Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blank na rzecznego / opaskowego sandacza

blank sandacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
454 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 styczeń 2013 - 16:11

Do twoich potrzeb dobre będzie wędzisko na blanku Xzoga Taka-G 66 power 4 kg .W wątku Piotrka Matusiaka masz nawet film instruktażowy jak coś takiego wykonać . Myślę że jak do niego zadzwonisz to pomoże także w spacingu .Piotr to super gość i znakomita Fachura więc doradzi na 100% . Z tymi gumami do 7 cm to chyba tylko na wiosnę takie rozmiary bo jesienią gumak 5"-6" to nic nadzwyczajnego i kij musi mieć power a taki MHX 904 czy 844 raczej nie pociągnie. Wiem bo mam 904 i zamierzam sobie ukręcić Xzorgę na rzeczną łódkę niekoniecznie na lekko. Piszesz o budżecie do 350 zeta ,hmm w Niemczech byś się zmieścił bo blank kosztuje 84 euro co robi  336 zl http://www.tacklekin...ank-taga-g.html ale w Polsce 439 zeta a więc ceny jakby z sufitu i nie opłaca się kupować to samo z innymi blankami Xzogi a ciekawe że blanki innych firm są nieznacznie tańsze w Polsce lub prawie o takiej samej cenie .Zastanawiające


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 16 styczeń 2013 - 16:27


#182 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 17:05

Artur a miałeś w rękach tą Xzogę,bo ja bym nie ryzykował nawet dla siebie ,tym bardziej ,że są inne sprawdzone.Choć blanki rodem z Malezji wyglądają solidnie ,pięknie się gną i są lekkie w stosunku do mocy ,nie wiem jak sprawują się podczas prowadzenia sandałowego jiga :rolleyes:

Jeśli w jednym kawałku i 25g+guma3-4" to Phenix UMBX-S700MH  do 18g będzie idealny ,a jeśli będą też główki 30g, lub gumy5" to dobry będzie z Phenixa UMBX-700MH 1oz.Jeśli tańsze to MHX-y z serii MB ,  SJ  i P do 18 przy wersji przynęt zakładanych przez Ciebie ,a jak ciężej to opisane do 21g.

Batson wspomniany przez Fatso tęż będzie bardzo dobrym wyborem.Z dwuskładów pole poszukiwań zawęzi się praktycznie do MHX-a I StCroix, choć Lamiglas też ma perełkę w swojej ofercie. :)



#183 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:17

Na serio aż się chce tutaj zaglądać, czytając takie konkretne rady. Bardzo wszystkim dziekuję i z wielką chęcią chłonę każdą informację



#184 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:44

Artur a miałeś w rękach tą Xzogę,bo ja bym nie ryzykował nawet dla siebie ,tym bardziej ,że są inne sprawdzone.Choć blanki rodem z Malezji wyglądają solidnie ,pięknie się gną i są lekkie w stosunku do mocy ,nie wiem jak sprawują się podczas prowadzenia sandałowego jiga :rolleyes:

Jeśli w jednym kawałku i 25g+guma3-4" to Phenix UMBX-S700MH  do 18g będzie idealny ,a jeśli będą też główki 30g, lub gumy5" to dobry będzie z Phenixa UMBX-700MH 1oz.Jeśli tańsze to MHX-y z serii MB ,  SJ  i P do 18 przy wersji przynęt zakładanych przez Ciebie ,a jak ciężej to opisane do 21g.

Batson wspomniany przez Fatso tęż będzie bardzo dobrym wyborem.Z dwuskładów pole poszukiwań zawęzi się praktycznie do MHX-a I StCroix, choć Lamiglas też ma perełkę w swojej ofercie. :)

Rafał ostatnio panuje u nas moda na łowienie dorsza na lekko sprzętem sandaczowym i pomyślałem że Phenixa nie posłałbym "w bój" na taką wojnę ale Xzorgę nie miałbym problemu. :) Planujemy z kolegą wstawić jakąś łódkę na Elbę i też w tak ciężkie warunki Phenixa jakby trochę żal a widziałem już te blanki Xzorgi i miałem to w rękach i przyznam że aż korci ukręcić pod dorszosandacza :)



#185 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1940 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 13:05

http://jerkbait.pl/t...ank-sandaczowy/

Przeczytaj, przeczytaj ten temat ;)

 

No i tu zobacz jak przelotki rozmieszczać w MHX:

http://fishingrod.pl/mhx-guide-spacing


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 17 styczeń 2013 - 13:14


#186 OFFLINE   LIPAR

LIPAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaŻyrardów

Napisano 18 styczeń 2013 - 11:51

Witam

 

Mam pytanie, jak nalezy  czytać takie tabele i czy warto z nich korzystać w czasie budowy.

 

http://www.fishingro...asting Rods.pdf

 

Te ruchome piaski rodbuildingu są niesamowicie skuteczne i co człowiek obejrzy jaiś blank to już ma kolejny pomysł i wizję.

 

Jarek



#187 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 18 styczeń 2013 - 12:47

Nie trzymaj się ściśle tabel,ani podanej rozmiarówki jak i odległości.Możesz je potraktować jako punkt wyjścia .Każdy blank wymaga indywidualnego podejścia ,nawet ten sam model jednej m-ki.Przeciesz np możesz zbroić w 10 przelotek kij trociowy, sandaczowy ,sumowy jak i jaziowy a wszystkie mogą mieć 9' długości. Poczytaj trochę postów ,cofając się 2-3 lata w stecz pod różnymi hasłami w wyszykiwarce .Były takie tematy jak np . wielkość przelotki wlotowej a wielkość kołowrotka ,gdzie w temacie znjdziesz odniesienie do odleg łości tej przelotki od korby itp.Jest tego całe mnóstwo,ukazujące różne zależności i prawidłowości ,te których raczej należy przestrzegać ,jak i te których nie koniecznie.



#188 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 18 styczeń 2013 - 13:25

Te ruchome piaski rodbuildingu są niesamowicie skuteczne i co człowiek obejrzy jaiś blank to już ma kolejny pomysł i wizję.

 

Jarek

 

zdaje się że kolejny zarażony...

 

strasznie się pleni to choróbsko ;)



#189 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 18 styczeń 2013 - 17:08

Co do Batsona ISB 802.75 to jest fajny ale ja lubię jak kij pracuje w górnym zakresie jego cw a dla batsona 25g i 3' to optimum i jak dla mnie minimum komfortu to ok 18-20g+guma. za to można go przeciążyć do np 35g+guma3-4'

do podanej przez Ciebie gramatury idealny będzie MHX P844-2 kij pokazuje opad już od 10g i 3' ale 25g i 4' to jego głębokie maximum ponad które bym tego kija nie przeciążał. nawet pod obciążeniem 25g i guma kij tnie skutecznie. polecam P844-2



#190 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 06:22

Nie chce tworzyć nowego tematu wiec odświerze temat. Potrzebny blank do jeziorowo-rzecznej sandaczówki. Łowię z brzegu więc 2,6 m to długość która mnie interesuje. Przenęty  - gumy 3-4 calowe plus główka 25 gram (czyli sumarycznie 35-38 gram max).
Zwróciłem uwagę na dwa blanki Batson HS1023F i Blaas XF SLXF8620-2.
Od razu mówię, że chyba wolałbym Batsona ale jest jedno duże ale ... kilka lat temu ten blank miał wyrzut do 42g później do 28 a teraz 21.... Co się dzieje? Czy producent go odchudza? Blank który nie udzwignie 35g nie jest mi potrzebny....
Może polecicie coś innego? Na blank mogę wydać max 600 zł.



#191 OFFLINE   TadekPodjadek

TadekPodjadek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tad

Napisano 08 wrzesień 2013 - 07:27

Batson faktycznie był opisany do 42g ale wtedy jeszcze kolor blanku był zielony ;p. Odchudzono te blanki dość znacznie.

Moim zdaniem zdecydowanie SLXF8620. Jest droższy to prawda ale jest szybszy i moim zdaniem mocniejszy przy zachowaniu czułości tak ważnej przy kiju sandaczowym..

Jak chcesz zbroić ten kij? 



#192 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 08:03

Jak chcesz zbroić ten kij? 

Fuji Alconite Y lub ALPS S6, szczyt Fuji SIC, uchwyt SKSS



#193 OFFLINE   TadekPodjadek

TadekPodjadek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tad

Napisano 08 wrzesień 2013 - 08:19

Na Fuji się świat nie kończy ;) i bardzo dobry wybór z tylmi Alpsami. S6 są lżejsze od alco fuji. Z cyrkonową wkładką będą świetne, zwłaszcza, że na szczyt i tak idzie sic jak mówisz. Ja bym ubierał w KR bo ogólnie ten system zbrojenia spodobał mi się i bardzo mi odpowiada, tyle, ze jest 2x droższy niż Y. A jeśli inny niż KR to z tych alpsów będziesz bardzo zadowolony.

Mam te przelotki w ramce perl nickel na kilku blankach i wyglądają pięknie. 

Tad.



#194 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 wrzesień 2013 - 09:41

Batson faktycznie był opisany do 42g ale wtedy jeszcze kolor blanku był zielony ;p. Odchudzono te blanki dość znacznie.

Moim zdaniem zdecydowanie SLXF8620. Jest droższy to prawda ale jest szybszy i moim zdaniem mocniejszy przy zachowaniu czułości tak ważnej przy kiju sandaczowym..

Jak chcesz zbroić ten kij? 

 

Dwa lata temu kupiłem blank Batsona HS 1023F opisany do 42g .Blank w kol. grafitu, wyszedł fajny badyl na sandały ,obsługiwał 35g+guma 4" w wislanym zapływowym dole bez łaski. Wędka o progresywnym ugięciu i w dolniku nie kołkowatym czuć potężną moc


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 08 wrzesień 2013 - 09:44


#195 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 08 wrzesień 2013 - 12:49

Jak dobrze pamiętam jeszcze dwa lata temu one miały 42g aktualnie Batson podaje 21 czyli dokładnie połowe. Mogłybym pomyśleć o HS1025F ale czy Blaas w podobnej cenie nie będzie poprostu lepszy? ktoś się orientuje od jakiej gramatury przynęt będą wskazywać opad? używam plecionek 0,12-0,15


Użytkownik erwinnf edytował ten post 08 wrzesień 2013 - 12:50


#196 OFFLINE   SzymonK

SzymonK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 261 postów
  • LokalizacjaTomaszów Maz.
  • Imię:Szymon

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:47

Witam.

Jestem tu nowy i zupełnie zielony w sprawach blanków, dotychczas uzywałem tylko wędek seryjnych i to nie z wyższej półki.

Obecnie mam Daiwę Infinity Q Jigger 2,70m 7-28g.

Podstawowy problem z tym kijem jest taki, że jako takie czucie przynęty pojawia się w okolicach główek 12g z kopytem 3 cale. Poniżej tego jest słabo, pomimo że łowię w rzece (Pilica). Kij słabo transmituje drgania i w dodatku leci na pysk.

 

Chciałbym kija głównie na sandacze z opadu, w długości 2,6-2,75, który pięknie wychwyci subtelne brania na gumach 3-4 calowych na główkach 12-15 gram, ale pozwoli też czasem połowić na 7g oraz okazjonalnie na 20g główki. W grę wchodzą też woblerki 7-12cm, smukłe, schodzące na 1-2m.

Troche poczytałem i dochodzę do wniosku, że potrzebny mi hot-shot, ale tego też nie jestem pewien bo nie mam w zwyczaju obserwować szczytówki, a hot-shot to troche zblizony do wklejanki chyba jest (mam nadzieję że nie za bardzo). Fajnie by było gdyby nie była to ekstremalna pała i żeby za bardzo nie gubił szczupaków, ale priorytet to sandacz. Generalnie gumy podciagam kołowrotkiem, ale nie wykluczam zmiany techniki.

 

Z jednej strony marzy mi się naprawdę wypasiony kij, z rezonatorem i nnymi bajerami z blankiem w cenie powiedzmy do 700zł, ale jeżeli ktoś ma coś gotowego na sprzedaż (może być używka), to też chetnie to rozważę, bo chciałbym nim połowić najlepiej od jutra, :) a oswojenie się z takim kijem da mi lepszy pogląd na to jakiego customa w przyszłości sobie zamówić.

 

Bardzo proszę o sugestie.



#197 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 wrzesień 2013 - 18:54

XSH 102 2MT (2.6m 7-18gr 8-17lb)

PS.

 Rezonator zbędny ;)


Użytkownik popper edytował ten post 30 wrzesień 2013 - 18:55


#198 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:53

z tańszej alternatywy mam i polecam ST1023F-MHX uzbrojony w KR Fuji

a poza tym to witamy ;)



#199 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 30 wrzesień 2013 - 19:57

Ja takie łowienie ogarniam Talonem VI + 90 MXF2. Blank mocarny, tyle że trzeba mieć siłę w prawicy, zwłaszcza po kilku godzinach łowienia. Można też lżej, np.90MF2.



#200 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 30 wrzesień 2013 - 20:33

Batson RX8 2,75; 7-21g na rezonansie z Fishing Center? :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blank, sandacz