Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dunajec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 maj 2023 - 18:40

Dunajec zaliczony w tym roku. Bałem się płynąć - nie ukrywam. Na tej rzece trzeba być czujnym... Wrzucam krótką zapowiedź filmu, który pojawi się w niedzielę na moim kanale. Zobaczcie sobie, jak łowi się z belly boat w takich rzekach jak Dunajec! To poezja, piękno wędkarstwa w najczystrzej postaci. Aż brak mi słów, żeby opisać, jak to jest przyjemne łowienie. Przebija to chyba tylko, nocne szukanie sumów w dużych polskich rzekach! Przyjemnego oglądania koledzy, pozdrawiam
Roki Fish Boa



#2062 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 18 maj 2023 - 18:57

Cześć, gdzie rozpocząłeś spływ?

#2063 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 maj 2023 - 19:15

Cześć, gdzie rozpocząłeś spływ?

49.972082973175645, 20.88359488041134

Ogarniesz? 



#2064 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 18 maj 2023 - 19:33

Okolice Wojnicza?

#2065 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 maj 2023 - 19:48

Okolice Wojnicza?

tak, 8 km 



#2066 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 18 maj 2023 - 19:54

Czyli ogarnąłem 😁
  • RokiFishBoa lubi to

#2067 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 maj 2023 - 22:48

49.972082973175645, 20.88359488041134

Ogarniesz?


Moje okolice - Zgłobice 😁 Chyba mam szczęście, że mieszkam tak blisko tej pięknej rzeki.
  • BraWo lubi to

#2068 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 maj 2023 - 06:47

Ta rzeka jest bardzdo ciekawa na całym chyba odcinku od Nowego Sącza. Nie wiem jak wyżej - ale pewne też. Najgorzej płynęło mi się odcinek przyujściowy - kompletna nuda. 



#2069 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 maj 2023 - 20:29

Żeby jeszcze brały...

Załączone pliki


Użytkownik RokiFishBoa edytował ten post 21 maj 2023 - 20:31

  • PePe. i korol lubią to

#2070 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 24 czerwiec 2023 - 13:25

Ma ktoś rozeznanie czy na dunajcu w Zakliczynie i wyżej woda jest"czysta" tzn: czy nie płyną glony i da się normalnie łowić??

#2071 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 24 czerwiec 2023 - 21:22

Ma ktoś rozeznanie czy na dunajcu w Zakliczynie i wyżej woda jest"czysta" tzn: czy nie płyną glony i da się normalnie łowić??


Woda jest lekko trącona, jest trochę glonów, ale nie przeszkadzają zbyt często. Zdecydowanie fajne warunki do łowienia 🙂

Użytkownik asafa edytował ten post 24 czerwiec 2023 - 21:22

  • Bury knives i BraWo lubią to

#2072 OFFLINE   Pomka1990

Pomka1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 12 lipiec 2023 - 14:31

Zeszła środa. OS Dunajec dolny - druga wizyta zaliczona (poprzednia w zeszłym roku). Ponownie zaczynam na wysokości Gołkowic dolnych - tym razem schodzę od razu w dół od mostu - od strony Gołkowic. Woda większa niż rok temu ale mniejsze farfocle z glonów. Zaczynam 8:25 trochę późno ale siła wyższa tak chciała. W 3 rzucie siedzi pierwszy 32 cm potokowiec, myślę sobie, że może być lepiej niż w zeszłym roku gdzie pierwsze branie zaliczyłem po 3 godzinach... i rzeczywiście początek był a wiele lepszy, gdzie w czasie kolejnych 2 godzin wyjąłem jeszcze 6 podobnych pstrągów a drugie tyle spadło i kolejne tyle samo odprowadziło lub delikatnie atakowało/nie trafiło w wobler.
Niestety ok 12 pojawiło się nad rzeką stadko okolicznych bąbelków wraz z mamusiami i zaczęło się jebanie kamieniami + muzyczka na cała pizdę  :innocent:  co w połączeniu z temperaturą 32 stopni wyzerowało wszelką aktywność. Postanowiłem dlatego iść dalej w dół ale dopiero po ok 1 km znalazłem jakieś normalne zejście i ładną płań zakończoną szybkim przelewem obok wysepki. Miejsce dobre ale po kilkunastu rzutach dalej bez efektu rezygnuję - wracając przez płycizny znajduję jeszcze martwa 70 cm brzanę, szkoda...wracam w okolice mostu ale tutaj nowa zmiana dzieciaków - tym razem są z motorówką :angry:  ok 16 rezygnuję bo upał już za bardzo dał w kość. W międzyczasie pojawiła się dziewczyna, która akurat obławiała moje najlepsze miejsce z zeszłego roku :doh:oczywiście zanim do niego doszedłem  :)   a powyżej mostu łowiły jeszcze 2 osoby... także tłok był  :D

Podsumowując wypad na Dunajec to zawsze dobra sprawa. Szkoda że nie przyjechałem szybciej. + ilość brań - wielkość ryb. Pozdrawiam.
 



#2073 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 14 lipiec 2023 - 16:05

Cześć, panowie pytanie-prośba. Wybieram sie na weekend w okolice rożnowa. Chcialbym poprobowac swoich sił z boleniami i kleniami. Bede łowił z brzegu. Ktore odcinki dunajca w tych okolicach warto odwiedzić. Jakbyscie jeszcze podpowiedzieli jakas fajną miejscowke zeby sie rozbic namiotem na nocke w okolicach rzeki/jeziora bede wdzieczny (sztos by juz byl jakby autem mozna bylo mozliwie blisko podjechac). Z gory dzięki

#2074 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 lipiec 2023 - 22:23

Cześć, panowie pytanie-prośba. Wybieram sie na weekend w okolice rożnowa. Chcialbym poprobowac swoich sił z boleniami i kleniami. Bede łowił z brzegu. Ktore odcinki dunajca w tych okolicach warto odwiedzić. Jakbyscie jeszcze podpowiedzieli jakas fajną miejscowke zeby sie rozbic namiotem na nocke w okolicach rzeki/jeziora bede wdzieczny (sztos by juz byl jakby autem mozna bylo mozliwie blisko podjechac). Z gory dzięki

Ja z belly pływałem sporo poniżej Rożnowa, dokładnie to zakliczyn. Zerknij na mój kanał i jak trafisz na Dunajec, to możesz sobie pooglądać, jak to wygląda. Jeśli chodzi o moją opinię (jestem tam gościem - nie stałym bywalcem) to przede wszystkim dowiedz się czy nie ma glonów! Bywa tak, że nie ma szans na jakiekolwiek łowienie (tylko mucha suchar). Serio mówię - zadzwoń, podpytaj ludzi, bo się możesz zdziwić. Pozdro! 

 

https://youtu.be/YjbWOeaN-1U?t=26


Użytkownik RokiFishBoa edytował ten post 19 lipiec 2023 - 22:26


#2075 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 21 lipiec 2023 - 06:05

Hej, bylem na rożnowie na weekend. Generalnie samo jezioro bida. Ludzi od pyty i syf dookola straszny. W miejscach gdzie na dziko moznaby sie rozbić to czasem po smieciach sie chodzi.... kawalek dunajca powyzej zbiornika obstawiony przez gruntówki a i rzeka taka raczej malo atrakcyjna. Rano to co bolki wyczynialy to juz dawno tego nie widzialem. Gonily ukleje wzdluz brzegu po nascie metrow .. piekny widok. Siedzialem sobie z kawą i ogladalem bo skubance dla mnie nie do zlowienia. Rano w niedziele pojechalem na dunajec w okolice zakliczyna i tam juz lepiej ... czysto i ludzi jak na lekarstwo. Choc patelnia taka ze ciezko bylo wytrzymać udalo sie wydlubac calkiem fajnego kluska. Tyle z mojej przygody...

#2076 OFFLINE   daczsan

daczsan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • Lokalizacjakraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 lipiec 2023 - 08:42

Hej, bylem na rożnowie na weekend. Generalnie samo jezioro bida. Ludzi od pyty i syf dookola straszny. W miejscach gdzie na dziko moznaby sie rozbić to czasem po smieciach sie chodzi.... kawalek dunajca powyzej zbiornika obstawiony przez gruntówki a i rzeka taka raczej malo atrakcyjna. Rano to co bolki wyczynialy to juz dawno tego nie widzialem. Gonily ukleje wzdluz brzegu po nascie metrow .. piekny widok. Siedzialem sobie z kawą i ogladalem bo skubance dla mnie nie do zlowienia. Rano w niedziele pojechalem na dunajec w okolice zakliczyna i tam juz lepiej ... czysto i ludzi jak na lekarstwo. Choc patelnia taka ze ciezko bylo wytrzymać udalo sie wydlubac calkiem fajnego kluska. Tyle z mojej przygody...


Ja właśnie siedzę na pomoście i próbuję skusić chociaż jednego..

#2077 OFFLINE   maryjan r.

maryjan r.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Nisko
  • Imię:Marjan

Napisano 11 sierpień 2023 - 08:42

Witajcie
Orientuje się ktoś jak tam woda na Dunajcu poniżej Czchowa ?

#2078 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 11 sierpień 2023 - 12:46

Witajcie
Orientuje się ktoś jak tam woda na Dunajcu poniżej Czchowa ?

Dzisiaj robię rekonesans ROWEREM.

Stan na wodowskazie jest akuratny, ale woda może jeszcze przypominać kakao

Dam znać



#2079 OFFLINE   maryjan r.

maryjan r.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Nisko
  • Imię:Marjan

Napisano 11 sierpień 2023 - 13:01

Ok dzięki wielkie jadę w niedzielę do piątku także może się wyklaruje coś . Pozdr

#2080 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 11 sierpień 2023 - 19:49

No to Dunajec w odcinku który chcesz odwiedzić jest mocno zmącony a woda szybka i opada... Błota i patykow naniesione sporo ale myślę że od poniedziałku spokojnie polowisz bo opadów prognozy nie przewidują... Polamania




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych