Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

rejestracja po艂ow贸w


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
81 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 14:42

W w膮tku dotycz膮cym trolingo zacz膮艂em polemike dotycz膮c膮 rejestracji po艂ow贸w.
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=35540& amp;#msg_35540
Ale lepiej b臋dzie jak ten w膮tek przenie艣c na forum og贸lne.
Chcia艂bym sie dowiedzie膰 w ilu okr臋gach jest taki obowi膮zek, i czy uwa偶acie, czy jest on potrzebny, czy nie.
Oraz jakie dale jakie艣 korzy艣ci, a jakie straty.



#2 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 14:48

te rejestry to jedna wielka bzdura bo jako艣 nikt nie kwapi si臋 do tego 偶eby je zbiera膰 na koniec sezonu, u mnie le偶膮 ju偶 dwie sztuki. Pozatym nic nie daj膮 takie rejestry bo jak kto艣 nie zabiera ryb to oddaje puste a ci co zabieraj膮 du偶o i tak z regu艂y zani偶aj膮 wpisy co do ilo艣膰i zabieranych ryb.


Je偶eli tak jest to kogo Wy wybiera膰ie do w艂膮dz PZW. ???
Musice zadba膰 o to by te rejestry by艂y od w臋dkarzy egzekwowane i p贸藕niej opracowywane i wykorzystywane.
To si臋 da zrobi膰. Przyk艂adem jest ZO PZW Katowice.




#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 14:53



Gumo

#4 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imi臋:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 15:04

...przyk艂ad daje (niestety cz臋sto niechlubny) Warszawa. Do tej pory zarejestrowany by艂em i op艂aca艂em sk艂adki w samej Centrali PZW. Nikt nigdy nie wr臋czy艂 mi 偶adnego formularza rejestracji po艂ow贸w ani w nast臋pnym roku nie 偶膮da艂 go ode mnie wype艂nionego....... jestem jak najbardziej za rzeteln膮 i uczciw膮 rejestracj膮 , mo偶e nieco og贸lniej mojego bytowania w 艂owisku, czyli tego czy 艂owi臋, kiedy 艂owi臋, gdzie, z brzegu czy 艂odzi, jak膮 metod膮, zabieram czy wypuszczam, gatunek, wielko艣膰, ilo艣膰 itd....... uwa偶am te informacje za wybitnie cenne w prawid艂owym zarz膮dzaniu akwenami w臋dkarskimi, ale problem jaki powstaje to: w jaki spos贸b sk艂oni膰 bra膰 w臋dkarsk膮 do uczciwego wype艂niania tych rejestr贸w? Kiedy to u nas nikt nie mo偶e tak po prostu wykona膰 tego co powinien, tylko ka偶dy niemal zaraz m臋drkuje jakby tu co艣 zakombinowa膰, omin膮膰, obej艣膰, zreformowa膰 bo ka偶dy nieomal czuje si臋 najm臋drszym z m膮drych.......
Gumo, przynajmniej dali ci jaki艣 艣wistek, ja czytam o takowych i czytam na wielu portalach, a jako 偶ywo jeszcze na oczy nie widzia艂em i nikt mi nie dawa艂 ani nawet nie obligowa艂 do uzyskania takowego偶..... a przecie偶 niby to ta sama Warszawa i centrala zwi膮zku nawet.

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 15:11

Legolasie, nikt nie przeczy ze z glowa pomyslana i odpowiednio wykorzystana rejestracja polowow bylaby cennym zrodlem info co i gdzie zrobic, zeby bylo dobrze.
Dostalem taka kartke i zostalem zobligowany, ze ja oddam wypelniona do konca listopada (troche to dziwne bo pozniej tez mozna lowic, ale tak podobno ma to byc rozwiazane)
Po otrzymaniu stwierdzilem, ze ja tam niczego nie wpisze, z prostej przyczyny takiej, ze nie zabieram zadnych ryb z lowiska....
wiec pani kazala mi wpisac formulke, cytuje, nie zabieram ryb do domu.
Uczynilem to i uwazam, ze wyszlo na to samo, jakbym oddal czysta kartke.
Gumo

#6 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imi臋:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 15:46

Gumo rozumiem ci臋 ca艂kowicie. Je艣li mnie zosta艂aby wr臋czona taka karteczka ni w gruszk臋 ni w pietruszk臋, pewnie zrobi艂bym to samo. W艂a艣nie o to chodzi, 偶e ani z g艂ow膮 to pomy艣lane nie jest, a z realizacj膮 je艣li ju偶 by si臋 pomy艣la艂o to tak jak wcze艣niej wspomnia艂em....
Ciekawi mnie jak to tam u was drogi Cezoratorze w Katowickim ZO wygl膮da... czy badacze zak艂adaj膮 100% uczciwo艣膰 i wiarygodno艣膰 zapis贸w w tych rejestrach czy te偶 przyjmuj膮 jaki艣 margines na nieuczciwo艣膰.... i jak ten problem rozwi膮za膰 lub rozwi膮zano w Katowicach?

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 22 luty 2007 - 15:51

w艂asnie jak sie nie zabiera ryb,to jaki sens ma wpisywanie czego kolwiek?
bo tym co zrobili takie rejestry chodzi艂o chyba o to by zobaczy膰 ile i jakie ryby wedkarze zabieraja,jakieich jest najwiecej,jak duze itd.taka ewidencjia rybno艣膰i:d ale ja my艣le ze ci ludzie kt贸rzy zabieraja ryby i tak wpisz膮 co im sie podoba,a jak przekoloryzuja to wyjdzie,偶e nasze wody s膮 pe艂ne ryb,tylko,偶e tych wirtyalnych niestety na papierze. :( a jak ma by膰 ponoc konkurs z nagrodami tj.losowanie wype艂nionych rejestr贸w to napewno bed膮 wype艂niane na 艣ciem臋 :( co nie znaczy ,ze nie bedzie i uczciwych rejestr贸w
pozdro
hasior

#8 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 post贸w
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 luty 2007 - 16:08

te rejestry to wielka bzdura 3/4 wedkarzy wpisuje ryby jak idzie wykupi膰 znaczki ,ja te偶 tak zrobie bo ile razy mo偶na nad wod膮 ugania膰 si臋 za d艂ugopisem zamiast rybami :mellow: :huh: :lol:
pozdro dla PZW

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 22 luty 2007 - 16:38

Przymus wype艂niania rejestr贸w po艂ow贸w wynika z ustawy o rybactwie. W zasadzie obowi膮zywa艂 od dawna ale jako艣 nikt tego w PZW nie zauwa偶y艂. Dopiero zarz膮dzenie odg贸rne wymusi艂o na PZW ich wprowadzenie. Jak s膮 rejestry wype艂niane i co robi z nimi PZW jest tajemnic膮 Poliszynela. Pewnie ilo艣ci 艂owionych ryb nie s膮 szokuj膮ce, bo ju偶 niewiele zosta艂o do z艂owienia. Liczby szokuj膮 na tle n臋dzy w wodzie, bo s膮 艣wiadectwem dobijania polskich w贸d. Zgodnie z logik膮 mo偶na post膮pi膰 tak. Skoro w臋dkarze maja w d... wype艂nianie rejestr贸w, to z tego co jest dostarczane wynika, 偶e od艂awia si臋 niewiele ryb. W zwi膮zku z tym powinno si臋 ma艂o dorybia膰. I tak bardzo szybko olewanie rejestr贸w odbi艂o by si臋 czkawka na w臋dkarzach. Niestety w PZW nic si臋 nie przek艂ada bo tu nie rz膮dzi logika tylko instynkt samozachowawczy. Ciekawe kiedy kto艣 zauwa偶, 偶e z prostej matematyki wynika, i偶 w naszych 艂owiskach powinno by膰 wi臋cej ryb ni偶 wody?

#10 OFFLINE   Tadek

Tadek

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2007 - 17:24

Rejestr taki spe艂nia swoje zadanie jak go trzeba wype艂ni膰 zaraz po z艂owieniu ryby i jeszcze okazywa膰 do kontroli razem z pozosta艂ymi dokumentami. Z tego co wiem s膮 w Polsce takie 艂owiska gdzie si臋 tego wymaga. Niewpisanie ryby do rejestru zaraz po z艂owieniu skutkuje utrat膮 licencji.

#11 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 post贸w
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambu艂

Napisano 22 luty 2007 - 17:53

Rejestr spe艂nia zadanie je艣li: jest wype艂niony rzetelnie, analizowany i stanowi baz臋 do prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej. Sankcje za niewype艂nienie rejestru s膮 ciekawe. U nas w PZW zaleca si臋 „wyproszenie z 艂owiska”. Ciekawa kara :lol: Natomiast nagminne lekcewa偶enie obowi膮zku przez cz艂onk贸w organizacji mo偶e teoretycznie by膰 podstawa do zerwania umowy na u偶ytkowanie wody, poniewa偶 jest 偶ywym dowodem na nie wywi膮zywanie si臋 z ustawowego obowi膮zku prowadzenia racjonalnej gospodarki. Pytanie, czy w艂a艣ciciel wody zdecyduje si臋 na taki krok. Osobi艣cie upatruj臋 szanse na poprawie sytuacji w zamordy藕mie w stosunkach u偶ytkownik - w艂a艣ciciel.

#12 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 18:11

Ciekawi mnie jak to tam u was drogi Cezoratorze w Katowickim ZO wygl膮da... czy badacze zak艂adaj膮 100% uczciwo艣膰 i wiarygodno艣膰 zapis贸w w tych rejestrach czy te偶 przyjmuj膮 jaki艣 margines na nieuczciwo艣膰.... i jak ten problem rozwi膮za膰 lub rozwi膮zano w Katowicach?

W naszym okr臋gu oraz w Cz臋stochowskim i do niedawna w Bielskim od chyba 15 lat obowi膮zuj膮 rejestry. Jest to pierwsza rzecz kt贸r膮 sprawdzaj膮 stra偶nicy przy kontroli 艂owiska. Przez te lata w臋dkarze poprzez kontrole i doniesienia przywykli ju偶 do tych rejestr贸w. Jest to co艣 tak normalnego jak zapinanie pas贸w w samochodzie. Zanim zaczynasz 艂owi膰 wpisujesz dat臋 i 艂owisko do rejestru. Nie masz wpisu to Ci臋 uka偶膮. W moim kole jestem od 1986 r. sekretarzem S膮du kole偶e艅skiego. W momencie wprowadzenia rejestr贸w doniesie艅 w sprawie niewype艂nienia rejestr贸w by艂o od 20 do 30 w skali mojego ko艂a (ok. 1000 os贸b)p贸藕niej wielko艣膰 ta mala艂a bo w臋dkarze zrozumieli sens tych rejestr贸w i konieczno艣膰 ich wype艂niania. A mo偶e kary ich do tego przymusi艂y. Teraz takich wykrocze艅 jest 2-5 w skali roku.
W naszym wojew贸dztwie przypada najwi臋cej stra偶nik贸w na hektar wody.
Rejestry s膮 analizowana przez IRS w Olsztynie i nie wiem jaki wsp贸艂czynnik niepewno艣ci zak艂adaj膮. Corocznie w formie ksi膮偶kowej drukowana jest analiza i podsumowanie rejestr贸w wraz z zaleceniami do prowadzenia gospodarki rybackiej.
Dzi臋ki tym rejestrom wiesz w jakim zbiorniku jaki gatunek najlepiej ro艣nie i wiele innych rzeczy.
Te analizy s膮 por贸wnywane z zarybieniami itp.
Olbrzymie 藕r贸d艂o wiedzy.
Je偶eli jeste艣 zainteresowany jak wygl膮da taka ksi膮偶ka analizuj膮ca rejestry napisz do ZO w Katowicach i pewnie Ci wy艣l膮.
15 lat temu u nas tak偶e by艂a wielka awantura o te rejestry i nie tylko protestowali analfabeci, ale tak偶e aroganci i ci cz艂onkowie PZW, kt贸rych wida膰 w kole raz w roku jak op艂acaj膮 sk艂adki. Ale oczywi艣cie tacy maja najwi臋cej do powiedzenia i najwi臋cej narzekaj膮, a sami nic nie robi膮.





#13 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 18:16

w艂asnie jak sie nie zabiera ryb,to jaki sens ma wpisywanie czego kolwiek?
hasior

Oczywi艣cie, 偶e ma sens. Ju偶 o tym pisa艂em. Dzi臋ki wpisom wiemy jaka jest presja na 艂owisko i jacy w臋dkarze na nim 艂owi膮.
Na przyk艂ad mo偶na sie dowiedzie膰, 偶e na zbiorniku X 艂owi najwi臋cej wedkarzy z ko艂a Y.
Ze w jednym dniu jest nad wod膮 XYZ np. 546 os贸b i wiele wiele innych cennych informacji. :D :D



#14 OFFLINE   Kara艣

Kara艣

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 post贸w
  • LokalizacjaTychy

Napisano 22 luty 2007 - 19:02

U nas czyli w okr臋gu Katowickim od kilku lat obowi膮zuje rejestr po艂ow贸w. Raz b臋d膮c z koleg膮 na rybach kt贸ry nie zrobi艂 wpisu przed rozpocz臋ciem w臋dkowania i dosta艂 wpis czy jak膮艣 uwage no cos w tym stylu. Nie jest to z艂y pomys艂 o ile w臋dkarze b臋d膮 uczciwi :(

#15 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 post贸w
  • LokalizacjaPruszk贸w

Napisano 22 luty 2007 - 19:10

@ Cezorator
Powiedz mi czy naprawd臋 wierzysz w to co m贸wisz,czy Ty widzia艂e艣 kiedy kolwiek chocia偶 u艂amek takich bada艅.
A czy zastanawia艂e艣 si臋 jak to wszystko ma si臋 do ustawy o ochronie danych osobowych.B臋dzie p贸偶niej za par臋 lat papra艂 si臋 w tym jaki艣 maciarewicz czy waserrura.I niedaj bo偶e 偶eby tego samego dnia natym samym 艂owisku jaki艣 auganow z kim艣 innym trzymaj膮c w臋dki nie spiskowa艂 przeciwko naszej rodzicielce.Sprawdz膮 umieszcz膮 Ci臋 w raporcie i dupa zimna po s膮dach b臋dziesz si臋 szlaja艂 a nie na rybki chodzi艂.
Jans

#16 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 19:37

@ Cezorator
Powiedz mi czy naprawd臋 wierzysz w to co m贸wisz,czy Ty widzia艂e艣 kiedy kolwiek chocia偶 u艂amek takich bada艅.
A czy zastanawia艂e艣 si臋 jak to wszystko ma si臋 do ustawy o ochronie danych osobowych.B臋dzie p贸偶niej za par臋 lat papra艂 si臋 w tym jaki艣 maciarewicz czy waserrura.I niedaj bo偶e 偶eby tego samego dnia natym samym 艂owisku jaki艣 auganow z kim艣 innym trzymaj膮c w臋dki nie spiskowa艂 przeciwko naszej rodzicielce.Sprawdz膮 umieszcz膮 Ci臋 w raporcie i dupa zimna po s膮dach b臋dziesz si臋 szlaja艂 a nie na rybki chodzi艂.
Jans


To Ty nie wiesz co m贸wisz. Posiadam kilka (z kilku lat)egzemplarzy takich opracowa艅 z rejestr贸w po艂ow贸w. Poza tym czytam je dok艂adnie bo jest skarbnica wiedzy.
Jak nie wierzysz to napisz do ZO PZW Katowice, a sie przekonasz.
Rejestry po艂ow贸w to raczej przysz艂o艣c w臋dkarstwa. Nasz rejestr jest zgodny z ustaw膮 o ochronie danych osobowych.
A tak poza tym to co艣 mi si wydaje 偶e nie masz zaufania do swoich w艂adz PZW. I ta ca艂a nieufno艣c w艂a艣nie taki ma rodow贸d.
Czasami to mi sie wydaje, 偶e to Mazowsze jest chyba na Bia艂orusi


#17 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 post贸w
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 22 luty 2007 - 19:39

a ja my艣le ,ze 偶yjecie marzeniami i nawet jakby rejestry by艂y naj偶etelniej wype艂niane :wacko:
to my艣licie ,偶e PZW do艂o偶y艂oby funduszy na zarybianie danym gatunkiem :lol:
lito艣ci :lol:

#18 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 22 luty 2007 - 19:49

@Cezorator,
zupe艂nie si臋 z tob膮 nie zgodz臋 w kwestii rejestru po艂ow贸w.
Na mazowieckim rejestrze po艂owu, kt贸ry dosta艂em w ZGPZW jest czarno na bia艂ym napisane, 偶e do rejestru nale偶y wpisa膰 TYLKO zabrane z 艂owiska ryby!

No to zapraszam na nasze i wody. Wtedy si臋 mo偶esz przekona膰 co zrobi stra偶nik gdzy stwierdzi, ze rozpocz膮艂e艣 艂owienie bez wype艂nienia rejestru (data i numer 艂owiska).
Nie wiem ale chyba ZO Mazowiecki ma jakie艣 inne podej艣cie do rejestr贸w i taktuje je jako z艂o konieczne, a co艣 dobrego i potrzebnego.
Zabrane ryby wpisuje sie p贸藕niej.
Nie mo偶esz kontynuowa膰 艂owienia gdy nie wpisa艂e艣 zabranej ryby. Po jej zabraniu (do siatki) musisz dokona膰 wpisu, a dopiero p贸藕niej mo偶esz rozpocz膮膰 w臋dkowanie. Je偶eli wypuszczasz ryby od razu nie dokonujesz wpisu. Na zako艅czenie 艂owienia mo偶esz oczywi艣cie rybki z siatki uwolni膰.




#19 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 post贸w
  • LokalizacjaPruszk贸w

Napisano 22 luty 2007 - 19:57

@ Cezorator
Ja poprostu nie mam swoich w艂adz PZW s膮 mi niepotrzebne.Je艣li chodzi o Bia艂oru艣 to jest jej chyba bli偶szy model z PZW.
Jans

#20 OFFLINE   legolas

legolas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • LokalizacjaSault - Francja
  • Imi臋:Robert

Napisano 22 luty 2007 - 22:33

Cezoratorze, przekonuje mnie to co m贸wisz. Natomiast sam widzisz jakie jest podej艣cie do rejestru po艂ow贸w przez w艂adze ZO Mazowsze i kilku jeszcze innych okr臋g贸w wi臋c nie dziw si臋, 偶e zalewa ci臋 wszechobecny niemal sceptycyzm w tej sprawie, wi臋c zrozum nieufno艣膰 reszty braci w臋dkarskiej....
Problem natomiast naszego kolegi Jans'a wydaje si臋 by膰 znacznie g艂臋bszym, bardziej osobistym i odmiennej natury ni偶 przez nas tu omawiany, wi臋c nie wdawaj si臋 w polemik臋 i nie daj sie sprowokowa膰......:D





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych