Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

rejestracja połowów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 23 luty 2007 - 23:01

Osobiście staram się szanować każdego na forum i Ciebie też – nie robię wyjątków.

Wielkie dzięki Łaskawco. Sam nie wiem jak Ci sie odwdzięczyć.

#62 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 luty 2007 - 23:02

Właściwie to....
Niepotrzebnie się ciśnieniowałem i wchodziłem w zbędną polemikę :D
Znowu mnie ten Cezorator podpuścił
W Mazowieckim rejestrze napisane jest jak wół, że dotyczy tylko ryb zabieranych :D))
Tak więc jak mnie kiedyś najdzie zabrać sztukę sandacza, szczupaka czy suma to z namaszczeniem, dedykując to naszym forumowym purystom wykaligrafuję nazwę zbiornika oraz datę.
Ba! Nawet wpiszę tę sztukę którą zabrałem i w pięknej kopercie wyślę na Twardą :D))

Pax & Relax :D
PS. Powinien również istnieć rejestr dzikich zarybień pstrągiem - miałbym tam więcej do wpisania.
PS2.TO JA PYTAŁEM PITTA JAK JEST Z REJESTREM POŁOWÓW W SZWAJCARII JAKBY CO :D))

#63 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 25 luty 2007 - 23:16

Masowe łowienie jesienią małych szczupaków na robaki dowodzi, ze dużo ryb przeżyło zarybienie wylęgiem.

Z calym szacunkiem, ale co to ma wspólnego z rejestrem? Przeciez malego szczupaka nalezy bezzwlocznie wypuscic z powrotem do wody. Gdybym go umiescil w rejestrze, poszedlbym do wiezienia albo dostal w zawiasach.


#64 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 25 luty 2007 - 23:49

Kuba, znaczy dokładnie to co napisałem, wszelkie informacje przydają się prowadzącym łowisko. Nie ma to nic wspólnego z aktualnymi rejestrami robionymi na tzw. odp... bo robione są z musu a jeśli już wypełniane to z jeszcze większego musu. Kolejna słuszna idea zamieniana przez rodaków w farsę. Obawiam się, że ani śmierć Grabowskiego, ani nowe władze nie zmienią wiele w naszym wędkarstwie. Problem jest dużo bardziej poważny.

#65 OFFLINE   @borys

@borys

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów
  • Lokalizacjaz południa

Napisano 26 luty 2007 - 08:25

Panowie!
bo zaraz co niektórym żyłka pęknie... :lol:
Też bym potoczył pianę, ale...ewentualnie chmielową! :mellow:
Oczywiście każdy z Was ma swoją rację - CZADOWO! B)
Ja tam wpisuję!A jak to mawia mój kolega:Pozwólmy rzece płynąć!
Pozdrawiam!

#66 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 26 luty 2007 - 08:51

Racja, racją ale mam przepis i trzeba go przestrzegać. Alternatywą jest wystąpienie ze związku. Rozumiem demonstrowanie olewającego stosunku do przepisów. To nasz ulubiony sport narodowy. Akurat bronię ten przepis bo dla mnie ma on sens. Zawsze można zgłosić wiosek na zebraniu koła o obowiązku publikowania danych Jak wniosek przejdzie to potem domagać się jego egzekwowania. Jak z danych wyjdzie np., że odłowiono mało karpi to należy się domagać zaprzestania zarybiani tym gatunkiem. I tak nierzetelność miłośników karpia można obrócić przeciwko nim. Warto spróbować, zajmie to nie więcej czasu i energii niż klepanie postów w tym wątku.

#67 OFFLINE   Gochu

Gochu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola / Rzeszów

Napisano 10 styczeń 2008 - 13:34

Ja zadalem pewnemu szanowanemu działaczowi z pewnego sznowanego kola pytanie. O co chodzi w tym rejestrach? Proste pytanie i prosta odpowiedz.

Jak przyjdzie do nas brac wedkarska i przyniesie rejestry to wiemy co mamy robic. Bo jak wszyscy przyjda z pustymi rejestrami to wiadomo ze nic nie wylowili czyli zarybienia nie sa potrzebne... a jak przyjda z rejestrami zapisanymi od pierwszej do ostatniej kartki to znaczy ze wody obfituja w rybe i zarybiac nie trzeba

No to pytam na co idą te nasze skladki skoro zarybiac nie trzeba?

Na wycieczki wedkarskie organizowane przez kolo i na drukowanie rejestrow polowow

Oczywiscie cala rozmowa byla jednym wielkim szyderstwem z naszej strony ;)

#68 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:36

W okręgu mazowieckim od tego roku jest obowiązek wypełniania rejestru, niestety należy wpisywać tylko ryby zabierane. Za niewypełnienie rejestru przed rozpoczęciem wędkowania, ale jak to w tym sympatycznym kraju bywa, nie ma do tego rozporządzenia prawnego (powołania się na konkretną ustawe), więc wszelkie mandaty są NIELEGALNE. Jak by tego było mało zarząd okręgu nie ma pojęcia ilu ma wędkarzy, i dlatego nie wydrukował wystarczającej liczby rejestrów. Nikt też nie ma pojęcia jak wygląda sytuacja w okręgach z którymi jest podpisane porozumienie, tzn czy rejestr mazowiecki jest ważny np. w Radomiu. ogólnie cyrk - czyli normalka

#69 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:47

W okręgu mazowieckim od tego roku jest obowiązek wypełniania rejestru, niestety należy wpisywać tylko ryby zabierane. Za niewypełnienie rejestru przed rozpoczęciem wędkowania, ale jak to w tym sympatycznym kraju bywa, nie ma do tego rozporządzenia prawnego (powołania się na konkretną ustawe), więc wszelkie mandaty są NIELEGALNE. Jak by tego było mało zarząd okręgu nie ma pojęcia ilu ma wędkarzy, i dlatego nie wydrukował wystarczającej liczby rejestrów. Nikt też nie ma pojęcia jak wygląda sytuacja w okręgach z którymi jest podpisane porozumienie, tzn czy rejestr mazowiecki jest ważny np. w Radomiu. ogólnie cyrk - czyli normalka




ja opłacam w Lublinie a to ze względu na porozumienia. w Rzeszowie np musiałem dopłacić za zbiorniki i dostałem także rejestr, ale olewam to i piszę tylko w tym lubelskim. zawsze tak oddawałem i było dobrze

#70 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 styczeń 2008 - 14:53

Z tego co słyszałem w Radomskim to trzeba kogoś zatrudnić do przetłumaczenia rejestru na język ludzki, to raz, a dwa tam ponoć za brak (ich ) rejestru są kary i nikt na razie nie wie co z tym zrobić. Ja na razie nie mam rejestru bo jak pisałem trudno było naszym włodażą policzyć ilość członków

#71 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:12

Lepiej nie robić nic ... nie wypisujmy rejestrów , zlikwidujmy PZW, wywalmy Grabowskiego ... bedzie ekstra ... a ryby? ryby sa w zoo , supermarketach, stawach , wiec nie zapomnimy jak wygladaja ... Wobrażacie sobie jakby wygladało pogłowie zwierzyny w lasach gdyby myśliwi nie mieli rejestrów ? A czym nasze polowanie rózni sie od ich polowań?????

#72 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:19

Lepiej nie robić nic ... nie wypisujmy rejestrów , zlikwidujmy PZW, wywalmy Grabowskiego ... bedzie ekstra ... a ryby? ryby sa w zoo , supermarketach, stawach , wiec nie zapomnimy jak wygladaja ... Wobrażacie sobie jakby wygladało pogłowie zwierzyny w lasach gdyby myśliwi nie mieli rejestrów ? A czym nasze polowanie rózni sie od ich polowań?????



Masz Tomku całkowitą racje, ale jeśli PZW wymaga czegoś od swoich członków, nie określi jasne zasady i niech np. jak to pisał @cezorator publikuje to nawet w internecie (będzie taniej ). Wielu się sprzeciwia tylko dlatego że rejestry są zbierane, bo tak trzeba. A PZW ma podkładke że coś robi.

#73 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:27

Lepiej nie robić nic ... nie wypisujmy rejestrów , zlikwidujmy PZW, wywalmy Grabowskiego ... bedzie ekstra ... a ryby? ryby sa w zoo , supermarketach, stawach , wiec nie zapomnimy jak wygladaja ... Wobrażacie sobie jakby wygladało pogłowie zwierzyny w lasach gdyby myśliwi nie mieli rejestrów ? A czym nasze polowanie rózni sie od ich polowań?????




jest jedna podstawowa różnica, my swoje ryby możemy wypuszczać i róbmy to jak najczęściej a martwej sarny nikt na nogi nie postawi

#74 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:34

Szpiegu z tym wypuszczaniem to jest róznie, ile procent nas oddaje rybie wolność? chyba jednak lepsze założenie jest takie , że jednak zabieramy przynajmniej jesli chodzi o zarybienia ... rejestr jest kiepski i skomplikowany , ale jest .. może zamiast negować go wystarczy pomyśleć jak go uprościc ? jak z niego zrobić przyjazny dokument a jednoczesnie wartosciowy? z drugiej strony jest do dokument urzedowy wiec dlaczego ma sie roznic od innych? ktore tez sa beznadziejne a mimo to je wypelniamy a dlaczego? bo sie boimy kar ... dlaczego wpisujac pesel wpisuje date urodzenia ? a mimo to robimy to i jeszcze wiele innych glupot wpisujemy mimo , ze czesto jedne wynikaja z drugich ...

#75 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 styczeń 2008 - 16:46

zgadzam sie z tobą Tomku wolał bym żeby rejestr wyglądał np. tak nr łowiska gatunek i długość w cm i to wszystko aha i długopis gratis


ps. jak rejestr ma sie do wypuszczonych ryb tez sie pisze je czy nie ??

#76 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 10 styczeń 2008 - 17:00

zgadzam sie z tobą Tomku wolał bym żeby rejestr wyglądał np. tak nr łowiska gatunek i długość w cm i to wszystko aha i długopis gratis


ps. jak rejestr ma sie do wypuszczonych ryb tez sie pisze je czy nie ??



zalezy od okregu chyba, u mnie nie, ale słyszałem o takich że wszystko

#77 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 styczeń 2008 - 17:09

Z samym prowadzeniem rejestru polowu nie widze problemu:
Od kiedy jestem czlonkiem klubu wedkarskiego SFV Bremen-Stuhr, czyli od ok. 1984 r. jest to dla mnie normalka. Wymagany jest zapis daty, zbiornika, gatunku ryby (jedynie szlachetnych gatunkow: szcz., karp, sand. pstrag), wielkosci i ew. wagi - tylko w wypadkach, kiedy ryba jest zabierana z lowiska.
Po usmierceniu ryby i przed dalszym lowieniem nalezy ja wpisac do rejestru. Jesli nie zabiore nic, nie wpisuje nic.
Rejestry (nawet te bez wpisow) z ubieglego sezonu musza zostac oddane do konca stycznia kazdego roku, jest to warunkiem wydania kolejnego zezwolenia. Spoznienia sa sankcjonowane (cos ok. 10 €).
W jednych z ukazujacych sie kilka razy w roku Wiadomosciach klubowych jest umieszczane podsumowanie minionego roku i w tym statystyki, co w jakich ilosciach (szt./kg) zostalo zabrane z ktorych zbiornikow. Na tej podstawie sa przeprowadzane zarybienia, finansowane ze skladek czlonkowskich (rozrachunek zebranych i wydanych pieniedzy co do grosza rowniez jest publikowany).
Prowadzenie rejestru ma tez za zadanie kontrole limitow dobowych (lacznie 3 wymiarowe ryby szlachetne) - po zabraniu kompletu z lowisk(a)dalsze lowienie w ten dzien jest zakazane.
Oczywiscie totalnego nadzoru nie ma, jak wszedzie... co roku korci mnie, aby przed oddaniem dopisac rowniez niezabrane (czyli faktycznie wszystkie)zlowione ryby, aby w ten sposob zwiekszyc ich poglowie <_<
Chcialem przez ten przyklad tylko podac, ze rejestr mozna w praktyce prowadzic i to bez wiekszego biurokratycznego wysilku nad woda... to czysta kwestia przyzwyczajenia poparta wg. mnie dobrym uzasadnieniem.

Pozdrawiam --Yacar-- 0

#78 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 10 styczeń 2008 - 17:20

.....aby przed oddaniem dopisac rowniez niezabrane (czyli faktycznie wszystkie)zlowione ryby, aby w ten sposob zwiekszyc ich poglowie


normalnie genialne nie wpadłem na to wcześniej :mellow: ciekawe czy moje PZW tez tak robi ;)

#79 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 10 styczeń 2008 - 17:29

Moze to byc strzal w kolano wg. scenariusza podanego wyzej przez Gochu:

Jak przyjdzie do nas brac wedkarska i przyniesie rejestry to wiemy co mamy robic. Bo jak wszyscy przyjda z pustymi rejestrami to wiadomo ze nic nie wylowili czyli zarybienia nie sa potrzebne... a jak przyjda z rejestrami zapisanymi od pierwszej do ostatniej kartki to znaczy ze wody obfituja w rybe i zarybiac nie trzeba

:lol: :lol: :lol:

#80 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 11 styczeń 2008 - 00:33

[quote]
Jak przyjdzie do nas brac wedkarska i przyniesie rejestry to wiemy co mamy robic. Bo jak wszyscy przyjda z pustymi rejestrami to wiadomo ze nic nie wylowili czyli zarybienia nie sa potrzebne... a jak przyjda z rejestrami zapisanymi od pierwszej do ostatniej kartki to znaczy ze wody obfituja w rybe i zarybiac nie trzeba
[/quote] :lol: :lol: :lol:
[/quote]
ryby zabrane znikaja z lowiska i ta luke trzeba uzupelnic, nic blednego w tym mysleniu nie ma, ja wpisjue w statystyke polowu wszystkie zlapane ryby :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych