Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2013 - 19:24

Kolorek zajebiaszczy :lol:  :lol: .Pewnie same samce brały :) .

:):):):) złośliwiec :)



#142 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2013 - 19:27

:):) :):) złośliwiec :)

Dlatego do swojej stelki mam 2 dodatkowe szpule aby zonka nad wodą nie było :) .Jak szanowne zdrówko?



#143 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2013 - 19:30

Ze zdrówkiem już dużo lepiej ,a do Stelki muszę jeszcze jedną szpulkę dokupić . Trochę metalu i żądają 100 euro :(

Ze dwa kołowrotki można kupić za te pieniądze :) :)



#144 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2013 - 19:33

Ze zdrówkiem już dużo lepiej ,a do Stelki muszę jeszcze jedną szpulkę dokupić . Trochę metalu i żądają 100 euro :(

Ze dwa kołowrotki można kupić za te pieniądze :) :)

Nie marudź ja dokupiłem 2-4000, 1-2500, 1-1000.Nawet nie przeliczam :D .



#145 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2013 - 19:39

Shimano weszło do Europy z nową korbą ( w Japan i Stanach był grubo wcześniej) , troszkę lżejszy od Stelli ,technologia ta sama a nazywa się Shimano Vanquish w rozmiarze 3000 i 4000 , miałem go już w rękach i robi wrażenie,oj robi, więc z tym jedynie słusznym nie przesadzajmy :)




#146 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 luty 2013 - 19:42

.

 

Shimano weszło do Europy z nową korbą ( w Japan i Stanach był grubo wcześniej) , troszkę lżejszy od Stelli ,technologia ta sama a nazywa się Shimano Vanquish w rozmiarze 3000 i 4000 , miałem go już w rękach i robi wrażenie,oj robi, więc z tym jedynie słusznym nie przesadzajmy :)

Ja nie przesadzam, ale chyba znasz znaczenie słowa "prawie" :) .

To jest to prawie co stella.



#147 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2013 - 19:48

Zgadza się to prawie Stella ale przekładnie ma z CI4 więc jest troszkę lżejszy 240 gr przy 265 Stelli w modelu 4x 



#148 OFFLINE   szczuply_maciek

szczuply_maciek

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 346 postów
  • Lokalizacjatam gdzie szczupłe :-)
  • Imię:Maciek
  • Nazwisko:Mazur

Napisano 12 luty 2013 - 20:19

no piękna kosa wyszła :-) Strasznie ładny uchwyt wyszedł. Mam pytanie takie czysto warsztatowe. Jakie obroty i jaki papier (gramatura) użyłeś przy toczeniu korka razem z pianką ? Sam robiłem ostatnio badyla w takim połączeniu i chcę wiedzieć jakie są szkoły i podejścia do tematu ;-)

 

pozdro Maciek



#149 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 12 luty 2013 - 20:47

no piękna kosa wyszła :-) Strasznie ładny uchwyt wyszedł. Mam pytanie takie czysto warsztatowe. Jakie obroty i jaki papier (gramatura) użyłeś przy toczeniu korka razem z pianką ? Sam robiłem ostatnio badyla w takim połączeniu i chcę wiedzieć jakie są szkoły i podejścia do tematu ;-)

 

pozdro Maciek

Rękojeści robię zawsze moim standardem, a więc zgrubnie zaczynam 120 aż uzyskam przybliżony kształt,wstępne wygładzanie 360, dokładne wygładzanie 600 i polerowanie 1000 jak jestem niezadowolony to nawet 2000 ale chyba tylko raz coś się takiego przytrafiło . Obroty, hmm... moja wiertarka nie ma regulacji więc leci na maxa 2600 obr/ min .Pianka potraktowana papierem 1000 zaczyna nabierać połysku. Zawsze robię schemat czy też szkic gryfów i efekt musi być zamierzony a nie na zasadzie co będzie to będzie.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 12 luty 2013 - 20:51


#150 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 luty 2013 - 07:09

Artur,- wszystko gustownie i bez wodotrysków czyli tak jak lubię skromie i elegancko. Ponadto wydaje mi się ze w przypadku zacięcia tzw byka, ten fore spełni role i ręka nie będzie się ślizgała po blanku (oczywiście ze względu na spoconego łowcę  :lol: )

Ja przynajmniej wolę wyżej chwycić za fore gdy ryba jest naprawdę duża zamiast męczyć nadgarstek który w przypadku oparcia dolnika pod przedramieniem jest w dość niewygodnej pozycji... Oczywiście mowie tu o dużych rozmiarach sandałów. Swoją drogą jak przegladąłem ostatnio paradę sandaczowych rekordów ubiegłorocznych esoxa to pierwsza 15 była z rybami powyżej 1m...



#151 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 luty 2013 - 07:16

Acha, przyszła mi jeszcze jedna uwaga-sugestia do głowy ale o tym opowiem Ci dziś wieczorem  ;)



#152 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2013 - 10:55

"Zgadza się to prawie Stella ale przekładnie ma z CI4 więc jest troszkę lżejszy 240 gr przy 265 Stelli w modelu 4x"

 

 

Przekladnia z CI4  ?  to chyba tylko do tego by stalo w gablocie :o

Przekladnia z plastiku - o tym jeszcze nie slyszalem :o

...


Czy na sali jest lekarz ? ;)


Użytkownik Guzu edytował ten post 13 luty 2013 - 10:56

  • jbk lubi to

#153 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 13 luty 2013 - 11:33

Cześć WOBI

Poradziłem 1025F ze względu na nieco inne bardziej pełne ugięcie ale jeżeli wędka ma być z opcją na sandacza + przyłów szczupakowy to 1024F jak znalazł.Masz rację co do czucia ostatnio 1025F przeszedł testy i 14 gr + 4'guma nie ciekawie to wyglądało ,kij zaczynał życie przy 18 gramach a 22-25 gr to jego żywioł i czuł się  jak "ryba w wodzie"

 Dokladnie ,jak nie ma wiatru to można 12-15g też czuć jako-tako. Co do różowej plecionki to kilka lat temu łowilem na takiego fireline i nie miałem dotąd lepiej widocznej w różnych warunkach pletki do opadu.



#154 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2013 - 12:34

"Zgadza się to prawie Stella ale przekładnie ma z CI4 więc jest troszkę lżejszy 240 gr przy 265 Stelli w modelu 4x"

 

 

Przekladnia z CI4  ?  to chyba tylko do tego by stalo w gablocie :o

Przekladnia z plastiku - o tym jeszcze nie slyszalem :o

...


Czy na sali jest lekarz ? ;)

Die Vanquish F aus dem Hause Shimano wird das Herz von vielen Spinnfischern erfreuen. Denn diese Stationärrolle hat einiges zu bieten. 
Wenn es eine Rolle mit der Stella aufnehmen kann, dann diese Vanquish Reihe. Sie wurde gemäß den höchsten japanischen Qualitätsansprüchen entwickelt und sie wird in Japan hergestellt.
Es handelt sich um die erste Rollenserie, die mit einem Rotor aus dem innovativen Material Ci4+ überzeugt, es sind daher die leichtesten Rollen ihrer Größe im Markt. 
Das X-Ship Getriebe in einem Gehäuse aus Magnesium garantiert einen absolut sanften und kraftvollen Lauf. Selbstverständlich wurde auch hierbei wieder das bewährte AR-C Spulensystem verwendet. Dieses Sytem besteht aus den patentierten Spulenkanten Design, dem Spulenhub und dem Schnurlaufröllchen. Es liefert effizientere Würfe mit weniger Aufwand, indem es erheblich Schnurdrall, Backlash und Windknoten reduziert. Aufgrund des patentierten Spulendesigns mit der V-förmigen Spulenkante kommt die Schnur in kleineren, engeren Bögen von der Spule und ermöglicht somit weitere und genauere Würfe bei weniger Backlash. 
Bei der Lieferung ist die Spule auf die optimale Aufwickelform eingestellt. Mit Hilfe der angebrachten und zusätzlich mitgelieferten Unterlegscheiben können Sie die Aufwickelform jedoch nach Wunsch einstellen. Bei Schnüren aus Fluorkohlenstoff und anderen harten Materialien ist es am besten, die Schnur mehr auf der Vorderseite der Spule aufzuwickeln, um Rückstöße zu vermeiden. Durch entfernen oder hinzufügen von Unterlegscheiben können Sie selbst bestimmen, ob sich die Schnur gleichmäßig auf der Spule verteilt oder nach vorne bzw. nach hinten hin konisch aufwickelt. 
Shimano nennt dieses System "Aero Wrap II". Durch die erhöhte Getriebeeffizienz (geschlossene parallele Wicklung plus Zwei-Geschwindigkeits-Spulenhubsystem) verbessert Aero Wrap II Schnurverlegung und Wurfeigenschaften. An der Rolle ist ein Easy Maintenace Port angebracht, durch den Sie die Rolle selbst warten können ohne das Gehäuse öffnen zu müssen.

 

Polecałeś sklep niemiecki to możesz sobie po niemiecku przeczytać . W każdym bądź razie kołowrotek kilkanaście klas lepszy niż szmelc zakupiony gdzieś w dalekiej Azji i sprzedawany pokątnie kolegom ,którzy nie podzielają entuzjazmu sprzedawcy i nie śmieć kolego w moim wątku , załóż sobie swój i wypisuj jak to nie lubisz czerwonych kołowrotków, splitgripow oraz KR a ode mnie się odwal


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 13 luty 2013 - 12:37


#155 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 luty 2013 - 13:07

Przekładnia to raczej nie to samo co rotor ;)



#156 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 luty 2013 - 13:07

"Rotor aus dem innovativen Material Ci4+"

 

W TWOIM watku rotor to przekladnia to znaczy, ze faktycznie "TWOJ" watek to nie miejsce dla takich jak ja.

 

bez odbioru



#157 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2013 - 13:17

Przekładnia to raczej nie to samo co rotor ;)

Mała pomyłka  ;)



#158 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 luty 2013 - 14:48

bez odbioru

 

Mała rzecz a cieszy ogromnie



#159 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 luty 2013 - 13:19

Kijaszek zrobiony i myślę że kolega będzie zadowolony

001gvb.jpg002tnv.jpg003gvp.jpg004zfw.jpg012cod.jpg022yva.jpg027wl.jpg030ac.jpg



#160 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 kwiecień 2013 - 16:42

Jak znajomi wiedzą zakupiłem polskiego borona i ostro się zabrałem do pracy. Chcę wkleić parę zdjęć z budowy kija , zaznaczam że wszystko jest na razie na ścisk , taśmę i w fazie przymiarki. Pierścienie nie wklejone , to samo s gripami więc jeszcze nie wszystko spasowane i dopracowane ale zarysowuje się pomału wygląd kija

003zfqu.jpg006xkk.jpg013ea.jpg009ed.jpg011hcy.jpg014sy.jpg020gtv.jpg024iq.jpg033lau.jpg034nnf.jpg030ko.jpg025lbi.jpg

016wxi.jpg

 

Ratan wykonał forumowy Ark70 ,pierścienie według naszego pomysłu dotoczył kolega Arka70 oraz kolega Dąbka111 :)

Dzięki za dobrą robotę myślę że nie spieprzę sprawy bo kij teraz już się podoba i będą z niego ludzie   :)

036so.jpg

038oi.jpg

C.D.N. 

 

Szczytówka

 

039cz.jpg040lcd.jpg041ef.jpg043nki.jpg044zue.jpg045cd.JPG046if.jpg047li.jpg048nx.jpg

 

Przelotka szczytowa MNST 6 , nie cierpię lakierować MNST  :wacko:


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 15 kwiecień 2013 - 17:23






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb