG )W DOBREJ CENIE ? (MOZE KTOS WIDZIAL JAKAS PROMOCJE ?? )

Przecież jest u Mefiego interesujący Cię młynek :)



#155 OFFLINE   Nowy900

Nowy900

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Słowoli

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:10

Żeby nie było, że opowiadam bajki ;)
 
attachicon.gif potok.jpg


Szum ustaje na wolnej przestrzeni z prostej przyczyny inna akustyka na wolnej przestrzeni niż w zamkniętym pomieszczeniu

#156 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:18

Podobno Shimano ma absolutne braki magazynowe (taką informację uzyskałem w sklepie wędkarskim). Najbliższe dostawy Vanfordów w najpopularniejszych rozmiarach mają pojawić się w sklepach dopiero za kilkanaście tygodni. W wyniku braku możliwości pomacania Vanforda na miejscu, zamówiłem Vanquisha. A miało być rozsądnie :( Uroki Covidowej paniki... 


Użytkownik radeqs edytował ten post 11 lipiec 2021 - 20:20

  • saitt lubi to

#157 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:27

Podobno Shimano ma absolutne braki magazynowe (taką informację uzyskałem w sklepie wędkarskim). Najbliższe dostawy Vanfordów w najpopularniejszych rozmiarach mają pojawić się w sklepach dopiero za kilkanaście tygodni. W wyniku braku możliwości pomacania Vanforda na miejscu, zamówiłem Vanquisha. A miało być rozsądnie :( Uroki Covidowej paniki... 

W sumie skróciłeś sobie tylko drogę.

Prędzej czy później każdy w UL kończy na Vankiszu :)



#158 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 11 lipiec 2021 - 20:32

Czytałem Twoją drogę, pomyślałem, że może rzeczywiście należy iść na skróty. Dla spokoju sumienia chciałem pomacać Vanforda, ale nie było mi dane. No i teraz będą dręczyć mnie wyrzuty ;)



#159 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 lipiec 2021 - 22:00

Żadne wyrzuty nie będą Cię dręczyć. Ja jestem absolutnie zauroczony vańkiem c3000hgm i jak tylko coś opuści moją stajnię dokupię sobie kolejnego. To jest naprawdę wyjątkowy sprzęt.

#160 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 807 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 12 lipiec 2021 - 11:26

Pokręcimy, zobaczymy  ;)  :P


  • strary lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych