Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódź Wigry 355 czy Solar 360Fish?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2016 - 06:14

Witaj

Tych co napisałeś to nie radzę brać, osobiście miałem Columbię 390 ,wróciłem ją w tym roku z mazur ze względu na kiepskie pływanie pod elektrykiem , na Zegrzu pod 20km chodzi 43km/h w dwie osoby plus graty ,

ta łódź jest pod silnik spalinowy teraz ją sprzedałem , bo kupuję większą , dwie pozostałe podobnie będzie z elektrykiem , łódź musi być wąska z tyłu(inaczej rufa hamuje , to jest tylko do spaliny ,żeby osiągnąć dobrą

sterowność i stabilność pływania) i mieć małą powierzchnię styku z wodą , lub nie szeroką .


  • generał1 lubi to

#142 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 373 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 11 styczeń 2016 - 18:57

Do niedawna byłem posiadaczem takiej łodki 380x150(zd. poniżej).Łódka pod tym elektr. szła jak przecinak 7km/h. Ale była mało stabilna i ciężko na stojąco spiningowało się. Dlatego ją sprzedałem. Szukam dobrego pływadełka do spiningowania we dwie osoby, a zarazem pod elektryka.

Rozważam Wigry 355 , Iwa395 i Columbia 390 Fish.

Może koledzy coś podpowiedzą.

Moja Wigry na elektryku...chinolu 55 lb to prędkość ok 6 km/h. Wigry stabilna...2 osoby spoko się spininguje. Na nieduże zbiorniki OK...nawet widziałem chyba na yt jak gość nią pływa po zatoce...Może bym sprzedawał swoją na wiosnę...ale raczej cały komplet bo myślę o alum...



#143 OFFLINE   kruchy488

kruchy488

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:kruchy

Napisano 11 styczeń 2016 - 19:56

Dzieki  esox1972 za podpowiedz co do Columbi. A producent tak chwalił, że na sil. elektrycznym i na wiosłach tak lekko idzie.

 

Dzisiaj rozmawiałem z doświadczonym wedkarzem ,który na niejednej łajbie pływał,i podpowiedział mi taką łódeczkęMeduza 430x165,http://allegro.pl/lo...5912092582.html, gdzie na zawodach wedkarskich nie ma na nią mocnych(jeśli chodzi o predkość) ,Jeśli chodzi o stabilność ,to we dwóch obok siebie przechodzili i łódeczka nie chwiała się za mocno.

Może warto zastanowić się nad nią.



#144 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2016 - 16:00

Dzieki esox1972 za podpowiedz co do Columbi. A producent tak chwalił, że na sil. elektrycznym i na wiosłach tak lekko idzie.

Dzisiaj rozmawiałem z doświadczonym wedkarzem ,który na niejednej łajbie pływał,i podpowiedział mi taką łódeczkęMeduza 430x165,http://allegro.pl/lo...5912092582.html, gdzie na zawodach wedkarskich nie ma na nią mocnych(jeśli chodzi o predkość) ,Jeśli chodzi o stabilność ,to we dwóch obok siebie przechodzili i łódeczka nie chwiała się za mocno.
Może warto zastanowić się nad nią.

Waga tej łodki to 90 kG,z czego ona jest ?? z oblaminowanej tektury ???? Moja łódka tych samych prawie wymiarow wazy prawie 180 kg !-tez jednoskorupowa

Użytkownik lukasz2223 edytował ten post 12 styczeń 2016 - 16:00

  • kogut lubi to

#145 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 styczeń 2016 - 16:29

Dobre pytanie :)



#146 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:43

Waga nie zawsze jest wyznacznikiem wystarczy np pret stalowy w kil zalaminowac i masa gra. Jedna skorupa oklo 100 kg to normalna waga,jak dobrze zrobiona nic nie powinno sie z nia dziac.

#147 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 12 styczeń 2016 - 23:37

Waga nie zawsze jest wyznacznikiem wystarczy np pret stalowy w kil zalaminowac i masa gra. Jedna skorupa oklo 100 kg to normalna waga,jak dobrze zrobiona nic nie powinno sie z nia dziac.

Oczywiście wagę można napompować. Z drugiej strony przy tych gabarytach  90kg to jednak chyba trochę mało. Pływałem jesienią na Romanie takiej 4,4m która ważyła (podobno) około 130kg no i burtę to można było giąć rączką.



#148 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 13 styczeń 2016 - 06:48

Oczywiście wagę można napompować. Z drugiej strony przy tych gabarytach  90kg to jednak chyba trochę mało. Pływałem jesienią na Romanie takiej 4,4m która ważyła (podobno) około 130kg no i burtę to można było giąć rączką.

Ja mam Horna 440 ma dwie skorupy i waga około 220 kg i nie znam osoby która by wgięła coś palcem, sam ważę dobrze ponad 100 kg i bez problemu wskakuje z wysokiego na około 1,5 m pomostu do łódki i nic nie jęknie nie stuknie nie wegnie się (miedzy skorupami nie ma pianki jest wolna przestrzeń. Tak więc łódka mniejsza i z jedną skorupą wcale nie musi być gniotem. Wiadomo większa ilość materiału jest lepsza ale pamiętajmy że nikt nam prezentu nie zrobi i za dodatkową ilość materiału trzeba po prostu zapłacić.

A i czasami lepsze 90 kg masy rzeczywistej niż 130 w papierach.



#149 OFFLINE   kruchy488

kruchy488

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • LokalizacjaOlecko
  • Imię:kruchy

Napisano 13 styczeń 2016 - 09:16

Waga tej łodki to 90 kG,z czego ona jest ?? z oblaminowanej tektury ???? Moja łódka tych samych prawie wymiarow wazy prawie 180 kg !-tez jednoskorupowa

Wczoraj miałem okazje obejrzeć, podotykać owe 90 kg i faktycznie waży około 100 kg. Ku zdziwieniu łajba wykonana dość solidnie. Nigdzie laminat nie ugniata się, jest dość masywna , burty twarde. Właściciel posiada ją 4 lata i zero pęknięć, nie widać pajączków wszystko ok. Mówił że jest wzmocniona rufa, dodatkowe warstwy laminatu. Jeśli chodzi o stabilność to zapewniał ze jest bardzo stabilna, dla dwóch miejsca że chocho. Także pod elektryka nadaje się spokojnie.



#150 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:22

Wczoraj miałem okazje obejrzeć, podotykać owe 90 kg i faktycznie waży około 100 kg. Ku zdziwieniu łajba wykonana dość solidnie. Nigdzie laminat nie ugniata się, jest dość masywna , burty twarde. Właściciel posiada ją 4 lata i zero pęknięć, nie widać pajączków wszystko ok. Mówił że jest wzmocniona rufa, dodatkowe warstwy laminatu. Jeśli chodzi o stabilność to zapewniał ze jest bardzo stabilna, dla dwóch miejsca że chocho. Także pod elektryka nadaje się spokojnie.


Kolego pirwsza zasada jak sie kupuje to nie do konca wierzyc sprzedajacemu, poczekaj jak wszystko poplynie woduj lajbe i bedziesz wiedzial czy stabilna i dobrze plywa na elektryku

#151 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 styczeń 2016 - 13:26

Waga nie zawsze jest wyznacznikiem wystarczy np pret stalowy w kil zalaminowac i masa gra. Jedna skorupa oklo 100 kg to normalna waga,jak dobrze zrobiona nic nie powinno sie z nia dziac.

Kapi - czytasz o jaką łódke chodzi ?? 90 kg.Ja mam powtarzam podobny wymiar w romanie jednopłaszczowej i waga ok 180 kg, poza sklejka w podłodze i na pawęży to reszta sam laminat,bez pręta jakiegos.Zreszta w przypadku mojej łódki nie ma kila w ktorym mozna by bylo cos ukryć.90 kG jak na wymiary tej podanej łódki to troche jednak za mało

#152 OFFLINE   wilk325

wilk325

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Tadeusz
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 31 styczeń 2016 - 17:14

90 kG jak na wymiary tej podanej łódki to troche jednak za mało

Nie do końca, taki Michał ma 4m i 100kg. Sam byłem baaardzo zadowolony z niego i nie słyszałem złych opinii na jego temat.

Tak więc są wyjątki ;)



#153 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 31 styczeń 2016 - 18:50

Wczoraj miałem okazje obejrzeć, podotykać owe 90 kg i faktycznie waży około 100 kg. Ku zdziwieniu łajba wykonana dość solidnie. Nigdzie laminat nie ugniata się, jest dość masywna , burty twarde. Właściciel posiada ją 4 lata i zero pęknięć, nie widać pajączków wszystko ok. Mówił że jest wzmocniona rufa, dodatkowe warstwy laminatu. Jeśli chodzi o stabilność to zapewniał ze jest bardzo stabilna, dla dwóch miejsca że chocho. Także pod elektryka nadaje się spokojnie.

z tego co widzę po zdjęciu posiadam 2 szt tej łódki producent mieszka kilkadziesiąt km ode mnie złego słowa nie mogę na jej temat powiedzieć pływam na min kota 55 i idzie troszkę ponad 6 km/h w 3 osoby jak się nie mylę to płaciłem za nie po 2100 za szt miejsca jest wystarczająco!!


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

#154 OFFLINE   szuwarek80

szuwarek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2016 - 19:48

Mam już dwa lata wigry 355 ,pływałem trochę i złego słowa nie mogę powiedzieć .Stabilna jest .mocna się wydaje ,pływałem na 15-stce yamaha jak na jedną osobę i sporo gratów jest w miarę szybka .Trochę już za mała robi się chyba dla mnie i rozważam zakup wigry 434 ,



#155 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 01 luty 2016 - 20:38

Mam już dwa lata wigry 355 ,pływałem trochę i złego słowa nie mogę powiedzieć .Stabilna jest .mocna się wydaje ,pływałem na 15-stce yamaha jak na jedną osobę i sporo gratów jest w miarę szybka .Trochę już za mała robi się chyba dla mnie i rozważam zakup wigry 434 ,

Jaką prędkość rozwijasz na 15km Yamaha?

#156 OFFLINE   szuwarek80

szuwarek80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 luty 2016 - 20:56

Najwięcej to chyba coś 44 było ,na 15 też fajnie ale lepszym rozwiązaniem byłaby dwudziestka  :) , jak pływałem na dużej fali i obciążonej lodzi i 15-stka już tak średnio sobie radzi .Nie wiem może śrubę można by było inną zamontować jak jest duża fala i wiatr .Kawałek filmu z tamtego roku .

 


  • David77 lubi to

#157 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 08 luty 2016 - 10:35

w przypadku wigry polecam wlozyc zarowke w schowek i zobczaczyć strukture/jakosc laminatu doswietlajac ja swiatlem :)



#158 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 08 luty 2016 - 10:42

w przypadku wigry polecam wlozyc zarowke w schowek i zobczaczyć strukture/jakosc laminatu doswietlajac ja swiatlem :)

Co z nim nie tak?

#159 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 08 luty 2016 - 15:34

miejscami widac jak laminat prawie prześwituje, w dodatkowo niech ktoś spróbuje na 434 przy predkosci rzędu 35/40km/h przemieścić sie na łodzi :) ogolnie byla, złe wraznia, sprzedana, dzieki Bogu :)



#160 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 luty 2016 - 21:02

Jutro zrobię test za lampą w bakiście.

Mój wigras jest z 2009r. łudzę się, że wtedy 'nie oszczędzali' :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych