Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 kwiecień 2013 - 18:38

Ożesz ale zbajerowany dół kijka :) .Fantazja niezła, Artur przebiłeś chyba megabasa :) .

Panie Kolego będą niemiaszki cmokać nad wodą :rolleyes: .Poiwedz im że to design Polstyle :lol:  :lol: .

Szczerze patrzę na te przelotki z niedowierzaniem, że z tego normalnie będzie latało :lol:  :lol: .


  • platynowłosy lubi to

#162 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:03

Dzięki Józek

Będzie latało i to nieźle , system KR i tunel na 6 stkach więc dość grubo i nie powinno być problemów :)



#163 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:04

No i ślicznie.Ten rattanik od ŁUKASZA?



#164 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:06

No i ślicznie.Ten rattanik od ŁUKASZA?

Ratanik od Ark70 ale też te okolice i klimaty  :D



#165 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:10

Fajna kompozycja z tego wyszła, generalnie japan style nie bardzo mnie kręci, jednak w tym wydaniu  smakowicie to wyglada. :)

cieszę się że udalo Ci się wszystko idealnie spasować.

 Jestem pod wrazeniem i czekam na efekt końcowy.

ps. Omotka na pierscionku doważającym zarąbiscie wygląda!!



#166 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:20

Dzięki Artur

Do tej omotki  potrzebny był pędzel "0" niestety nie miałem, więc musiałem wyciąć połowę włosów z pędzla "2" , przecież to tylko 2 mm szerokości do lakierowania :)



#167 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:24

Bardzo mi się podoba Artur Twój pomysł na ten kijek i myślę, że oprócz nietuzinkowej urody będzie Twoim ulubionym kijem  ;)



#168 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:59

Dzięki Arek 

Kij "zmiękł" trochę po ubraniu w przelotki i nie jest już taki ostry jak blank, ale power pozostał .Nie stracił na szybkości. W tygodniu pierwsze testy nad wodą. Porobię foty z ugięcia bo ugięcie samego blanku tak naprawdę nie jest do końca miarodajne. Doważyłem go 15 gramowym pierścieniem + 15 g kapa kończąca  i teraz punkt wyważenia z kołowrotkiem 260 g jest około 8-9 cm od środka stopki co przy całkowitej wadze kija 185 g jest do zaakceptowania i dobrą wiadomością dla Ciebie. Można oczywiście kij zrobić około 30 gram mniej ale będzie leciał na pysk a teraz czuć w ręku siłę no i słuszną wagę. Dojdzie jeszcze trochę omotki na dolniku i myślę że całość zamknie się w 190 g a więc spoko :)

 

Szczytówka raz jeszcze ,nie mogłem się oprzeć zrobienia zdjęć makro każdej przelotki.Fotograf ze mnie kiepski ale chyba troszkę się udało

002epls.jpg003hau.jpg005sym.jpg013trt.jpg006gwb.jpg007qix.jpg008kxb.jpg009zyf.jpg010gyv.jpg011xg.jpg012xol.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 00:04


#169 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 16 kwiecień 2013 - 06:23

No i super to wygląda, szczególnie grip z ratanem i pierścionki.Co prawda uchwyt wizualnie mi nie leży,ale za to świetnie się go trzyma w łapie,kumpel zakupił taki sam i przyznam ,że wykonany z dobrego materiału,nie ma wrażenia plasticzanego jak zwykłe DPSy.

Omotki dobrane do blanku i rękojeści świetnie jak i polakierowane wzorowo. :)

Przelotki wcale nie takie małe,ale latałoby też dobrze na 5.5 czy nawet na4.5 ,ale rozumiem twoje priorytety .

Z niecierpliwością czekam na relację z testów nad wodą ,nie ukrywam że myślę o tym właśnie blanku pod rzecznego casta :D



#170 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 16 kwiecień 2013 - 06:41

W niedzielę byłem na pstrągach i prawie cały dzień łowiłem wędką z takim uchwytem. Trochę musiałem się przestawić z dotychczasowych przyzwyczajeń i po każdym rzucie zmieniać położenie ręki na uchwycie co denerwowało mnie okropnie, ale samo prowadzenie przynęty jest mega wygodne i takim uchwytem. 

Dziurka na paluch leżący na blanku jest bardzo wygodna ale gdyby ktoś zapytał,- czy lepiej się czuje co robi przynęta to odpowiedziałbym - nie zauważyłem ;) różnicy... Może dlatego, że to był szklak bez boronu, a może już nie zwracam na to uwagi :lol:  :lol:  :lol:  :lol: .

Tak czy tak jak ktoś trafi ze swoim trzymaniem pod ten uchwyt to nie będzie chciał innego. Wydaje mi się, że dla tych którym bardzo leży SKSS  ten PB nie będzie optymalnym rozwiązaniem...

 

Artur,- MNST 6 wyszła i pasuje zajebiście!!!! To obecnie moja ulubiona szczytówka ;) może dlatego tak mi się podoba :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 16 kwiecień 2013 - 06:43


#171 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 16 kwiecień 2013 - 17:00

Pięknie Artur,koniecznie napisz jak Ci się nim łowi i wrzuć jakieś foty z ugięciem jak go skończysz.



#172 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 16 kwiecień 2013 - 17:12

WOBI , oczywiście że zrobię foty z ugięcia , teraz kijaszek się "kręci" bo zabrałem się za dolnik. Testy przewiduję pod koniec tygodnia lub w poniedziałek ze względu na lakier. Widziałem u Ciebie na twoim wątku piękne kijaszki na blankach z Krakowa. Jak je oceniasz i czy te węglowe podejdą pod mętnego ? To że wspaniale dadzą radę szczupcom , kleniom , bolkom i jaziom to jestem pewien .Sandacz wymaga niego innego bardziej  specyficznego kijaszka i jestem ciekaw jak to oceniasz ? Postawiłem na Vegtara jako typowy kij sandaczowy i jestem też ciekawy czy trafiłem  :rolleyes: "Na sucho" wygląda to bardzo dobrze  



#173 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:55

Artur sandacz nie jest raczej moja specjalnością choćby ze względu na to ze w łowiskach na których łowię najczęściej nie jest rybą dominującą .Po za tym przeważnie wolę inne ryby...Jak dla mnie to taki Blaas F wystarczy na szczupaki i bolki,a jak trzeba to i sandacze da się połowić,Jak bym składał kij typowo pod zedy to patrząc po parametrach z tych blanków bym wybrał Hersa 17 lub 25lb. Jeżeli okaże się że boron jest wystarczająco szybki i mocny górą do ostrego opadu,a dodatkowo da jeszcze lepsze czucie i będzie miał szerszy zakres komfortowego cw., to trafiłeś w dziesiątkę....



#174 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:47

Artur sandacz nie jest raczej moja specjalnością choćby ze względu na to ze w łowiskach na których łowię najczęściej nie jest rybą dominującą .Po za tym przeważnie wolę inne ryby...Jak dla mnie to taki Blaas F wystarczy na szczupaki i bolki,a jak trzeba to i sandacze da się połowić,Jak bym składał kij typowo pod zedy to patrząc po parametrach z tych blanków bym wybrał Hersa 17 lub 25lb. Jeżeli okaże się że boron jest wystarczająco szybki i mocny górą do ostrego opadu,a dodatkowo da jeszcze lepsze czucie i będzie miał szerszy zakres komfortowego cw., to trafiłeś w dziesiątkę....

WOBI wiem że trafiłem w "10" ale chcę blankami grafitowymi zainteresować niemiaszków z forum rutenbau więc niedopuszczalnym jest pisanie o blankach podpierając się wiadomościami "z sufitu" Do ciebie mam zaufanie , więc z zastrzeżeniem że jest to opinia nie moja ale speca można blanki opisać. Każda opinia mile widziana :)



#175 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 kwiecień 2013 - 15:53

No i super to wygląda, szczególnie grip z ratanem i pierścionki.Co prawda uchwyt wizualnie mi nie leży,ale za to świetnie się go trzyma w łapie,kumpel zakupił taki sam i przyznam ,że wykonany z dobrego materiału,nie ma wrażenia plasticzanego jak zwykłe DPSy.

Omotki dobrane do blanku i rękojeści świetnie jak i polakierowane wzorowo. :)

Przelotki wcale nie takie małe,ale latałoby też dobrze na 5.5 czy nawet na4.5 ,ale rozumiem twoje priorytety .

Z niecierpliwością czekam na relację z testów nad wodą ,nie ukrywam że myślę o tym właśnie blanku pod rzecznego casta :D

Rafał , wierz mi że ten blank to niesamowita siła i przelotki 4,5 byłyby raczej nieadekwatne :) Co do koloru omotek to foty robiłem przy sztucznym świetle i sprawiają wrażenie czarnych a w rzeczywistości to ciemnoczerwony "Garnet" .Dziś lakierowałem dolnik i porobiłem foty przy świetle dziennym więc lepiej oddają realną barwę .Rzec można kij jest prawie gotowy i teraz jest jeszcze "na karuzeli" :)

003kl.jpg006elb.jpg007dpe.jpg009rwm.jpg011bkh.jpg013pk.jpg014vsz.jpg

 

Testy nad wodą pojutrze albo jeszcze później bo lakier musi się spolimeryzować   :)


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 16:28


#176 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 17 kwiecień 2013 - 17:04

Tja,- mój ulubiony kolor omotek do czarnych kijów ;) bardzo fajnie wyszło Artur!!!!

Skromnie i elegancko :)



#177 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 17 kwiecień 2013 - 17:22

Dzięki Arek

 

Kijaszek już gotowy teraz musi tylko schnąć, mailowałem  do Krakowa i "wypiek" jest gotowy.Zostały wklejone spigoty i nieźle to wszystko wyszło.Moja hybryda cyt:

". Dwie szczytówki mają zauważalnie inną moc, daje się to łatwo wyczuć, choć ten sam dolnik powoduje, że różnice przy całym blanku wyraźnie pokazują się w górze. Ta mocniejsza ma wyraźnie wyżej zaznaczony punkt ugięcia, ta delikatniejsza pracuje bardziej miękko." więc jestem bardzo dzisiaj zadowolony bo o to chodziło  :D  :D  :D  :D

033mv.jpg

020kb.jpg022hw.jpg


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 17 kwiecień 2013 - 19:18


#178 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 17 kwiecień 2013 - 18:48

Krzysiek spełnia zachcianki - 2 szczytówki niezłe rozwiązanie, jeszcze pokrowiec 3 komorowy i jest the best :) .



#179 OFFLINE   dzerwys

dzerwys

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1046 postów
  • LokalizacjaTrzy kroki do Iny
  • Imię:Igor
  • Nazwisko:Olejnik

Napisano 17 kwiecień 2013 - 20:05

Jest klimat! :) Brawo!



#180 OFFLINE   ark70

ark70

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański
  • Imię:Artur

Napisano 17 kwiecień 2013 - 20:37

:) super, lakier poezja, nic dodać nic ująć.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb