Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak można łowić ryby i wypuszczać, skandal!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 styczeń 2021 - 00:48

Dla jednych świr, dla innych wzorzec do naśladowania.

A z filmów z jego udziałem wolę taki. To ten w którym "jak ryby są to biorą - nawet na marchewkę. A jak nie ma to się wymyśla durne teorie o przebłyszczeniu"

 

 

Ps. Jest powiedzenie - chcącemu nie dzieje się krzywda, więc nie rozumiem tych połamanych na podłożu szczęk...

 

Ps do Ps "PS. Znasz w tym kraju jakakolwiek instytucję, w której nie decydują relacje towarzysko-biznesowe? Mam wymieniać po kolei: rząd, opozycja, opozycja do opozycji, politycy, samorządowcy, sędziowie, uczelnie i szkoły, służba zdrowia, ludzie tzw kultury, prasa i dziennikarze, korporacje, firmy...... itd...."

 

I to niby jest usprawiedliwienie??? Dla mnie to raczej przyznanie się do winy.


Użytkownik eRKa edytował ten post 24 styczeń 2021 - 00:58

  • Aries lubi to

#122 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 24 styczeń 2021 - 06:21

Wątek Pleciony zakończmy, po co nabijać oglądanie na YT. Wywalcie te linki.

Relacje powinny być Biznesowao-Towarszykie. A nie odwrotnie. A u nas jest właśnie odwrotnie, towarzyskiem kolegom (przewaznie od %) proponuje się łatwe i przyjemne biznesy.

Wróce do jednego. To My wybieramy kogoś z Nas na prezesa, Członków zarządu/komisji, skarbnika, sekretarza, delegata itp. Czy to w kole bezpośrednio czy w okręgu pośrednio.

Wiec finalnie obraz PZW jest obrazem Nas.

Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 24 styczeń 2021 - 06:22

  • Mysha lubi to

#123 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 styczeń 2021 - 07:23

Dla jednych świr, dla innych wzorzec do naśladowania.

(....)

Ps do Ps "PS. Znasz w tym kraju jakakolwiek instytucję, w której nie decydują relacje towarzysko-biznesowe? Mam wymieniać po kolei: rząd, opozycja, opozycja do opozycji, politycy, samorządowcy, sędziowie, uczelnie i szkoły, służba zdrowia, ludzie tzw kultury, prasa i dziennikarze, korporacje, firmy...... itd...."

 

I to niby jest usprawiedliwienie??? Dla mnie to raczej przyznanie się do winy.

Perełka

No to Romku przyznaj się do winy i publicznie wyznacz sobie pokutę.
 



#124 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 styczeń 2021 - 10:01

Wątek Pleciony zakończmy, po co nabijać oglądanie na YT. Wywalcie te linki.

Relacje powinny być Biznesowao-Towarszykie. A nie odwrotnie. A u nas jest właśnie odwrotnie, towarzyskiem kolegom (przewaznie od %) proponuje się łatwe i przyjemne biznesy.

Wróce do jednego. To My wybieramy kogoś z Nas na prezesa, Członków zarządu/komisji, skarbnika, sekretarza, delegata itp. Czy to w kole bezpośrednio czy w okręgu pośrednio.

Wiec finalnie obraz PZW jest obrazem Nas.

 

 

 

To aktualni prezesi i reszta zarządu rękami i nogami trzymają się aktualnych funkcji. Miał być zjazd nadzwyczajny - nie było, aktualnie przedłużono kadencję ze względu na coś tam... Sejm może zdalnie, ale już ZG nie???Wielokorotnie była mowa o starych komuchach dla których etaty w PZW to takie ciepłe posadki na starość...

 

Kolejny - co to "członki winne"???

 

Pleciona robi więcej dobrego, niż dziadki we władzach...

 

 

Vako

 

Perełka

"No to Romku przyznaj się do winy i publicznie wyznacz sobie pokutę."

 

Jaaa???? To Ty rozgrzeszasz te patologie, patologią innych



#125 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 24 styczeń 2021 - 12:29

Pleciona robi więcej dobrego, niż dziadki we władzach...


Hahahahahahahahahahahahah padłem :D brak mi woli jakkolwiek z tym polemizować.

eRKa, żyj dalej złudzeniami :) na 100% będzie lepiej jak tylko będziemy oczekiwać od Nich :D (nie od Nas).

No nic. Za wątek podziękuję. Miało być konstruktywnie :)

#126 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 styczeń 2021 - 14:07

Hahahahahahahahahahahahah padłem :D brak mi woli jakkolwiek z tym polemizować.

eRKa, żyj dalej złudzeniami :) na 100% będzie lepiej jak tylko będziemy oczekiwać od Nich :D (nie od Nas).

No nic. Za wątek podziękuję. Miało być konstruktywnie :)

 Cały czas konstruktywnie proponuję - realnie zmniejszyć limity. Dostosować do rzeczywistej możliwości wody, a nie utrzymywać fikcji z czasów głębokiej komuny. Konstruktywnie proponuję - dla wędkarzy którzy ryby wypuszczają - bezpłatna karta na cały kraj(prócz oczywiście dotychczasowych opłat w konkretnym okręgu z którego jest wędkarz) To było by z korzyścią dla wszystkich. Wędkarz mógłby swobodnie wędkować na wszystkich wodach PZW i pokazywać innym, że nie trzeba wcale ryb zabierać.

 

Ustosunkuj się proszę do powyższego, miast wyśmiewać.



#127 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 styczeń 2021 - 14:37

Romku, zapomniałeś dodać o zwiększeniu do maksimum kontroli nad wodą. Wprowadzenie Twojego pomysłu z bezpłatnością zaskutkuje tym, że pół miliona wędkarzy okaże się wielbicielami C&R. Za darmo warto minąć się z prawdą, a mając świadomość, że kontrole zdarzają się od wielkiego dzwonu, tym bardziej. Życie pokazuje, że poważne traktowanie, zalecenia, prośby, czy wskazówki są psu na budę. Niestety, jako społeczeństwo, jesteśmy skrojeni na miarę surowych, precyzyjnych i egzekwowalnych przepisów. Kultura osobista i uczciwość jest w odwrocie, a osoby cechujące się jednym i drugim kojarzą co najwyżej się z jakimś wymierającym gatunkiem. Trzeba wyrobić nawyki, nauczyć przestrzegania przepisów, a w przyszłości traktować po partnersku. Nie odwrotnie.
  • Byniek, eRKa i konopaa lubią to

#128 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 24 styczeń 2021 - 16:14

Oczywiście kontrole wskazane i pożądane. Często i wszędzie. Co do "Złów i wypuść" - Są chyba już we wszystkich okręgach takie wody - mniej lub więcej. Więc jeśli na tych ogólnodostępnych - byłby z tym problem, to może chociaż na takich? Dla wszystkich wędkarzy ze związku? Takie wody są lepiej pilnowane...



#129 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 styczeń 2021 - 23:16



#130 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 24 styczeń 2021 - 23:38

a ja jestem zadowolony.....ryb jest wystarczająco dużo i wystarczająco mało.....problemem jest raczej jakość wody oraz efekty pracy meliorantów.....tak to przynajmniej wygląda w moim okręgu.....komu się Polski Związek Wapniaków nie podoba, niech idzie na swoje.....najbardziej mnie mierzi personifikacja ryb i jednoczesne odhumanizowywanie starszego pokolenia.....to brak szacunku i nieupoważniona pycha......polecam do rozważenia:

 

https://th-th.facebo...16743635393699/



#131 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 25 styczeń 2021 - 18:11

Cały czas konstruktywnie proponuję - realnie zmniejszyć limity. Dostosować do rzeczywistej możliwości wody, a nie utrzymywać fikcji z czasów głębokiej komuny. Konstruktywnie proponuję - dla wędkarzy którzy ryby wypuszczają - bezpłatna karta na cały kraj(prócz oczywiście dotychczasowych opłat w konkretnym okręgu z którego jest wędkarz) To było by z korzyścią dla wszystkich. Wędkarz mógłby swobodnie wędkować na wszystkich wodach PZW i pokazywać innym, że nie trzeba wcale ryb zabierać.
 
Ustosunkuj się proszę do powyższego, miast wyśmiewać.

Po wprowadzeniu Bezpłatnej Karty wszyscy się nagle zrobią No Kill :-)

#132 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:13

Odbiegliście Panowie nieco od tematu.....
 

A ja Wam powiem, że znalazłem niemalże złoty środek :) Otóż moje koło gospodaruje na niewielkiej żwirowni. Co roku ok. 70-80 wędkarzy opłaca 270 zł., która to kwota w całości idzie na zarybienie + ewentualnie 80 zł. za nieodrobienie 5 godzin pracy na rzecz łowiska (z kolei te pieniądze idą na utrzymanie łowiska, takie jak koszenie, utrzymanie stanowisk, opłata za prąd,itp). Niedozwolone mamy łowienie tu na spinning i muchę. Łowię tutaj na spławik, grunt, i uwaga, czasem także na żywca, gdy mam ochotę na szczupaka. Stąd ryby zabieram (w tamtym roku wziąłem np. cały limit jednego z gatunków), gdyż lubię jeść ryby. Podobnie jak ja, postępuje większość wędkarzy na tym łowisku, ale mimo to, ryb u nas jest pod dostatkiem, bo żwirownia jest regularnie, kilka razy do roku, zarybiana. Łowimy głównie karpie, amury, szczupaki, tęczaki, liny, karasie, płocie.

Gdy natomiast chcę pospiningować (co robię raz, dwa razy w tygodniu), to idę na płynącą nieopodal Wisłę oraz jej dopływy i łowię pstrągi, klenie, szczupaki, sandacze, brzany. Jednak z wód płynących ryb nie zabieram od kilkunastu lat już, z powodów, o których koledzy wyżej mówili.

Wilk jest syty i owca cała. Można ? Można.... :)


Użytkownik Grzesiek edytował ten post 26 styczeń 2021 - 09:13

  • mercoss, eRKa i konopaa lubią to

#133 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 styczeń 2021 - 11:08

Czyli macie staw hodowlany, w którym odłów dozwolony wyłącznie amatorskimi narzędziami połowowymi przez wybranych rybaków - amatorów   :D



#134 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 styczeń 2021 - 11:14

No nie do końca Bartku. Bo rybak łowi siecią, a wędkarz wędką...Ot, taka mała, subtelna różnica ;)



#135 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 styczeń 2021 - 11:18

Mylisz się, rybak idzie po ryby, a wędkarz na ryby, taka jest różnica. Narzędzia połowowe nie mają żadnego znaczenia   ;)



#136 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 styczeń 2021 - 11:31

Oj mają, mają... Wędkarz łowi ryby głodne lub takie w których wzbudził agresję. Rybak siecią zgarnia wszystko co żyje. Poza tym, rybak większość swojego połowu (o ile nie całość) sprzedaje dla zysku, a wędkarz (zgodnie z RAPR) takiego prawa nie ma.

Naprawdę nie widzisz różnicy ?


  • mercoss i Pluszszcz lubią to

#137 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 styczeń 2021 - 12:04

Spokojnie Grzegorz, żarcik tylko, wybacz jeśli uraziłem  :)


  • Grzesiek lubi to

#138 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 26 styczeń 2021 - 12:08

Wybaczam i urazy nie czuję :) Pozdrawiam :)


  • bartsiedlce lubi to

#139 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 26 styczeń 2021 - 12:43

Tak jak pisał Bartek,  każdy wędkarz jest rybakiem (tyle że dokonującym połowu amatorskimi narzędziami połowowymi ), natomiast mało który rybak jest wędkarzem....


  • coma i trout master lubią to

#140 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 26 styczeń 2021 - 13:04

Parafrazując stary żart...

- Jaka jest różnica między narzeczeństwem a małżeństwem?
- Taka jak między polowaniem a świniobiciem.

 

Zatem, jaka jest różnica pomiędzy wędkarstwem a rybactwem...?  :rolleyes: