Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 lipiec 2013 - 19:41

SLR7012-2 7'0" 6-12 lb,to jest ten blank ...?

Tak to jest ten blank bo 7;6" jest troszkę bardziej sztywniejszy i chyba otwiera większe możliwości . Nie wiem jak łowisz , jeżeli podbijasz bardziej , pukasz kogutem to troszkę większe możliwości daje ten dłuższy.Jeżeli w grę wchodzi tylko guma 10 g -25 g + guma to mniejszy będzie bardziej dopasowany. Wziąłem dwa aby pokryć właściwie wszystkie możliwości :) a więc DropShot kogut większym i mniejszym guma 



#382 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 21 lipiec 2013 - 22:06

mam jednego Mhx sj 9000-2 i te wabiki bardzo dobrze ogarnia tylko że po 3' przy 15gr już siada , a chciałbym jednego który pociągnie te mniejsze i trochę więcej niż 3' -15gr powiedzmy max 20-22gr a ten hers przy szczycie 1,6 myślę że by temu podołał , ale poczekam na Twoją opinie :)

Hers spokojnie to pociągnie bo pomimo 1,6 mm średnicy jest sztywny "czuć wysoki moduł" jest bardzo sprężysty i szybki te 15 g czy też wspomniane 22 g  nie stanowi żadnego problemu. Czucie w opadzie jest więcej niż zadowalające , podbijasz 25 g jak tylko chcesz :) agresywnie, na dwa , trzy ,wysoko ,płasko a kij współpracuje bez zająknięcia .Szczyt ładne kasuje i jest pełna kontrola nad przynętą .Testowałem mniejszego i nie było żadnych problemów . Trzeba go tylko w miarę lekko uzbroić to zobaczysz szybkość jakiej jeszcze nie widziałeś :) Jak będziesz robił to pomogę w spacingu . Może 5 g to trochę mało ale te 7,5 g + guma i komfort już się zaczyna.



#383 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 lipiec 2013 - 10:08

. Trzeba go tylko w miarę lekko uzbroić to zobaczysz szybkość jakiej jeszcze nie widziałeś :) Jak będziesz robił to pomogę w spacingu . Może 5 g to trochę mało ale te 7,5 g + guma i komfort już się zaczyna.

dzięki za opis i chęć pomocy w spacingu na pewno z korzystam :) , hersik  nie w tym roku ,będę miał inne priorytety  ;) ( dziecko)  :)  co do uzbrojenia to już się przekonałem do KRa , i po przezbrojeniu kijka na jazioklenie , zbudowałem dwa MHX-y właśnie w KRach i super szpady wyszły , choć to nie ta szybkość co w hersie pewnie , ale na razie muszę się tym zadowolić co mam , a hers coraz bardziej do mnie przemawia więc pomyślę na przyszły rok :)



#384 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:10

Hersy są w trakcie testów .Wczoraj "mój" Hers 17 lb 8'6" którego kolega nie oddał wspaniale połowił i kilka sandaczy od 88 cm do 96 wylądowało na brzegu ,kolega jest wniebowzięty :) takich od 65 cm już nawet nie liczył. Byłem dzisiaj ze swoim Vegterem i tyle szczęścia już nie miałem.Wyłowiłem tylko cztery ryby 65 do 70 cm i kilka podrostków od 40 do 60 cm Sprawę będę opisywał ale Hers nie spuszcza jak na razie ryb do miał wczoraj jeden spad oraz dwie ryby urwały przypon strzałowy bo miejsce bardzo kamieniste i ryby trzeba niestety bardzo hamować przed wejściem w zawady. Ponoć trzeszczał ale ryby zatrzymywał :) więc spoko Power ma niesamowity


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 22 lipiec 2013 - 14:02


#385 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 22 lipiec 2013 - 13:30

hmmmmmmm, super tam łowisko macie , prawie jak poligon doświadczalny z zanderkami , u mnie Warcinka tak rybna to nie jest , dużo trzeba się nachodzić i pojeździć aby kilka rybek na jesień wydłubać , a rybki ponad 80 to już marzenie



#386 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 lipiec 2013 - 14:05

Łowisko to tysiące hektarów Elby wraz z kanałami , portem ,różnorodność niesamowita a sandaczy miliony   :) tylko problem tak jak i gdzie indziej a mianowicie dużego sandacza trzeba tropić a to nie jest takie łatwe.

 

 

Zdjęcie według mojej oceny nie nadaje się do publikacji na j.pl - Zanderix

 

Jeden z dzisiejszych maluszków , czekam na dużo większe , jurto nowa próba.


Użytkownik Zanderix edytował ten post 29 lipiec 2013 - 20:54

  • Mariano Mariano i Del Toro lubią to

#387 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 14:21

Niestety duże sandacze zaszyły się gdzieś i brały dzisiaj mniejsze ale też umiarkowanie , więc szału nie było.Sprawdziłem mojego 8'6"  15 lb boronka i muszę przyznać że bardzo fajny kijaszek wyszedł. W holu nawet 65 cm podrostki ładnie kij doginały po czym szybko osłupione "wyjeżdżały" na powierzchnię.

 

 

Zdjęcie według mojej oceny nie nadaje się do publikacji na j.pl - Zanderix

 

Jeszcze niedawno kijaszek kręcił się we Wraperze a teraz już łowi ryby


Użytkownik Zanderix edytował ten post 29 lipiec 2013 - 20:55

  • Mariano Mariano lubi to

#388 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 15:12

Tes ugięcia

Obiecałem kolegom foty z ugięcia Hersa 7' 12 lb więc słowo się rzekło i trzeba się wywiązać. Test zrobiłem podnosząc wiaderko plastikowe i dokładając za każdym razem ciężarki karpiowe około 100g i robiąc ujęcie a więc zacząłem od 100 g a skończyłem na około 600 g za każdym razem pudełko podnosząc

r6ct.jpgixr1.jpg8bai.jpgawll.jpgi0t.JPGz1xf.jpg



#389 OFFLINE   giaur27

giaur27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 320 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 lipiec 2013 - 16:36

Fajny patyk :)

 

Zaangażowanie Kolegi w prowadzenie swojego wątku też ponadprzeciętne- brawo!

 

Pozdrawiam



#390 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:23

To fakt kol.@mrWhite7 sporo testuje, dzięki testom i podpowiedzią kreci się nowy Vegter Boron na sandała

 

Pozdrawiam


Użytkownik zenek edytował ten post 23 lipiec 2013 - 18:28


#391 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:42

Artur niezłe ugięcie :) .Ostatnio tak mój mhx wyglądał przy sumku :) .



#392 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 18:55

Ładnie widać jak kij wraz z przyrostem obciążenia płynnie progresywnie  gnie się aż po fore więc nie można tu mówić że to sztywna pała .Szczyt nie klęka więc podbijanie jest bezproblemowe i cały czas wędkarz ma kontrolę nad gumą .Szczytówka ma 1,5 mm grubości a jest sztywna oraz bardzo sprężysta . Ten jeszcze nie był nad wodą ale starszy brat też o takim ugięciu ma super zacięcie i ładną pracę pod rybą. Przyznam że boron ma lepszą ale jest troszeczkę cięższy , sygnalizacja brań chyba boron ma troszkę lepszą ale w obu blankach na niesamowitym poziomie. Czapki z głowy przed panem Krzysztofem bo super blanki zrobił.Gratuluję Józiu Wąsatego ,chociaż ładna sztuka czy podrostek ?



#393 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:16

Dziecko miało 1m,  ale kijek 2-9g 8lb.Tym razem była sama plećka 0,08mm bez strzałówki :lol:  :lol:  :lol: .


  • Rheinangler lubi to

#394 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:19

Gratulacje Józek to spory wyczyn wyjąć metrowca na tak delikatny sprzęt .Pewnie sporo czasu zajął hol ryby a co to za MHX ?

Co do plećki to chyba oboje gustujemy w Varivasie .W tamtym sezonie używałem Strofta ale za namową Arka założyłem Varivasa i jestem zadowolony


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 lipiec 2013 - 19:21


#395 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:22

S842-2 aplećka to techron black, bardzo ją cenię.Wygląda jak nitka czarna do szycia-ładnie się układa na szpuli, mocna tylko farbę puszcza.



#396 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:25

Kijek zacny, zdaje się, ale... ryby walające się po kamieniach zdecydowanie nie ma miejscu. Aż dziw bierze aprobata Kolegów :rolleyes:



#397 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 19:52

Kijek zacny, zdaje się, ale... ryby walające się po kamieniach zdecydowanie nie ma miejscu. Aż dziw bierze aprobata Kolegów :rolleyes:

Zapewniam cie że ryby w dobrej kondycji wróciły do wody , niestety takie warunki , wszędzie kamienie i chcąc zrobić jakąś fotę trzeba rybę położyć delikatnie na kamieniach .Nie fotografuje każdej ryby tylko jedną przypadkową i wcale nie największą .Gdzie ty widzisz walające się ryby ? Widziałem w jednym wątku powieszoną rybę ale ona z pewnością nie wróciła do wody tak jak moje wracają ,powtażam w bardzo dobrej kondycji.Maty do odhaczania nosić nie zamierzam tak jak to robiłem w karpiowaniu  więc sandacz niestety zanim powróci do wody musi troszeczkę znieść niedogodności. Ci którzy mnie znają wiedzą że postępuje etycznie i złowione ryby delikatnie odhaczam i wypuszczam .Kiedyś nawet dezynfekowałem ranę po hakach Klinikiem więc kolego szanowny etyki uczyć mnie nie będziesz


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 23 lipiec 2013 - 19:53


#398 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:11

Uczyć cię nie zamierzam, czy to etyki, czy postępowania ze złowioną rybą, ale regulamin jest jeden i obowiązuje każdego, bez wyjątku. Również ciebie.



#399 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:14

Uczyć cię nie zamierzam, czy to etyki, czy postępowania ze złowioną rybą, ale regulamin jest jeden i obowiązuje każdego, bez wyjątku. Również ciebie.

No właśnie. Każdego. .... 

4. W przypadku zauważenia niezgodności z niniejszym regulaminem nie robimy dochodzeń na własną rękę - zgłaszamy swoje wątpliwości do moderatora.



#400 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 23 lipiec 2013 - 20:38

Przeczytałem poniższy regulamin i można na upartego podciągnąć naruszenie 5 punktu regulaminu o suchym podłożu ,ryba została nawilżona i po paru sekundach wróciła do wody , więc gdzie problem ? 

Zdjęcie zostało zrobione na granicy wody z brzegiem ponieważ natychmiast rybę wypuściłem . Kamienie niestety były suche jak pieprz ,zresztą jak wszystko dokoła bo dzisiaj żar lał się z nieba i termometr wskazywał 32 st C. 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb