Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak można łowić ryby i wypuszczać, skandal!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:13

 

Za symboliczne 10 złotych uraczył mnie rejestrem Okręgu Biała Podlaska w jakże poręcznym podwójnym formacie

 

Ta książeczka z Białej to jest taka kwintesencja braku racjonalności. Dlaczego nie A4 można by się zapytać.
Wygląda, jakby ten format wymyślił ktoś, to na co dzień nie łowi ryb...Każdy inny szybko pomyśli i wpadnie na to, że dla wędkarza jest nieporęczna.

W tym zakresie, dla mnie numerem jeden cały czas jest Nowy Sącz, wspomniany zresztą przez Comę cztery posty wyżej.
I podobnie. Pierwsza wizyta w poniedziałek o świcie na Piaskach, już po 15 minutach łowienia kontrola, podałem numery ze zdjęcia wyświetlonego w telefonie. Strażnicy podpowiedzieli co i jak z tą głowacicą i się pożegnaliśmy.
Można :)


Użytkownik korol edytował ten post 21 styczeń 2021 - 12:18

  • Maciej W., coma i eRKa lubią to

#62 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2021 - 13:31

...Mnie ciekawi i mam nadzieję, że odpowiesz, kto w takim razie spowodował to powszechne miauczenie i biadolenie, że nie ma ryb, w rejonach gdzie od 20-30 lat nie ma rybaków i odłowów gospodarczych? Te ryby same się wy..jebały do dna? Czy może z nudów zdechły, na złość posiadaczy Stelli i Batsonów? :D
A może rybacy na nocnych motolotniach, wyłowili te ryby za pomocą telekinezy? :lol:....

 

 Wiele razy o tym mówiłem, tak że powiem jeszcze raz. To zarządzający wodą są odpowiedzialni za rybostan. Kilka postów wyżej napisałem - powtórzę - mogę zgodnie z regulaminem zabrać w roku w moim okręgu 480 szt szczupaka czy sandacza. A uwzględniając, ze sum jest na banicji(nie ma limitu ilościowego - stwierdzono, że sum to szkodnik) teoretycznie mogę zabrać nieskończenie wiele szt drapieżnych ryb. To tak przy tych 480 szt zostając - wychodzi pół tony ryby drapieżnej. Teoretycznie na każdego wędkarza. Fajne - co nie?

 

W okręgu jest ok 4000 ha wody i ok 4000 wędkarzy. To przyjmując tak na zdrowy rozum - 10kg/ha wydajności drapieżnika - wychodzi nie 480 szt a ok 10 szt - takich kilogramowych szczupaków czy sandaczy. 50x mniej niż dopuszcza regulamin. 

 

To ja się pytam - nikt tego nie widzi???????

 

I proszę nie mów, że wędkarze. Wystarczy, że złowią i zabiorą 10x mniej niż dopuszcza regulamin to i tak woda zostanie wyrybiona do dna. Zgodnie z prawem...Ale niezgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

 

Te 10 kg/ha wydajności - znalazłem gdzieś w sieci i nie będę oponował jeśli napiszesz, ze to jest 20kg/ha czy nawet wiecej - nie znam sie na tym. Ale na pewno, nie będzie to 500kg/ha - tyle to może karpie przyrastają jak  są dobrze karmione.

 

Nie wędkarze - zarządzający wodami są odpowiedzialni za rybostan. Ze mną ani z nikim indywidualnie Wody Polskie nie podpisywały umowy na dzierżawę tego czy owego zbiornika...



#63 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 styczeń 2021 - 13:40

W kwestii limitów to oczywiście popieram Romka.
Ostatnio sobie w pamięci liczyłem i w sezonie mogę spokojnie złowić tonę ryb (oczywiście spinning, łowiąc karpie, leszcze i amury więcej).
Niech będzie, że nie będą równomiernie rozłożone, coś się trafi w okresie, coś przekroczy limit ilościowy. Lekko pół tony zabrane, lekko.

Racjonalna gospodarka dająca takie możliwości..


Użytkownik korol edytował ten post 21 styczeń 2021 - 13:42


#64 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 15:20

Skoro juz sa w formie mobilnej /elektronicznej dokumnety to technologicznie mozna stworzyc apke wedkarska z funkcjami wykorzy
sujacymi dostepne czujniki smartfonow (podobna czesciowo do Endomondo):

- oplaty online na zywo na niemal cala polske (stale/roczne i on demand)
- widok mapy - zakladki np. podglad lowisk z lokalnymi przepisami, aktywni wedkarze
- logoeanie sie do wedkowania- funkcja start i stop lowienia (manualne wlaczenie przez uzytkownika). Daje dane o miejscach, porach, dniach i np. GPS widocznosci na mapie
- po wlaczeniu siebie jako lowiacego, kazdy inny uzytkownik (oraz np. PSR) widzi kazdego na mapie jako pinezke GPS, gdzie moze rozwinac zakres uprawnien (limit, metoda, nokill itp
- zlowione ryby ( kyore do zabrania) trzeba zrobic fotki (foto z poziomu apki, nie dodawqne z galeri), z mini formularzem gatunek, cm. + co tam dany smartfon zbiera (data, godzina, temp, cisnienie, gps, npm, itp)
- powiadomienia, wiadomosci, ostrzezenia. Od okregow, kol, sluzb (do wszystkich, do grup, zawezenie lokalizacyjne /okolica. Powiadomienia popup+dzwiek o koncu lowienia jesli np. mozna do zmroku
- zglaszanie klusownictwa, zagrozen ekologicznych itp
- opcjonalnie grywalizacja - punkty, rangi, konkursy, zawody online nawet na cala polske real time (szczupak dnia)
- statystyki- wlasne statystyki wedkarza (ilosc dni, godzin na rybach, kilometry zrobione podczas lowienka, ryby itp itd), statystyki regionu,
- moduł reklam- do dalszego samofinansowania sie utrzymania i rozwoju apki- reklamy producentow

Mozna by real time sprawdzac:
presje na mapie w miejsca gdzie chce sie jechac (kazdy user),
czy ktos klusuje (jesli nie ma go na mapie).
Dane statystyczne dla ichtiologow i zarzadcy wody.

Koszty zejscia z recznej digitalizacji aktualnych papierowych rejestrow, zakladajac ze ktos to wklepuje aktualnie, sfinansowaly by powstanie apki, a rekkamy i skladki utrzymanie/rozwoj
  • mercoss, eRKa i mackowiak lubią to

#65 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 styczeń 2021 - 15:42

Ludzie jak ten Pan "smakosz" widać że lubi zjeść rybkę. Mają błędne myślenie ,Biznes -Zebrać składkę ->wpuścić->wyłowią ->zjedzą, znowu wpuścić->wyłowią zjedzą i tak w koło, Biznes to nie tylko ,talerz i pełna samara, popita browarem. Zrozumiały to w dużej części już dawno inne kraje ,że więcej można zarobić na emocjach, turystach ,żyznych w okazy wodach ,niż na białku które rosło 8-10 lat do metra a wysrane zostało po 3h inna sprawa ,że tych co lubią zjeść jest więcej niż tych co lubią złowić i wypuścić ,mając świadomość ,że wtedy mają do czego wrócić i może za rok będzie miał 110cm a nie 107cm. Licencje za pozyskiwanie pokarmu ,tak to można nazwać

Połowione Zjedzone Wysrane.



#66 OFFLINE   mercoss

mercoss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 16:17

Połowione Zjedzone Wysrane
Ale mi się to podoba.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

#67 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 18:00

Skoro juz sa w formie mobilnej /elektronicznej dokumnety to technologicznie mozna stworzyc apke wedkarska z funkcjami wykorzy
sujacymi dostepne czujniki smartfonow (podobna czesciowo do Endomondo):

- oplaty online na zywo na niemal cala polske (stale/roczne i on demand)
- widok mapy - zakladki np. podglad lowisk z lokalnymi przepisami, aktywni wedkarze
- logoeanie sie do wedkowania- funkcja start i stop lowienia (manualne wlaczenie przez uzytkownika). Daje dane o miejscach, porach, dniach i np. GPS widocznosci na mapie
- po wlaczeniu siebie jako lowiacego, kazdy inny uzytkownik (oraz np. PSR) widzi kazdego na mapie jako pinezke GPS, gdzie moze rozwinac zakres uprawnien (limit, metoda, nokill itp
- zlowione ryby ( kyore do zabrania) trzeba zrobic fotki (foto z poziomu apki, nie dodawqne z galeri), z mini formularzem gatunek, cm. + co tam dany smartfon zbiera (data, godzina, temp, cisnienie, gps, npm, itp)
- powiadomienia, wiadomosci, ostrzezenia. Od okregow, kol, sluzb (do wszystkich, do grup, zawezenie lokalizacyjne /okolica. Powiadomienia popup+dzwiek o koncu lowienia jesli np. mozna do zmroku
- zglaszanie klusownictwa, zagrozen ekologicznych itp
- opcjonalnie grywalizacja - punkty, rangi, konkursy, zawody online nawet na cala polske real time (szczupak dnia)
- statystyki- wlasne statystyki wedkarza (ilosc dni, godzin na rybach, kilometry zrobione podczas lowienka, ryby itp itd), statystyki regionu,
- moduł reklam- do dalszego samofinansowania sie utrzymania i rozwoju apki- reklamy producentow

Mozna by real time sprawdzac:
presje na mapie w miejsca gdzie chce sie jechac (kazdy user),
czy ktos klusuje (jesli nie ma go na mapie).
Dane statystyczne dla ichtiologow i zarzadcy wody.

Koszty zejscia z recznej digitalizacji aktualnych papierowych rejestrow, zakladajac ze ktos to wklepuje aktualnie, sfinansowaly by powstanie apki, a rekkamy i skladki utrzymanie/rozwoj



CIAG DALSZY:
I wydaje mi sie ze takie podobne apki moga juz latac np. w spedycji. Więc mogło by sie okazac ze koszt wdrozenia bedzie duzo mniejszy albo nawet w modelu SaaS gdzie userem bedzie wedkarz a koszt serwisu bedzie doliczony do oplaty za karte

W opcji 2.0 mozna polaczyc GPS mapy markery z AR - jak apka PokemonGo. I dla fun wedkarze nad woda mogli by zbjerac np. fanty od sponsorów. Albo miec challenge (terminowe/ bezterminowe /czasowki/ ilosciowki ryb) dla zabawy na wybranych odcinkach (np. maraton boleniowy przez kilka glowek na rzece z punktami GPS do zebrania.

Te funkcje sa w roznych apkach juz kilka lat

Użytkownik elmo edytował ten post 21 styczeń 2021 - 18:01

  • eRKa, ASAPfishing i mackowiak lubią to

#68 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 21 styczeń 2021 - 18:04

Połowione Zjedzone Wysrane
Ale mi się to podoba.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

PZW :D

#69 OFFLINE   Pluszszcz

Pluszszcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 19:18

Nie jest to aby lekka przesada ?? Zdaje się, że jak świat długi i szeroki ludzie złowione ryby jednak jedzą. Nawet w tych krajach podawanych za wzór. Ponarzekać można, ale rzeczywistości zakląć się nie da. Tym bardziej, że  PZW jak by nie patrzeć tworzą też ludzie którzy ryby wypuszczają.


Użytkownik Pluszszcz edytował ten post 21 styczeń 2021 - 19:55

  • Byniek, cristovo i vako lubią to

#70 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6262 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 styczeń 2021 - 22:44

@elmo, super pomysły.

Jest jedno "ale". Trzeba mieć zarejestrowanych elektronicznie wszystkich użytkowników (wędkarzy i/lub członków PZW). Logowanie do apki numerem karty i działa. Problem polega na tym, że nikt nie ma takiego rejestru, ale on powstaje. Jak tylko wszyscy członkowie zostaną wprowadzeni do systemu, będzie można wdrażać takie pomysły. Myślę, że kolejnym kłopocikiem będzie gromadzenie tych danych. Trzeba będzie zainwestować w porządny sprzęt na poziomie okręgów i/lub ZG.


  • elmo lubi to

#71 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 23:59

jest drugie 'ale'.....nie każdy ma ochotę być scyfryzowanym.....te wszystkie apki to sobie wsadźcie w smartfon, wolny człowiek daje radę bez zbędnej elektroniki, to już powoli zaczyna robić się absurdalne......jeszcze może jakaś punktacja, a za nią odpowiednia segregacja, na wędkarzy prawilnych bardziej i mniej.....a już bazy danych gromadzące wszelkie dane o moich prywatnych sprawach.....3xNIE!!! :angry:



#72 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 613 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 22 styczeń 2021 - 07:40

@eRKa, zarządzających Wodą wybiera się spośród ogólnej liczby Wędkarzy ( koło, Okręg, ZG ). Skoro zarządzający są źli, to jacy są Wędkarze? Kto chodzi na zebrania to wie, że jak do dyskusji to propozycje tysiące (większość słusznych), ale jak już trzeba władze wybrać to składający propozycje patrzą po suficie albo jedzą paluszki :)

 

Co do rejestrów. W pełni rozumiem ich ideę, tylko szczerze mówiąc musiałem się domyślać :D czy ktoś z ZG PZW / Okręgu nie mógłby raz w miesiącu nagrać jakieś wideo i powiedzieć co się zmienia i dlaczego, że Wody Polskie coś zmieniły? Papier wszystko przyjmie i łatwo się odkurza stare uchwały zmieniając datę i lekko treść. Mi brakuje jasnej informacji ze ZG / Okręgów.

 

Skąd Związek ma wiedzieć, która woda jest oblegana? a która nie? Wody są ogólni dostępne (tak, trzeba je bronic przed YT, zwłaszcza te mniejsze rzeczki/ciurki, ale nigdy przed wędkarzami), a informacja, że nad daną rzeką w roku x było y wędkarz, średnio każdy było 30 razy to znaczy, że trzeba tam może i zarybić oraz zwiększyć kontrole. Plus info ile ryby zostało zabite -> by uzupełnić braki.

 

Co do cyfryzacji :D to już nawet telewizory Was/Nas śledzą :D kamery na drogach więc dajcie spokój :) Danych już jest tyle, że naprawdę trzeb być kimś ważnym by zaczęto zbiór waszych danych analizować :D



#73 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 22 styczeń 2021 - 07:44

Popieram cristovo, jadę nad wodę aby spieprzyć od tego debilnego-cyfrowego świata, sam jestem informatykiem. Jesteśmy poddani permanentnej inwigilacji. Zresztą ja i tak zamierzam przesiąść się z powrotem na telefon z klawiszami bo obecny "przypadkiem" mam w łapach od rana do wieczora. Wydawało mi się, że jestem wolnym człowiekiem, ale zeszły rok pokazał, że mam po prosztu jak i my wszyscy areszt domowy, to jeszcze mam pokazywać trasę każdej ucieczki?
  • Pluszszcz, trout master i sierżant lubią to

#74 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2021 - 08:05

Wspomniana aplikacja to bardzo fajny pomysł, ale raczej dla chętnych.
Osobiście bym na to nie poszedł z jednego błahego powodu. Niekoniecznie chciałbym ewidencjonować gdzie i kiedy łowiłem. Nie dokładnie - z mapą gps, godzinami i historią wędrówki.
Już wystarczy mi jedna pani pułkownik od telefonu służbowego.

Dla mnie wystarczy normalna centralna baza danych, spięta z indywidualnym profilem, gdzie mogę się bezpiecznie zalogować i w trybie natychmiastowym opłacić składkę członkowską oraz interesujące wody (po zapoznaniu się z interaktywną mapą wód Polski - tak, jak to mają np. w Nowym Sączu - odcinek i szczegółowe zasady). Przy no-kill, nic nie trzeba nosić nad wodę. Wystarczy podać numer ewidencyjny lub Imię - Nazwisko i wszystko jest w systemie. Dla zabierających rejestr - książeczka lub online. W razie wykroczeń potwierdzenie tożsamości z dowodem osobistym.


Ponadto, chciałbym mieć możliwość udziału online w spotkaniach (omawiane w innym temacie) oraz dostęp do historycznych nagrań ze spotkań. Ważna jest możliwość głosowania za różnymi inicjatywami online, ale pod Imieniem i Nazwiskiem.
Fajnym ułatwieniem, były by kamerki z punktów pomiaru wody i koniecznie kamerki na "słynnych" tarliskach, zimowiskach, urządzeniach hydrotechnicznych. Na przykład już wspomniany przeze mnie ciepły zbiornik (Kanał Żerański). Wtedy zwykli wędkarze mogliby się łatwiej włączyć się w ochronę, czyli dbać o dobro wspólne. Sam będąc w pracy miałbym kilka punktów zawsze w tle na jednym z monitorów...
 


  • Byniek i coma lubią to

#75 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2021 - 08:46

@eRKa, zarządzających Wodą wybiera się spośród ogólnej liczby Wędkarzy ( koło, Okręg, ZG ). Skoro zarządzający są źli, to jacy są Wędkarze? Kto chodzi na zebrania to wie, że jak do dyskusji to propozycje tysiące (większość słusznych), ale jak już trzeba władze wybrać to składający propozycje patrzą po suficie albo jedzą paluszki :)

 

......

Może nie zauważyłeś, ale prócz wybieranych władz, są etatowi pracownicy w biurach okręgów. I  o ile od wybieranych władz nie zawsze można oczekiwać kompetencji w zarzadzaniu, to już ci etatowi to powinni być specjalistami od zarządzania czy ichtiologii(na pewno kompetentna jest księgowa, skoro MF przyjmuje sprawozdania roczne). I to oni powinni odpowiadać przed tymi wybieranymi za stan wód. A ci wybierani - stawiać parafki na tym co proponują. Okręgi to samodzielne jednostki gospodarcze, więc znów - logicznie należało by oczekiwać, że decyzje merytoryczne znajdą się wyżej w hierarchii od decyzji populistycznych. 

 

Na szczeblu(szczebelku) podstawowym wędkarze mają świadomość, że co do wody wpuszczą, to niewiele więcej z niej wyjąć mogą. Znów przykład, który wielokrotnie podawałem... Moje koło dzierżawi od gminy takie bajorko - niecałe dwa hektary. Regulamin na pół A4, składka roczna bodajże 150 zł i możliwość zabrania 15 ryb(wymienionych w owym regulaminie) Kto zabierze i chce łowić dalej - płaci kolejne 150. I to działa. Wędkarze wzajemnie się pilnują, żeby któryś tego karpia więcej nie zabrał przypadkiem.

 

A jak pojadę na Sulejów - noooo... przecież to ogrom wody, to przysłowiowe "studnia bez dna" tego nie da sie przełowić do zera. No ale się dało...i jest pusto...

 

I teraz - gdyby okręg podjął taką akcję informacyjną, że mamy tyle wody, jest nas tyle, woda może tyle... To i łatwiej dla przeciętnego wędkarza byłoby zrozumieć potencjalne ograniczenia(limity)

 

Raz była ulotka, gdy Urząd Marszałkowski przymierzał sie do wprowadzenia całkowitego zakazu nęcenia na ZS. Stanęlo na 1 kg zanęty dziennie. Papirki załatwione....wędkarze jak sypali tak sypią...

 

I to była niestety jedyna informacja ...


  • korol i przemo_w lubią to

#76 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:29

Podoba mi się stwierdzenie, że decyzje merytoryczne znajdą się wyżej w hierarchii od decyzji populistycznych, to jest na prawdę ważne. Tym się staram kierować.

Co do odpowiedzialności, wybrani przedstawiciele odpowiadają tak samo, jak zatrudnieni pracownicy. Podpisują się wspólnie pod dokumentami i mają interes, aby zatrudnić ekspertów, a nie słupów.
Relacje jak w firmie państwowej - minister wybiera z klucza partyjnego Zarząd, Zarząd zatrudnia pracowników do pracy. Tutaj rolę ministra przejmuje zbiorowość, aż tak dużo to nie zmienia :)


Użytkownik korol edytował ten post 22 styczeń 2021 - 09:30


#77 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6262 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:20

Śmiem twierdzić, że dopóki PZW nie zmieni ogólnej filozofii działania i dopóki będzie kilkaset tysięcy "członków", to wielkiej zmiany nie doczekamy.

Wg mnie receptą byłoby uwolnienie się od tej "masy członkowskiej" i zwykła, komercyjna, sprzedaż zezwoleń na wędkowanie. Można wycenić zezwolenie dobowe, trzydniowe, tygodniowe, miesięczne, dla każdej wody osobno. Przysłowiowe dziadki łowiące na jednym bajorze zapłaciłyby mniej, a do kasy wpłynęłoby więcej. Dla prawdziwych członków organizacji (aktywnie działających) zezwolenie mogłoby być gratisowe. 

Takie rozwiązanie pozwoliłoby na dystrybucję zezwoleń przez wiele jednostek (komis) w terenie, sklepy, przystanie. Skończyłby się problem ulg, zniżek i innych absurdów, co z kolei pozwoliłoby na rozwój e-usług związanych z wędkowaniem. Każdy okręg mógłby monitorować presję w czasie rzeczywistym i błyskawicznie reagować poprzez ograniczanie ilości wydawanych zezwoleń, zaostrzanie, czy łagodzenie ograniczeń itp.

ZG nie powinien niczym zarządzać, powinien być kolegialną, najwyższą władzą związku i składać się z prezesów wszystkich okręgów. Spotykać się raz w miesiącu, czy raz na kwartał i rozwiązywać problemy wewnętrzne, np rozsądzać konflikty między okręgami. Obecna forma statutowa jest przestarzała, skostniała i trąci myszką, albo PRL-em, jak kto woli.



#78 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:43

@erka
Ok 30% fundacji i ok 45% stowarzyszeń ( takim jest Pzw) wysyła sprawozdania roczne . Reszta, choć ich prawo do tego obliguje, tego nie robi. Domyślasz się dlaczego :-)
@ Barek nie pójdą na to bo zaczną działać jak normalna firma :-) przez co wielu tematów nie da się zakopać :-)

Użytkownik przemo_w edytował ten post 22 styczeń 2021 - 10:44


#79 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2203 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 styczeń 2021 - 10:57

 

Maciej W.

Jeśli masz obawy, że moje (czy Korola) wizje kiedyś się ziszczą, uspokoję Cię. Cuda się nie zdarzają.

 

@erka
Ok 30% fundacji i ok 45% stowarzyszeń ( takim jest Pzw) wysyła sprawozdania roczne . Reszta, choć ich prawo do tego obliguje, tego nie robi. Domyślasz się dlaczego :-)
@ Barek nie pójdą na to bo zaczną działać jak normalna firma :-) przez co wielu tematów nie da się zakopać :-)

A ja jestem przekonany,  że zostaną do tego zmuszeni :)



#80 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 22 styczeń 2021 - 11:02

Oby :-) też na to liczę.
Tylko to zdecydowanie za długo trwa choć podobno żeby zrobić coś dobrego i nowego , stare trzeba doszczętnie zniszczyć i tego się boję.