Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak można łowić ryby i wypuszczać, skandal!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2021 - 14:40

Mamy ze 2-2,5tys kół i pewnie pełen przekrój rozwiązań.

Takie minimum, minimum, to taka sama formatka w excelu w każdym kole, zaczytywana do wspólnej bazy danych.
Dalej już wszystkie raporty analityczne w pełni zautomatyzowane. Tzn. wybierasz z listy rodzaj raportu, zakres i formę (excel/pdf)
Do wklepania danych tańszy będzie student. Do tego zrobi to co najmniej 2x szybciej od żony wieloletniego działacza.

Rozwiązanie idealne, rejestr online (jak w Nowym Sączu), członkowie wybierają z zamkniętej listy samodzielnie. Do obsługi na całą Polskę wystarczy.. no właśnie, już widzicie. Oj bolałoby, tyle etatów papa :) Dla wykluczonych tradycyjna forma wklepana przez studenta.

Wspomniany elmo nie musi być ekspertem od Waszych procedur. I bez tego widać, że w skali Kraju występują mega nieefektywności.
 

Maćku,
oczywiście mocno wierzę w prace pozytywistyczną. To dlatego zostałem w naszym Kraju i na co dzień dorzucam swoją cegiełkę, taką jaką biorąc pod uwagę otoczenie dorzucić mogę. Stąd też spojrzenie "centralne". Taki punkt odniesienia.


Użytkownik korol edytował ten post 23 styczeń 2021 - 15:02

  • coma lubi to

#102 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:06

Takie minimum, minimum, to taka sama formatka w excelu w każdym kole, zaczytywana do wspólnej bazy danych.
Dalej już wszystkie raporty analityczne w pełni zautomatyzowane. Tzn. wybierasz z listy rodzaj raportu, zakres i formę (excel/pdf)

A broń Cię Boże (nie wiem jak to się pisze) lub inny wszechwładny, by jakiekolwiek duże dane, lub wielkie bazy danych w .pdf przesyłać.
Jak takiego dorwę, to przeprowadzę doświadczenia w jakiej kolejności stosować: zastrzelić, utopić, odciąć jajca, powiesić. :lol:
Przesłuchania nie uwzględniam, bo to humanitarne. A na drobne zabiegi okaleczające mam papier, więc powiem, że służbowo. :D


Użytkownik Kotwic edytował ten post 23 styczeń 2021 - 15:07


#103 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:08

Ale zdajesz sobie sprawe ze takich sa setki jak nie tysiace osob na tych dietach, koszty wszystkich siedzib okregow/kół, delgacje itp itd

Zobacz ze wszystkie to juz sie dzieje. Firmy ktore moga przechodza na online likwidujac oddziały/ sklepy stacjonarne.

Widząc aktualne podejscie PZW to predzej przejdziemy na rozliczenia srebrnikami w skurzanych sakiewkach, cofajac sie do średniowiecza, niz na online.
Przejsce na online gdzie wszysrko jest weryfikowalne momentalnie pokazalo by gdzie i jaka byla skala niegospodarnosci.
Niejasna sytuacja dzialania PZW bardziej sprzyja niejasnym interesom

PZW nie jest firmą i nigdy(póki co) nią nie będzie. Porównywanie ją do firmy jest bezcelowe, bo jako stowarzyszenie nie jest ukierunkowane na osiąganie zysku, tylko na samofinansowanie.

Skarbników jest tylu jakie są potrzeby kół/okręgu. Z rególy tyle ile kół w okręgu. Osoby te rozprowadzając znaki odpowiadają prawnie własnym majątkiem. Firmy zewnętrzne już nie, bo tylko do pewnej wysokości. Poza tym nie jestem zwolennikiem wyprowadzania środków finansowych do firm zewnętrznych jeśli nie jest to konieczne lub merytorycznie uzasadnione. Firmy zewnętrzne są dopóty tanie, dopóki nie osiągnął monopolu w jakiejś dziedzinie. Później zgodnie z prawami rynku, zawsze wykorzystują swą pozycję do zwiększania zysków i ich początkowa tania usługa w średnim okresie przestaje być tania, a w ostateczności sporo droższa.

 

Z tym średniowieczem to znów fantazjujesz. Tak jak wszędzie taki w PZW w czasie pandemii pracownicy etatowi pracowali zdalnie. Wystarczy wejść na stronę ZG lub okręgu by o tym się samemu przekonać jak pracują w czasie pandemii biura.

Sporo piszesz o rzekomych nieprawidłowościach. Nie wiem czy masz na to dowody, czy też są to tylko zasłyszana w necie opowieści. Podejrzewam, że gdyby przyszło Ci w sądzie udowodnić to co tu napisałeś, miałbyś zapewne spore problemy.

 

 

PS. Z doświadczenia wiem, że najczęściej jest tak, iż osoby z gruntu nieuczciwe lub mające same na bakier z uczciwością, wszędzie dookoła widza złodzieja który je chce okraść.


  • cobrax lubi to

#104 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:14

Korol wiesz jaki jest twój zasadniczy problem. Chcesz reformować coś o czym nie masz zielonego pojęcia - jak działa i funkcjonuje.

Dowód.

Wystarczy wejść na stronę okręgu do którego należysz(a o którym nie masz zielonego pojęcia) i sprawdzić istniejące fakty. Twoje reformatorskie pomysły są na porządku dziennym w OM-e już od wielu lat.

https://ompzw.pl/art...iki-do-pobrania


  • Pluszszcz lubi to

#105 ONLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:15

Socjotechnika niskich lotów
  • coma lubi to

#106 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:34

vako,
Daj sobie spokój, to nie mój Okręg ;) u sobie znam doskonale relacje towarzysko-biznesowe.

Mam wrażenie, ze to Ty nie rozumiesz, jak byc powinno. W sumie nawet tego od Ciebie nie oczekuje. Nie rozumiem tylko, czemu tak bronisz starego.
  • coma i eRKa lubią to

#107 OFFLINE   Kotwic

Kotwic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaGiżycko

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:45

PZW nie jest firmą i nigdy(póki co) nią nie będzie. Porównywanie ją do firmy jest bezcelowe, bo jako stowarzyszenie nie jest ukierunkowane na osiąganie zysku, tylko na samofinansowanie.

Skarbników jest tylu jakie są potrzeby kół/okręgu. Z rególy tyle ile kół w okręgu. Osoby te rozprowadzając znaki odpowiadają prawnie własnym majątkiem. Firmy zewnętrzne już nie, bo tylko do pewnej wysokości. Poza tym nie jestem zwolennikiem wyprowadzania środków finansowych do firm zewnętrznych jeśli nie jest to konieczne lub merytorycznie uzasadnione. Firmy zewnętrzne są dopóty tanie, dopóki nie osiągnął monopolu w jakiejś dziedzinie. Później zgodnie z prawami rynku, zawsze wykorzystują swą pozycję do zwiększania zysków i ich początkowa tania usługa w średnim okresie przestaje być tania, a w ostateczności sporo droższa.

 

Z tym średniowieczem to znów fantazjujesz. Tak jak wszędzie taki w PZW w czasie pandemii pracownicy etatowi pracowali zdalnie. Wystarczy wejść na stronę ZG lub okręgu by o tym się samemu przekonać jak pracują w czasie pandemii biura.

Sporo piszesz o rzekomych nieprawidłowościach. Nie wiem czy masz na to dowody, czy też są to tylko zasłyszana w necie opowieści. Podejrzewam, że gdyby przyszło Ci w sądzie udowodnić to co tu napisałeś, miałbyś zapewne spore problemy.

 

 

PS. Z doświadczenia wiem, że najczęściej jest tak, iż osoby z gruntu nieuczciwe lub mające same na bakier z uczciwością, wszędzie dookoła widza złodzieja który je chce okraść.

vako, bardzo dobry wpis charakteryzujący naszą rzeczywistość.
I tu pięknie się wpasuje to co pisze Sławek (SOB), o gdy mowa "wyje..baniu ryb do dna"  (to moje słowa, usilnie uprasza się o cytowanie wraz z podaniem źródła).



#108 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:50

Lektura naszej dyskusji nasuwa skojarzenia z błądzeniem w gęstej mgle. Coś uwiera, coś przeszkadza, coś chciałoby się zmienić. Pomysły są, pomysłów na skuteczne rozwiązanie problemu nie ma. Trudno się dziwić. Piotr przedstawia systemowe rozwiązania na poziomie urzędniczo/ministerialnym. Słuszne, ale czy realne? Ze świeczką szukać ludzi skorych do reform. Dobrze jest jak jest. Przekorny Sławek, jak zrozumiałem, proponuje pozytywistyczno/demokratyczne rozwiązania w ramach samego stowarzyszenia. Zakasać rękawy i rzucić się w wir społecznikowskiego działania. Państwo nic za nas nie zrobi. To my jesteśmy winni tej degrengolady, bo zbijamy bąki i tylko narzekamy. Zapomniałeś chyba Sławku, że demokratyczna większość ma w głębokim poważaniu jakiekolwiek reformy i wspierana przez wybrane przez siebie (czynnie lub za milczącym przyzwoleniem) władze stanie murem za obecnym stanem rzeczy. Grupa działających w strukturach związku na niższych jego szczeblach, wydaje mi się urażona dyskutowaniem o patologii i potrzebie radykalnych zmian. My walczymy, działamy, próbujemy, a wy kontestujecie wystukując jakieś bzdury na klawiaturze. Jakbym miał do wyboru, dołączyć do Syzyfa, czy wydłubać kolejnego wobka, wybieram kawałek lipy. Przykro mi to pisać, przy szczerym podziwie dla waszej wiary i społecznikowskiego zacięcia, jesteście tylko hamulcowymi degradacji polskich wód. Możecie snuć wywody o zarybieniach, operatach, kontrolowaniu pogłowia, panowaniu nad sytuacją. Ryb ubywa, i nie widać nawet światełka w tunelu, że ten proces się odwróci. Odbywa się systematyczna, ukryta pod papierologią i urzędniczym przyzwoleniem kradzież dobra publicznego. Przyjęta metodologia rodem ze stawu hodowlanego, gdzie wpuszczone kroczki stają się ością wydłubywaną z zębów podczas śpiewania kolędy, ma na celu doraźne zaspokojenie klienteli lubiącej zjeść rybkę upolowaną własnoręcznie i za darmo (sic!). To, że przyszwęda się sportowiec, złowi i wypuści, statystycznie jest bez znaczenia. Wraz z wpuszczonymi wyławiane są niedobitki dzikie i nie widać dla nich ratunku. Przy ponad półmilionowej rzeszy rozmiłowanej w "chłop żywemu nie przepuści", przy prawie którego nie ma, bo jego egzekucja nie istnieje przyroda sobie nie poradzi. Trzeba jej pomóc. A kogo to obchodzi?

Drogi Macieju, moim znajomym udało się po kilku latach doprowadzić do stanu, że na tarliskach, które sami zbudowali pojawiły się bardzo ładne ryby i nawet w sporych ilościach. Im  nikt niczego nie kradnie. Jeśli w Twoim otoczeniu ktoś kradnie coś na czym Ci wędkarsko zależy, to może po prostu  gdzieś to zgłoś. Albo jakoś inaczej zajmij się problemem. Bo na forum na pewno nic nie wskórasz.


  • vako lubi to

#109 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2021 - 16:45

elmo nie masz zielonego pojęcia jak to działa.

Skarbnik otrzymuje z tytułu pełnionych obowiązków i przyjętej na siebie odpowiedzialności finansowej - miesięczną dietę, której wysokość jest uzależniona od jego zaangażowania. Dieta w 99,9% przypadków jest nieopodatkowana. Co innego osoby obsługujące i nadzorujące system internetowych opłat. Tu podatki- koszta są na full wypasie.
 

 Skarbnik otrzymuje % od sprzedanych znaczków. W zależności od ilości członków w kole jest to zmienna wartość - zależy jak ustali okręg. A w styczniu dostaje PIT ileś tam... Oczywiście wyjazdy do okręgu - na delegacje... Nawet przyjmując, że tak jest tylko w moim okręgu to już więcej niż 99,9 % które podałeś


  • coma lubi to

#110 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2206 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 23 styczeń 2021 - 17:57

Przyszła odwilż, na Wiśle nie ma już kry. Także chyba czas skończyć dyskusje, wracam do łowienia :)

Tematy wydawały się ciekawe i miałem nadzieję, że powstanie fajna burza mózgów z różnego rodzaju propozycjami rozwiązań.
Tymczasem najwięcej energii zostało zmarnowane na obronę tego, czego się bronić nie da. Żaden Schopenhauer tu nie pomoże.
Po owocach ich poznacie.

PZW niestety nie jest nowoczesną (jak niektórzy próbują wmawiać) i mega sprawną organizacją z dobrą reputacją oraz zdolnościami wpływu na ustawodawców. Właściciel nie przykłada tematowi zbyt wielkiego znaczenia. I jest jak jest. Wszyscy winni, tylko nie my. Ewentualnie ryby są, tylko łowić nie potraficie.

Moim zdaniem do poprawy jest wiele. Powinniśmy tutaj zacząć od nas samych, tak indywidualnie nad wodą, ale też wymagać skuteczności od przedstawicieli.

Pozdrawiam



#111 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 23 styczeń 2021 - 18:23

Pełna zgoda z przedmówca. Oby komisji statutowej poszło lepiej niż nam.

Z wędkarskiem pozdrowieniem.
  • korol lubi to

#112 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 18:51

Przyszła odwilż, kra nie płynie to można rozpocząć sezon jak gwiazdorzy ,,węTkarskiEgo (pół)światka'':


  • Sławek Oppeln Bronikowski i gumowy lubią to

#113 ONLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 23 styczeń 2021 - 22:21

Przyszła odwilż, kra nie płynie to można rozpocząć sezon jak gwiazdorzy ,,węTkarskiEgo (pół)światka'':
https://www.youtube....eature=emb_logo


Wypalanki...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#114 OFFLINE   Maju91

Maju91

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOkolice Rzeszowa
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 22:49

Wypalanki...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aż oglądnąłem całe, czy to nie są jakieś jaja. Szczerze to mi pierwszy raz w życiu kopara opadła...


Użytkownik Maju91 edytował ten post 23 styczeń 2021 - 23:32


#115 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:10

vako,
Daj sobie spokój, to nie mój Okręg ;) u sobie znam doskonale relacje towarzysko-biznesowe.
Mam wrażenie, ze to Ty nie rozumiesz, jak być powinno. W sumie nawet tego od Ciebie nie oczekuje. Nie rozumiem tylko, czemu tak bronisz starego.

To może napisz lepiej do jakiego okręgu należysz i jaki okręg lub koło chcesz reformować. Wtedy unikniemy zbędnych kompromitacji i jałowych dyskusji.

Ja również dostrzegam potrzebę pewnych zmian. I tym się zapewne różnię od Ciebie, iż uważam że powinni je przeprowadzać kompetentni, a nie przypadkowi ludzie.

Żeby jakakolwiek dyskusja o reformach miała sens to po drugiej stronie musi być osoba przygotowana merytorycznie do tych rozmów. Korolu w swych wpisach póki co nie wykazujesz, że jesteś taką osobą. I piszę o tym z nieukrywanym smutkiem. :(

 

PS. Znasz w tym kraju jakakolwiek instytucję, w której nie decydują relacje towarzysko-biznesowe? Mam wymieniać po kolei: rząd, opozycja, opozycja do opozycji, politycy, samorządowcy, sędziowie, uczelnie i szkoły, służba zdrowia, ludzie tzw kultury, prasa i dziennikarze, korporacje, firmy...... itd....


Użytkownik vako edytował ten post 23 styczeń 2021 - 23:29

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#116 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:15

...


Użytkownik BOB edytował ten post 23 styczeń 2021 - 23:19


#117 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:18

Aż oglądnąłem całe, czy to nie są jakieś jaja. Szczerze to mi pierwszy raz w życiu kopara odpała...

:o  :blink:  :unsure: !!!! ja ... :huh:

#118 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1402 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:31

:o  :blink:  :unsure: !!!! ja ... :huh:



#119 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:35

Nie musisz mnie utwierdzać w opinii na temat tego ... Myślę, że jeszcze nie raz wybałuszę gały



#120 OFFLINE   Thomas-xXx

Thomas-xXx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaNiderlandy
  • Imię:Tomek

Napisano 23 styczeń 2021 - 23:45

Słów brak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk