Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:43

Dwa rożne blanki, obydwa moim zdaniem to bardzo udane konstrukcje do bardzo różnego zastosowania

#322 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 czerwiec 2013 - 20:56

Fajnie że się wypowiedziałeś bo porównanie obydwu boronów trochę światła rzuca.

Rozumiem z Twojej wypowiedzi, że również byś nie określił Vegtera jako uniwersał rzeczny...



#323 OFFLINE   Marcys1973

Marcys1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaJozefow nad Swidrem

Napisano 03 czerwiec 2013 - 21:16

Tak, w tej wersji 20 lb to nie jest uniwersal rzeczny... ta jego sztywnosc pewnie poniekad wynika z akcji szczytowej i mocy jaka ma... sam sie zastanawiam jakby sie sprawdzala taka wersja 15 lb...Ja generalnie zamowilem Vegtera na druga czesc sezonu, gdzie lapie zdecydowanie ciezej. W okresie wiosennym bardzo lubie lapac lekko z brzegu i dla mnie takim uniwersałem jest St.Croix Elitka 12 lb. W sierpniu dopiero sie przesiadam na ciezkie lapanie, glowki 30-35 gram, wieksze woblery, wahadla i myślę, ze do tej metody ten kij sie nadaje w 100%. Ten kij ma ponadto jeden ogromny plus, posyła przynęty niesamowicie daleko ( w zyciu nie udalo mi sie rzucic tak daleko żadnym kijem), to dla łapania z brzegu, szczegolnie boleni na moim odcinku wody ma ogromne znaczenie. Takze to jest dla mnie taki sandaczowo-boleniowy uniwersal na druga część sezonu.

Natomiast Restaffine to jest taki mój uniwersał okoniowo-szczupakowy na łódkę (bardzo lubie ten kij)



#324 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:31

Cały czas zastanawiam się na dwoma blankami Vegter Boron

SS9015-2 5-15lb lub robionym pod zamówienie SS9017-2 (zmniejszona moc z  SS9020-2)

Przynęty to gumy 4” (waga około 15g) +  8-25g główka

Który blank polecacie, jeżeli dolne cw. jest zawyżone  ?

SS9015-2 9'0” 5-15lb 5-25g – faktyczne cw. w tym blanku będzie 10-50g ?

SS9017-2 będzie do 17lb i 7-35g czy taki blank będzie pokazywał opad na dolnym CW ?

Łowię cały czas 9' 15 lb z opcją 17 lb ,na jesień szykuję 8'6" 20 lb do gum trochę cięższych nawet 7" .Bardzo przyjemnie łowi się tą 17lb a w standarcie 15 lb bez problemu da sobie radę z 25 g + guma

Kij spokojnie bez jakiegoś lenistwa żwawo i niezawodnie ogarnie te przynęty bo łowię tak w 90 % przypadków  . Pytasz czy będzie 10-50 ,aż tak wysoko nie szalałem ale sądzę że coś koło tego jest .Poszalałem przynętami około 35g to znaczy główka 22 g + 12 g guma i kij nawet tego nie poczuł a przynętę podbijałem jak tylko sobie chciałem . Na pokazanie opadu  na 7 g to raczej chyba bym się nie nastawiał (chyba że przy bezwietrznych warunkach i ogromnym skupieniu łowiącego) ale poprawnie 10 g + guma ,oczywiście



#325 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 07:05

mrWhite7 oto mi chodziło 10g + guma, od takiego zestawu zaczynam w bezwietrzne dni, natomiast 25g + guma to max sporadycznie.

Jaka powinna być długość rękojeści żeby kijek wyszedł dość lekko bez większego dociążenia ?

Chciałem zastosować przelotki S6 w ramkach tytanowych z pierścieniem cyrkonowym czyli dość lekko + kołowrotek 300g


Użytkownik zenek edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 08:01


#326 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 czerwiec 2013 - 08:45

mrWhite7 oto mi chodziło 10g + guma, od takiego zestawu zaczynam w bezwietrzne dni, natomiast 25g + guma to max sporadycznie.

Jaka powinna być długość rękojeści żeby kijek wyszedł dość lekko bez większego dociążenia ?

Chciałem zastosować przelotki S6 w ramkach tytanowych z pierścieniem cyrkonowym czyli dość lekko + kołowrotek 300g

Ja zrobiłem splity w obu i w mniejszym jest to 38 cm od końca blanku do środka stopki , dociążone jest to kapą ozdobną 15 g i pierścieniem odcinającym rattan 15 g uzyskałem wyważenie 8 cm wyważając Stellą 265 g ,w dłuższej wersji 15 lb  9' jest o centymetr dłuższa rękojeść a więc 39 cm od końca blanku nie uwzględniając kapy ozdobnej do środka stopki kołowrotkai wyważenie to 8,5 cm ,pełna wygoda i zapewniam cię że tym kijem pracuję cały dzień "z nadgarstka" bez żadnego zmęczenia.Waga kija to 179 g a mniejszego 180 g. Waga uchwytu 32 g więc jak będziesz budował weź te aspekty pod uwagę. Skoro Arek jest niezadowolony z wyważenia i wagi  kija musiał go inaczej robić i użyć innych komponentów. Odnosząc sie do takiego łowienia to bardziej komfortowy będzie 15 lb  9' 7-25g bo spokojnie obsłóży 30 g + guma w pełnym komforcie. Zapomniałem dodać że oba kije uzbrojone są w Fuji KR : 25,12 H 8M,7L, 5x6 KT szczyt MNST 6 , solidnie lekko adekwatnie i fruwa nieziemsko aczkolwiek można leszcze lżej .

 Na dowód że nie zmyślam o tych 10 g + guma na trudnym łowisku 

001gv.jpg002kcz.jpg

 

Głowka 10 g oraz szczupła guma (Duckfin Shad 9 cm Wakasagi Daiwa Tournament) prawie całkowicie zżarta przez zanderki ,dodam że wszystkie zacięte i wyholowane

004obb.jpg005pad.jpg

 

Z kolei z drugiej strony wędkowałem z 10 m główką 21 g + Legend Foxa ważący 12 g w pełnym komforcie ,Złowiłem też parę zanderków więc bez obaw i te 25 g + guma obsłóży komfortowo


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 09:37


#327 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:38

Jeżeli ten balnk SS9015-2 9'0” 5-15lb 5-25g faktycznie obsłuży 7-30g + guma to będzie lepsze rozwiązanie
Zanderki zasmakowały się w tej gumie :)

#328 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:44

Jeżeli ten balnk SS9015-2 9'0” 5-15lb 5-25g faktycznie obsłuży 7-30g + guma to będzie lepsze rozwiązanie
Zanderki zasmakowały się w tej gumie :)

Tak SS9015-2 9'0” 5-15lb 5-25g  będzie bardziej dostosowany do twojego łowienia a gumę polecam ,pięknie chodzi trochę szerzej niż te od klasycznego opadu ale na razie jest najskuteczniejsza :) należy do moich ulubionych  "seryjnych morderców" Z kolei Legend Foxa oraz Kitechy były były skuteczne w tamtym roku aczkolwiek w tym też łowią i zasługują też na miano "seryjnych morderców" 

Oczywiście żartem bo ryby wracają do wody w dobrej kondycji 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 czerwiec 2013 - 09:47


#329 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 09:51

Obecnie walczę z zanderkami kijem na blanku MHX ale pewnie już niedługo

 

Dziękuję za info.

Pozdrawiam



#330 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2013 - 12:56

Wróciłem z urlopu ,przywiozłem parę blanków i zabrałem się za Hersa , właściwie Design jak i zastosowanie tego kija będzie prawie takie samo  jak w poprzednich kijach ale to prawie robi  różnicę. Jakiś już czas łowię wędkami z uchwytem PacBay i jest to dla mnie mega wygodny uchwyt ale ma jedną wadę, a mianowicie trochę uwiera gwint znajdujący się w tylnej części uchwytu. Postanowiłem to jakoś obejść i chyba się udało. Kij może wygląda trochę "dziwnie" ale wygoda jest dla mnie najważniejsza.Sporym wyzwaniem było wytoczenie korka ale nawet w prymitywnych warunkach można sobie poradzić.

Dla porównania wstawiłem foty podobnego kija w wersji z widocznym gwintem.

lhl0.jpg

6fx1.jpg4lo9.jpgcp1i.jpg17mq.jpge59c.jpggb3u.jpghnrh.jpg

 

Kij jeszcze nie skończony tylko na razie rękojeść złożona i sklejona


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 13:06


#331 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:06

To bierz się do roboty leniuchu :) .



#332 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:08

bardzo ładne wykończenie dolinka,mam jednego kija od P.Kawalca i też tak jest dolnik w dzielonej wykończony (inny kolor rattanu)pzdr



#333 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:09

To bierz się do roboty leniuchu :) .

Józek sporo tego , więc zrobię tylko to co konieczne a resztę zostawię sobie na zimę :)



#334 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2013 - 13:10

bardzo ładne wykończenie dolinka,mam jednego kija od P.Kawalca i też tak jest dolnik w dzielonej wykończony (inny kolor rattanu)pzdr

Dzięki serdeczne, za rattany odpowiedzialny jest Ark70 ale ładne dostaniesz też w Rodmasie


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 13:14


#335 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:30

moim zdaniem to ten rattan tak "uszlachetnia" kija...w ogóle wstawka z drewna lub czegoś na wzór dodaje takiego "ciepła" w ogólnym wyglądzie...ciekawe jak by się to prezentowało w pełnej rękojeści...?



#336 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:38

moim zdaniem to ten rattan tak "uszlachetnia" kija...w ogóle wstawka z drewna lub czegoś na wzór dodaje takiego "ciepła" w ogólnym wyglądzie...ciekawe jak by się to prezentowało w pełnej rękojeści...?

Popatrz na prace Łukasza z Rodmas , on robi całe rękojeści z rattanu oczywiście dzielone bo pełna rękojeść klasyczna chyba nie za bardzo by wyglądała a dzielona całkiem , całkiem

http://rodmas.pl/?attachment_id=836


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 14:39


#337 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 26 czerwiec 2013 - 14:45

tak,całkiem fajnie to się komponuje z całością rękojeści...faktycznie w pełnej chyba nie bardzo by to wyglądało...



#338 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 czerwiec 2013 - 16:54

Artur super to wyszło o czym wczoraj rozmawialiśmy !!!!!!! Brawo za pomysł!!!!!!!!!!!



#339 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 czerwiec 2013 - 16:57

Dzięki Arek , przynajmniej gwint nie będzie się wpijał w kant dłoni. Po paru godzinkach rzucania "czuć" ten cholerny gwint, a tak to będzie komfortowo i może ktoś skopiuje sobie takie rozwiązanie :)



#340 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 18:17

Artur chyba nie do końca paniał myśl Krystiana ,który pytał jak wyglada wstawka w rattanowa w pełnej rekojeści ,a nie cała z ratanu .Jeśli  dobrze zakumałem to zapewniam ,że wyglądają przynajmiej tak dobrze co w dzielonych ,jak nie lepiej :) Szkoda ,że Popper nie wstawił foty zbliżenia gabloty w Rodmas, dzisiaj akurat byłem i polukałem i powyginałem :)

 

Artur zajebiaszczo kozacko z tą tuleją i KDPS od dołu.


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 26 czerwiec 2013 - 18:18






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb