Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Jeziorka w okolicach Warszawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
383 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 marzec 2009 - 13:42

ja także byłem wczoraj, z lekką wędeczką kleniowo jaziową, obławiałem tereny w okolicy stawów w zalesiu. Łowiłem na czarnego horneta niestety nic kompletnie.. widziałem kilka poruszeń na wodzie ale była to drobnica. Niektórzy łowili na spławik ale malutkie jaziki. Na spinning cisza.
Czy może mi ktos powiedzieć gdzie mam większe szanse na tą rybę ? Czy powyżej jazu w zalesiu czy tu na tym odcinku poniżej jazu czyli od piaseczna do konstancina?
POZDRAWIAM! i do zobaczenia nad wodą;)

#82 OFFLINE   Pawel

Pawel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 10:54

Żeby potwierdzić wcześniejszą swoją wypowiedź polecam odwiedzić :mellow: :

http://www.splawik17.pl/index.php?option=com_content&tas k=view&id=205&Itemid=33

Pozdrawiam Paweł

#83 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 16 marzec 2009 - 11:07

ja wyskoczylem w sobote na dwie godziny nad konstancinski odcinek
zero wedkarzy ale moze dlatego ze wyrwalem sie pozno
efekty tez zerowe nie liczac zerwanej alaski, midgala i jednego niezacietego pobicia
trudny teren bo wszechobecne suche badyle utrudniaja ciche podejscie nad brzeg
rzeczka ma potencjal upatrzylem dobra miejscowke i wracam tam w tygodniu jak czas pozwoli

#84 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 16 marzec 2009 - 15:21

Żeby potwierdzić wcześniejszą swoją wypowiedź polecam odwiedzić :mellow: :

http://www.splawik17.pl/index.php?option=com_content&tas k=view&id=205&Itemid=33

Pozdrawiam Paweł


Paweł bardzo ogólnie to napisałeś, ale i dobrze. Cała elita Piaseczyńska na zdjęciach :lol: szkoda że nie wszyscy nadal są z nami.
Co do jazi w Jeziorce, sam dobrze wiesz że ta rzeka ma swoje kaprysy, a i mało kto się ustawia na jazie (i klenie których również jest sporo), większość szuka szczupaka i okonia. Przez te kilka lat mojego ganiania po tej rzece za klenio jaziami mogę na palcach jednej ręki policzyć ludzi którzy potrafią podejść do wody - tam (inie tylko) to podstawa.


#85 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 16 marzec 2009 - 22:11

Bardzo fajny tekst. Dzięki.

PS Zdjęcie okonia szok - taka ryba w takiej wodzie ! :o

pzdr

#86 OFFLINE   Olaf

Olaf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2009 - 15:35

W sobotę spędziłem nad rzeką 4 godziny. 1 pstryknięcie na silikonową żabkę 3 cm. Niestety byłem nad wodą o 9:30, przede mną już ktoś wędkował i pstrąg był przechodzony, pozostawały miejsca trudne technicznie, rzuty na 3-4 metry z prezentacją nie większą niż 2 metry. Spotkałem miejscowego pstrągarza (chodzi wzdłuż Jeziorki od 15 lat), łowiliśmy na mijanego, rozstaliśmy się około 12:30, też był bez brania. Dzwonił do kolegi, który pojechał na wyższy odcinek. Kolega miał jeden spad, jedno niezacięte branie i jednego pstrąga wyjętego. Ryby do 40 cm, ale i tak jestem pełen podziwu - 3 brania na jeden spacer. Spróbuję wyrwać się w tygodniu na niższy odcienk.
Z uwag ogólnych powiem tylko, że woda dość niska (w zeszłym roku 15-20 cm wyższa o tej porze roku) i klarowna, bardzo delikatnie trącona w bardziej mulistych miejscach.
Na koniec dodam, że zaliczyłem też pierwszą kąpiel w tym roku. Osobom o wadze powyżej 80 kg odradzam próby przechodzenia przez Jeziorkę po niepewnych pniach! Większość to próchno i rozpada się po dwóch krokach (najlepiej nad metrowym dołkiem wymytym pod pniem, jak w moim przypadku).

#87 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 23 marzec 2009 - 17:57

Na jakim odcinku łowiłeś ? (napisz tak ogólnie, bo Jeziorka długa jest a co innego lowić k. Grójca a co innego k. Piaseczna.)

#88 OFFLINE   Olaf

Olaf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2009 - 11:03

Ogólnie rzecz ujmując bliżej Grójca niż Piaseczna :D

#89 OFFLINE   Olaf

Olaf

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2009 - 19:38

A tak wyglądała woda tego dnia.

Załączone pliki



#90 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 03 kwiecień 2009 - 14:03

Kolejna wyprawa i nadal nic :(

Pojechałem w okolice Głoskowa. Cisza, spokój - tylko sarnę spłoszyłem. Kurtka camou, na kiju hornet 4 i nic... Za to 2 przynęty urwałem.:(

Ale jest postęp bo zobaczyłem życie w tej wodzie:
rak szt. 1
żaby szt. 5
okonek szt. 1
jazik (chyba) z 10 cm ganiający owady na nagrzanej płyciźnie szt. 1

Zaczynam się zastanawiać czy nie znaleźć sobie innego miejsca bliżej Piaseczna.
Spróbuję jeszcze za 2 tygodnie a jak nic nie będzie to spadam.

A jak Wasze sukcesy ?

pzdr

#91 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 kwiecień 2009 - 14:31

U mnie podobnie jak u Ciebie
Obławiałem Jeziorkę .. tą bliżej Piaseczna i tu także puki co nie ma czego szukać, stan wody baardzo wysoki, tak samo jak Ty urwałem horneta :( mojego ulubionego.. Łowiłem na jeziorce 2 razy w tym tygodniu i wieeelkie nic, też widziałem polujące jaziki ale te baardzo niewielkie. Powoli przenoszę się nad wisłe, tam chyba są większe szanse, chociaż tam też narazie nic;)

#92 OFFLINE   Jaskolka

Jaskolka

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 08 maj 2009 - 20:15

Witam

Zaczynam dopiero zabawe z wedka, jednak chcialabym sie dowiedziec czegos konkretniejszego na temat rzeczki Jeziorki, ktora plynie kolo mojego domu. Dosc dobrze znam teren na odcinku mniej wiecej 15 kilometrow, gdyz czesto 'polowalam' w tych okolicach z aparatem :D Upolowalam ostatnio ogromnego pana Bobra :D

Czy macie moze jakies informacje na temat dobrych lowisk mniej wiecej na wysokosci od Goscienczyc do Gluchowa...?:D Z gory dziekuje :D

Wybieram sie tam moze nawet w przyszlym tygoniu, bo wlasnie jestem w trakcie wyrabiania karty :D

Pozdrawiam

#93 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 14:01

Witam,

Jest to mój pierwszy post tu, na razie tylko pobierałem nauki od Was... :D

Chciałem zapytać jak z efektami na Jeziorce pod koniec sezonu? bo ja tak się zbierałem cały rok i dopiero w ostatni weekend wyskoczyłem na poszukiwania pstragali...

Powiem tak, Jeziorka, urocza rzeczka, gdzie pełno mniej uroczych dwu metrowych pokrzyw :( - trudny teren, miałem kij 2,75, CW max 15g - za długi kij... ciężko rzucić chodź daleko i tak nie ma potrzeby bo dużo zawad na wodzie... a pstrągi.. są, wyjąłem dwa gówniarze po ok. 20 cm i miałem kilkanaście puknięć jednak nic z nich nie wyszło, a i jeszcze okoń się nadział na woblerka....

Generalnie na zakończenie sezonu bym się tam wybrał ponownie, ale znajomość rzeczki jest u mnie zerowa - jedynie to poznałem ten odcinek co przebyłem - ok. 1,5 km [za Grójcem] w ciężkim terenie... - może ktoś z Was się wybiera - chętnie bym się podłączył :D

Pozdr.
Marcin

#94 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 20 sierpień 2009 - 14:22

Witamy na forum :D

Sugeruję Ci odpuścić sobie teraz pstrągi na tej rzeczce a wybrać się tam z początkiem nowego sezonu pstrągowego. Chociażby dlatego aby teraz przy niskim stanie wody (mniejszej zawartości tlenu, bardziej nagrzanej) nie męczyć ryb i dla własnego komfortu, no i dla bezszelestnego poruszania się nad rzeczką.

A kijek zdecydowanie za długi na taki ciurek. Spróbuj na 2,4 lub krótszy.

Mam nadzieję, że twój stosunek do C&R jest jak najbardziej na miejscu :D

#95 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 08:21

Dzięki

Masz rację iż teraz już późnawo na pstrągi, szczególnie na Jeziorce, natomiast zbierałem się od marca i to był mój pierwszy wypad na pstrągi w tym roku... opłaciłem górskie i żal było chodź raz nie pojechać.

Kij za długi, ale nie mim krótszego poza szczupakowym ale on jest za twardy... Będę musiał coś kupić na przyszły sezon.

Natomiast co do Twojej nadziei :D to jak najbardziej C&R a szczególnie w Jeziorce.

Pozdr
Marcin

#96 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 21 sierpień 2009 - 09:33

No to masz trochę czasu aby pomyśleć nad wyborem kijka. Ja na Jeziorce używam właśnie 2,4m chyba do 12 czy 14gr ale dość mocnego. Dla mnie jest w sam raz, nie jest za długi a i bez problemu mogę podać przynętę pod krzak na przeciwległym brzegu. Przy wyborze kijka weź pod uwagę jego sprężystość. Hol jeziorkowego pstrąga przeważnie odbywa się ... nad wodą :mellow:



#97 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 21 sierpień 2009 - 12:09

Tak właśnie myślę o kiju 2,4m, może dolar spadnie to kupię w USA + kolejny kręciołek i plecionkę...

Pozdr,
Marcin

#98 OFFLINE   domin

domin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Dominik

Napisano 25 sierpień 2009 - 09:21

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=9970& ;start=0&

tu jest kijek spełniający takie oczekiwania od forumowego kolegi :D

#99 OFFLINE   a.marcin

a.marcin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 11:24

Witam,

Hmm, no tak, piękny kijek - jednak cena już nie :( ja korzystam obecnie z ponad 50% tańszych rozwiązań Mikado a plecionki/kołowrotki kupuję w Cabelas'ie o ile dolar jest w sensownej cenie... :D

Pozdr,
Marcin

#100 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 25 sierpień 2009 - 14:11

I BMW, i Tata mozna dojechac do celu...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych