Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 12 maj 2021 - 17:25

Już myślałem że w tym roku na strimera nic się nie trafi, ale mile zostałem zaskoczony :-)
Pozdro

Załączone pliki



#82 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 17 maj 2021 - 21:13

Tęczak złowiony na Myczkowcach przez moją dziewczynę, która w tym roku zaczyna przygodę ze spinningiem.

18979c0868458b221da91e88a48a02c1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#83 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 18 maj 2021 - 17:56

W przerwie między kogutami, warto się wybrać na pstrągi , mimo że pada.
Sportowe rozmiary , ale widowiskowe brania. 7 do ręki.68a74c05946f77b8c1ed976bc5af0d5d.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#84 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 19 maj 2021 - 18:31

Eksploracja kolejnego małego cieku gdzieś na północy Polski przyniosła efekty. Ryby z takich mini ciurków, które prawie można przeskoczyć cieszą mnie zawsze najbardziej.

 

Załączony plik  1 (1).jpg   70,04 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  1 (2).jpg   58,58 KB   35 Ilość pobrań

 



#85 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 19 maj 2021 - 21:42

https://youtu.be/ckZTRXEMzOk

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#86 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 maj 2021 - 07:34

Załączony plik  1.jpg   124,95 KB   46 Ilość pobrań

 

rzeczka, można by rzec macierzysta :-), wobler Szpiega, majowa sceneria, było pięknie...



#87 OFFLINE   adic

adic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaŚwidnica
  • Imię:Adam

Napisano 22 maj 2021 - 18:47

Złe miłego początki.

 

Wczorajszy wieczór poświęciłem na przygotowanie do wypadu na kropki. Skomponowałem sobie nowe pudełko z tłiczami i drugie ze standardami. Przejrzałem  sprzęt - odciąłem metr zużytej plecionki i dowiązałem nowy fluorocarbon. Naładowałem baterie do kamerki i załapałem trochę snu przed wczesną pobudką.

 

Budzik zabrzęczał o 4:30. Szybkie pakowanie i o 5:30 melduję się nad niewielką rzeką. Po przebraniu z konsternacją odkrywam, że w domu została zarówno kamera jak i oba pudełka z wobkami. Na zestawie mam tylko jednego tłicza, ale odkrywam też małe pudełko z librami – może coś z tego będzie…

 

Postanawiam zejść kilometr w dół rzeki i łowić na powrocie. Woda w rzeczce bardzo niska i czysta jak kryształ. Na tłicza mam kilka kontaktów – wyjeżdżają trzy gargamele - generalnie lipa.  Najbardziej obiecujące miejsce,  w którym już 2 razy w tym roku miałem czterdziestaka okazuje się puste.

 

Postanawiam sprawdzić jeszcze odcinek powyżej auta. Zupełnie bez przekonania zmieniam jedynego wobka na zieloną larwę. Docieram do kolejnej miejscówki. Mała wlewka, płań pod przeciwnym brzegiem, pod moim rynna, a w rynnie zwalone drzewo. Woda w rynnie płynie leniwie – miejsce pachnie raczej kleniem niż pstrągiem. Rzucam w górę tuż za zatopione drzewo. Widzę jak larwa opada do dnia i… nagle z pod drzewa odrywa się wielki kloc – pudło. Nie tnę tylko kładę larwę na dnie. Poprawka i gwizd z kołowrotka. Zapięta w nożyczki ryba nie ucieka w drzewo, ale leci w dół. Na czystej wodzie widzę kabana, na oko 50cm. Holuję pstrąga pod nogi, przygotowuje podbierak i nagle żyłka się luzuje. Puszcza węzeł agrafki. Pstrąg odpływa z librą w pysku. Klnę jak szewc. Szkoda ryby – wczoraj przygotowałem nowy zestaw, z resztą przetestowany przed chwilą na kilku rybach, a tu taki klops. Miejmy nadzieję, że ryba pozbędzie się jakoś gumki i haka.

 

Kompletnie załamany utratą życiówki postanawiam sprawdzić jeszcze jedno miejsce. Cicho podchodzę do kolejnego przelewu. Pod przeciwnym brzegiem płytka rynna pod krzakiem, na środku wypłycenie, a pod moim brzegiem głęboki dół. Staję na na wysokiej skarpie pośród pokrzyw i umieszczam kolejną larwę w rynnie pod przeciwnym brzegiem. Z racji klarowności wody dokładnie obserwuję spływ przynęty. Widzę duży błysk, ale ryba łapie za koniec larwy i się nie wpina. Zmieniam lawę na fattydworma w kolorze kupy. Po kilku przeciągnięciach postanawiam ostatni rzut oddać w największą kipiel. Gdy larwa ją opuszcza wypływając na wypłycenie jak z pod ziemi materializuje się obok kaban. Branie, wcięcie i znów gwizd na kołowrotku. Kropek pięknie walczy. Zjeżdżając po skarpie nad wodę oglądam cały repertuar skoków, a następnie udaje mi się powstrzymać go przed wejściem w starą faszynę. Po krótkim holu ryba ląduje  w podbieraku. Szybki pomiar – 43cm, zdjęcie na pamiątkę i ryba wraca do wody.

 

Dosłownie 50m wyżej dwukrotnie do larwy wychodzi mi kolejny spory lorbas, ale niestety tylko ją podskubuje.

Po dzisiejszym wypadzie już wiem, że mam swoją nową ulubioną wodę. Radość jednak psuje ten zaobrączkowany kropek. Myślicie, że uda mu się pozbyć haczyka muchowego?

 

 

 

IMG-20210522-091739-1.jpg

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"                                                        :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 22 maj 2021 - 19:47


#88 OFFLINE   snejki

snejki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Maciej

Napisano 22 maj 2021 - 20:24

kurcze, mi zawsze psują wyjazdy takie akcje jak kolczykowanie ryb. W pełni rozumiem. Zazwyczaj, staram się co parę godzin przewiązywać agrafkę, a tym bardziej robię to przed rozpoczęciem obrzucania jakiejś obiecującej miejscówki. Mam ambiwalentne odczucia co do zakolczykowanych ryb. Z jednej strony życzyłbym sobie, żeby ryby się wyzbywały wszystkich przynęt które im w pysku zostają. Z drugiej strony im więcej o tym myślę to wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, żeby ryby się ich pozbywały. Czasem problem jest, żeby rybkę wypiąć peanem, bo przygięty zadzior okazuje się niewystarczająco przygięty, a co dopiero ryba miałaby się go sama pozbyć.

 

Życzę  sobie i Tobie jak najmniej zakolczykowanych ryb!


  • adic lubi to

#89 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1467 postów

Napisano 22 maj 2021 - 21:15

Dlatego ograniczmy to sami na wstepie pozbywajac sie haka z zadziorem na rzecz haka który nigdy go niemiał,a wtedy rybka sama bez problemu sie go pozbedzie.Nawet gdy umknie zakolczykowana.
  • Alexspin i adic lubią to

#90 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 22 maj 2021 - 21:27

https://youtu.be/X7tpXQoEJlo

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#91 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 24 maj 2021 - 15:10

Końcówka pstrągowa w moim wykonaniu żaden 50 nie chcę się pomylić. Dzisiaj 6 do ręki rozmiar sportowy okolice 40 cm , ot ten największy może 45 cm. Ciekawa sprawa bo stałem na burcie i łowiłem wobkiem , a podniósł się do sporej żywej uklejki i w ten sposób się zdradził. Założyłem roblala na 00 nic wadze mlasnął w pierwszym rzucie.
Gdyby się nie zdradził w życiu bym go nie złowił. Lubię te kropki do czerwca łowię potem zmiana broni. Houk.e3b3109683c1fc87ebc9109f9c13cf8a.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#92 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 25 maj 2021 - 15:18

Takie poniedziałki to mogę polubić :-))))
Rano ciężko wstać i walka z budzikiem jak mało kiedy, ale jadę....wstaje i jadę wyprostować sznur i zmoczyc streamera...
Nieoczekiwanie zaskoczył mnie bardzo przyzwoity samczyk...
Pozdrawiam

Załączone pliki



#93 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1467 postów

Napisano 25 maj 2021 - 20:46

To już zacna rybka.Gratulacje jaki kolor streamera sobie upodobał?

#94 OFFLINE   Pavel

Pavel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • Lokalizacjazach - pom, lubuskie, pomorskie, wielkopolskie, kujawsko - pom., warmińsko mazurskie, mazowieckie, podlaskie
  • Imię:Paweł

Napisano 26 maj 2021 - 06:41

Cyk i po urlopie :(  Jak to jest że tydzień w pracy ciągnie się w nieskończoność a tydzień urlopu mija jak z bicza strzelił? Sporo rybek i jeszcze więcej pięknych, nowych rzek i miejscówek :) Rekordów wędkarskich nie było, ale trafił mi się chyba najpiękniejszy pstrąg pływający w polskich wodach :rolleyes:  On chyba te jaskrawe wielkie kropy to sobie jakoś sam namalował :wub:  Do następnego spotkania!!

Załączone pliki


Użytkownik Pavel edytował ten post 26 maj 2021 - 06:42


#95 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 maj 2021 - 07:09

Cyk i po urlopie :(  Jak to jest że tydzień w pracy ciągnie się w nieskończoność a tydzień urlopu mija jak z bicza strzelił? Sporo rybek i jeszcze więcej pięknych, nowych rzek i miejscówek :) Rekordów wędkarskich nie było, ale trafił mi się chyba najpiękniejszy pstrąg pływający w polskich wodach :rolleyes:  On chyba te jaskrawe wielkie kropy to sobie jakoś sam namalował :wub:  Do następnego spotkania!!

Po prostu magia......



#96 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 26 maj 2021 - 21:46

Dzisiaj krótki kontrolny wypad po pracy w poszukiwaniu jętki. Robactwa nie znalazłem, ale pstrągi tak  ;)

Załączony plik  1.jpg   73,88 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  2.jpg   76,36 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  3.jpg   85,47 KB   26 Ilość pobrań

Załączony plik  4.jpg   70,94 KB   26 Ilość pobrań



#97 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 maj 2021 - 16:03

Chodził, chodził i wychodził 😁 16 raz na pstrągach w tym roku i jest w końcu wymiarowy pstrąg. I to od razu przez duże P. Pobita życiówka o 6 cm, po chyba 13 latach. Mój nowy rekord to 59 cm kropkowanego cielska 😁
Załączony plik  IMG_20210531_120354.jpg   112,72 KB   27 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20210531_162108.jpg   86,21 KB   26 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20210531_120249.jpg   115,13 KB   26 Ilość pobrań

#98 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1467 postów

Napisano 31 maj 2021 - 16:16

Gratuluje podwójnie bo wiem jak ciezko prubowac schwytac tego cwaniaka.A wody coraz bardziej przełowione jakim sprzetem ostro dał popalic?
  • Artech i TOMI803 lubią to

#99 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2653 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 maj 2021 - 16:29

Gratuluje podwójnie bo wiem jak ciezko prubowac schwytac tego cwaniaka.A wody coraz bardziej przełowione jakim sprzetem ostro dał popalic?

Dzięki
Wziął na rapalkę original 7 cm w kolorze pstrąga. Wędka to batson IMMP70L (2,13 4-10 lb) zbrojona przez @markira, stradic ci4 2500 i plecionka varivas high grande x4 1.0 pe.
Chwilę powalczył w nurcie, ale dość szybko dał się podprowadzić do podbieraka.

Użytkownik Artech edytował ten post 31 maj 2021 - 16:29


#100 ONLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 652 postów
  • Imię:Bartosz

Napisano 31 maj 2021 - 20:21

Wypad z synem i udało się trafić takiego stykacza forumowego. Ogólnie u nas ciężki sezon z pstragami także taka rybka cieszy bardzo. Sprzętowo suzuki 5lb pro + certate 3000 lt + robal pupa

Załączone pliki


Użytkownik bartosz311287 edytował ten post 31 maj 2021 - 20:23