Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka ok. 4 metry - zakup, opinie, porady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1656 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 08 maj 2016 - 18:48

Mam i ja ;) bardzo fajna łódka i ostatnio się robi gęsto od nich ;) chyba CCC ma na to wpływ.
Bardzo stabilna, dobrze pływa chociaż nie ma ideałów :( jak na razie do minusów to:
-dość małe schowki boczne jeszcze ale dziobowy ledwo mieści akumulator 80 bo podłoże jest skośne za to rufie to 5 worków ziemniaków można wsadzić
-bakista na rufie ma bardzo wąski otwór zaledwie 19cm za to bardzo długi problem że włożeniem zbiornika paliwa
-środek jest w miare solidnie wykonany poza klapami bakist na których się siedzi gdzie nie gdzie laminat ugina się delikatnie.
Ale najważniejsze to że wyśmienicie się z niej spininguje na stojąco we dwóch nawet na fali i dobrze pływa.



#82 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 08 maj 2016 - 18:54

Potwierdzam to co napisał kolega powyżej. Laminat trochę pracuje ale jest stabilna i ja na yamaszce sześć koni plyne w slizgu siedząc na środku z przedłużka. Fox jest fajny ale cena razy dwa i dwukrotnie wiekszy ból po kradzieży.

#83 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 08 maj 2016 - 19:02

Potwierdzam to co napisał kolega powyżej. Laminat trochę pracuje ale jest stabilna i ja na yamaszce sześć koni plyne w slizgu siedząc na środku z przedłużka. Fox jest fajny ale cena razy dwa i dwukrotnie wiekszy ból po kradzieży.

x2 to mało bo fox cena netto 

Najważniejsze to nie oczekiwać od ABC bycia foxe'm bo na pewno daleko jej do jakości wykonania.



#84 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 08 maj 2016 - 19:41

I fiatem i audi dotrzesz z punktu a do b.
  • immortal i ememiks lubią to

#85 OFFLINE   Sylas

Sylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Wojciech

Napisano 31 maj 2016 - 12:45

Szanowni Forumowicze,

 

Szkoda ze wczesniej nie spojarzalem na ten wątek.

 

Jestem producentem sprzetu pływającego. Robie to juz 11 lat (wczesniej zeglarz, i zakładanie silników zaburtowych na obczyźnie).

 

Niestety dotychczas nie byłem w stanie konkurować cenowo z naszymi "garażowcami" lub firmamy typu: "wiórówkę sie da i bedzie dopsze".

 

Jednak czasy sie zmieniają i rynek się zmienia. Jestesmy w trakcie projektowania strony intenetowej, 2 nowych modeli łodzi na Polskę: uniwersalnej 365 i typowo wędkarskiej 380 i będziemy startowali prawdopodobnie od lipca.

 

Dlaczego ten własnie temat mnie zaciekawil?

 

Produkujemy łódź typ 405 (zdjęcia załączam) i cena jej wynosi około 4500 PLN brutto. (w zależności od wyposażenia)

 

Jej wymiary to 3,95 m x 1,65 m. Nazwa wynika z faktu iż wszystkie (oprocz foxa) 390 na rynku to tak naprawde 3,75 m długosci. Są to konstrukcje po stoczni chojnice. Stad wynikało iż musimy zawyżac nieco nazwe handlową.

 

I waga łodzi w zależności od wersji - 160 kg do 180 kg.

 

I tu zastanawiają mnie wagi wszystkich jednostek 390  (okolo 100 kg) zwyczajnie za mało.

 

Dodatkowo piszecie o uginajacych sie podlogach. Absolutnie nie powinno sie to dziac.  My stosujemy na calosci podlogi oraz na lawkach konstrukcje typu sandwich z pianka typu airex w srodku.

 

Produkujemy glownie na Holandie i Szwecje ale mamy ambicje zaistniec w Polsce. Bedziemy na targach, poinformuje Was o tym.

 

W razie pytań służe pomocą.

 

Pozdrawiam Pana Krzysztofa z Fox Boats, za to że otworzył Pan oczy szerszej publiczności na jakosc i że to musi ważyć i kosztować.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Załączone pliki


  • Kamil Z. i platynowłosy lubią to

#86 OFFLINE   Sylas

Sylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Wojciech

Napisano 31 maj 2016 - 12:48

I jeszcze jedno płaszczówka na tym kadłubie.

Załączone pliki



#87 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 31 maj 2016 - 12:52

Wszystko się zgadza ale pływając różnymi łodziami od 20 lat mogę śmiało powiedzieć, że dobrą łódkę 4 metrową o wadzę ok 115 kg można kupić za połowę tej ceny. Reszta to czynnik ludzki. Przekonujemy się o tym dopiero kiedy na kilku popływamy. 4500 to cena dobra dla świeżaków, którzy akurat mają taką gotówkę i od razu chcę wskoczyć na level wyżej. Dopiero po tym jak popływają mewą za 1500 zł okazuje się, że taka w 99% ich wypraw im wystarczy ;)



#88 OFFLINE   Sylas

Sylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Wojciech

Napisano 31 maj 2016 - 12:53

two more...

Załączone pliki



#89 OFFLINE   Sylas

Sylas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaSępólno Krajeńskie
  • Imię:Wojciech

Napisano 31 maj 2016 - 13:01

Wszystko się zgadza ale pływając różnymi łodziami od 20 lat mogę śmiało powiedzieć, że dobrą łódkę 4 metrową o wadzę ok 115 kg można kupić za połowę tej ceny. Reszta to czynnik ludzki. Przekonujemy się o tym dopiero kiedy na kilku popływamy. 4500 to cena dobra dla świeżaków, którzy akurat mają taką gotówkę i od razu chcę wskoczyć na level wyżej. Dopiero po tym jak popływają mewą za 1500 zł okazuje się, że taka w 99% ich wypraw im wystarczy ;)

 

Nie moge się zgodzić. Porządna dwupłaczowa łódka o dlugosci 4 m nie może ważyc 115 kg!!!

Oczywiście da sie zrobić ale to będzie rodzaj wydmuszki której ugina się nie tylko podłoga.

 

I spojrzałęm na mewę 390.   2000 PLN za 75 kg laminatu. wychodzi 26,6 PLN/kg

 

U nas 4500 PLN za 160 kg co daje 28 PLN za kg.

 

Wiec ceny zblizone.

 

I jesli moge dodac, rowerem z marketu za 399 PLN tez da sie jezdzic w 99 % wypraw. Jednak ja zawsze wybiore inny sprzet.

 

Pozdrawiam



#90 OFFLINE   qmichalq

qmichalq

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Tuszyński

Napisano 31 maj 2016 - 13:22

A miał ktoś z kolegów styczność z łódkami z alu brema 380 i 400 zastanawiam sie nad zakupem.

#91 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 31 maj 2016 - 14:15

@Sylas jak wejdziecie na rynek to załóżcie własny temat pochwalcie się, a ja chętnie poczytam opinii użytkowników (nie związanych z firmą) każdy sobie oceni. Kto będzie miał możliwość obejrzy/popływa :) wtedy każdy sam wyciągnie wnioski :D



#92 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 31 maj 2016 - 14:55

Nie moge się zgodzić. Porządna dwupłaczowa łódka o dlugosci 4 m nie może ważyc 115 kg!!!

Oczywiście da sie zrobić ale to będzie rodzaj wydmuszki której ugina się nie tylko podłoga.

 

I spojrzałęm na mewę 390.   2000 PLN za 75 kg laminatu. wychodzi 26,6 PLN/kg

 

U nas 4500 PLN za 160 kg co daje 28 PLN za kg.

 

Wiec ceny zblizone.

 

I jesli moge dodac, rowerem z marketu za 399 PLN tez da sie jezdzic w 99 % wypraw. Jednak ja zawsze wybiore inny sprzet.

 

Pozdrawiam

Tymi mewami Polacy pływają już po 20 lat i nic się nie ugina  :)



#93 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 31 maj 2016 - 16:10

@Sylas możesz dodać wymiary i foty modeli 365 i 380?



#94 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 01 czerwiec 2016 - 14:44

Sylas ta Twoja łódka to mi przypomina Romanę z Chojnic z lat 70 . Typowa zabudowa części dziobowej mało miejsca   dna i burt nie widać  .Cena jaką proponujesz za dwupłaszczową łódkę  dobra . Tylko jak dojdzie wyposażenie wędkarskie  pewnie wyjdzie norma 6 do 8 tyś szt . te lódki ze zdjęć to golasy  nie przystosowane do wędkowania . 

Myślę że przyszłość to spienione PCV na kadłuby łódek z jednej formy będą wiodły prym na rynku . Nigdy nie powinno się lekceważyć  łódek zrobionych w   garażu wielokrotnie przewyższają jakością łódki budowane seryjnie .



#95 OFFLINE   miki237

miki237

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaZakopane
  • Imię:Mikołaj

Napisano 13 czerwiec 2016 - 23:28

ostatnio mocno się zastanawiam nad semperem 380w dla siebie, ktoś pływał tą łódką na spalinie 4-6KM? jakie wrażenia?



#96 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 20:09

 te lódki ze zdjęć to golasy  nie przystosowane do wędkowania . 

 

 

Piszesz tak jakby z "golasa" nie dało się łowić

 

Pewnie nie wyobrażasz sobie łowienia z deski stand-surfowej

 

 

Myślę że przyszłość to spienione PCV na kadłuby łódek z jednej formy będą wiodły prym na rynku . 

 

Na dzień dzisiejszy nic z tego nie wynika. Obecnie mając do wyboru konstrukcję laminat, PE i aluminium, nie ma jednoznacznej wyższości jednego nad drugim, zależy od subiektywnej hierarchii wartości.

 

 

 Nigdy nie powinno się lekceważyć  łódek zrobionych w   garażu wielokrotnie przewyższają jakością łódki budowane seryjnie .

 

;)

Dobra masowa produkcja jest lepsza od mało reżimowej produkcji garażowej. I odwrotnie -profesjonalna (czyt. wykonywana przez doświadczonych szkutników) produkcja w garażu może -powtórzę- może być lepsza od taniej masówki.

 

Osobiście wybieram markowy produkt z certyfikatem, gwarancją 



#97 ONLINE   skorupa13

skorupa13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 89 postów
  • LokalizacjaKłobuck

Napisano 18 sierpień 2016 - 17:36

Szukam łodzi o długości około 4 m  która powinna posiadać dwie cechy . 

 

1. Powinno się nią bezpiecznie pływać przy większych falach na zbiorniku typu Turawa.

2. Przy 2-osobowej obsadzie łodzi i silniku 10 koni powinna  osiągać prędkość co najmniej 20 km/h

 

Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny model ?


  • Soldier82 lubi to

#98 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 18 sierpień 2016 - 18:12

Marcin, F420 od FOXBOAT :)


  • woblerek48 i Maciek8787 lubią to

#99 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 19 sierpień 2016 - 20:36

Szukam łodzi o długości około 4 m  która powinna posiadać dwie cechy . 

 

1. Powinno się nią bezpiecznie pływać przy większych falach na zbiorniku typu Turawa.

2. Przy 2-osobowej obsadzie łodzi i silniku 10 koni powinna  osiągać prędkość co najmniej 20 km/h

 

Czy ktoś może mi polecić jakiś konkretny model ?

 

 

Pisałem na ten temat w poście nr.72 na poprzedniej stronie tego wątku.

Po krótce: inaczej konstruuje się łodzie na fale a inaczej łodzie osiągające dużą prędkość (kosztem niewielkiej mocy)

 

Te dziesięć koni nawet przy długości łodzi 360 będą miały ciężką orkę. Chyba że załoga w/w to anorektycy  ;)



#100 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 23 wrzesień 2016 - 09:21

Koledzy
Szukam opinii o łódce
DanMar 370 fish




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych