Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 lipiec 2013 - 16:52

Ratowałem się jednak kalkomanią ale w takim stylu aby wyglądało to na ręczny napis .Aż tak ładnie to niestety nie umiem opisać kija a podzielam zdanie Arka że przepiękny kij można zniszczyć kulfoniastym napisem i w drugą stronę funkcjonuje to tak samo że piękny "Custom" w naklejkach stanie się fabryczną tandetą ...niestety.



#362 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:04

Ratowałem się jednak kalkomanią ale w takim stylu aby wyglądało to na ręczny napis .Aż tak ładnie to niestety nie umiem opisać kija a podzielam zdanie Arka że przepiękny kij można zniszczyć kulfoniastym napisem i w drugą stronę funkcjonuje to tak samo że piękny "Custom" w naklejkach stanie się fabryczną tandetą ...niestety.

Dobrze zrobiłeś bo opis potrai zepsuć kunszt wykonania.Z łezką w oku patrzę na  opisy niektórych swoich wędek wykonanych przez jednego z rodbuilerów-poezja sama w sobie :) .



#363 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2650 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:22

Chyba wiem, którego rodbuildera nadmorskiego masz na myśli ;) .

Mnie też jego kaligrafia bardzo się podobała.

Pzdr,

Fatso



#364 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:31

Fatso dokładnie, ręka nieprzeciętna do opisu.



#365 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 03 lipiec 2013 - 20:11

Może się jeszcze kiedyś podniesie  ;) szczerze tego życzę,- tak za cytatem z "Nędzników" nic nie jest tak piękne na świecie jak człowiek podnoszący się z upadku...



#366 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1155 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 03 lipiec 2013 - 20:12

Śliczny kijek, niezmiernie mnie cieszy ze miałem swój skromny wkład w ten diabelski (666) wynalazek - niech łowi :)



#367 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 lipiec 2013 - 02:34

Może się jeszcze kiedyś podniesie  ;) szczerze tego życzę,- tak za cytatem z "Nędzników" nic nie jest tak piękne na świecie jak człowiek podnoszący się z upadku...

Ja też mocno trzymam kciuki i kibicuję :rolleyes: .



#368 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 lipiec 2013 - 09:38

Dwa projekty

Okoniowy MHX S 842 2 dla kolegi a wersji super minimalnej a więc minimum kosztów oraz Krakowski Hers 7' 15 lb dla mnie z przeznaczeniem na łódz i sobieszewskie sandacze

crj3.jpgldpo.jpg3dsf.jpgvnad.jpgvqjz.jpgl3n4.jpg8uun.jpgnubd.jpg7h40.jpg 

 

 

Kij stylizowany na japoński myśliwiec "Zero" z II wojny światowej ,stąd ten uchwyt oraz wiśniowe omotki  i mam nadzieję że  będzie dobrym myśliwym :)

 

h4wz.jpg

e7oo.jpgdpwk.jpgdegi.jpgp3es.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 12 lipiec 2013 - 10:14

  • Negra lubi to

#369 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 lipiec 2013 - 14:54

Hers super wyszedł , smoki będą się miały czego bać :)  , tylko że to 12' a nie 15' ;) ciekawi mnie jak ten hersik ogarnie dól np pod pasiaka przy banjo 2 i 5gram główka i jaki max przy 3' gumie ?



#370 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:04

Artur zajebiste kije.Pomysł z myśliwcem super,a wykonanie jeszcze lepsze :)



#371 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:21

Dzięki Rafał i Robas , Hers będzie testowany na M.W co prawda nie łowię tak nisko jak 2 i 5 g ale dla Ciebie zrobię wyjątek i założę takie mikrusy jak owe 5 g aby zbadać sprawę .15 lb ,Vegtera pożyczyłem koledze bo jechał na Sląsk na zaporówkę i jak wrócił to dał mi pieniądze i powiedział że mam sobie zrobić nowy kij bo tego to on nie odda :) no cóż postanowiłem zakupić dwa Hersiki.



#372 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:35

Dzięki Rafał i Robas , Hers będzie testowany na M.W co prawda nie łowię tak nisko jak 2 i 5 g ale dla Ciebie zrobię wyjątek i założę takie mikrusy jak owe 5 g aby zbadać sprawę .15 lb ,Vegtera pożyczyłem koledze bo jechał na Sląsk na zaporówkę i jak wrócił to dał mi pieniądze i powiedział że mam sobie zrobić nowy kij bo tego to on nie odda :) no cóż postanowiłem zakupić dwa Hersiki.

oki dzięki , :)  2' aż taki mały to nie jest ma 6cm :) łowię nim na 5 i 8gr , bardziej skupiam sie na czuciu niż tzw opadzie



#373 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:41

oki dzięki , :)  2' aż taki mały to nie jest ma 6cm :) łowię nim na 5 i 8gr , bardziej skupiam sie na czuciu niż tzw opadzie

Lepszy do takich celów będzie z pewnością kij na blanku MHXa S 842-2 , kupiłem dwa takie więc jeszcze jeden zrobię i wtedy naturalnie że to będzie przedział który ten kij będzie ogarniał.



#374 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 12 lipiec 2013 - 15:50

mam jednego Mhx sj 9000-2 i te wabiki bardzo dobrze ogarnia tylko że po 3' przy 15gr już siada , a chciałbym jednego który pociągnie te mniejsze i trochę więcej niż 3' -15gr powiedzmy max 20-22gr a ten hers przy szczycie 1,6 myślę że by temu podołał , ale poczekam na Twoją opinie :)



#375 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 lipiec 2013 - 21:11

Dzisiaj w Rodmas miałem w łapach kijek na blanku poza ofertą  FX702-2 i tego kijka muszę mieć ,okoniówka marzenie. Ciut mocniejszy dolnik jak 701 i w szczycie nie tak spolegliwy ,choć można już łowić od 3g+gumka 4cm ale w górze znacznie przewyższa słabszą wersję bo 8-10g+5cm nie będzie stanowiło problemu.



#376 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 lipiec 2013 - 13:51

Kolejny Vegter w moim arsenale , tym razem 8'6" 15 lb też pod gumę ale bardziej uniwersalny z opcją nie tylko sandaczową

5lfe.jpg1sx5.jpgcw0c.jpgg75s.jpg8vlm.jpgkn6a.jpgdbh2.jpg


  • krzychun i Negra lubią to

#377 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 20 lipiec 2013 - 14:02

jak zwykle bardzo ładnie,schludnie no i praktycznie.... :) Artur jaki blank byś polecił na pływadło pod sandacza (spin)..?max dł do 220cm,może być jedno skład,zakres przynęt do ogarnięcia to gumy na główkach od 10g do powiedzmy 25g...kij ma służyć raczej do połowów na rzece,rzadziej na zbiorniku zaporowym..dzięki..pzdr



#378 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 20 lipiec 2013 - 14:09

Kijki naprawdę pięknie wykonane, ze smakiem. Jak by to nie był problem to pewnie nie tylko Ja ale i inne osoby zobaczyły by z chęcią ich ugięcie:) A w szczególności interesował by mnie Hers.



#379 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 lipiec 2013 - 14:32

jak zwykle bardzo ładnie,schludnie no i praktycznie.... :) Artur jaki blank byś polecił na pływadło pod sandacza (spin)..?max dł do 220cm,może być jedno skład,zakres przynęt do ogarnięcia to gumy na główkach od 10g do powiedzmy 25g...kij ma służyć raczej do połowów na rzece,rzadziej na zbiorniku zaporowym..dzięki..pzdr

Cześć 

Wybór wbrew pozorom jest raczej mało skomplikowany ,zaznaczam że jest to moje zdanie i moje wybory , jeżeli miałby to być jednoskład to konstrukcja M1 Phenixa a w dwuskładzie  klasą i kwintesencją kija sandaczowego jest Hers .W tym wypadku na łódkę wybrałbym 12 lb 7' .Jak oznaczony jest ten Phenix to wie dokładnie Dąbek111 bo konstrukcje M1 są stosunkowo młode na rynku ale kijek marzenie (miałem w ręku widziałem co potrafi), Hers ogarnie spokojnie wszystkie techniki włącznie z kogutem tak jak i Phenix .Ujęcia Hersa pod obciążeniem zrobię w poniedziałek lub wtorek .Mam teraz tylko wersję 7' 12 lb bo mój 8'6" po wstępnych testach został już u kolegi ze słowami "ty sobie zrobisz" Testowałem go tylko jeden dzień i z kwotą 10 sandaczy w bardzo trudnych warunkach zdał test celująco i kolega przyglądający się moim a raczej wyczynom Hersa po łowieniu już go nie oddał.Wiem że dzisiaj taki sam blank już leży w piecu i dostanę go za tydzień.Mogę powiedzieć tylko że to jest wyłącznie specjalistyczny kij pod sandacza.Bardzo sztywny , tnący szczytem , bardzo lekki i mega szybki.Pod obciążeniem jednak progresywnie pracuje ale już nie w takim zakresie jak Vegtery. Zdjęcia "malucha" będą niebawem a zdjęcia ugięcia starszego brata jak tylko skończę nowego .

Swojego drugiego Hesra 7'6" robię w dwóch wersjach z dwoma szczytami .Jeden szczyt jest "przycięty" jakieś 4 cm w taki sposób że charakterystyka kija zmieniała się bardzo i pociągnie bez problemu 25g + 15 cm frędzla Foxa lub też 30 g koguta (prowadzenie podobne) a drugi szczyt w standardzie do DSa lub guma oraz boczny trok.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 20 lipiec 2013 - 14:50


#380 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 20 lipiec 2013 - 15:12

SLR7012-2 7'0" 6-12 lb,to jest ten blank ...?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb